חפש מאמרים:
שלום אורח
24.05.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ניטור בלוגים - תפקיד חדש עבור משרדי יחסי ציבור

זיהוי והשפעה על תפיסה של קהל יעד עבור לקוח ומותגיו, תמיד היוו עדיפות עליונה עבור אנשי ומשרדי יחסי ציבור.
בעבר, כל שהיה צריך לעשות משרד יחסי ציבור הוא לאתר את החשיפות התקשורתיות במספר מצומצם יחסית של מגזינים ועיתונים, כדי להעריך את המוניטין שיש ללקוח שלו בקרב הקהל ויועצי מפתח מתחום העיסוק שלו, כדוגמאת אנליסטים. כיום, כשחשיבות הרשתות החברתיות רק הולכת וגדלה בקצב מסחרר, ההבנה של מה הציבור חושב, רוצה וצריך דורשת אסטרטגיית מעקב וניטור מסובכת ומתוחכמת בהרבה.

בלוגים הפכו פופולארים ביותר

בלוגים מציגים דרך חדשה ומהפכנית של עיתונות. כלי תקשורת מקוון זה מספק לקהל הצרכנים הרעב למידע, זרם קבוע ורלוונטי של מידע חדשותי על הנושאים שהכי מעניינים אותו.

עם הירידה בפופולאריות ובכמות העיתונות המודפסת, נראה כי בלוגים יוצאים לאוויר העולם בקצב בלתי ניתן לעצירה.

מעקב אחר בלוגים מספק מידע חיוני

כאשר הם מנוטרים בצורה יעילה, הבלוגים (וגם פורומים, אתרי ביקורות ועוד) יכולים לספק מידע עשיר, מדויק ומתוזמן היטב על דעות הצרכנים, התנהגותם והעדפותיהם. כאשר עוקבים אחר הערוצים החברתיים הללו, משרד יחסי ציבור יכולים לצבור תובנות חיוניות, להן הם זקוקים כדי ליצור הודעות ומסרים רלוונטים ומשפיעים.

בנוסף, מאחר ודיעות, תגובות ורעיונות, גם אם חיוביים וגם אם שליילים, יכולים להתפשט כאש בשדה קוצים בעולם הבלוגים הנרחב, מידע זה מסייע למשרדים ליישם אסטרטגיות יחסי ציבור המאפשרות להם למנף, באופן יעיל, תקשורת מקוונת כדי לשלוט במוניטין והתדמית של לקוחותיהם.

מה יש לקחת בחשבון כאשר עוקבים אחר עולם הבלוגים

המטרה במעקב אחר בלוגים היא כפולה. הראשונה היא מציאת אותם בלוגים העוסקים ומכסים נושאים הקשורים לתחום המוצרים או השירותים אותם מציע הלקוח, תוך מציאת אלו בעלי כמות הקישורים הגדולה ביותר. הבלוגים המקושרים הם לרוב אלו בעלי טווח ההשפעה הרב ביותר ברשת.

לאחר זיהוי הבלוגים החשובים יותר, משרד יחסי הציבור יכול להתחיל בבניית קשרים עם הבלוגרים, כדי להבטיח שההודעות והמסרים של לקוחותיו, תדמיתם וטענותיהם, יועברו באופן עקבי ומדויק ויוזכרו לאורך הבלוג.

המטרה השנייה בניטור בלוגים היא לאתר איזכורים ספציפיים הקשורים ללקוח.
לדוגמא, ניטור בלוגים יכול לסייע לאנשי יחסי ציבור לאתר ולהעריך איזכורים של החברה, המוצר, שמות המותג או שמותיהם של בכירים בחברה. דבר זה יכול לסייע להם להעריך באופן מתמשך את מוניטין החברה וכיצד תופס השוק את מוצריה או שירותיה, כך שתהיה באפשרותם לזהות בעיות באופן מיידי ולנקוט בפעילויות הדרושות בעת הצורך.

כלים שיסייעו במעקב אחר חשיפות בבלוגים

משרדי יחסי ציבור רבים שוכרים גופים חיצוניים כדי לנטר בלוגים עבורם, כפי שנהוג בעיתונות הכתובה.
עבור המשרדים הבוחרים לעשות זאת בעצמם, ישנו מבחר רב של כלים שיסייעו להם לעשות זאת:

כל כלי המשמש לקריאת RSS יכול לשמש להתקשרות עם חדשות ותוכן מעודכנים באמצעות שימוש במילות מפתח נפוצות (אלו יכולות להיות אותן המילים המשמשות באיתור מידע בעיתונות הכתובה).

ישנו מבחר רב של פתרונות המספקים נתונים מספריים, כדוגמאת PubSub ו Technorati, שבאמצעותם ניתן לקבל סטטיסטיקות על כמות הבלוגים, תדירות שליחת הפוסטים וזמני העדכונים.

ישנם כלים אחרים, כדוגמאת BlogPulse, המספקים מידע איכותי המסייע למשרדים לאתר הקשרים במסרים בבלוגים ודיונים מקוונים נוספים.

חשוב כי כל יחצ"ן ומשרד יחסי ציבור יכיר את עולם הבלוגים מאחר והוא מהווה נדבך חשוב מכלי התקשורת בימינו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

משרד יחסי ציבור העוסק בתחומי התרבות בכלל והמוסיקה בפרט.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת תווית יחסי ציבור

מאת: תווית יחסי ציבוריחסי ציבור03/11/091377 צפיות
יחסי ציבור הם ערוץ אחד מתוך שלל אחרים, אשר כולם שייכים לעולם הפרסום. הבלבול בין שני התחומים הוא שכיח ולפעמים אף מניחים כי מדובר בתחומים זהים, אולם זוהי טעות.

מאת: תווית יחסי ציבוריחסי ציבור02/09/091259 צפיות
חברות רבות טוענות כי הן יכולות לספק שירותי יחסי ציבור אפקטיביים, אבל מעטות מהן מבינות אותו לגמרי.

מאת: תווית יחסי ציבורשיווק באינטרנט17/05/091305 צפיות
עסקים ברשת חוו קפיצת מדרגה משמעותית עם כניסתם של מספר כלי שיווק לאתרים. כדי להביא את העסק שלכם כך שיעמוד בקו אחד עם המתחרים, חשוב לעדכן את אתר הבית שלכם בצורה אופטימלית למנועי חיפוש (SEO).

מאת: תווית יחסי ציבוריחסי ציבור13/02/091444 צפיות
כל אדם המתכנן אירוע ציבורי כדאי שישקול שימוש במשרד יחסי ציבור על מנת לקדם את האירוע. מהם השיקולים לצעד כזה ?

מאת: תווית יחסי ציבוריחסי ציבור13/02/091383 צפיות
מה עליכם לעשות כדי שיחסי הציבור שלכם יעבדו ?

מאת: תווית יחסי ציבורתרבות דיגיטלית13/02/091754 צפיות
האם הרדיו הפך מיושן מדי עבורנו במאה ה-21 ?

מאת: תווית יחסי ציבוריחסי ציבור13/02/091332 צפיות
אחד הכלים שבהם ניתן להשתמש לעסק שלכם נקרא יחסי ציבור. מדובר באחד הכלים היעילים ביותר הקיימים בעולם העסקים לזכייה באמון הציבור. כיצד עושים זאת ?

מאמרים נוספים בנושא יחסי ציבור

מאת: לילה בן הרוש יחסי ציבור25/07/213761 צפיות
עסקים קטנים יכולים לייצור לעצמם יחסי ציבור בדיוק כמו כל עסק גדול ! באמצעות שליחת הודעות לעיתונות ושיווק אינטרנטי יעיל, גם אתה יכול להשיג פרסום חינם לעסק שלך. בעיתונות כל הזמן ! כל יום כל שבוע מחפשים סיפורים ומוצרים מעניינים לפרסם !

מאת: לילה בן הרוש יחסי ציבור19/07/213729 צפיות
יחסי ציבור למעשה הן פעולות שנעשות על ידי איש יחסי ציבור שמטרתן להשפיע על דעת הקהל באמצעות תקשורת המונים עיתונות( כתובה אינטרנטית ומודפסת ), רדיו , טלוויזיה ואינטרנט בערוצים השונים. היום בניגוד לעבר רוב המידע שלנו מגיע מערוצי התקשורת השונים ולכן פעולות יחסי הציבור של כל חברה או עסק ישנה השפעה רבה. יחסי ציבור בניגוד לפרסום ולשיווק היא פעולה ארוכת טווח ואיננה יעילה אם היא מתבצעת באופן חד פעמי. איש יחסי הציבור תפקידו להעביר מידע לעיתונאי וביחד לייצור אייטמים וכתבות.

מאת: בנימין קלינגריחסי ציבור08/07/213838 צפיות
קלינגר בן רישוי עסקים והיתרי בניה – משרד אדריכלים ומהנדסי בנין שנת יסוד 1983 שם נוסף קלינגר רישוי עסקים והתרי בנייה שם לועזי Klinger Building Permits, Business Licensing and Municipal Consulting דואר אלקטרוני klinger_b@bezeqint.net אתר החברה www.klinger.co.il טלפון 03-6990132 פקס 03-6990134 כתובת שטרייכמן יחזקאל 13/18, תל אביב יפו 6967112 שעות פעילות בשבת פניות חרום בלבד, ימים א - ה 08:00-20:00, יום ו 08:00-17:00 שפת שירות עברית, אנגלית, רוסית, גרמנית איזורי שירות כל הארץ

מאת: ישראל רף יחסי ציבור09/06/213987 צפיות
מתנות לסיום שנת הלימודים, עציצים ממותגים עם צמחים בעלי משמעות מיוחדת ממותגים לפי הזמנה עם מסר שלכם מזכרת בלתי נשכחת תוצג תמיד על השולחן במשך שנים רבות מתנה ייחודית, ערכית וחינוכית לשמירת הסביבה עציצים ממותגים עם מסר ירוק של צמיחה ופריחה אישית. מתנה שכל אחד ישמח לקבל. ישראל רף 052-2978583

מאת: ישראל רף יחסי ציבור13/08/176477 צפיות
המתנות שבעלי העסקים מחלקים במטרה לשמח, לחזק את הקשר, מסייעות לעסק לפרסם את עצמו, דוגמה למוצר פרסום ממותג מעולה עציץ ממותג מכיל גם את לוגו העסק ומהווה מתנה נפלאה וירוקה, עציץ ממותג מונח תמיד במקום בולט וחושף את העסק לקהל יעד נרחב במשך זמן רב, לכן ההצלחה מבטחת

מאת: ישראל רף יחסי ציבור28/07/175644 צפיות
למה כדאי לכם לחלק ללקוחות מתנות ממותגות לראש השנה? כוחן של המתנות הממותגות כאקט שיווקי עסקי הוא משמעותי. כולם אוהבים לקבל מתנות ברכה ופרסום בעציץ אחד – עסקת חבילה מושלמת לעסק שלכם, העציץ הממותג נושא את שם העסק, הלוגו ודרכי ההתקשרות עם העסק שלכם ויוצב על שולחנם של הלקוחות זוהי מתנה יוצאת דופן, בעלת נוכחות בולטת ואפקט קידומי מנצח.

מאת: amirdadon90יחסי ציבור17/01/175626 צפיות
דודי מליץ הוא אחת ההוכחות היותר משכנעות ליכולת של אדם להשתנות, גם אם התקשורת מנסה להעמיד אותו על משבצת מאוד ספציפית ולהדביק לו תווית מסוימת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica