חפש מאמרים:
שלום אורח
14.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בקרת איכות- מה זה אומר?

מאת: אשכולותייעוץ עסקי30/06/2013426 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בקרת איכות צריכה להתבצע לכל מוצר או שירות. בקרה של האיכות משמע איתור בעיות ובאגים שונים טרם הוצאת המוצר או השירות לשוק, תיקון הבעיות השונות ואישור כי המוצר אכן עומד באותם תנאים שהובטחו ללקוח. נכון לשנים האחרונות כל צרכן מודע לחשיבות הבקרה על האיכות ולכן הוא מעדיף לרכוש מוצר אשר עבר בדיקות איכות קפדניות ונמצא תקין מאשר מוצר אשר אינו נושא תו תקן/איכות.

בקרת איכות- בקרה אוטומטית

נכון לשנת 2013 רוב בדיקות הבקרה נעשות באופן אוטומטי עוד בתהליך הייצור. יש שני סוגים מרכזיים של בדיקות. הראשון הוא מדידה וביקורת של המרכיבים השונים של המוצר וזאת באמצעות תוכנות מיוחדות וכלים אוטומטיים. השני הא בחינת אותן תכונות שהובטחו ללקוח. כלומר, אם העלון הפרסומי הבטיח כי מכשיר הספורט יוכל לבצע פונקציה מורכבת מסוימת גם אם תעמוד עליו מסה של 200 קילוגרמים, האחראים על כל הקשור אל בקרה ואיכות יצטרכו לוודא כי המוצר אכן יעמוד בהבטחה זו.

תהליך הבקרה

חשוב להבין כי לכל דבר אשר נמדד ונבדק חייב להיות תהליך מדויק ומוגדר המורכב משלבים. בצורה זו ניתן לאשר כל שלב, לוודא כי הוא מיושם הלכה למעשה בצורה תקינה וכן לוודא בסופו של דבר כי כל התהליך נעשה בצורה תקנית. מדי תקופה גם תהליך הבקרה עצמו עובר בדיקה וביקורת קפדנית וזאת על מנת לוודא כי הבדיקות אכן נעשות ברמה הדרושה. תהליך בקרת איכות יכול להיות ידני או אוטומטי ותמיד יערב את השלבים הבאים:

• הצגת הפריט- השלב הראשון תמיד יהיה הצגה של המוצר אותו יש לבדוק.

• הבדיקה- השלב השני יהיה הבדיקה של הפריט. חשוב לקחת בחשבון כי כיום רוב הבדיקות נעשות על ידי תוכנות מחשב וציוד משוכלל כבר בשלבי הייצור וזאת על מנת למנוע מצבים בהם המוצר מגיע לבדיקה ידנית סופית ומסתבר כי הטעות נעשתה בשלב הייצור ולא ניתן לתקנה.

• קבלת החלטה- לאחר בדיקת המוצר על פי פרמטרים ברורים, מתקבלת הקביעה האם אותו מוצר אכן עומד בכל הדרישות.

• נקיטת פעולה- כאן ננקטת פעולה באם לשחרר את מוצר לחנויות המשווקות או לשים אותו במחסן העודפים.


 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אשכולות - ייעוץ. שיפור תהליכים. ניהול.

אשכולות הינה חברה המתמחה ומובילה את שוק התקינה והאיכות בישראל.
אשכולות מספקת שירותי הקמת מערכות איכות, שיפור תהליכים וניהול עסקי מזון.

לפרטים נוספים:

http://www.eshkolot-m.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אשכולות

מאת: אשכולותניהול16/05/13577 צפיות
מחקרים ונתונים רבים מראים כי למרות הדרישה ההולכת וגוברת למסעדות טובות, עדיין ניתן לראות כי רבות מהן סוגרות את העסק מוקדם ממה שציפו ולעיתים אפילו לפני שהסתיימה לה שנה. בדיוק מהסיבה הזאת, צריך לדעת לנהל ולהכיר את השוק, מה שיסייע בניהול תקין ויעיל של המסעדה. אם כן, כיצד פועל הייעוץ למסעדות?

מאת: אשכולותייעוץ עסקי28/04/13491 צפיות
ישנם סיפורים רבים על ארגונים שכשלו בהטמעת התקן iso 9001 וברוב המוחלט של המקרים מדובר על כשל אחד מרכזי – חוסר רצון מצד ההנהלה להתערב באופן מהותי וגורף לבצע שינוי בסדר גודל של iso-9001.

מאת: אשכולותייעוץ עסקי25/03/13728 צפיות
שוק המסעדנות בארץ נמצא בפריחה בשנים האחרונות, והקהל הישראלי צועד על קיבתו ומצביע במזלגות. דיו רב נשפך על גבי העיתונים, וביטים רבים מוקרנים על צגי המחשב – רווים בתלונות על המצב הכלכלי, ההכנסות הנמוכות, ההוצאות הגבוהות, ובכלל, תלונות של הישראלים על עצמם ועל העולם.

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי10/05/20281 צפיות
קריסת עסק מעבר לנזק הכלכלי היא קריסת חלום למייסדים.הנזק הנגרם בתהליך הפירוק הוא רב וכולל במקרים רבים הפסדים ונזק ללקוחות לספקים וכמובן לבעלי העסק.הנזקים במקרים רבים הם לא רק כלכליים הם מלווים בנזקים בריאותיים, משפחתיים, ומשפיעים על הגורמים הרלבנטיים שנים רבות. גם המדינה מפסידה מקריסת עסק: מיסים, משלמת דמי אבטלה לעובדים שפוטרו, לעיתים נדרשים טיפולים של רשויות הרווחה ועוד. .

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי03/05/20123 צפיות
לעיתים אנחנו נוטים דווקא להשקיע בפתרונות לבעיות המעצבנות, אך הפחות חשובות, כי הן מרגיזות ויחסית קלות לטיפול, אבל דוחים את הטיפול בבעיות החשובות והקריטיות כי הן מצריכות מאתנו יותר תשומת לב חשיבה, היוועצות, "טרטור", הוצאת כסף ועוד.

מאת: מיכל דגן ברעםייעוץ עסקי02/04/20201 צפיות
קיימים סוגים שונים של מוקד טלפוני. לכל אחד מהמוקדים מאפיינים שונים מבחינות רבות. דיון על 2 מהמגוון הרחב שלהנושאים והתחומים שמגדירים את המוקד, ומסייעים בהשגת המטרה שלשמה נוצר.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי11/01/20467 צפיות
המסגרת לביטול צו הריסה מינהלי הותוותה בסעיף 238א (ח’) לחוק התכנון לפיו: לא יבטל בית המשפט צו הריסה מינהלי אלא אם הוכח לו שהבנייה שבגללה ניתן הצו בוצעה כדין או שביצוע הצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת. הוראת סעיף 238א (ח’) לחוק התכנון מתייחסת אפוא לשתי עילות בלבד שבעטיין קמה לביהמ”ש...

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי18/03/191147 צפיות
צו הריסה מנהלי: הורחבה האפשרות להוצאת צו הריסה מנהלי עד חצי שנה מסיום הבניה ובבית מגורים- ימים ממועד האכלוס. 30 ניתן לכלול בצו המנהלי גם הוראות לעניין איסור שימוש ותחולתו בתנאים מסוימים גם חודשים לאחר 6 על עבודה שנעשתה לאחר מתן הצו וגם על בניה מחדש שבוצעה תוך ביצוע ההריסה. ימים לגבי 7 - ימים מהמצאתו ו 4 צו הריסה מנהלי ניתן לביצוע על פי התיקון רק בחלוף עבודה שהסתיימה. במאמר תמצאו את כל הפרטים של התקנות החדשות, מידע על גובה הקנסות והעונשים.

מאת: שלום כהןייעוץ עסקי18/06/18469 צפיות
ההחלטה התקבלה והחיפושים כמעט הסתיימו. זיכיון יכול בהחלט להוות פתרון אידאלי ואתם יודעים איזה מותג אתם רוצים לקנות לעצמכם. עכשיו, רגע לפני שאתם חותמים ומשקיעים לא מעט כסף, כדאי שתהיו מודעים לזכויות ולחובות שלכם.

מאת: אלכסיי קוגןייעוץ עסקי29/04/18569 צפיות
הסכם זכיינות הוא חוזה מחייב אשר נחתם בין הרשת שמציעה למכירה זיכיון לבין יזם שמעוניין לחבור אל אותה רשת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica