חפש מאמרים:
שלום אורח
09.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סקירת מט"ח 16-20/11/2009

מאת: רון בורנשטייןמט"ח16/11/2009680 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

דולר שקל: עדיין הצמד נמצא ב"צומת דרכים" קריטית, המלווה בכמה נקודות בלימה. חרף הירידות אותן חווינובמהלך שבוע המסחר הקודם, עדיין אלו צמודות על קו המגמה העולה שנפרץ עוד שבוע מוקדם יותר, אף לא נפרץ חזרהמטה. יש לשים לב שבכל זאת נשמר מבנה המחירים העולה של הדולר, וזאת חרף העובדה שבמידה מסוימת ניתן לומרשהמגמה "מגמגמת" ולא לגמרי בריאה. לכן – מומלץ עדיין להמתין להתפתחויות. הסימנים עדיין נותרו לטובתהרוכשים של המטבע האמריקאי. שם נמצא מוקד הכוח ברגע זה, שוב – למרות הירידות של הימים האחרונים של שבועהמסחר החולף, בעוד שאלה מגובים גם באינדיקאטורים שמצביעים על אותו כיוון. אך יש לזכור שלעת עתה המהלךבכללותו חורק.

יורו דולר: אכן הניסיונות לפרוץ את קו ההתנגדות וליצור שיא חדש, כהמשך המגמה השוורית ארוכת הזמן של המטבעהאירופאי נחלו כישלון, כפי שהוזהר כבר בסקירה הקודמת. עליית השער האגרסיבית שמלפני ימים אחדים זכתה לירידהאגרסיבית עוד יותר. בסה"כ אנו מוצאים גרף המצביע על היחלשות והתעמעמות של הכיוון העולה. הדבר בא ליד ביטויגם באינדיקאטורים. הירידה האגרסיבית של שער היורו מיום חמישי של שבוע המסחר החולף הגיע עד לנקודת האל-חזור,ומשם החזירה פניה כלפי מעלה, אולם ספק רב אם המגמה הדובית סיימה לומר את דברה. זאת גם במיוחד לאור העובדהשהניסיונות הכושלים להעלות את השער נעצרו במספר "נגיעות" רב יחסית במעלה הגרף. לכן – כל הסימנים מצביעיםשבקרוב נמשיך לראות את המגמה הדובית, גם אם בתחילת שבוע המסחר עוד נצפה בכמה ניסיונות של היורו להשיג עליותאו שיאים חדשים.

פאונד דולר: מבנה המחירים של הפאונד ממשיך להיות יורד, הגם שאנו מוצאים מהלך אחרון עולה דווקא. אלאשמהלך זה אינו מושתת על מגמה "בריאה" מחד, בעוד שמאידך בסה"כ ניתן לשים לב שהצמד מתכנס ו"משחק" בין קוהמגמה העולה לבין חברו היורד. ובכל זאת, כשבוחנים את המגמה במבט רחב עולים דווקא יותר סממנים של המשךהמגמה הדובית. אמנם בספק אם ניראה זאת כבר ביום המסחר הראשון של שבוע המסחר החדש, אולם עולה סבירות שנוכללהבחין בכך בהמשך. בשלב זה מומלץ שלא להיכנס לעסקת שורט בטרם ניכרת פריצת קו המגמה העולה, וגם אז – ישלבחון את תמונת המצב ולהביא בשיקול הדעת את מכלול הגורמים האחרים.

דולר יין: גם צמד זה ממשיך להתכנס, תוך שאנו מבחינים בהמשך עליות שערים שמלוות בקו מגמה עולה ובמבנה מחיריםשוורי תואם. יחד עם זאת, אנו עדים לכמה תבניות היפוך לכיוון המגמה העולה, בעוד שהניסיון של יום רביעי משבועהמסחר החולף, להוריד את המחיר – מה שלא זכה להצלחה – אופיין על ידי פריצת שווא של קו המגמה העולה, והובילדווקא לנר היפוך, שהמשכו היה עליות שערים חדות באופן יחסי ביום שאחרי. מה שמצביע על המשך אפשרי של עליותשערים, לפחות בתקופה הקרובה, ואפילו אם מדובר בעליות קלות והדרגתיות. צריך לזכור ולשים לב שבכל זאת ברקעאנו נמצאים קרוב מאוד לכמה נקודות בלימה, כך שעסקאות לונג אמורות להיות מלוות בשימת לב ואצבע על "הדופק".

ניתוח טכני מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח

הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי"www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיקבעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"חמתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידםלהשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום, תוך בקרה על פעילותם וגיבוש אסטרטגיות התואמות צרכיהםהאינדיווידואליים ומייעלות ביצועיהם.

אזהרה: אין במובא משום המלצה לרכוש מטבע כלשהו או לסחור בין צמדי מטבעות כלשהם. כמו-כן, אין במובא משוםערובה להצלחה. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד. חשוב להדגיש שמסחר במט"ח נושא פוטנציאל רווחגבוה, אך גם טומן בחובו סיכון רב.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח

http://www.forexpros.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רון בורנשטיין

מאת: רון בורנשטייןשוק ההון14/12/09756 צפיות
מדד דאו-ג'ונס - אין למעשה הרבה חדש לגבי מדד זה מכפי שהובא בסקירה הקודמת. עדיין ניכר מאבק עיקש בין הקונים והמוכרים, בעוד הדבר מקבל את ביטויו בגרף מדשדש לאורך זמן רב יחסית. כמו-כן, אנו עדיין מוצאים שגל העליות נחלש, המומנטום גם הוא "מדשדש" ועם הפנים לכוח הולך ודועך, ובנוסף, גם האינדיקאטורים האחרים מצביעים על סיפור דומה.

מאת: רון בורנשטייןמט"ח14/12/09888 צפיות
דולר שקל: כמעט ואין שינוי מהסקירה משבוע שעבר. כפי שנמסר, קשה היה לומר שגל הירידות שפקד את המטבע האמריקאי הגיע לסיומו, ואכן גילינו במהלך שבוע המסחר החולף, שלאחר פתיחת מסחר בעליות, שאף חצו את המחיר 3.8000 ושאיפשר להיכנס לעסקת לונג צנועה, שהניבה רווח עד לקו ההתנגדות, מצאנו לאחר מכן שוב ירידות שערים שלוו בהתחזקותו של המטבע הישראלי דווקא.

מאת: רון בורנשטייןשוק ההון08/12/09675 צפיות
מדד דאו-ג'ונס - אכן האפשרות להמשך עליות, כפי שהובא בסקירה הקודמת, בא לידי ביטוי בשבוע המסחר החולף. יחד עם זאת, גם כן כפי שנמסר בסקירה הקודמת, גל העליות הולך ונחלש. הדבר משתקף ביתר שאת לקראת שבוע המסחר הקרוב.

מאת: רון בורנשטייןמט"ח08/12/09715 צפיות
דולר שקל: כפי שהובא בסקירה הקודמת – הצפי לירידות בשבוע המסחר החולף אכן לא אכזב. כמו-כן הומלץ לסוחרים שלא "ללכת שולל" אחר המגמה הדובית המסתמנת היות שעדיין ניכר הכוח אצל הרוכשים. גם תסריט זה אכן התממש – ביום המסחר האחרון של השבוע החולף הגיעו עליות משמעותיות באופן יחסי לאחר שבוע של ירידות שערים של הדולר מול עמיתו הישראלי.

מאת: רון בורנשטייןשוק ההון30/11/09669 צפיות
סקירה שבועית של הנאסדק והדאו ג'ונס מבית פורקס פרוז, הפורטל למסחר במט"ח

מאת: רון בורנשטייןמט"ח30/11/09749 צפיות
סקירת צמדי מטבעות נחברים מבית פורקס פרוז, הפורטל מסחר במט"ח

מאת: רון בורנשטייןהשקעות25/11/09715 צפיות
מדדים עולמיים וניתוח פנדומנטלי מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום

מאמרים נוספים בנושא מט"ח

מאת: מסחר בינלאומימט"ח08/06/151623 צפיות
בשנים האחרונות אנו שומעים הרבה על מסחר בפורקס, אתם בוודאי יודעים שזה משהו הקשור לשוק ההון. אך לא כולם יודעים מהו בדיוק מסחר בפורקס ומה ההבדל בינו לבין מסחר בשוק ההון. הרשו לי להסביר לכם בקצרה מהו מסחר בפורקס ומדוע הוא הופך להיות לכל כך פופולארי.

מאת: אריאל כהןמט"ח26/02/151063 צפיות
הדולר הוא ללא ספק אחד המטבעות היותר חשובים שיש לנו בכלכלה העולמית. ישנם עוד מספר מטבעות ששווים הרבה מאוד, אך היוקרה היא ללא ספק של הדולר עצמו.

מאת: רן טוביהמט"ח12/01/151038 צפיות
מהו למעשה "המסחר החברתי"? מדוע מתרבות החברות שמצטרפות למתן שירות לסוג מסחר זה? האם זה אמור ללמד שמדובר בסגנון מסחר שלכאורה מאוד כדאי?

מאת: שמעוןמט"ח24/12/141165 צפיות
מטבחים הם המקום שבו אנחנו מכינים לעצמנו אוכל, בין אם זה אוכל בסיסי, ארוחות גורמה או אפילו ארוחות מוכנות שאנחנו פשוט מכניסים לתוך המיקרוגל ומחכים 30 שניות.

מאת: רן טוביהמט"ח15/12/141111 צפיות
סוחרים שמנתחים את השוק בגישה הפונדמנטלית עושים שימוש נרחב בחדשות הכלכליות. האם הסוחר בגישה הטכנית אמור להתעלם מהן? מסתבר שאפשר - אך בהחלט לא תמיד רצוי!

מאת: רן טוביהמט"ח08/12/141103 צפיות
הטעות הגדולה ביותר שעושים סוחרים כשהם בוחרים עם איזו תוכנה הם מעוניינים לעבוד, וכיצד אתה תימנע מאותה טעות! ואם בכל זאת כבר שגית - איך תתקן זאת אחת ולתמיד.

מאת: רן טוביהמט"ח30/11/141108 צפיות
למסחר במטבע חוץ אכן יש פוטנציאל רווח אדיר ותוך אפשרות שזה יקרה בפרק זמן קצר, אבל גם אסור לך להתייחס בביטול או זלזול למספר לא קטן של מהמורות שיכולות להסב לך נזק!

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica