חפש מאמרים:
שלום אורח
04.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שעמום - מה הסיבות לשעמום וכיצד ניתן להתגבר עליו

האם משעמם לך בעבודה, במערכת היחסים או בחיים בכלל? שעמום הוא תהליך מורכב. יש המון סיבות לשעמום. הסיבה הכי נפוצה היא שאין לך מושג מה לעשות. סיבות אחרות יכולות להיות עצלנות או עייפות, פשוט אני לא רוצה לעשות את הדברים הזמינים לי. אולי יש לך רעיונות, אך התחושה היא שלא ניתן לממש אותם. שעמום הופך לדאגה רבה כאשר הוא גורם לחוסר החלטיות ולדחיינות, ולתחושת אדישות ותשישות. הנה כמה רעיונות איך להתגבר על השיעמום:

1 נסו להבין מה הגורם לשעמום

האם אתם עושים משהו שכבר עשיתם פעמים רבות בעבר? נסו להוסיף משהו חדש או לעשות זאת בדרך אחרת. אם זה לא הולך, הפסיקו לעשות את אותו הדבר שוב ושוב. ברור שאם משימות שחוזרות על עצמן הן חלק מהמקצוע שלך, אז כנראה שאין ברירה אלא לעשות זאת.

האם אתם מרגישים עצלנים, עייפים או חסרי מוטיבציה? תנומה קלה יכולה לעורר אותך וזה יכול להיות מפתיע כמה מוטיבציה מקבלים אחרי נמנום מהיר. לחלופין, לצאת החוצה ולנשום אוויר צח למשך עשר דקות, יכול לרענן את החשיבה שלך, ואור השמש יכול לעשות פלאים על מצב הרוח שלך.

האם אתם אחרי מנוחה ועדיין מרגישים עצלנות? נסו לשכנע את עצמכם לעשות רק דבר אחד קטן: משהו קטן, או שנמשך מעט זמן או חלק ממשימה. עשיית צעדים קטנים לקראת מטרה כלשהי יכולה לתת לך תחושה של הישג, שתבטל כל שעמום.

האם אתם משועממים בגלל שאתם מרגישים שאתם לא יכולים לעשות את הדברים שאתם רוצים לעשות? זה יכול להיות מצב מאוד מעצבן להיות בו, כי הדבר היחידי שמונע ממך להשלים את המשימה או ליהנות קצת הוא מחסור בכלים או אולי מומחיות. נסו לחשוב על דרכים חלופיות לעשות מה שאתם רוצים לעשות, עם הדברים הזמינים כעת.

האם אתם משועממים בגלל שאתם לא יודעים מה לעשות? עשו פעילות פיזית או חברתית. עשיית פעילות גופנית יכולה להכניס אותך לתוך חשיבה שכלית טובה יותר, בנוסף לכך שזה ישמור אותך בכושר. פעילות חברתית (למשל, לדבר עם מישהו) ממלאה את אחד הצרכים האנושיים הבסיסיים שלנו. דיבור פנים אל פנים, אם אפשר, הוא הרבה יותר טוב מאשר לדבר בטלפון או בפייסבוק.

2 נסו לעשות משהו חדש לגמרי וללמוד ממנו

מצבים חדשים ופעולות חדשות יפעילו את המוח שלך, ויאפשרו לו לתרגל את יכולות הלימוד שלו.

3 נסו להיות פעילים עם קבוצה מעניינת של אנשים

אלה יכולים להיות החברים הקבועים שלך, או אולי להצטרף לקבוצה חדשה של אנשים המתעניינים בתחביבים שלך.

4 צאו מהשגרה

אמנם חשוב לחיות בתוך מסגרת, אבל מידי פעם יכול להיות מרענן לעשות משהו שונה לחלוטין או בזמן אחר. צריך לשים לב למחשבות שלך ולפעילויות היומיומיות, ולמצוא דרכים לא להביא את עצמך למונוטוניות או ללקיחת דברים כמובנים מאליהם.

5 שנו את מחשבותיכם

המחשבות שלך משפיעות על ההתנהגות שלך ועל מצב הרוח שלך. על ידי שינוי תפיסתך לגבי המשמעות של הרגש והחוויות שלך, הגישה שלך תשתנה. קבלו השראה ממטרות עוצמתיות וארוכות טווח. מטרות עוצמתיות ישמרו על ההתלהבות שלך. אתם לא יכולים להרגיש משועממים באותו זמן שאתם נמרצים לבנות את החיים.

6 הציתו את הדמיון שלכם

צרו תמונות רגשיות על מנת לעורר את המחשבות שלכם. דמיינו איפה אתם רוצים להיות ולמה אתם רוצים להפוך. השתמשו בדמיון שלכם כדי לחוות סיטואציה שאתם רוצים שתקרה בחיים שלכם. מה שנפלא בדמיון הוא שאתם יכולים ליצור כל דבר שאתם רוצים לחוות.

7 דברו עם אנשים אחרים

אם האדם שלידך נראה משועמם כמוך, עליך לפתוח בשיחה! או להתקשר לחברים ולשאול אם הם רוצים לבוא בשביל לפטפט או לשחק משהו. אם יש לך משהו מעניין לעשות, או אדם מעורר מחשבה לדבר איתו, הזמן יכול לעבור די מהר. ייתכן גם שתלמדו משהו.

8 היו פעילים!

לכו לטייל או עשו פעילות פיזית מדהימה. רשמו 10 דברים שאתם יכולים לעשות ו- 10 דברים שאתם לא יכולים לעשות עדיין. עבדו על זה בכל פעם שאתם משועממים.

9 יצירת סקרנות

היו סקרנים לגבי מה שקורה סביבכם ובתוככם. החיים משעממים אותך בגלל הדפוס החוזר של ההרגלים או הפעילויות שלך. נסו להסתכל עליהם ולעשות אותם בצורה שונה ולהקסים את עצמכם מהאפשרויות הרבות.

10 מצאו, קראו, שמעו, ראו או עשו משהו מרגש, מעורר ומהנה

סביר להניח שתרגישו יותר סיפוק אם תלמדו משהו. תכניות טלוויזיה יכולות להיות מעניינות אך בסופו של דבר לא ממש מעוררות.

11 מצאו תחביב חדש, כגון הליכה, סריגה, ציור, נגינה, משחקי לוח, קלפים, רכיבת אופניים, בישול או צילום

אם אתם טובים מאוד במשהו מסוים, אתם יכולים ללמד אחרים לעשות אותו, ולעזור לאחרים תוך כדי שאתם עוזרים לעצמכם להימנע משעמום.

12 להתרחק מאנשים משעממים וממצבים משעממים

פשוט להתרחק מאנשים וממצבים שמשעממים אותך. אין הכוונה לנתק קשרים עם אנשים, אלא לתת לעצמך קצת ספייס לעשות דברים שמעניינים אותך.

13 הכינו רשימה לחיים מעניינים והתחילו להשיג דבר חדש כל יום, או שבוע

14 נסו כמה מהרעיונות האלה:

* התנדבות במד"א או במשמר האזרחי. זה יכול לתת לך הרגשה נפלאה של סיפוק לעזור לאנשים אחרים.

* עבודה עבור כסף. עשו עבודות בבית בשביל כסף או הקימו עסק כמו כיסוח דשא של אנשים או טיפול בחיות מחמד. די מהר סכום הכסף יגדל ותוכלו לקנות משהו חדש שישעשע אתכם.

* פעילות ספורטיבית לבד או עם חברים. לא תהיו משועממים יותר וגם תוכלו להראות את השיפור ביכולות שלכם ממשחק למשחק ולהרגיש גאים במה שעשיתם.

* לכו לקניון ושימו לב לאנשים שם: על מה הם חושבים? עם מי הם מדברים? איזה סוג אנשים הם?

* בשלו משהו, ואז תוכלו לאכול את זה אחר כך!

* השיגו כמה סרטים או מוזיקה טובה. צפו בסרט שלא ראיתם הרבה זמן. האם הוא נראה שונה עכשיו?

* הזמינו חברים למשחק לוח שלא שיחקתם בו הרבה זמן, או להרכבת פאזל או לגו. אם לא חזרתם לילדות כבר הרבה זמן אז הנה ההזדמנות!

* חישבו על מקומות שאתם רוצים לבקר בהם ולמה, ואז, אם אפשר, בקרו בהם ותראו אם הם עומדים בציפיות!

15 ללמוד ולתרגל מדיטציה ומודעות

אתם פתאום משועממים - חסרי סבלנות וחסרי מנוחה. בשלב זה, היו מודעים לרגשות שלכם. שימו לב לתסמינים הגופניים של חוסר המנוחה שלכם.

ואם כל זה לא עזר, אז אין לכם ברירה אלא להיכנס לאתר משעמם .נט - האתר שיפיג לכם את השעמום

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קופונים במגוון תחומים: דיילי דיל , פורום שוק ההון

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שגיא כליף

מאת: שגיא כליףמסחר אלקטרוני13/10/141611 צפיות
קופונים הם בעצם שוברים שניתן לרכוש דרך אתרים מסוימים, ולקבל בזכותם הנחה משמעותית לקניית מוצרים, לפעמים אפילו ביותר מ-50%. זה מודל שבו כולם מרוויחים: הצרכן קונה מוצר במחיר נמוך, בעל העסק מקבל חשיפה גדולה ולקוחות חדשים, ואתרי הקופונים מרוויחים את עמלת התיווך בניהם...

מאת: שגיא כליףהומור וסטנד-אפ01/09/131296 צפיות
הצחוק הוא חלק מהטבע האנושי והוא ייחודי לבני אדם, ולכן זה נראה מוזר שידוע כל כך מעט על איך ולמה אנחנו צוחקים. הצחוק היא במידה רבה רפלקס לדברים שאנחנו חושבים שהם הומוריסטיים. אך האם זו התנהגות נלמדת או התנהגות אינסטנקטיבית? ואיך נדע מה הוא הומוריסטי ומה הוא לא?

מאת: שגיא כליףדרושים14/07/13987 צפיות
עבודה בחו"ל זו חוויה של פעם בחיים. היא משלבת גם רווחים גבוהים וגם טיול בעולם. אנשים טסים לעבוד בחו"ל בעיקר כדי לחסוך הרבה כסף ללימודים, לטיול הגדול הבא או פשוט להעלות את רמת החיים. הכנסה גבוהה חשובה במיוחד בימים אלו שבהם המחייה מאוד יקרה ומחירי דירות למגורים מרקיעי שחקים...

מאת: שגיא כליףהסרת שיער14/07/13842 צפיות
הסרת שיער בלייזר נועדה להסיר לצמיתות שיער בלתי רצוי באמצעות אנרגיית אור הלייזר. שיער בלתי רצוי הוא בעיה נפוצה אצל נשים וגברים. גילוח, שעווה ומריטה מביאים רק לתוצאות זמניות ובדרך כלל יכולים להתבצע רק על שטחים קטנים יחסית. טיפול לייזר להסרת שיער יכול להסיר לצמיתות אזורים קטנים וגדולים של שיער לא רצוי מהגוף. התוצאות הטובות ביותר מושגות אצל אנשים עם עור בהיר ושיער כהה, והסרת שיער עובדת טוב יותר על שיער גס מאשר שיער דק...

מאת: שגיא כליףשוק ההון30/06/13770 צפיות
מסחר אוטומטי הוא מסחר עם שימוש בכלים טכנולוגיים מתוחכמים ואלגוריתמים ממוחשבים, על מנת לסחור במהירות בניירות ערך. מסחר זה משתמש באסטרטגיות מסחר מתאימות לכניסה ויציאה מפוזיציות בתוך שניות או חלקיקי שניות. חברות המשתמשות במסחר אוטומטי נשענות על מערכות מחשב מתקדמות, מהירות העיבוד של העסקאות שלהם והגישה שלהם לשוק. חברות אלה אינן משתמשות במינוף משמעותי ואינן משאירות עסקאות פתוחות ליום המחרת. כתוצאה מכך, יחס התגמול-סיכון שלהן גבוה באלפי מונים מהיחס במסחר המסורתי...

מאת: שגיא כליףשוק ההון23/04/13733 צפיות
ניתוח טכני היא שיטה לניתוח מגמות של ערכי נכסים פיננסיים הנסחרים במסחר פומבי, כגון מניות, מטבעות, סחורות, מדדים ואופציות. המטרה בניתוח טכני היא לחזות תנועות עתידיות בשוק באמצעות זיהוי מגמות ודפוסים בגרפים. ההנחה בניתוח טכני היא שהגורם העיקרי למגמות המחירים הוא ציפיות המשקיעים ולא הנתונים הריאליים הקשורים לנכס עצמו, ולכן כל מה שצריך לדעת - מגולם כבר בגרף. במאמר זה אציין מספר כללים בניתוח טכני שיעזרו לכל סוחר לפעול בצורה נכונה ולהימנע מטעויות נפוצות...

מאת: שגיא כליףחינוך ולימודים - כללי22/11/12743 צפיות
אנו חיים ועובדים בעולם שמשתנה במהירות. נחקקים חוקים חדשים, המובילים למדיניות חדשה. צצים רעיונות חדשים וגישות חדשות. בעיות חדשות מופיעות ומוצעים פתרונות חדשים. עולם העסקים משתנה ומתפתח באופן עקבי. זה אומר שאם אנחנו לא לומדים באופן עקבי בחיי היום יום שלנו, אז בכל יום שעובר אנחנו מתרחקים מהדרישות של עולם העסקים המודרני

מאמרים נוספים בנושא בידור ופנאי - כללי

מאת: עופר שלובידור ופנאי - כללי23/09/18728 צפיות
טיפים למטבח

מאת: שלום כהןבידור ופנאי - כללי10/11/161062 צפיות
ילדה שמגיעה לגיל חמש רוצה בדרך כלל שההורים יעשו לה הפתעה מיוחדת כי מדובר על גיל מיוחד. מצד אחד הילדות בדרך כלל מרגישות כבר גדולות כי יש להן חברים וחברות אך מצד שני כמובן שהן זקוקות להורים כדי להפיק אירוע מרגש ומיוחד.

מאת: שלום כהןבידור ופנאי - כללי07/11/161100 צפיות
בכל מסיבה ובמיוחד בימי הולדת תקליטן ליום הולדת, הוא זה שייצור את האווירה המתאימה. על התקליטן, להתאים את המוסיקה על פי הסגנון שמקובל על הילדים , אם מוסיקה ידועה שהילדים מכירים ושתהיה הכי עדכנית שיש. די ג'יי שהוא בעצם תקליטן, יודע לעבוד עם כל שכבות הגילים, עליו להכיר את כל סוגי המוסיקה ולהתאים אותה לקהל היעד. ילדים יאהבו את השירים הכי שמחים ויש כאלה שיבקשו קרצת מוסיקה מזרחית שהפכה להיות לחביבת כל הגילאים בישראל.

מאת: שלום כהןבידור ופנאי - כללי25/10/161078 צפיות
מתקרב התאריך המרגש של השנה והבת שלכם עומדת לחגוג יום הולדת? אם כך, אתם בוודאי רוצים לשמח אותה, כי איזה זוג הורים לא היה רוצה לראות את הבת שלו מתרגשת ומרוצה? עם זאת, רוב ההורים לא באמת יודעים איך להפיק ימי הולדת בראשון לציון ולעשות אותם שונים, אחרים ומהנים במיוחד. כולנו זוכרים את ימי ההולדת שההורים שלנו נהגו לעשות לנו ואשר במסגרתם בדרך כלל ילדי הגן או הכיתה היו מגיעים, משחקים קצת ביחד ובכך הייתה מסתיימת החגיגה.

מאת: שלום כהןבידור ופנאי - כללי23/10/161039 צפיות
אם יום ההולדת של ילדיכם מתקרב, כדאי כי תארגנו לו בזמן, יום הולדת נפלאה שהוא וחבריו, לא ישכחו במהרה. ניתן למצוא מקומות רבים לעריכת יום ההולדת, אבל אם יש לכם בית מרווח, אולי יום הולדת בבית, תתאים לכם ותהי חסכונית יותר. מהבחינה הבטיחותית, אין סיכוי שילד יאבד בבית או שלא תהיה עליו השגחה כאשר מדובר בביתכם ואתם משגיחים על ילדי יום ההולדת כשהם באחריותכם. לרוב בימי החורף, רבים עורכים את יום ההולדת בביתו של בעל השמחה.

מאת: שלום כהןבידור ופנאי - כללי26/09/161194 צפיות
ליצנים לידי הולדת הם אחת הבחירות המשובחות והקלאסיות ביותר לימי הולדת. היום הליצנים יודעים לא רק להצחיק את הילדים באמצעות מחוות גופניות וכדומה, אלא הם מסוגלים גם ללמוד קסמים, לנגן מוסיקה בכלים מוסיקליים שונים ומשונים, הם מסוגלים בנוסף להפעיל את הילדים בכל מיני פעילויות מגוונות ועוד דברים רבים אחרים.

מאת: שלום כהןבידור ופנאי - כללי19/08/161865 צפיות
אתם שואלים את עצמכם מדוע ליצנית תהיה הבחירה הטובה ביותר שתוכלו לעשות לאירוע הקרוב? ובכן, עקב כך שמדובר בטרנד די נשכח הזמנה של ליצנית לאירוע יכול להיות דבר מפתיע ויוצא דופן. כך ניתן יהיה לגרום לכל האורחים באירוע ליהנות כפי שלא נהנו הרבה מאוד זמן. ליצנית איכותית תוכל גם לספק לכם מופע בידורי רחב היקף אשר יבטיח את הנאתם את הקהל הבוגר והצעיר גם יחדיו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica