חפש מאמרים:
שלום אורח
22.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

יריד ה"חבלים"-לבלות יום כיף אדיר עם הנכדים.

הקיץ מתקרב. אנחנו מתחילים בניקוי מדפים,החלפת בגדי חורף לבגדי קיץ -  וכך גם בבתי ילדינו . בקשו מכל בני המשפחה -בנות , כלות, בנים וחתנים שיכינו מראש שקיות ריקות גדולות ויגייסו את הילדים שלהם – נכדיכם – למיון הצעצועים, הספרים והמשחקים לשלושה סוגים:

הסוג הראשון : משחקים וספרים במצב טוב, אותם מנקים ומחזירים בצורה מסודרת למדפים הנקיים.

הסוג השני הם הספרים הקרועים לחלוטין, המשחקים שמירב החלקים שלהם נעלמו , בובות מדברות שנאלמו והצעצועים שנפגעו קשה מנשוא. לגבי אלהמבקשים מהילדים שייפרדו מהם יפה לשלום – ולתמיד. כך ילמדו הילדים שיש דברים שנס לייחם ופג תוקפם. אם הילדים קטנים ומתקשים להיפרד מהחפצים, נסו להסביר להם שכך יוצר מקום פנוי לצעצועים החדשים שהם הולכים לקבל בזכות יום ההולדת או כל תירוץ אחר לפינוק הנכד. הילד מתעקש? ותרו לו על צעצוע פשוט או ספר מרוט – בשנה הבאה הוא אולי יסכים להיפרד מהם בקלות...

הסוג השליש הוא זה שמעניינת אותנו בעיקר: לכאן שייכים המשחקים המקסימים, הספרים המבהיקים  והצעצועים שובי הלב שהם עדיין טובים מאד – אבל הילד שגדל עליהם , כבר גדול מהם ובשנה האחרונה כבר לא הציץ לעברם אפילו. זה הזמן האופטימלי להניח אותם בשקית לשימוש חוזר אצל מישהו אחר. לזה קוראים "חבלים" – משחקים שחבל לזרוק, אבל כבר אין טעם לשמור.

על פי הסטטיסטיקה, למשפחה ממוצעת בישראל יש כשלושה ילדים ( מדברים על 2.4 ילדים למשפחה, אבל נשבר משברים – ועוד אצל ילדים שלומדים ונבחנים על שברים בבית הספר...!). על פי זה, לכל אחד משלושת ילדינו יש שלושה ילדים. ההיגיון המתמטי מחייב , אם כך, שלכל ילד יש שישה בני דודים. בודאי יש ביניהם בני דודים צעירים ממנו – אז הנה הזדמנות פז להעניק להם משחקים חדשים שלא עלו פרוטה. והכיף הכי גדול? זאת הזדמנות לא להיפרד לתמיד מהמשחק – תמיד אפשר יהיה לראות אותו בביתו של בן הדוד וזה יהיה מחמם לב!

בשלב הבא, קרוב לודאי שילדיכם יבקשו מכם לארח את הנכדים בחופש הגדול. בקשו מההורים להביא אליכם את הילדים עם שקית המשחקים שהם מוכנים להעביר לבת הדודה הצעירה מהם. כשיהיו כולם אליכם, זה יהיה יופי של יום: הנכד הבכור יעביר את שקית ה"חבלים" שלו לבן דודו הבא אחריו, הנכדה הגדולה תעביר אוסף של בובות לנכדה הקטנה  וכו'.

היום יהיה מלא שמחה ופעילות, כיון שכל נכד המעביר משחק מתבקש גם להסביר לנכד המקבל את המתנה – איך משחקים בה. הם יהיו עסוקים שעות רבות, וייהנו מאד-מאד - ולסבתא יהיה זמן להכין ארוחת צהריים לכו-לם!!

השאלה היחידה שנותרת: מה לגבי הנכדים הבכורים? הרי לא ישמחו לקבל בגיל 10 את פו הדוב המרוט של בן הדוד שעלה לגן טרום-טרום-חובה. טיפ קטן: או שאתם תדאגו להצטייד עבורם מראש במתנה נחמדה, או שתבקשו מדור הביניים -בנים ובנות - שיציידו אתכם במשחק מחשב שיש להם עצמם והם מזמן מיצו אותו. הנכד בן ה-10 ישמח מאד לקבל משחק מחשב חדש, ועוד מדוד שהוא מנהל פיתוח בחברת הייטק!

כך נשיג כמה מטרות חשובות: נרגיל את הילדים לעשות ניקיון לקראת הקיץ, נלמד אותם לבדוק משחקים ולחלק אותם לפי מצב  המשחק – וזה עשוי לעזור להם לשמור ביתר תשומת לב בעתיד על המשחקים הקיימים - והדבר החשוב ביותר: לדעת לתת ולשמח גם ילדים אחרים.

אם אתם זקוקים לעוד רעיונות להעסקת הילדים בחופש הגדול הבא עלינו לטובה – גלשו לאתר

מעניין את הסבתא

תיהנו מכל רגע עם הנכדים – וזכרו שגם הם, כמו כולנו, גדלים מהר מדי.

 תגיות המאמר: משחק, ספר, ילד, צעצוע


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קורה שורץ

www.saba-sabta.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/2089 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"חינוך ילדים12/07/19350 צפיות
אם חלק מהנכדים שלנו כבר גדולים , נצלו את החופש להקניית תכנון פיננסי וחינוך לחיסכון. בדרך כלל הסבים מפנקים, אבל אפשר תוך כדי פינוק גם לחנך.

שני מתכונים קלים לעוגיות שאפשר להכין יחד עם הילדים, או אפילו לאפשר לילדים להכין בעצמם.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191287 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181846 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181735 צפיות
היום נעסיק את הנכדים ביום עיצוב פנים. נכין עפרונות,מחקים, סרגלים, דפי ניר חשבון, דפי נייר צבעוני במגוון צבעים ומספריים. כל נכד יקבל דף נייר חשבון. הוא מתבקש לצייר את חדרו. אם הנכד קטן ועדיין ולא יודע מהו קנה מידה, נסביר לו. אם הוא קטן מדי, נצייר את היקף החדר עבורו. חשוב לציין את מיקום החלון והדלת שבחדר הנכד.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181721 צפיות
היום אנחנו נדבר על כלכלה קלה. כל נכד מקבל מדי פעם כסף. חלקם מקבלים דמי כיס בצורה מסודרת,נכדים אחרים מקבלים מתנה ליום ההולדת, לחגים או בהזדמנויות אחרות. לכל אחד מהנכדים יש ודאי הרבה יותר תכניות על מה להוציא את הכסף מאשר הזדמנויות לקבל את הכסף. הנה יש לנו היום זמן לבנות יחד סדר עדיפויות להוצאות ולהתאים את ההוצאות להכנסות.

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/2089 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: בתיה כץהורות11/09/19660 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/191104 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/191146 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191287 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/191409 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181864 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica