חפש מאמרים:
שלום אורח
31.03.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ספר: הנביא מֻחַמָּד: צדיק או טרוריסט?

מאת: חוג'יראת מוסאדת ומדינה11/04/2013607 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ד"ר חוג'יראת מוסא

ספר שיצא לאור השנה ודן בחיי הנביא מוחמד, נביא האיסלאם. הספר מחבורו של ד"ר מוסא חוג'יראת, פסיכולוג חברתי, מביר אל-מכסור.

חוג'יראת מציג את ספרו ביותר ממקום והוא אומר שבתקופה האחרונה התרבו שיטות  הלחימה באיסלאם, ורבים מנסים להתקיף, להעליב, להשפיל את הנביא מוחמד כסמל הדת המוסלמית, הן באמצעות קריקטורות והפצתן בעיתונים והן באמצעות חיבור מסורות חדשות וייחוסן לנביא ופרסומן באמצעי מדיה שונים.

בקרב הקהל הרחב קיימת בורות בידיעת הנביא, אישיותו, דרכו, מעשיו והתנהגותו, ויחסו לאחרים, לכן הרוב יאמינו ובתום לב למה שנכתב ומתפרסם.

צריך להדגיש כי היהודים והנוצרים, הנוהגים לפי ההלכה של דתותיהם, לא יתקיפו את הנביא ולא כל ארצות המערב עוינות אותו ומנסות להשפילו. בצד אלה העוינים את הנביא ומייחסים לו תכונות שליליות קיימים רבים שכלל אינם מכירים את הנביא ומעוניינים להרחיב ידיעותיהם על אודותיו ורבים גם ששואבים את הידע על הנביא מאתרי אנטרנט ומעתונות צהובה.

כך, קיים מחסור גלוי במקורות מהימנים אודות חיי הנביא ובמיוחד בשפה העברית. כך עלה רעיון של כתיבת ספר שמטרתו להוות מקור מהימן אודות הנביא, לספר על חייו, על ילדותו, תחילת דרכו, נדודיו, הקמת מדינתו ביַתְ'רִבְּ (העיר מדינה שבערב הסעודית), התנהגותו והערכים שאליהם הטיף ושעליהם שמר בקפדנות, מתוך להוות דוגמה ומודל לחיקוי למאמיניו. כל אלה, מלמדים על אישיותו יוצאת הדופן.

הרעיון של הספר אינו תגובה לנסיונות לפגיעה בתדמיתו של הנביא כי לפי אמונתי, אין הוא זקוק להגנתם של בני אנוש. יתרה מכך, ההגנה האלוהית חזקה יותר מכל אויבי האיסלאם ותכניותיהם.

הספר נכתב בשפה העברית מתוך ידיעה כי היהודים הם הקבוצה הדתית והחברתית הקרובה ביותר אלינו (הערבים המוסלמים בישראל), מבחינה דתית וגיאוגרפית כאחד. ולכן, מצאתי לנכון לפנות אל קהל יעד זה ולספק להם, בשפתם, מידע על הנביא, על אישיותו ועל התנהגותו.

הספר, בכלל, הוא אוסף של מאורעות ואירועים מחייו של הנביא, המוצגים לפני הקוראים כפי שהתרחשו. ותקוותי שקהל היעד יקרא אותם באוביקטיביות וישפוט: האם הנביא מֻחַמָּד הוא איש צדיק במעשיו, ירא שמיים, שהתייחס בכבוד לכל אדם וראה את כולם כשווים; אדם שהעריך את זולתו, את בעלי החיים ובעלי הכנף; אדם פשוט, צנוע, אוהב אנשים ומאמין בזכויותיהם, מגלה יחס של כבוד לנשים, לגברים, לקטנים ולגדולים, המרחם על החי באותה מידה שהוא מרחם על בני אדם, או שמא הוא מחבל, שפעל להפצת השחיתות בעולם, השפיל את הקטן והגדול כאחד, שש לבכיים של נשים וילדים, להרג ולרצח חפים מפשע, למראה דם וחלקי גוף כרותים, המתעופפים באוויר בעקבות פיגועים המוניים.

בספר נכתבו הרבה מאורעות מחיי הנביא וכדוגמה אני מביא שני קטעים. שהראשון הוא: "היהודים זכו לכבוד מיוחד כבעלי דת שמית, כשכנים החיים עם המוסלמים וכבעלי ברית. מֻחַמָּד היה משתתף בשמחותיהם ומבקר את החולים מביניהם, מכבד את זקניהם, נשותיהם וילדיהם. על אף יחסו הטוב של מֻחַמָּד, היהודים יותר מפעם הפרו הסכמים עמו, חזרו בהם מדברים שסוכמו עם הנביא, יזמו מזימות נגדו וניסו להרגו. למרות זאת, ברוב המקרים, הנביא סלח להם וחנן אותם".

והשני הוא: מֻחַמָּד "כרת ברית עם היהודים שעיקריה הם: המוסלמים והיהודים מחויבים לחיות בדו- קיום של שלום ביניהם, הם לא יתקיפו אלה את אלה ושני הצדדים (היהודים והמוסלמים) מחויבים לחיות זה בצד זה".

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חוג'יראת מוסא

מאמרים נוספים בנושא דת ומדינה

מאת: נועם קוריס משרד עורכי דיןדת ומדינה09/02/17875 צפיות
כבוד הבריות בפרשנות הרמ"א / עו"ד נועם קוריס

מאת: ברסלב מאירדת ומדינה30/12/16733 צפיות
מדוע נקבע חג רק לנס חנוכה, ולא לנס של הניצחון על גוליית? במה שונה נס חנוכה מניסים אחרים שנעשו לעם ישראל? למה דווקא עבורו קבעו חג? על האור שיורד לעולם דווקא בימי החנוכה!! נסים רבים ארעו לעם ישראל בתולדותיו. על חלקם אנו יכולים לקרוא בתנ"ך. בכל זאת, מעניין שעל רוב הניסים לא נקבע שום חג לזכר הנס!!

מאת: ברסלב מאירדת ומדינה18/07/161386 צפיות
כמה סכנות יש היום בדרכים, תאונות דרכים, תקלות ברכב, מחסלים, טעויות אנוש כמה נוסעים וכמה לא חוזרים לבית? מה עושים כדי ךהשמר ולהתברך בדרך ולחזרה לשלום ? לחסידי ברסלב יש תפילה ודבר תורה לומר לכם לפני שאתם יוצאים לדרך !

מאת: ברסלב מאירדת ומדינה15/06/161427 צפיות
נר מצוה ותורה אור. וקרמיז לן קרא שבקיום המצוות יש לעשותם בבחי' "בהעלותך", דהיינו באש ובהתלהבות (שקורים ברע"ן בלע"ז), והוא יסוד החסידות ועיקר שבח ומעלת עבודת ה' ועשיית רצונו יתברך, כשהדבר נעשה מתוך שלהבת י"ה וברע"ן, באש ההתלהבות והחשק) הוא יסוד גדול בחסידות ובברסלב בפרט...

מאת: ברסלב מאירדת ומדינה07/06/161170 צפיות
תגידו הכל בסדר אצלכם ? כשיש סדר, וכל דבר יש לו מקום וכל דבר נמצא במקומו – הכל יפה והכל עובד ופועל כראוי. אבל כשאין סדר, כשאין לחפצים מקום מוגדר, ואפילו יש להם מקום, אבל לא שמים אותם על מקומם, (והאי סדר בלאגן בלעז חוגג, והבילבול שולט, ודברים חשובים הולכים לאיבוד, ודברים לא זמינים בעת שצריכים אותם. והסדר – הוא אחד מרזי ההצלחה, כי הסדר הוא - בחינת יישוב הדעת, והיפך הסדר – הוא חגיגת החוסר יישוב הדעת. אז איך זוכים שהכל יהיה בסדר ??

מאת: אבי דוידידת ומדינה16/11/151608 צפיות
כיום, בית המשפט מתייחס למספר גורמים בעל ההחלטה לגבי משמורת ילדים: ראשית, אם הילד הנו בר דעת, שואלים אותו לגבי רצונו הפרטי, כאשר ככל שהילד גדול יותר - כך ניתן משקל רב יותר לרצונו. שנית, בית המשפט מבקש לבדוק את מידת הבגרות הנפשית של הילד, והאם היא תואמת את בני גילו. שלישית, בית המשפט ייטה שלא לשבור את רצונו של הילד, אם הוא הובהר והוסבר במידה המספקת.

מאת: אבינועםדת ומדינה30/07/151520 צפיות
זהו שיר לבני הדור ואשמור דרך פה ,גם עולם יבוא וישמע קול וישירה עימנו לדרור רוח ,רוח דברי עימי חמלתך בשובי לשיר שלום תפילתי על חירותי בזו אהבתי ציון שלי אני נושא דמעה בדרך אהובה ושיר תהילה על שפתותי דברתי לשלום ציון ישראל שלי ועולם עוד יבוא השלום קולי שמעתי אלי ,קולי האזנתי מלכי לי זו עת לשירה לאהבה בא ציון חמדה למשמרתה ציון תמתי לא אשכך לעולם ואל אתרחק ממך עולם ואם אשכך יום בי אז תשכח ימיני ובושתי ונכלמתי ברוחי נפשי הומייה פה בדרך ארץ אנוע בצילך למשמרתך אהובה

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica