חפש מאמרים:
שלום אורח
28.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

Iso 9001, ומעורבות ההנהלה

מאת: אשכולותייעוץ עסקי28/04/2013468 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לעתים קרובות ארגונים שונים נמנעים מהתחלה של יישום והטמעה של תקן iso-9001. מאחר ומדובר על שינוי מהותי מאוד שנוגע לכל תחומי הפעילות של החברה, המעורבות של ההנהלה בשינוי זה צריכה להיות מקיפה, ישירה ולא פחות חשוב מכך – נחושה. לעתים קרובות הנהלה שמסרבת לבצע את השינוי החשוב הזה צודקת במאה אחוזים. אחרי הכל, ללא גיוס מוחלט ואמונה בתהליך, אין טעם להתחיל אותו כי אל הסוף כבר לא תגיע.

ישנם סיפורים רבים על ארגונים שכשלו בהטמעת התקן iso 9001 וברוב המוחלט של המקרים מדובר על כשל אחד מרכזי – חוסר רצון מצד ההנהלה להתערב באופן מהותי וגורף לבצע שינוי בסדר גודל של iso-9001.

עד הקדקוד העליון

כדי להטמיע את התקן הכל כך חשוב הזה שיבטיח ללקוח כי כל מוצר או שירות שמסופק על ידי הארגון עבר תהליכים קפדניים של בקרת איכות, ישנה חשיבות עליונה שכל הדרגים בהנהלה יהיו שותפים נלהבים למהלך. ראיה לכך ניתן למצוא בסעיף 5.1 בתקן שמונה לא פחות מחמש פעולות שצריכות להתחיל בחלקה העליון של היררכיית הארגון.

ראשית, מדובר על ההסברה לכלל עובדי הארגון בדבר חשיבות ההתמקדות בדרישות הלקוח. מטרת העל של הארגון לפיכך צריכה להפוך להיות שביעות רצון הלקוחות. לאחר מכן מדובר בסעיף זה על קביעת מדיניות האיכות, כלומר כתיבה של הצהרה בדבר המדיניות החדשה. ההצהרה צריכה להיות מוצגת לראווה בלוחות מודעות ברחבי הארגון וההנהלה היא זו שאחראית לוודא כי כלל העובדים מבינים אותה ומיישמים אותה. מעבר לכך מדובר על קביעת מטרות איכות, ביצוע של סקר הנהלה ובסופו של דבר ישנו סעיף זמינות משאבים.

זמינות משאבים, כדי להפיח חיים

כדי ליישם את התקן הקפדני הזה שמיושם במיטב הארגונים בכל רחבי העולם גם בארגון שלכם, דרוש להשקיע זמן, אנרגיה וכסף. זמינות משאבים הוא סעיף שבו למעשה מתחייבת ההנהלה להקצות את כל המשאבים הדרושים לא רק כדי להניע את התהליך אלא כדי ללוות אותו לאורך כל הדרך.

אם החלטתם שהגיע הזמן להתקדם הלאה מבחינת תפעול הארגון שלכם, שאלו את עצמכם אם אתם עומדים מאחורי ההחלטה הזו במאה אחוז. במידה ואתם לא מצליחים לגייס את מלוא מאת האחוזים, זה פשוט לא יעבוד. בהצלחה.

 תגיות המאמר: בקרת איכות, ISO 9001


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אשכולות - ייעוץ. שיפור תהליכים. ניהול.

אשכולות הינה חברה המתמחה ומובילה את שוק התקינה והאיכות בישראל.
אשכולות מספקת שירותי הקמת מערכות איכות, שיפור תהליכים וניהול עסקי מזון.

לפרטים נוספים:

http://www.eshkolot-m.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אשכולות

מאת: אשכולותייעוץ עסקי30/06/13396 צפיות
בקרת איכות צריכה להתבצע לכל מוצר או שירות. בקרה של האיכות משמע איתור בעיות ובאגים שונים טרם הוצאת המוצר או השירות לשוק, תיקון הבעיות השונות ואישור כי המוצר אכן עומד באותם תנאים שהובטחו ללקוח.

מאת: אשכולותניהול16/05/13553 צפיות
מחקרים ונתונים רבים מראים כי למרות הדרישה ההולכת וגוברת למסעדות טובות, עדיין ניתן לראות כי רבות מהן סוגרות את העסק מוקדם ממה שציפו ולעיתים אפילו לפני שהסתיימה לה שנה. בדיוק מהסיבה הזאת, צריך לדעת לנהל ולהכיר את השוק, מה שיסייע בניהול תקין ויעיל של המסעדה. אם כן, כיצד פועל הייעוץ למסעדות?

מאת: אשכולותייעוץ עסקי25/03/13703 צפיות
שוק המסעדנות בארץ נמצא בפריחה בשנים האחרונות, והקהל הישראלי צועד על קיבתו ומצביע במזלגות. דיו רב נשפך על גבי העיתונים, וביטים רבים מוקרנים על צגי המחשב – רווים בתלונות על המצב הכלכלי, ההכנסות הנמוכות, ההוצאות הגבוהות, ובכלל, תלונות של הישראלים על עצמם ועל העולם.

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי10/05/2082 צפיות
קריסת עסק מעבר לנזק הכלכלי היא קריסת חלום למייסדים.הנזק הנגרם בתהליך הפירוק הוא רב וכולל במקרים רבים הפסדים ונזק ללקוחות לספקים וכמובן לבעלי העסק.הנזקים במקרים רבים הם לא רק כלכליים הם מלווים בנזקים בריאותיים, משפחתיים, ומשפיעים על הגורמים הרלבנטיים שנים רבות. גם המדינה מפסידה מקריסת עסק: מיסים, משלמת דמי אבטלה לעובדים שפוטרו, לעיתים נדרשים טיפולים של רשויות הרווחה ועוד. .

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי03/05/2070 צפיות
לעיתים אנחנו נוטים דווקא להשקיע בפתרונות לבעיות המעצבנות, אך הפחות חשובות, כי הן מרגיזות ויחסית קלות לטיפול, אבל דוחים את הטיפול בבעיות החשובות והקריטיות כי הן מצריכות מאתנו יותר תשומת לב חשיבה, היוועצות, "טרטור", הוצאת כסף ועוד.

מאת: מיכל דגן ברעםייעוץ עסקי02/04/20148 צפיות
קיימים סוגים שונים של מוקד טלפוני. לכל אחד מהמוקדים מאפיינים שונים מבחינות רבות. דיון על 2 מהמגוון הרחב שלהנושאים והתחומים שמגדירים את המוקד, ומסייעים בהשגת המטרה שלשמה נוצר.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי11/01/20416 צפיות
המסגרת לביטול צו הריסה מינהלי הותוותה בסעיף 238א (ח’) לחוק התכנון לפיו: לא יבטל בית המשפט צו הריסה מינהלי אלא אם הוכח לו שהבנייה שבגללה ניתן הצו בוצעה כדין או שביצוע הצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת. הוראת סעיף 238א (ח’) לחוק התכנון מתייחסת אפוא לשתי עילות בלבד שבעטיין קמה לביהמ”ש...

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי18/03/191099 צפיות
צו הריסה מנהלי: הורחבה האפשרות להוצאת צו הריסה מנהלי עד חצי שנה מסיום הבניה ובבית מגורים- ימים ממועד האכלוס. 30 ניתן לכלול בצו המנהלי גם הוראות לעניין איסור שימוש ותחולתו בתנאים מסוימים גם חודשים לאחר 6 על עבודה שנעשתה לאחר מתן הצו וגם על בניה מחדש שבוצעה תוך ביצוע ההריסה. ימים לגבי 7 - ימים מהמצאתו ו 4 צו הריסה מנהלי ניתן לביצוע על פי התיקון רק בחלוף עבודה שהסתיימה. במאמר תמצאו את כל הפרטים של התקנות החדשות, מידע על גובה הקנסות והעונשים.

מאת: שלום כהןייעוץ עסקי18/06/18419 צפיות
ההחלטה התקבלה והחיפושים כמעט הסתיימו. זיכיון יכול בהחלט להוות פתרון אידאלי ואתם יודעים איזה מותג אתם רוצים לקנות לעצמכם. עכשיו, רגע לפני שאתם חותמים ומשקיעים לא מעט כסף, כדאי שתהיו מודעים לזכויות ולחובות שלכם.

מאת: אלכסיי קוגןייעוץ עסקי29/04/18514 צפיות
הסכם זכיינות הוא חוזה מחייב אשר נחתם בין הרשת שמציעה למכירה זיכיון לבין יזם שמעוניין לחבור אל אותה רשת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica