חפש מאמרים:
שלום אורח
03.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סורגים

אומרים שבני אדם רוצים להאמין שהם רציונאליים בזמן שהם מבססים את ההתנהגות שלהם על פחד. הפחד הוא מקדם הפעולה הטוב ביותר. אנחנו נעשה הכל כדי להקטין את הסיכון בו אנו נמצאים, מתוך פחד שמא הסיכון הזה יתממש. אנחנו חיים בתחושה מתמדת של פחד ומהפחד אנו מבססים דרך פעולה.

אחת הדוגמאות הטובות לאופן שבו הפחד שולט בנו הוא הדרך בו אנו מגנים על עצמנו. יש מי שאומר לעצמו חדשות לבקרים, שתמיד יש סיכוי שיפגעו בו ועל כן. הוא מנסה לא לתת לפחד לשלוט בו. אחרים לעומת זאת יעשו הכל כדי למגן את עצמם בצורות שונות, על מנת לא להגיע למצב שהפחד ישלוט בהם, דרך אותן הגנות.

כולנו יכולים לראות את זה בבתים של אנשים. יש אנשים שמכסים את כל חלונות הבית בסורגים מסוגים שונים. סורגים נועדו  למנוע מילדים קטנים ליפול במידה והם בטעות עולים על אדן החלון. סורגים נועדו גם למנוע מפורצים להיכנס לבית. ישנם עוד הסברים שונים מדוע נתקין סורגים בבית. פחד מכניסה של ציפורים, פחד שמישהו יכניס יד דרך החלון וינסה לגנוב משהו מהבית וכן הלאה.

כל הדוגמאות האלו, לא רק נכונות אלא גם סבירות. כל מי שיש לו ילד קטן יאמר לכם, שמהרגע שהוא נולד עד שהוא הופך בוגר ואפילו אחרי זה, חיים בפחד שמא יקרה לו משהו. אך בוודאי שהפחד הזה מקונן כאשר הילד הוא קטן וברגע אחד של חוסר תשומת לב, הוא יכול ליפול מהחלון, אם אין בו סורגים. הדבר נכון גם לגבי פורצים שיכולים להיכנס לבית ובשאר המקרים שצוינו.

אלו דוגמאות טובות כיצד שולט בנו הפחד, עד שלעיתים אנחנו לא מסוגלים לחשוב, האם באמת הדברים שאנו עושים כדי לרסן אותו, אכן יעילים וטובים. לעיתים קרובות, הם בסך הכל מרסנים את המצב הקיים, קרי הופכים אותו לקל יותר, אך לא בהכרח הופכים אותו למושלם עבורנו.

כדי שלא יהיו פריצות לבית שלנו, אנחנו צריכים הרבה יותר מסורגים. סורגים טובים ככל שיהיו, הם עדיין ניתנים לפירוק. כל זגג ידע לספר לכם, כיצד ניתן לפרק סורגים. נכון, זה לוקח זמן ובזמן הזה ייתכן מאוד שהפורץ ייתפס, אך במידה והוא מודע לכך שיש סיכוי שזה לא יקרה, הוא לא יהסס לנסות להוציא את הסורגים. אם כספות נפלו ברשתם של פורצים, אז סביר להניח שגם סורגים יכולים ליפול ברשתם.

שלא יהיה ספק, סורגים זה דבר טוב. לא רק בגלל שהם מונעים נפילה של ילדים קטנים או בכלל של מישהו מבני המשפחה, לא רק בגלל שהם מאפשרים לנו הגנה מבחוץ, אלא גם בגלל שהם בהחלט מקטינים מאוד את הסיכוי לפרוץ אלינו הביתה. שלא יהיה ספק, הפחד הוא מקדם פעולה טוב, מי שפועל ללא פחד מסכן את עצמו לא פחות מאותם דברים שגורמים לנו לפחד ולפעול. אדם רציונאלי הוא אדם שגם מפחד.

אז מה העניין? אם אנו רוצים לחיות בצורה נכונה, עלינו להגן על עצמנו במצבים שונים בדרכים שונות, אך עלינו להכיר בעובדה, ששום הגנה היא לא מוחלטת, ולא לחשוב שהגנות אלו מספיקות כדי לספק לנו חיים מוגנים.

אתר תגובות הוא מדריך עסקים שמביא לכם בנוסף למאגר עסקים מלא ומעודכן גם תגובות שכתבו גולשים על העסקים המופיעים בו.

בתחום סורגים תוכלו למצוא עשרות עסקים ברחבי הארץ, כולל דירוגים של גולשים.

 תגיות המאמר: אבטחה, סורגים, זגגים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גיא אלון

מאת: גיא אלוןהחזרי מס28/07/112992 צפיות
מרביתכם בוודאי לא מודעים לעובדה כי עד 80% מהעובדים במדינה זכאים להחזר מס, כל שכן כשאותם עובדים מקבלים הכנסה משני מקומות שונים. אם בעבר החזר מס היה כרוך בבירוקרטיה ארוכה ומפרכת, הרי שהיום אפשר לבצע בדיקת החזר מס אונליין האורכת בסך הכל כמה שניות. הזדמנות נוספת לבדוק האם הנכם זכאים להחזר מס תתרחש בזמן הגשת טופס תיאום המס השנתי, פרוצדורה שאפשר כיום לבצע אונליין גם כן.

מאת: גיא אלוןמשכנתא14/04/111141 צפיות
כפי שכולנו שומעים בלא הרף, משכנתא היא ההשקעה הגדולה ביותר שרוב רובם של משקי הבית יעשו בימי חייהם, ולכן יעוץ משכנתאות מקצועי הוא כמעט בגדר הכרח. יעוץ משכנתאות יכול לא רק לעזור לכם לבחור את ההצעה המשתלמת ביותר, או לתפור לכם משכנתא מותאמת להעדפות האישיות שלכם מבחינת גובה תשלום, תקופת ההתחייבות וכו'.

מאת: גיא אלוןהפקות אירועים14/04/111252 צפיות
מעצבי אירועים יכולים לא רק לתרום להצלחת אירוע מסויים אלא גם לחסוך בהוצאות. עם זאת, מהתרשמות אישי של כותב שורות אלה, רבים מאיתנו לא מודעים הייטב לסוג ההתקשרות עם מעצבי אירועים, מה נכלל תחת החוזה שלהם, ומה עושים במידה ומתגלים חילוקי דעות. על נושאים אלו, ואספקטים אחרים של חוזה עם מעצבי אירועים, בשורות הבאות.

מאת: גיא אלוןפרסום14/04/111701 צפיות
מזל טוב! אתם חוגגים חתונה / בר מצווה / יום הולדת / ברית / בריתה או אירוע אחר. לא משנה איזה אירוע אתם חוגגים, אתם רוצים ליהנות ורוצים שהאורחים שלכם ייהנו ויזכרו את האירוע שלכם כאחד האירועים המוצלחים והמהנים היותר שהיו בהם. על מנת שהאורחים יזכרו דווקא את האירוע שלכם עליכם להשקיע באירוע, בעיצוב, באוכל, במוסיקה ובאטרקציות מיוחדות, אך יותר מכל על מנת שהאורחים יזכרו את האירוע צריך להעניק להם מתנה קטנה שכל פעם שיביטו בה יזכרו באירוע המיוחד שלכם, בשביל זה הומצאו סוגים שונים של מזכרות לאירועים.

מאת: גיא אלוןתכשיטים01/11/101900 צפיות
צורפות הוא מקצוע עתיק מאוד, תפקידו של הצורף הוא לעבד מתכות כמו זהב, פלטינה וכסף במטרה ליצור מהם תכשיטים. הצורף מעבד את המתכות לתכשיט ומשלב עליהם אבנים יקרות.

מאת: גיא אלוןבריאות ורפואה כללי01/11/1011879 צפיות
רופא תעסוקתי תפקידו לבדוק את בריאותם של אנשים שאינם נמצאים בקו הבריאות ובשל כך לא יכולים לצאת לעבוד. הרופא התעסוקתי יכול לאשר היעדרות ממושכת מהעבודה בעקבות מחלה ולקבוע אובדן כושר עבודה.

מאת: גיא אלוןבניין ואחזקה - כללי01/11/101902 צפיות
כמה פעמים חיכיתם ימים או שבועות לחשמלאי שיבוא לתקן מוצר חשמלי שהתקלקל לכם בבית? התקשרתם אליו כמה פעמים והוא דחה אתכם שוב ושוב בינתיים התחלתם לכבס במכבסה, התחלתם לבשל מאכלים שלא דורשים אפייה או חימום בתנור ועוד. לפעמים מספיק שמוצר חשמל אחד לא יעבוד כדי שנבין עד כמה אנחנו תלויים בחשמל. במקרים כאלו או שאנחנו מנסים את החוש הטכני שלנו או שאנחנו קוראים לאיש מקצוע המתעכב - חשמלאי.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: שמריהו יונהבניין ואחזקה - כללי09/07/2094 צפיות
חברת נסיב חלבי ובניו מתמחה בעבודות איטום גגות בחיפה, תוך כדי הקפדה על שירות מקצועי ואדיב. החברה מחזיקה בניסיון של למעלה מ – 50 שנים ודוגלת בתמחור אטרקטיבי, עבודה עם רישיונות ותו תקן והענקת אחריות לכל לקוח. רוצים לאטום את גג הבית ולעשות את זה כמו שצריך? פשוט פנו אל נסיב חלבי ובניו.

מאת: עידן שלומןבניין ואחזקה - כללי24/05/20235 צפיות
מוצר שתמצאו בכל בית ישראלי ונחשב אחד החיוניים ביותר הוא המזגן הביתי. קשה לדמיין את החיים המודרניים שלנו ללא מזגן בקיץ או בחורף וכאשר יש תקלה במזגן רובנו ממהרים להזמין טכנאי מזגנים שיגיע כמה שיותר מהר לתקן את המזגן המקולקל. הבעיה שלא תמיד יש טכנאי מזגנים מומלץ שפנוי להגיע באותו היום או אפילו למחרת לשירותי תיקון מזגנים ובחודשי הקיץ הלוהטים טכנאי המזגנים הפופולאריים תפוסים לפחות שבוע ימים מראש. אז מה הפתרון ?

מאת: בנימין קלינגרבניין ואחזקה - כללי10/04/20378 צפיות
הרבה מהלקוחות המרוצים של משרד בן קלינגר רישוי עסקים והתרי בניה שואלים רבות" במה עוד אתם יכולים לסייע?" החלטנו לפרסם לקהל הרחב פרופיל משרד המתאר את היכולות והשרותים שלנו מול משרדי התכנון,ממשל ועוד.

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי04/12/19872 צפיות
עד גיל מסוים, סידור ארון ילדים נמצא תחת האחריות של ההורים. הילדים לא יכולים, לא יודעים, הם לא בגיל המתאים בשביל לעשות את זה. משלב מסוים, בדרך כלל זה מגיע אחרי גיל 12-13, הילד כבר אחראי לסדר את ארון הבגדים שלו. למרות שבמקרים רבים, הורים בפרט אימהות, נוהגים לעשות את זה עבורו, לפחות עד הצבא ואולי גם במהלך שירותו הצבאי, זאת מתוך מחשבה, שאם הם לא יעשו את זה, הארון יישאר מבולגן והוא לא ימצא שום בגד

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי02/12/19766 צפיות
כמעט בכל בית בישראל ובכלל, אפשר למצוא לפחות ארון ספרים אחד. בין אם מדובר בארון ספרי פרוזה, ספרי שירה, ספרי טיולים, ספרי דת או כל סוג אחר של ספרים. במקרים רבים, ארונות ספרים ממוקמים בסלון או קרוב לסלון, יש מקרים בהם הארון ממוקם בחדר עבודה, חדרי שינה ובמקומות אחרים. זה תלוי בסגנון העיצוב של הבית וכן בדרך בה בוחרים להציג את הספרים.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי21/11/19687 צפיות
עומדים לרכוש מגהץ קיטור חדש? רוצים להכיר קצת יותר את הטכנולוגיות השונות בתחום בכדי שתוכלו לבחור את מגהץ הקיטור הטוב והנכון ביותר בשבילכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי04/11/19626 צפיות
ובכן, הסיבה עבור צביעה של רצפה היא כזו שלא נועד לשימוש של אדם פרטי, אלא יותר עבור שטחים אחרים, שהם שימושיים עבור הציבור או בעלי עסקים שעבורם הצביעה רלבנטית לרצפה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica