חפש מאמרים:
שלום אורח
28.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מודעות – כח הריפוי וטיפול בטראומות

מאת: אייל פייגיןאימון אישי14/03/2013666 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מודעות – כח הריפוי וטיפול בטראומות

מאמר זה מדבר על יכולת המודעות ומסביר איך להשתמש בה בצורה אפקטיבית למטרות ריפוי ושחרור מחסומים הנובעים מדפוסים ישנים.

פרק – 1

מה היא מודעות

מודעות הינה יכולת הטמונה בכל אדם. חלק מהאנשים מאבדים במהלך חייהם את יכולת המודעות למתרחש כאן ועכשיו. חלקם משתמשים ביכולת המודעות לעיתים רחוקות.

מודעות הינה יכולת אשר ניתנת לתרגול. בעזרת התרגול ניתן להשיב את המודעות לשימוש יום-יומי. מודעות הינה היכולת להסב את תשומת ליבו של האדם למתרחש כאן ועכשיו, ברגע זה, בסביבה, בגוף ובמחשבות.

שימו לב! קורה שהמחשבות רצות לעתיד ולעבר והאדם אינו נהנה מההווה. לדוגמא, בשיחה עם מישהו חושבים על התשובה עוד לפני שהאחר סיים את דבריו, וזאת במקום להקשיב בלי לנתח ולשפוט.

ניתן לתרגל מודעות אפילו במעשים שיגרתיים כמו ניקיון, טיול בפארק, בזמן נהיגה ברכב או כל דבר אחר. תהיו מודעים לפעולתכם, תנו לה את מלוא תשומת לבכם. לדוגמא, בזמן הטיול בפארק תריחו את הרייח שסביבכם, תרגישו את קצב נשימתכם, תראו את הצומח סביבכם.

תהיו נוכחים כאן ועכשיו, אל תנתחו ואל תשפטו דבר.

למודעות יש כח ריפוי אדיר. עצם המודעות לכאב פיזי או ריגשי מהווה התחלת הדרך לריפוי. להיות מודע לכאב זה להפסיק להכחיש את קיומו.

כדי להירפא מטראומה יש קודם כל להפסיק להכחיש את קיומה.

לפעמים שואלים: מדוע עלי לחשוב על מה שמפריע וכאוב לי. חשוב להדגיש - לחשוב על משהו  ולהיות מודע אליו זה לא אותו הדבר!

המשך הכחשת הבעיה לא יוביל לריפוי וגרוע מכך, יכול להחמיר את המצב. התנגדות ולחימה בבעיה רק נותנות לכאב את הכח והאנרגיות להמשיך לחיות בגוף ובנפש של האדם. פיתוח המודעות עוזר לטיפול ומזרז את תהליך הריפוי.

מלבד הריפוי המודעות מלמדת להסתכל על כל דבר ממקום אחר, לאתר את הדפוסים המפריעים והמחסומים הרגשיים המתחבאים בתת מודע ולהתחיל לפתח דפוסים חדשים.

לקריאת מאמר בנושא ריפוי בתקשור לחץ כאן

לקריאת מאמר המדבר על טיפול בטינה, חרדות וטראומות לחץ כאן

פרק – 2

טיפול בטראומות

טיפול בטראומות בשיטות אלטרנטיביות הינו חלק אינטגרלי מטיפולים רגשיים אחרים.

טראומה הינה פחד אשר נוצר בעקבות סיטוציה שהשאירה "צלקת" בנפש האדם. "הצלקת" ניתנת לריפוי בשיטות אלטרנטיביות שונות כגון: תטא הילינג, דמיון מודרך, אימון אישי ועוד. המטפל עוזר למטופל ללמוד לחיות ללא הפחד על ידי חזרה למקום בו החלה הטראומה בכדי לרפא אותה מהשורש.

תטא הילינג – לקריאת מאמר אודות השיטה לחץ כאן

המטפל מסלק את האנרגיות השליליות שנוצרו עקב אותה הטראומה ומחליף באנרגיות טהורות חדשות. המטפל עוזר למטופל להשתחרר מכבילתו לאותה הטראומה. במהלך הטיפול צפים רגשות ומחשבות, הסכמות, אמונות רבות מהתת מודע אל המודע והאדם משחרר את מה שניסה להחביא, להכחיש ולהילחם בו.

האדם מבין שיכול להשלים עם מה שקרה ולהמשיך הלאה. מה שקרה הוא איננו ואין לשנותו, אך זה אינו אומר שהאדם צריך לסבול ממנו כל חייו. לכל אדם יש זכות להיות מאושר והבחירה הינה בידיו.

זכרו! האמינו בבלתי אפשרי.

אייל פייגין.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אייל פייגין – רפואה אלטרנטיבית

מומחה בשיטות טיפול, ייעוץ וריפוי שונות.

ניתן למצוא את כל הפרטים באתר הבית: http://orhabore.com

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אייל פייגין

מאת: אייל פייגיןהילינג16/03/131356 צפיות
ההבדלים בין הילינג לתטא הילינג. מאמר זה מסביר בקצרה על השיטות הללו ומדגיש את ההבלים בין שיטת תטא הילינג לבין שיטות הילינג אחרות. הילינג - תטא הילינג.

מאת: אייל פייגיןאימון אישי14/03/13617 צפיות
טיפול רוחני הוליסטי במערכות יחסים, אימון אישי. מאמר זה מסביר איך דרך אימון אישי, ייעוץ והכוונה ניתן לטפל במערכות יחסים שונות (זוגיות, משפחה, עבודה, חברות ועוד) בדרך אלטרנטיבית.

מאת: אייל פייגיןתקשור וטלפתיה14/03/13645 צפיות
תקשור. תקשור הוא יכולת שהייתה לבני אדם לאורך כל האבולוציה. לאדם יש את היכולת לתקשר עם כל סוגי הישויות. מאמר זה מדבר מפרט ומסביר על כך. כמו כן תוכלו למצוא במאמר זה הסבר על שיטת הילינג מיוחד הנקראת: ריפוי בתקשור.

מאת: אייל פייגיןאימון אישי14/03/13636 צפיות
מאמר זה מדבר על שיטות ברפואה אלטרנטיבית לטיפול בטינה / טראומות / חרדות. מאמר זה נותן נקודת מבט חדשה לאדם לגבי הבעיות הללו ונותן הסבר איך להתמודד איתן בצורה אפקטיבית.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: בנימין קלינגראימון אישי04/08/20903 צפיות
קלינגר בנימין המרכז ל רישוי עסקים והתרי בניה כתובת חשמונאים 100 | תל אביב - יפו טלפון 0523888813 סלולרי 0528887900 פקס 036990134 אימייל klinger_b@bezeqint.net אדריכלים ומעצבי פנים עו"ד מקרקעין עורך דין פלילי משרד אדריכלים ומהנדסי בנין המתמחים בהליך הוצאת רישיונות בניה ורישוי עסקים .כל המומחים תחת קורת גג אחת. מחלקה מובילה בהסדרת חריגות בניה, ביטול צווי הריסה והפסקת בניה

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/192390 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/192195 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/192231 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173375 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172853 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/172974 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica