חפש מאמרים:
שלום אורח
06.12.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

על בשמים וריחות לאישה ולגבר

אם בעבר הרחוק היה מדף הקוסמטיקה מתפקע מהיצע הבשמים לנשים, לעומת היצע דל הרבה יותר של בשמים לגברים, בשנים האחרונות המצב משתנה. גם אם הכמות עדיין לא ברת-השוואה, משום שמבחר בשמי הנשים רחב הרבה יותר, בכל זאת, גם היצע בשמי הגברים כבר מחייב הצגה על סדרה של כמה מדפים. בין אם הסיבה טמונה בביקוש שעלה עם הופעתו שלטרנד הגבר המטרוסקסואל או בגלל סיבות סוציו-אקונומיות אחרות, גברים משתמשים בבשמים כבר שנים רבות. אלו היצרנים והמשווקים שהכירו בפונטציאל המסחרי שלהם בשלב מאוחר יחסית.

לאור כל זאת עולה השאלה, מה ההבדל בין בושם לאישה ולגבר? היתכן שמדובר בהפרדה מסחרית בלבד? האם ההבדל נובע מהאופן שבו משווקים בושם לאישה לעומת בושם לגבר? מהאופן שבו מעוצבים הבקבוקים?

הבדלי ריח בין בשמים לנשים ולגברים

באופן מסורתי, בשמים לאישה הציעו מגוון רחב יותר של בשמים בעלי ריחות מתוקים, מבוססי פריחה עדינה, שהתאימו לדימוי הנשי כפרח עדין. לעומתם, ההיצע לגבר כלל ריחות חזקים יותר, מבוססי ניחוחות עץ ופירות בריח חזק דוגמת פרי הדר על סוגיו השונים. אלו תאמו את הדימוי הגברים הכוחני, היציב, יש שיאמרו נוקשה לעיתים. עם זאת ישנם רכיבים המופיעים בשני סוגי הבשמים, דוגמת ריחות תבלין עשירים כמו קינמון וכוסברה, כאשר בשילוב עם ריחות הפרחים של בשמים נשיים הם נותנים תוצאה מתוקה יחסית, בעוד שבשילובי בשמים גבריים הם נותנים תוצאה מעט יותר עזה, אפילו חריפה. שני סוגי הבשמים מכילים מושק וענבר, המחברים בין הארומה של הבושם לריח העור האנושי. בשמים לגבר נוטים להשתמש יותר בענבר, בעוד בשמים לאישה כוללים יותר מושק.

למרות כל זאת, בשנים האחרונות גם הבדלים אלו בתכולתם ומינונם של ספקי הריח המרכזיים הולכים ומצטמצמים, ושתי קטגוריות הבשמים כוללות מעט מהכל. בבשמי הגברים ניתן להבחין בניחוחות פרחוניים, בעוד שבשמי נשים זוכים בתוספת של ריחות עץ ויער ואפילו ניחוחות עזים יותר. קטגוריה נוספת שהופיעה בשנים האחרונות היא קטגוריית בשמי היוניסקס, שפונה הן לקהל הנשי והן לקהל הגברי באותם בקבוקי בושם בדיוק.

הבדלי עיצוב ומיתוג

הבדלים בולטים שעדיין ניתן לאפיין בין בשמים לנשים ולגברים נוגעים לעיצוב בקבוקי הבושם ולאופן שבו הם ממותגים ומשווקים. הבשמים לאישה מבוססי עיצוב חלק ועדין, קלים לנשיאה בארנק או בתיק, ומופיעים בשלל צבעים. הבושם הגברי, לעומתם, מבוסס לרוב על מבנה גיאומטרי פשוט, ללא התחשבות בגודל הבקבוק או בעובי הזכוכית שממנה הוא עשוי. הבדלים משמעותיים קיימים גם באופן השיווק והפרסום של שני סוגי המוצרים. אמנם ניתן לומר שנשים יפות הופיעו בפרסומות לבושם מאז ומתמיד, בכל קטגוריה שהיא, אבל במודעות השיווק הפונות לנשים הן אלו המככבות והמדיפות את הניחוחות המושכים, בעוד שבפרסומות הפונות לקהל הגברי הן הופכות לתוצאה – הריח הגברי הוא שמצליח למשוך אותן אליו.

בסיכומו של דבר, אם כן, הבדלים בין בשמים לאישה לבין בושם לגבר היו בולטים יותר בעבר, ועם התקרבות המינים וטשטוש ההבדלים המגדריים ביניהם בעשורים האחרונים, היום מדובר בקטגוריות שאינן כה רחוקות זו מזו, הן מבחינת ההיצע, הן מבחינת התכולה והן מבחינת הביקוש, כאשר היום ניתן למצוא נשים שבוחרות בבשמים גבריים ולהיפך. עם זאת, הבדלי עיצוב ומיתוג, ובעיקר שיווק ופרסום, עדיין קיימים בצורה בולטת בין שני סוגי המוצרים.

 תגיות המאמר: בושם לגבר, בושם לאישה


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בשמים - באתר בושמטיק זול יותר

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אינטרוטר

מאת: אינטרוטריופי וטיפוח - כללי19/06/14743 צפיות
ביטחון עצמי או דימוי עצמי הפכו לערך משמעותי מאוד בעולמו של האדם המודרני. בעבר המעמד והדימוי של האדם היו נקבעים על פי סטנדרטים של יוקרה וכיום, למרות שנראה כי הדימוי של האדם נקבע על פי מעמדו שמתורגם לכסף ומקצוע, המהפכה התעשייתית ובמיוחד הגישה הקפיטליסטית,

מאת: אינטרוטריופי וטיפוח - כללי02/04/14920 צפיות
בשמים הם אמצעי מצוין ליצירת ריח אשר מזוהה עם אדם מסוים, מכיוון שהם מאפשרים להתבשם קבוע ושגרתי ומתלווים אל יומו וחייו של האדם הנושא את הניחוח שלהם. למרות שלכל אדם ריח משלו, אשר משולב עם ריחות הבושם, ישנם סוגים עיקריים של בשמים אשר נחשבים לפופולאריים ואהודים יותר

מאת: אינטרוטריופי וטיפוח - כללי29/01/14769 צפיות
למרות שריח הוא דבר טבעי וקסום, כמו כל דבר אחר בעולמנו, גם אותו התעקשנו לפרק ולתמלל. במרוצת השנים החלו להשתמש בטרמינולוגיה מיוחדת כדי לפרק את הבושם הממוצע למרכיבים שונים וכיום מוסכם על העוסקים בתחום כי כל בושם מורכב משלושה תווים או משלוש שכבות של ריח. התווים העליונים הם התווים המהירים ביותר להתנדף והם מסוגלים להישאר על הגוף למשך עשרים דקות לכל היותר.

מאת: אינטרוטריופי וטיפוח - כללי28/11/13903 צפיות
מוצרי טיפוח הם חלק בלתי נפרד מארגז הכלים של כל אישה שאוהבת להקדיש זמן לשדרוג המראה החיצוני שלה. בעזרת קרמים שונים, כמו קרם גוף או קרם ידיים, ניתן לטפל בבעיות עור פשוטות, להחזיר לעור יבש את מידת הלחות הרצויה וכמובן להדיף ריח נעים לכל עבר... אם מדובר בקרמים של ויקטוריה סיקרט.

מאת: אינטרוטריופי וטיפוח - כללי19/10/13962 צפיות
המותג "ויקטוריה סיקרט", שקיים כבר למעלה מ-30 שנה, הפך לאחד המותגים הפופולאריים בקרב נשים ונערות, בכל הקשור לאופנת הלבשה תחתונה ולטיפוח הגוף. למרות שהחברה ממעטת לפתוח חנויות ברחבי העולם, מוצריה משווקים ונמכרים ברשת האינטרנט, וכיום כל אישה יכולה להזמין לעצמה את המוצר המתאים לה. עקב התפתחות העולם הגלובאלי והתפתחותו של שוק המכירות אונליין, הקניות ברשת נהיו פופולאריות בקרב נשים, וכיום ניתן למצוא את מוצרי ויקטוריה סיקרט, במחירים מפתיעים ומשתלמים, שתואמים למחירים בחנויות המקוריות ואף עולים עליהם.

מאת: אינטרוטריופי וטיפוח - כללי05/10/13941 צפיות
חיזוק הביטחון העצמי – ממש כפי שלבישת בגד שמחמיא לגזרה שלך יכול לחולל נפלאות לביטחון העצמי שלך, גם התזת הבושם הנכון על עורך יכולה לעזור לרמת הביטחון העצמי שלך להרקיע לשחקים. אם תצליחי לבחור בושם אשר משקף את האישיות שלך, את באופן טבעי תרגישי ביטחון רב יותר להקרין את אישיותך הפנימית.

מאת: אינטרוטריופי וטיפוח - כללי17/09/13881 צפיות
כיום, הבושם הוא חלק מעולם האופנה והקוסמטיקה, וכמו כל דבר בעולם זה, נחשב לאביזר אופנתי המסמל אמירה וייחודיות. ההתפתחות המהירה בעולם הקוסמטיקה וריבוי הסוגים, הטכניקות והריחות, הפכו את הבשמים לעולם של ממש, כך שניתן למצוא בשמים ייעודיים לכל מין, גיל, מזג האוויר ואף סוג אירוע.

מאמרים נוספים בנושא יופי וטיפוח - כללי

מאת: ליאוריופי וטיפוח - כללי18/06/184729 צפיות
יישור שיניים למבוגרים במבצע קיץ, מהווה הזדמנות לקבלת שיניים ישרות. יישור השיניים, יכול להתבצע בכל הגילאים (מבוגרים, ילדים, בני נוער). יישור השיניים, גורם להעלאת הדימוי העצמי, של המטופל. יישור שיניים, מבוצע בעזרת מכשירי יישור שונים.

מאת: ליאוריופי וטיפוח - כללי10/04/183503 צפיות
אורתודנט בעל ידע, מבצע טיפולי יישור שיניים מוצלחים. אורתודנט הוא רופא שיניים, שבנוסף לכך, עבר בהצלחה, התמחות בטיפולי יישור שיניים. אחרי סיום ההתמחות, הוא חייב לעבור בהצלחה, מבחן של משרד הבריאות בישראל.

מאת: ליאוריופי וטיפוח - כללי18/02/183667 צפיות
יישור שיניים בסיוע אורתודנט, מתבצע באופן מוצלח, ופותר בעיה של שיניים שאינן ישרות. אורתודנט הנו רופא שיניים, שהוא גם מומחה ליישור שיניים. רק אורתודנט, רשאי לבצע טיפולי יישור שיניים.

מאת: ליאוריופי וטיפוח - כללי15/01/183823 צפיות
יישור שיניים למבוגרים על ידי מומחים, מבוצע בהצלחה רבה. יישור שיניים למבוגרים, מאפשר למי שלא קיבל בעבר טיפול כזה, לקבל שיניים ישרות.

מאת: eyalfatranיופי וטיפוח - כללי22/11/172538 צפיות
טיפול השיאצו, הפך בשנים האחרונות לאחד מטיפולי העיסוי הפופולריים ביותר. הסיבה לכך, נטועה ככל הנראה בעובדה שמדובר בטיפול בעל מאפיינים ייחודיים, שמותאמים אישית לכל מטופל ומטופל ולכן, מדובר בטיפולים בעלי השפעה מקיפה ורחבה יותר על המטופל. אז מה המאפיינים הייחודיים שהופכים את טיפול השיאצו לפופולרי כל כך וכיצד תוכלו לבחור לכם מטפל שיאצו שיצליח להתאים עבורכם את תכנית הטיפול הטובה ביותר?

מאת: eyalfatranיופי וטיפוח - כללי22/11/171882 צפיות
טיפול השיאצו, הפך בשנים האחרונות לאחד מטיפולי העיסוי הפופולריים ביותר. הסיבה לכך, נטועה ככל הנראה בעובדה שמדובר בטיפול בעל מאפיינים ייחודיים, שמותאמים אישית לכל מטופל ומטופל ולכן, מדובר בטיפולים בעלי השפעה מקיפה ורחבה יותר על המטופל. אז מה המאפיינים הייחודיים שהופכים את טיפול השיאצו לפופולרי כל כך וכיצד תוכלו לבחור לכם מטפל שיאצו שיצליח להתאים עבורכם את תכנית הטיפול הטובה ביותר?

מאת: רוני הכהןיופי וטיפוח - כללי10/10/171814 צפיות
ניתן לבחור תוספות שיער טבעי שאותן מחברים בשיטות שונות אל השיער המקורי ולקבל שיער שופע ואפילו ארוך יותר די בקלות. ללא קשר אל האורך המקורי וללא סבל שנותר שכמות שיער שפחתה לאורך השנים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica