חפש מאמרים:
שלום אורח
09.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מיגרנה- אפשר גם בלי

המיגרנה היא בדרך כלל התבטאות של כאב חזק באחד מצידי הראש (במקריםמסוימים גם שני הצדדים), באזור הרקה או מסביב לעין (יש כאלה המרגישים אתהכאב מאחורי העין), לרוב הכאב הוא פועם, מרגיש כמו דופק ולע

יתים דוקר.
בזמן התקף המיגרנה, יש רגישות יתר לאור ורעש ובדרך כללהסובל ממנה "בורח" למקום שקט וחשוך עד שיעבור ההתקף. לעיתים הדבר לוקח מספרימים.
בחריו הטובים של הסובל ממיגרנה הם משככי הכאבים השונים אותם ישנטיה ליטול לעיתים בכמויות מוגזמות. חשוב לציין כי חלק גדול ממשככי הכאביםהללו אמנם עוזרים באותו רגע במידה כזו או אחרת, אך מחמירים את הבעיה לאורךזמן.

המיגרנה אינה זרה לרפואה הטבעית והיטיבה לתאר את המנגנון שלה ואת הפתרון שלה הרפואה הסינית:
אחד מהאיברים הפנימיים החשובים והמשפיעים ביותר הוא הכבד שלנו. ברפואההסינית יש לו מגוון גדול של תפקידים החורגים מהמוכר ברפואה הקונבנציונלית.אחד מתפקידיו החשובים ביותר הוא לאפשר את הזרימה החלקה של צ'י (אנרגיה) ודםלכל הכיוונים בגוף ולכך השפעה על כל איברי הגוף בכללותם.

הכבדמושפע מדברים מסוימים אשר עלולים לפגוע בתפקודיו. אחד הדברים העיקרייםהמשפיעים עליו לרעה הוא רגש הכעס ותחת "כעס" נכנסים גם טינה, מתח ותסכול.
אחד או יותר מרגשות אלה לאורך זמן, מפריעים לזרימה החלקה של אנרגיה ודם שלהכבד ויוצרים סטגנציה, כלומר, חסימה ותקיעות. השלב הבא הוא הצטברות לאבריאה של צ'י בכבד הגורמת לאורך זמן להתחממות האנרגיה בכבד.
חוםפתולוגי זה, פוגע באיכות היין (yin) של הכבד שהיא האנרגיה המקררת, הפסיביתוהמרגיעה וכך נוצר מצב של חוסר באיכות היין. מאחר וה- yin של הכבד אמורלהחזיק ולקרקע את איכות היאנג (yang) שלו שהיא האנרגיה החמה והמתפרצתהשואפת תמיד לעלות לכיוון הראש- חוסר ב- yin מאפשר ל- yang לעלות בבת אחתלמעלה לכיוון הראש ופשוט להלום בראש בצורה המוכרת והכואבת של המיגרנה.הסיבה שהסובל ממגרנה שואף לסביבה שקטה וחשוכה היא שבזמן ההתקף יש לו עודףשל yang בראש שהיא אנרגיה של חום, אור ורעש והבריחה לחדר החשוך והשקט היאנסיון לנטרל את אנרגיית היאנג.

לסינדרום זה קוראים liver yang rising, כלומר, עלייה של יאנג הכבד.
בזמן המיגרנה העיקרון הטיפולי הוא הרגעת אנרגיית היאנג והורדתה למטהלהפסקת המיגרנה. בין ההתקפים יש לחזק את אנרגיית היין כדי שתחזיק את היאנגולא תאפשר לו לרחף למעלה.

מה אתם יכולים לעשות בינתיים? לא אומרלכם להימנע מסטרס כי בעולמנו אין הדבר אפשרי. המתח מלווה אותנו בכל דברשנעשה בין אם בעבודה ובין אם בבית.
העובדה שאי אפשר להימנע מסטרס אינהאומרת שאי אפשר לפרוק אותו- אם אין לכם מניעה, עשו פעילות גופנית מתונה,רצוי הליכה. הפחיתו אלכוהול- למרות שהוא נותן תחושת רוגע, הוא מחמם את הכבדומגביר את הנפיצות.
איכלו מעט חמוץ, מעט מלוח, שזיפים, החליפו פלפלשחור בפלפל לבן, שתו כפית חומץ תפוחים בכוס מים בבוקר (זה לא טעים אך זהיכול לחולל פלאים ליום שלכם), איכלו חיטה, שיבולת שועל, זרעים.
הפחיתו גבינות וביצים, מטוגנים ואגוזים.
והעיקר אל תהיו מיואשים- ממיגרנה אפשר להיפטר.
תהיו בריאים

יוסף הרשקוביץ- רפואה משלימה אינטגרטיבית
מומחה לטיפול בכאב ומחלות מערכת הנשימה והעיכול
050-7369236
http://josh4322.wix.com/yosefhershkovitz#!--/cwqp

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יוסף הרשקוביץ- רפואה משלימה אינטגרטיבית

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוסף הרשקוביץ

מאת: יוסף הרשקוביץרפואה משלימה25/03/13729 צפיות
כאבי שלד ושרירים הם אחת מהתלונות הנפוצות והפוגעות ביותר באיכות החיים. הידעתם כי ניתן לטפל בהם ביעילות?

מאת: יוסף הרשקוביץרפואה משלימה23/03/13663 צפיות
עצירות היא אחת הבעיות הנפוצות המתסכלות ביותר. הידעתם כי ניתן לפתור אותה בקלות?

מאת: יוסף הרשקוביץרפואה משלימה23/03/13682 צפיות
נזלת אלרגית היא בעיה נפוצה הפוגעת באיכות החיים. הידעתם כי ניתן לפתור אותה לחלוטין?

מאת: יוסף הרשקוביץרפואה משלימה23/03/13703 צפיות
הליחה היא בעיה קשה ונפוצה מאוד. הידעתם כי ניתן לפתור אותה בקלות יחסית?

מאת: יוסף הרשקוביץרפואה משלימה23/03/13760 צפיות
הטיפול באסטמה בראיית הרפואה הסינית

מאת: יוסף הרשקוביץרפואה משלימה23/03/13638 צפיות
גיל המעבר הפך לתקופה לא קלה ורוויית סבל לנשים רבות. גלי חום, עצבנות, הפרעות שינה הן רק חלק מהתופעות אשר פוגעות באיכות חייהן. הידעתן שאפשר לעבור את גיל המעבר גם בלי התופעות האלה?

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה01/06/211545 צפיות
עיסוי אבנים חמות נחשב לאחד העיסויים הפופולאריים והמשובחים ביותר רק המחשבה על אבנים חמות על הגוף עושה חשק אדיר לקבל עיסוי מפנק ומשחרר דרך נפלאה לשחרר את השרירים התפוסים,לפרוק את המתח,לשפר את זרימת הדם,הרחבת טווח התנועה של השרירים ואם קיבלתם עיסוי שובר מתנה כמתנת יום הולדת אז בכלל ההנאה כפולה.


מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה11/12/201009 צפיות
פרחי יסמין הנקטפים משחררים שמן אתרי במשך מספר ימים לאחר שנקטפו ולכן משאירים אותם על בדים הספוגים בשמן זית עד לספיגת ל הבושם.לאחר מכן מרחיקים את שמן הזית בעזרת כוהל בצורה שמותיר רק את ניחוח היסמין .

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה29/08/20916 צפיות
טיפול בדלקת פרקים אם המטופל מגיע בתחילת הופעת הכאבים ייתכן ריפוי מלא אבל אם יגיע בשלבים מאוחרים כאשר הוא סובל תקפה ארוכה לא בטוח שאפשר לבטל את כל הנזק שנגרם. ישנה חשיבות גדולה להגעה בתחילת הדלקת או לא

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה30/07/20911 צפיות
עיסוי רפואי מתמקד בבעיות כרוניות,בעיות אורטפדיות,כאבים הפוגעים בתפקוד השוטף והינו עיסוי שיקומי לאיברי הגוף. עיסוי רפואי אינו עיסוי עדין,להיפך הוא הנכון הוא עיסוי אינטיסיבי,עמוק וחודרני שמטרתו שיפור בתפקוד בעיות שחלקם נובעות מהזנחה.

מאת: nirרפואה משלימה23/08/191233 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/181212 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica