חפש מאמרים:
שלום אורח
06.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מתקני חצר לילדים: גישות שונות למשחק עם הילדים

כשהילדים משחקים בחצר ובגינה הם אף פעם לא באמת לבד. המבוגרים, ההורים, נמצאים שם בין אם זה פיזית כמשגיחים או משתתפים במשחק ובין אם רק באופן נסתר – הם אלה שתכננו ובנו את מתקני השעשועים השונים והם אלה שמחנכים את הילדים כיצד להתנהג ומה מותר ואסור במשחק. הגישה ההורית למשחקי הילדים משתנה בין משפחה ומשפחה. בשורות הבאות נציג כמה גישות של הורים למשחקי הילדים. האם אתם משתייכים לסוג מסוים או משלבים כמה סוגים? ומהי הגישה הנכונה בעינכם לילדים המשחקים שלנו?

המחנך

אם תפקידו של ההורה לחנך, הרי שההורה המחנך עושה זאת ללא הרף. מתקני שעשועים, עבור ההורה המחנך, הם סוג של כיתה וכל מתקן שעשועים הוא שיעור. הם מנצלים כל הנאה כדי להחדיר ערכים אל הילדים וללמד אותם מה מותר ומה אסור, מה ראוי ומה איננו ראוי לבני תרבות.

המתערב

זהו קרוב המשפחה של ההורה המחנך ויש ביניהם הרבה קווי דמיון. הוא יודע שלמתקנים בחצר קוראים מתקני חצר לילדים אבל זה לא מפריע לו לתת הוראות למי שקופץ על טרמפולינה; להסביר לשחקני הכדורגל איך עושים זאת נכון ולהפסיק משחק מחבואים כי "העומד" לא ספר כמו שצריך.

הילדותי

ההורה הזה לא מתערב – הוא פשוט חלק מהמשחק. משחקי הילדים הם ההזדמנות עבורו לחזור לעבר ולהיות ילד כמו פעם. הוא רץ ומשתולל, משתתף בכל משחק וברוב הפעמים הוא הילדותי ביותר מכל הילדים המשחקים. זה יכול להיות נחמד לפעמים אבל כשהוא מתעקש לנצח את כולם בכדורסל בזכות יתרון הגובה שלו והוא מתעצבן כשהוא מפסיד אז זה כבר קצת מוגזם.

המשלח לחופשי

הוא נותן לילדים לשחק בחופשיות ומשאיר אותם לבד שיעשו מה שהם רוצים. אולי הוא עצלן ואין לו כוח להשגיח על הילדים, אולי זו הזדמנות בשבילו לעשות דברים יותר מעניינים ואולי הוא באמת מאמין שהחינוך הטוב ביותר לילדים הוא החינוך לעצמאות.

הדאגן

עוד דגם של ההורה המתערב: הוא כל הזמן מפסיק משחקים כי לרוץ זה מסוכן, עצים יכולים ליפול והבית עלול להתמוטט כשדרקון יפרוץ פתאום מספר ילדים עם תמונות. הוא עוטף את הילדים באהבה מגוננת או בדאגנות אוהבת והוא די הורס לכולם את ההנאה מהמשחק.

המשגיח מרחוק

הוא דואג אבל יודע לשמור מרחק. הוא מקפיד להגן על הילדים אבל הוא עושה את זה מרחוק, בלי להתערב ללא צורך. הוא נותן חופש פעולה אבל הוא גם קובע גבולות ומתערב כשהגבולות הללו נחצים. הוא נותן רעיונות למשחקים אבל לא נפגע כשלא מאמצים אותם. הוא נוכח במשחק אבל מרחוק ובאופן שנותן לילדים את האפשרות ליהנות מהמשחק באמת וללמוד מהטעויות שלהם.

בסופו של דבר, רבים מאיתנו ההורים משלבים סוגים שונים של הורות בחיי היום-יום. לפעמים אנחנו גם מבינים שיש סוגים שונים שמתאימים לילדים שונים, לזמנים שונים ולמקרים שונים. הורות איננה עניין פשוט והיא דורשת מאיתנו הרבה משחקים; חלקם עם הילדים, חלקם כוללים מתקני שעשועים וחלקם פחות משעשעים מאחרים.

***

מוגש בחסות איסמור - איסמור מובילה בארץ בתחום שיווק מוצרי האיכות לבית ולחצר מוצרים אלה כוללים, בין היתר דשא סינטטי, ג'קוזי (ספא), סאונות, ברביקיו בנוי, מתקני שעשועים לילדים, בקתות עץ, מחסני עץ ועוד.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אביב יועצים >> המפתח שלך להצלחה שיווקית !

ייעוץ שיווקי

קידום אתרים בגוגל

 

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אביב יועצים

מאת: אביב יועציםפלילי14/02/161097 צפיות
כתב אישום הינו המסמך שפותח את המשפט כנגד הנאשם והוא כולל מספר סעיפים קבועים ואת כל העובדות שנאספו כנגד המואשם, עדי התביעה והסעיפים בחוק שהופרו, כביכול, על ידו. ביטול המסמך מונע את ההגעה למשפט כך שאין ענישה וכל הטיפול בתיק מופסק. את הביטול ניתן לבצע בנקודות זמן שונות כאשר המוקדמת ביותר היא כאשר התיק עדיין נמצא בידי המשטרה ועדיין לא עבר לבית המשפט. כאן נלמד מעט יותר אודות אפשרויות הביטול השונות בנקודת זמן זו.

מאת: אביב יועציםפלילי02/02/161386 צפיות
מועד מחיקת רישום פלילי ישן נקבע על פי הגדרות תקופת ההתיישנות. תקופת ההתיישנות מתחילה למעשה כבר כאשר בית המשפט נותן את פסק הדין שלו לגבי העבירה שבוצעה. כל תקופה נקבעת על פי קריטריונים שקבועים בחוק. תקופת ההתיישנות תלויה בסוג הרישום הפלילי – האם מדובר בהרשעה בפשע או באי הרשעה. בנוסף, נקבעת התקופה על פי גיל הנאשם ועובדת היותו קטין או אדם בוגר בעת מתן פסק הדין. לבסוף, החוק מתייחס לסוג העונש שהוטל על הנאשם.

מאת: אביב יועציםפלילי02/02/161244 צפיות
תחום המשפט המנהלי בישראל הוא אחד התחומים המעניינים והמגוונים ביותר בעולם המשפט. המשפט המנהלי עוסק בהתמודדות של אזרח מול גופים מנהלתיים וציבוריים, מועדות הבנייה שמאשרות את תוכניות הבתים שאנחנו בונים ועד לזכויותיהם של עובדים, אסירים, חיילים ומשפחות נפגעות טרור. מהתמודדות מול גורמים תקשורתיים כמו רשות השידור וחיוביה את הציבור ועד לעבודה משפטית מול רשויות מקומיות המחייבות אותנו במיסים על פי חוק.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16973 צפיות
אם אתם גרושים טריים, תקופת החגים עלולה להיות קשה מאוד עבורכם. תחושת האומללות, האשמה והבדידות היא מתכון מושלם לדיכאון. בזמן שמשפחות אחרות ומאושרות חוגגות יחדיו ושואגות את שירי החג, אתם תשבו מסוגרים בביתכם ותבהו בטלוויזיה. יתכן שתרגישו כל כך מדוכאים, עד שאפילו לא תצליחו להזיז את עצמכם מהמיטה. אז מה עושים? הנה כמה טיפים של עו"ד גירושין, כיצד לעבור את החגים בשלום ולהפוך את החג לקצת יותר נסבל:

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16921 צפיות
כולנו מתחתנים בתקווה שהנישואים יחזיקו מעמד ויהיו יציבים. למרבה הצער, הרבה פעמים בני הזוג שלנו משתנים ומאבדים עניין בדברים שעניינו אותם לפני 10-15 שנים: תחביבים שונים, עיסוקים וגם אנשים. כשנשים מאבדות עניין בנישואים, הן פונות אל עורך דין גירושין. אבל כשזה קורה לגבר, הוא לאו דווקא ירוץ אל עורך דין גירושים. הוא בדרך כלל יתרחק מאשתו, ימעט לדבר איתה, לבלות איתה וימצא מפלט בקריירה תובענית או במאהבת.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16817 צפיות
גירושין הם נושא כואב עבור כל הצדדים המעורבים בעניין- אתה, אשתך והילדים. אין ספק שהם תובעים מחיר נפשי שלוקח זמן להתאושש ממנו. לאחר שנים רבות בהן אתה ואשתך הייתם יחד והילדים התרגלו לראות את הוריהם תחת קורת גג אחת, הפרידה אחד מהשנייה היא קשה ולוקח זמן להתרגל אליה.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16824 צפיות
גירושין בגיל מבוגר אינם עניין פשוט. מדובר בזוגות בגיל העמידה או אפילו בזוגות בני הגיל השלישי, שהגיעו לאחר שנים רבות יחד להחלטה על פירוק החבילה המשותפת. גירושין בגילאים אלו נובעים מכמה סיבות. לעיתים, ההחלטה על גירושין התקבלה לפני שנים רבות, אך בני הזוג העדיפו להמתין עד אשר הילדים יתבגרו ויעזבו את הבית. לעיתים מדובר במקרי גירושין על רקע שחיקה של מערכת היחסים הזוגית- כאשר לא נעשה דיי במשך השנים על מנת לשמור על הגחלת, אובד לקשר האהבה והתשוקה שאפיינו את תחילתו, ועימם אובד גם הרצון לעתיד משותף.

מאמרים נוספים בנושא משפחה וזוגיות - כללי

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי13/04/20200 צפיות
כיצד מרגיש זוג בהגיעו ליועץ זוגי? קבלו הצצה לזווית קצת אחרת

מאת: דוד כהןמשפחה וזוגיות - כללי15/03/20317 צפיות
אחת הדילמות שעומדות בפנינו, כשאנחנו רוצים לערוך פיקניק עם חברים ובני משפחה או כשאנחנו רוצים לארח אירוע בבית או בכל מקום אחר, זה עם מה נארח אותם? באילו כלים ואמצעים נשתמש? בסד אריזות הביאו לכם כמה נקודות מחשבה

מאת: נטלי הרוש משפחה וזוגיות - כללי27/07/172317 צפיות
החופש הגדול בעיצומו, הילדים מתחילים קצת להתבגר ולקראת השנה החדשה אנחנו ההורים מנסים לקדם אותם מכל מיני בחינות...אם לימודיות או לקיחת אחריות, איך להתנהג חברתית ועוד. הנה לכם כמה אפשרויות שישפרו לילדים שלכם את חופשת הקיץ ובמקביל יכינו אותם מכל מיני בחינות לשנה החדשה.

מאת: רוןמשפחה וזוגיות - כללי04/05/172547 צפיות
מאמר על חברת ניקיון

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161319 צפיות
אם הייתם מדמיינים את עצמכם סגורים בחדר סגור למשך שעה תמימה, איך הייתם יוצאים משם כאשר ישנה עלילה ויש לכם רמזים ועליכם למצוא גם פתרון לחידות שיעניקו לכם את המפתח ליציאה, לכל זה קוראים Exit room

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161306 צפיות
אם הייתם מדמיינים את עצמכם סגורים בחדר סגור למשך שעה תמימה, איך הייתם יוצאים משם כאשר ישנה עלילה ויש לכם רמזים ועליכם למצוא גם פתרון לחידות שיעניקו לכם את המפתח ליציאה, לכל זה קוראים Exit room.

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161352 צפיות
חדרי הבריחה, הפכו להיות חדרים מבוקשים מאוד, בקרב ישראלים שאוהבים את חיי האקשן, אם מול המחשב, אם בצבא ואם בצפייה של סרטי מתח. מדובר על אדרנלין, שבירת שגרה והנאה רצופה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica