חפש מאמרים:
שלום אורח
15.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אמרו לי שאין לי סיכוי להיכנס להריון !

מאת: מיכל פוניפוריות10/07/20132144 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
חלטתי להפיח חיים בגופי. בעצמי אחרי ארבע שנים של טיפולים הבינה מיכל ש"אני לא יכולה לחכות עוד ש'יעשו עלי' – לא טיפולים, לא ניסיונות, לא הזרעות". היא החליטה להיות אקטיבית והחלה לתרגל את שיטת אביבה. כעבור חמישה חודשים נכנסה להריון

"תמיד רציתי ילדים, אבל תמיד גם פחדתי מהריון. אני זוכרת את עצמי חוששת מהלידה, מהכאבים. אני לא יודעת לומר בוודאות אם היחס האמביוולנטי הזה הוא שהקשה עלי להרות מלכתחילה, אבל אני כן מאמינה בקשר בין גוף לנפש – כך שאי אפשר להתעלם מהעובדה הזאת כשאני מספרת על הקשיים שהיו לי".

כך, במלים ברורות ומתוך מודעות עצמית גבוהה, מתחיל הסיפור של מיכל, בת 35. כשתינוקת חייכנית בת חודשיים וחצי שכובה על ברכיה, קל לה יותר להיזכר גם ברגעים הקשים של המסע: "התחתנתי בגיל צעיר, בת 27, ושנתיים אחרי הנישואים התחלנו בניסיונות ספונטניים להיכנס להריון. כיוון שכבר מאוד רציתי ילד, וכאמור, גררתי אחרי כל מיני פחדים וחששות – החלטתי בשלב מאוד מוקדם שכנראה גם יש לי איזו בעיה, ואחרי ניסיון אחד כבר התחלתי בטיפול בדיקור. בתוך זמן קצר נכנסתי להריון – אבל אז הגיעה ההפלה הראשונה. האכזבה היתה קשה, לקח לי הרבה זמן להתאושש ולהמשיך לנסות, אבל כעבור זמן המשכנו בניסיונות ספונטניים. כעבור שנה וחצי פניתי לרפואה הקונבנציונלית והתחלתי בטיפולים".

נראה שחיכית הרבה.

"אני חושבת שהיה בי חוסר אמונה עמוק כלפי הגוף שלי ויכולות הפריון שלו. מצד אחד מאוד השתוקקתי לילד וכבר יכולתי לראות את עצמי אמא, אבל מצד שני היה בי איזה ייאוש, חוסר אמונה. היו רגעים שממש חשבתי שזה לא יקרה".

מיכל כנה מאוד, ישירה, לא חוששת להישיר מבט אל עצמה ואל הרגשות שניהלו אותה בתקופה ההיא. "היה בי עצב גדול, תחושת ריקנות. הרגשתי שמשהו בי כבה".

דיברת עם מישהו?

"בעלי מאוד תמך. גם הוא השתוקק כבר לילד, אבל מטבעו הוא פחות לחוץ, והוא התמודד עם זה אחרת. הוא סגור יותר, אבל הוא הצליח להכיל אותי ואת התסכול שלי. באותו הזמן גם הלכתי לפסיכולוגית שמאוד עזרה לי בתהליך".

מיכל התחילה בטיפולי הזרעה. הבדיקות העידו על FSH תקין, ולא אובחנה כל בעיה אחרת. אחרי הזרעה אחת בלי תוספת הורמונים, היא נטלה הורמונים במשך שלושה טיפולים, אבל משנכשלו הטיפולים הללו "החלטתי שאני לא מכניסה יותר הורמונים לגוף".

למה?

"הרגשתי שזה לא נכון לי. הרגשתי שהגוף מסרב לטיפול, וגם התנודות במצב הרוח נמאסו עלי".

במקביל, החליטה מיכל לעבור לרופא אחר, וגם "עשיתי ביוזמתי בדיקתFSH. להפתעתי, התוצאה יצאה גבוהה פתאום,FSH 14, אף שלפני הטיפולים הוא כאמור היה תקין.עמדתי לפני תהליך IVF, והרופא החדש שיכנע אותי ליטול הורמונים בכל זאת. התחלתי בטיפול, אבל הגוף כלל לא הגיב לתרופות. באחת הפעמים עברתי את ההרדמה לקראת ביצוע שאיבה, וכשהתעוררתי גיליתי שהזקיק היה ריק. לא היה מה לשאוב. זו היתה טראומה מטורפת. בפעם אחרת ייצרתי רק שני זקיקים, וכעסתי על עצמי שנתתי לרופא לשכנע אותי לחזור לתרופות".

בדיקת AMH (בדיקת הרזרבה השחלתית), שאליה שלח אותה הרופא, גילתה תוצאה נמוכה באופן קיצוני. "הנתונים הראו שאין לי כמעט סיכוי להיכנס להריון, מה שהכניס אותי לחרדות נוראיות, כאילו משהו בי מת, ילד הפנטזיה שלי מת. החלום הכי בסיסי, הכי טבעי, להיות אמא – התנפץ. התחלתי לחשוב על תרומת ביצית".

מתוך אמונה ש"משנה מקום משנה מזל" החליטה מיכל לחזור לרופא הקודם שטיפל בה, ואיתו גם חזרה האופטימיות. "הוא אמר שדווקא ראה לא מעט נשים עם תוצאות בדיקות דומות לשלי, שבכל זאת הצליחו להיכנס להריון. החלטנו יחד לנסות שוב IVF טבעי, כלומר בלי טיפול תרופתי, ואכן נכנסתי להריון".

אבל בשבוע ה-17 של ההריון השני, אחרי ירידת מים מוקדמת, נאלצה מיכל לבצע הפסקת הריון.

"זה היה משבר נוראי, שממנו כבר לא חשבתי שלא אתאושש. נכנסתי לדיכאון אמיתי. חווינו לחץ מכל עבר, גם מהמשפחות, והרגשתי שפשוט אין לי כוחות".

חייבת להיות אקטיבית

ארבע שנים של ניסיונות מסוגים שונים עברה מיכל, עד שהגיעה למסקנה שמשהו בסיסי בדרך שבה בחרה לא היה מדויק. "הבנתי פתאום שאני צריכה להיות אקטיבית בהצלחה שלי. אני לא יכולה לחכות עוד ש'יעשו לי', או 'יעשו עלי' – יעשו עלי טיפולים, יעשו עלי ניסיונות, יעשו לי הזרעות".

על שיטת אביבה כבר שמעה קודם לכן, אבל רק כעת, בתום ארבע שנים של ניסיונות להרות, החליטה לנסות ולקחת את המושכות לידיה. "התקשרתילמיכל פוני וביקשתי שרק היא תטפל בי. מרוב ייאוש, הייתי חסרת אמון ולא רציתי ליפול לידיה של מטפלת מנוסה פחות. אבל מיכל לא היתה פנויה והפנתה אותי אל מלי אלי – ואני זכיתי לפגוש את אחד האנשים המדהימים ביותר שבהם נתקלתי מעולם".

"מלי לימדה אותי להרגיש את הגוף ולהניע אותו לפי התרגילים, וגם תמכה בי לאורך כל התהליך, אבל מה שעשה לדעתי את השינוי היה העבודה המדהימה שהיא עשתה איתי ברמה הרגשית. מלי נטעה בי מחדש את האמונה בגוף שלי. התחלתי לתרגל, ופשוט הרגשתי איך אני בעצמי, במו גופי, גורמת לאזור האגן להתעורר לחיים; איך אני מזרימה לשם דם ופשוט יוצקת אל גופי חיים חדשים".

"חודש אחרי שהתחלתי לתרגל נסדקה האופטימיות. חיכיתי לתוצאות מהירות, והן לא באו מיד. שוב נקלעתי לייאוש, ומלי החליטה לקרוא למיכל פוני. בפגישה, שהיתה משמעותית מאין כמוה, עודדו אותי שתיהן להמשיך ולא לוותר. מיכל אמרה שכשהיא מתבוננת בי היא פשוט רואה - ויודעת שזה יצליח, והרגשתי שאני מאמינה לה".

בסך הכל תירגלה מיכל חמישה חודשים. "הייתי אדוקה ממש. חיכיתי לתרגול, כי זה היה זמן שלי עם עצמי, הרגשתי הכי מחוברת לגוף, הכי מאמינה בו. פתאום, תוך כדי תרגול, הייתי רואה בדמיון את הילד שיהיה לי. הרגשתי שאני לוקחת אחריות על החיים שלי".

אחרי חמישה חודשים של תרגול ניגשה מיכל שוב לטיפול IVF, בלי הורמונים. "זאת הביצית שעכשיו שוכבת לי על הברכיים", היא אומרת ומחייכת באושר, "ואני זוקפת את ההצלחה לזכותה של מלי, ולזכותי – כי ויתרתי על הפאסיביות. ברור לי שכשארצה ילד נוסף, היא תהיה הראשונה שאפנה אליה".

מספר הטלפון של מיכל שמור במערכת, והיא תשמח לשוחח ולשתף מניסיונה כל מי שתפנה אליה באמצעות המרכז

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

השיטה פועלת במקביל לרפואה הקונבנציונלית ומבוססת על הפיזיולוגיה של האישה, כפי שהיא מקובלת ברפואה המערבית, אך מעצם היותה שיטה לריפוי עצמי היא מציעה לעצור לרגע ולתת צ'אנס לגוף עצמו - לפני הטיפולים התרופות, לפני ההורמונים, לפני הזריקות והניתוחים.

עקרון הפעולה של השיטה הוא חזרה אינטנסיבית על תנועות באזור האגן במקצבים משתנים. תנועות אלו יחזירו תנועה לאזור מערכת הרבייה, יגבירו את זרימת הדם ויחממו את המקום.

התרגול בשיטת אביבה מסייע לקבל מחזור ביום ובזמן הרצויים, למנוע את כאבי המחזור ותופעות ה-PMS, להשיג איזון הורמונלי ולהסדיר מחזור לא סדיר, מחזור ארוך מדי או קצר מדי ולשפר את תהליך הביוץ. כמו כן נועדו התרגילים להחזרת וסת שנעלם לחלוטין ווסת שלא הופיעה כלל (אל-וסת. התרגול בשיטה גם יעזור לפתור את תופעות גיל המעבר– והכל, בלי התערבות חיצונית, בלי תרופות, בלי הורמונים  וכימיקלים, באופן טבעי ועצמאי לחלוטין.

לפני שמפקירים את הגוף להורמונים וטיפולים פולשניים, כדאי לתת הזדמנות לדרך הטבעית.- תנועה נכונה וזרימת דם תקינה יחסכו הרבה סבל גופני ונפשי. השיטה תחזיר לאישה את השליטה בגופה ובתהליכי הפריון הטבעיים, ותעזור להשיג הריון טבעי או לשפר את סיכויי הצלחת טיפולי פוריות.

WWW.AVIVAC.CO.IL

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מיכל פוני

מאת: מיכל פוניהריון ולידה30/07/131077 צפיות
להכנס להריון אחרי החגים דווקא הקיץ, עונת ה " לפני החגים " הוא הזדמנות מצוינת להכשיר את הגוף לתקופה של " אחרי החגים" – ופשוט לשפר עמדות: אם כהכנה להריון ספונטני, ואם כדי למקסם את הסיכוי בטיפולי פוריות.

מאת: מיכל פוניפוריות21/03/132429 צפיות
למה רק אני לא מצליחה? למה כולן מסביב מצליחות להיכנס להריון בשנייה ורק אני מחכה ומחכה?" למה כולן תוקעות ג'אנק פוד בלי הכרה ורק לי אומרים לאכול נכון? למה כל העצבניות, הנוירוטיות, הוורקוהוליות כבר מזמן בהריון שני ושלישי, ורק לי אומרים, 'כשתירגעי, תצליחי..'?

מאת: מיכל פוניפוריות20/11/128485 צפיות
חקרים רבים מצביעים על הקשר בין תנאי לחץ ובין שיבושים במחזור החודשי, ומה יותר מלחיץ ממלחמה? מצוקה נפשית, אומרים המומחים, יכולה להכניס את הגוף למצב של מגננה הישרדותית – ובתנאים כאלה, קשה ליצור חיים חדשים. מה אפשר לעשות? להרגיע, ולחכות שהכל יעבור

מאת: מיכל פוניהריון ולידה23/10/121837 צפיות
לפעמים, מרוב חישובים ורצון לדייק, מפלס הלחץ רק עולה ואיתו רמת ההורמונים, וההריון המיוחל רק מתרחק. תרשו לי להציע לכן אלטרנטיבה

מאת: מיכל פוניהריון ולידה23/10/121389 צפיות
מחקרים מוכיחים שקיים קשר ברור בין פעילות גופנית מבוקרת לבין כניסה להריון - תחשבו על זה: כל מה שקשור להבאת ילדים לעולם כרוך בתנועה. החל בהיווצרות הזרע אצל הגבר, דרך עצם מעשה האהבה וכלה בהתקדמות הזרע בגוף האישה אל עבר המפגש עם הביצית, שאף היא נמצאת בתנועה מרגע שהשתחררה מהשחלה ועד שהגיעה אל הרחם.

מאת: מיכל פוניפוריות21/10/121860 צפיות
לרפואה הקונבנציונאלית אין פתרון להורדת רמות של הורמון FSH גבוה. הטיפול הניתן במקרה כזה הוא חיזוק תרופתי של הורמונים אחרים על מנת לחפות על הליקוי של הורמון ה-FSH.

מאמרים נוספים בנושא פוריות

מאת: ג.ט קראוןפוריות23/09/133024 צפיות
השפעת התזונה על כניסה להיריון . למרות היותנו סובלים מעודף משקל . הגוף פשוט לא יאפשר קליטה להתרחש או המשך היריון אם אין לו את היסודת,, הבסיסי שהוא צריך כדי לקיים את ההריון. נשים רבות פונות לדיאטת סיבים דלת שומן, אמנם הדיאטה תורמת לבריאות ולירידת משקל. ירידה במשקל הוכחה כמגדילה את הפריון, אך ירידה במשקל , אבל בדרך הנ"ל היא רק לעתים נדירות יעילה להגדלת פוריות משום שהיא שוללת מהגוף החלבונים והשומנים הנחוצים לייצור הורמונים הדרושים

מאת: ג.ט קראוןפוריות21/09/132003 צפיות
אי פוריות היא בעיה עולה וגוברת בחברה של היום. כמשהי שחוותה את העניין מקרוב ,אני בחרתי להציג נתונים שיכולים לעודד כל אחת בעולם,שחושבת שהיא לבד במאבק של השגת היריון תקין.. ניסיתי למצוא מידע מדויק בגוגל על כמה הון מושקע לשנה על טיפולי פוריות , ואני כל הזמן מקבלת תוצאות עבור דרכים כדי לממן את טיפולי פוריות . החלק העצוב ביותר הוא כי במקרים רבים , הגוף יכול להפוך להיות בעל פוריות תקינה אם ינתנו לו המשאבים הנכונים . פוריות , כמו כל מחלה , היא פשוט סימן לכך שמשהו לא בסדר בגוף וחייב להיות מטופל. מני

מאת: גולאסופוריות18/06/131863 צפיות
גבר עובר בדיקת זרע. על הגבר למסור זרע לאחר הפרשתו באופן מבוקר. בדיקת זרע כוללת בדיקת איכותו מכמה היבטים: ספירת זרע, צפיפות הזרע בנוזל, המורפולוגיה שלו, והתנועתיות שלו.

מאת: מיכל פוניפוריות21/03/132429 צפיות
למה רק אני לא מצליחה? למה כולן מסביב מצליחות להיכנס להריון בשנייה ורק אני מחכה ומחכה?" למה כולן תוקעות ג'אנק פוד בלי הכרה ורק לי אומרים לאכול נכון? למה כל העצבניות, הנוירוטיות, הוורקוהוליות כבר מזמן בהריון שני ושלישי, ורק לי אומרים, 'כשתירגעי, תצליחי..'?

מאת: אליס פ.סטפןפוריות26/02/132323 צפיות
איך מוגדר אי פוריות,מה זה אי פוריות? מה זה בדיוק בעיות פוריות? הבעיות בכניסה להריון או הבאת ילד, או עם הגעה לסוף הריון הפורה , נופלות תחת ההגדרה של אי פוריות. אי פוריות היא אי היכולת של פרט להיות בהריון, במקרה של נקבות, או אי היכולת לגרום להריון, במקרה של הזכרים. חוסר היכולת של אדם לשאת את הריון לטווח המלא שלו הוא גם זכה לכינוי פוריות. איך תזהה בעיות פוריות? מה הם סימנים לבעיות פוריות?

מאת: פונדקאות המרכז להורותפוריות28/01/139423 צפיות
בשנים האחרונות נפתחו מספר מרכזים המציעים פונדקאות בישראל ובחו"ל. ההיצע מצד אחד מעודד כי יש לגיטימציה רחבה לנושא הפונדקאות אבל מצד שני יש קושי לקבל החלטה איך לעבור את תהליך הפונדקאות בארץ או בחו"ל ? ודרך איזה מרכז ? אנו ננסה לתת לכם טיפים כדי לארגן את ההיצע הרחב לבסיס שממנו תוכלו לבחור את הבחירה הנכונה עבורכם

מאת: מוריס עוזפוריות25/11/128122 צפיות
מטרתו של מאמר זה היא להציע נקודת מבט הוליסטית של גוף ונפש המתארת את ההיבטים הפסיכולוגיים-רגשיים של בעיות הפריון, ולהשפעתם על יכולתיהם של האישה, הגבר והזוג להתמודד עם הקשיים ולצמוח מתוכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica