חפש מאמרים:
שלום אורח
07.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סקירת מט"ח שבועית 23-27/11/09

מאת: רון בורנשטייןמט"ח25/11/2009728 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

דולר שקל: כפי שהובא בסקירה הקודמת – דובר על כך שאמנם הצמד נמצא ב"צומת קריטית", אולם צוין שהכוח נמצא אצל הרוכשים, בעוד שהדבר מגובה בסימנים אחרים. אכן נחשפנו במהלך שבוע המסחר הקודם לעליות המטבע האמריקאי לעומת זה הישראלי. כרגע המצב ממשיך להיות כזה שמצביע על מבנה מחירים עולה, השער עדיין "מחוץ" לקו המגמה היורד, אולם ניכרת בלימת שערים. יש לשים לב לכמה נקודות על הגרף: השער נבלם בפעם השנייה ("דאבל-טופ") על נקודת 50 של פיבונאצ'י, יום המסחר האחרון של שבוע המסחר החולף נסגר בירידות שערים, אלה אף לוו בנר היפוך, בעוד שבד בבד מסתמנת תחילתה של תבנית היפוך, אם כי עדיין מוקדם לדבר על היווצרותה הממשית ועל האפשרות באמת "לסמוך" עליה. אולם מה שניכר לעין, ומגובה גם בסטייה של האינדיקאטורים, שאכן אנו עומדים ככל הנראה בפני תיקון המהלך האחרון, שיבוא לידי ביטוי בירידת שערים של הדולר. מומלץ בשלב זה שלא להציב יעדי שורט ארוכים מידי, אלא עם הכניסה לפוזיציה דובית להיות עם היד על הדופק, שכן המהלך האמור יכול להיות תיקון בלבד לגל העליות האחרון. עם זאת, אין להוציא מכלל ספק את האפשרות שתמשיך להיווצר תבנית היפוך שתלמד על אפשרות של המשך ירידות שערים גם הלאה – כהמשך למגמה הראשית הדובית שהחלה אי שם באפריל השנה. אבל – יש לזכור שעוד מוקדם לדבר על כך. יש להמתין ולבחון את ההתפתחויות שלאחר ירידות השערים, שכאמור, ישנה סבירות גבוהה שנבחין בהן בתחילת שבוע המסחר הקרוב.

אירו דולר: כפי שנמסר בסקירה הקודמת, אכן הצפי לירידות שערים בא לידי ביטוי במהלך שבוע המסחר החולף. יחד עם זאת אנו עדיין עדים למאבק נוקשה בין הקונים והמוכרים של היורו. אלה גם אלה אינם "מוותרים", אולם המאמץ הרב יותר נמצא בכל זאת אצל הסוחרים שמנסים – ללא הצלחה – להעלות את שער המטבע האירופי. כל זאת עד לקו המגמה היורד, שגם מתווה מבנה מחירים יורד תואם. מאידך – הניסיונות להוריד את השער אינם חורגים מקו התמיכה שהפך לקו תמיכה דומיננטי ומשמעותי ביותר. ניתן לשים לב למספר ה"נגיעות" הרב להם הוא "זכה". למרות הכול, עדיין כל הסימנים מצביעים שהכוח אצל המוכרים. יש סיכוי טוב שדווקא נחווה עליות שערים קלות בתחילת שבוע המסחר הקרוב, וזאת לאחר ניסיון להוריד את המחיר אל מתחת לקו התמיכה שצוין לעיל – ניסיון שגם הוא לא זכה להצלחה – אבל ספק רב באם העליות תמשכנה זמן רב. כל הסימנים מצביעים שהכיוון בהמשך יהיה דובי, בעוד שפריצת קו התמיכה כלפי מטה יהיה הסימן הבולט הראשון לכך, עד להמשך – בו נזדקק לעוד סימנים נוספים. כך שכניסה השבוע לפוזיציית שורט בהחלט אפשרית, ואפילו הרבה לפני פריצת קו התמיכה האמור, אלא שיש לבחון את נקודות הכניסה במהלך השבוע עצמו, תוך כדי המסחר, בהתאם לאיתותים שיתקבלו.

סטרלינג-דולר: גם במקרה זה של הפאונד, הסוחרים שפעלו על פי המתכונת שהובאה בסקירה הקודמת מצאו עצמם מרוצים. בסקירה האמורה הוצג הצפי לירידות שערים של המטבע הבריטי, אם כי הוזכר שיש לחשוש שהדבר לא יהיה דווקא כבר ביום המסחר הראשון בו דווקא עשויות להיות עליות. ואכן התסריט היה מדויק לגמרי: יום המסחר שבו החל שבוע המסחר החולף זכה דווקא לעליות יפות יחסית של שער המטבע הבריטי ורק בימים שלאחריו נרשמו ירידות רצופות ומשמעותיות של כ – 400 פיפסים בקירוב. גם לגבי תחילת שבוע המסחר הקרוב ניכר שהמצב די דומה, בעוד שהמצב בצמד זה ברור יותר מאשר בצמד היורו-דולר. בסה"כ אנו מוצאים שנעשו לאחרונה שני ניסיונות נוספים, בנוסף לזה שנעשה כשבוע מוקדם יותר, להעלות את שער הפאונד לשיא חדש – ניסיונות שזכו לכישלון, והותירו את הגרף עם "דאבל-טופ", שלאחריו חווינו את אותן ירידות משמעותיות שצוינו לעיל. תוך כדי כך גם נפרץ קו המגמה העולה שעוד הוסיף נופך מעניין לכל המהלך הדובי. הדבר החשוב שיש לשים אליו לב הוא לגבי ההמשך. אנו מוצאים שיום המסחר האחרון של שבוע המסחר החולף שבר ופרץ את נקודת האל-חזור, אולם בהמשך החלו עליות שערים, אם כי היום עצמו נסגר כשהשער מתחת לנקודת האל-חזור. מה שמצביע על אפשרות של המשך הירידות. הדבר גם מגובה באינדיקאציות השונות, כמו גם נוכח העובדה שהגרף מצביע על כך שהכוח עדיין נמצא את הסוחרים הדוביים. יחד עם זאת, יש להיזהר מחופזה לכניסה לפוזיציית שורט כבר בתחילת השבוע, שכן ישנם כמה סימנים שיכולים ללמד אותנו על אותה זהירות מתבקשת שצוינה כבר קודם לכן: ארבעה ימי מסחר ללא תיקון אינו דבר שיש להתעלם ממנו, בעוד שאנו מוצאים שהירידות המשמעותיות בוצעו ביום המסחר האחרון, אולם דווקא בו ניתן להבחין בירידה של נפח המסחר. במבט חקרני יותר "פנימה" ניתן להבחין בפנייה אפשרית לעליות שערים בתחילת שבוע המסחר הקרוב – מהלך של תיקון ומימוש רווחים אצל סוחרי השורט, בטרם אפשרות שנראית כרגע לחלוטין סבירה, של ירידות שערים מחודשות בהמשך. לכן – יש לבחון היטב מתי נכנסים לעסקת שורט, ולא למהר להיכנס אליה כבר בתחילת השבוע, אלא אם כן יהיו מספיק איתותים שיאפשרו זאת – מה שלא ניראה כרגע לעין.

דולר-יין: ממשיך הלחץ המסיבי של הסוחרים לנסות ולהמשיך להוריד את המחיר, כהמשך המגמה ארוכת הזמן. אולם אנו מוצאים שמגמה הדובית בכללותה יותר ויותר נחלשת ומאבדת מכוחה. עם זאת, קשה לצפות לאן פניו של הצמד מועדות. אפשר אולי לדבר במונחים של היום או היומיים הקרובים של תחילת שבוע המסחר החדש, אולם לא מעבר לכך, וגם אז – לא מדובר בעסקאות "גדולות", משמעותיות וכדאיות בהכרח. סה"כ יש לשים לב שברקע הצמד ממשיך להתכנס, וניראה שהנכון ביותר להמתין להתפתחויות כדי לבחון כיצד נכון וראוי להגיב בהמשך. יש לזכור שמדובר מלכתחילה בצמד חסר "שקט" שפעמים לא מעטות "מפתיע" במהלכיו. לכן ההמלצה בעניין צמד זה ובאשר לטווח המאוד קרוב – "לשבת על הגדר".

ניתוח טכני ושערים מצטלבים מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח

הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום, תוך בקרה על פעילותם וגיבוש אסטרטגיות התואמות צרכיהם האינדיווידואליים ומייעלות ביצועיהם.
אזהרה: אין במובא משום המלצה לרכוש מכשיר השקעה פיננסי כלשהו או לסחור בהם. כמו-כן, אין במובא משום ערובה להצלחה. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד. חשוב להדגיש שמסחר בשוק ההון נושא פוטנציאל רווח

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח

http://www.forexpros.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רון בורנשטיין

מאת: רון בורנשטייןשוק ההון14/12/09788 צפיות
מדד דאו-ג'ונס - אין למעשה הרבה חדש לגבי מדד זה מכפי שהובא בסקירה הקודמת. עדיין ניכר מאבק עיקש בין הקונים והמוכרים, בעוד הדבר מקבל את ביטויו בגרף מדשדש לאורך זמן רב יחסית. כמו-כן, אנו עדיין מוצאים שגל העליות נחלש, המומנטום גם הוא "מדשדש" ועם הפנים לכוח הולך ודועך, ובנוסף, גם האינדיקאטורים האחרים מצביעים על סיפור דומה.

מאת: רון בורנשטייןמט"ח14/12/09938 צפיות
דולר שקל: כמעט ואין שינוי מהסקירה משבוע שעבר. כפי שנמסר, קשה היה לומר שגל הירידות שפקד את המטבע האמריקאי הגיע לסיומו, ואכן גילינו במהלך שבוע המסחר החולף, שלאחר פתיחת מסחר בעליות, שאף חצו את המחיר 3.8000 ושאיפשר להיכנס לעסקת לונג צנועה, שהניבה רווח עד לקו ההתנגדות, מצאנו לאחר מכן שוב ירידות שערים שלוו בהתחזקותו של המטבע הישראלי דווקא.

מאת: רון בורנשטייןשוק ההון08/12/09708 צפיות
מדד דאו-ג'ונס - אכן האפשרות להמשך עליות, כפי שהובא בסקירה הקודמת, בא לידי ביטוי בשבוע המסחר החולף. יחד עם זאת, גם כן כפי שנמסר בסקירה הקודמת, גל העליות הולך ונחלש. הדבר משתקף ביתר שאת לקראת שבוע המסחר הקרוב.

מאת: רון בורנשטייןמט"ח08/12/09755 צפיות
דולר שקל: כפי שהובא בסקירה הקודמת – הצפי לירידות בשבוע המסחר החולף אכן לא אכזב. כמו-כן הומלץ לסוחרים שלא "ללכת שולל" אחר המגמה הדובית המסתמנת היות שעדיין ניכר הכוח אצל הרוכשים. גם תסריט זה אכן התממש – ביום המסחר האחרון של השבוע החולף הגיעו עליות משמעותיות באופן יחסי לאחר שבוע של ירידות שערים של הדולר מול עמיתו הישראלי.

מאת: רון בורנשטייןשוק ההון30/11/09706 צפיות
סקירה שבועית של הנאסדק והדאו ג'ונס מבית פורקס פרוז, הפורטל למסחר במט"ח

מאת: רון בורנשטייןמט"ח30/11/09783 צפיות
סקירת צמדי מטבעות נחברים מבית פורקס פרוז, הפורטל מסחר במט"ח

מאת: רון בורנשטייןהשקעות25/11/09758 צפיות
מדדים עולמיים וניתוח פנדומנטלי מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר בפורקס בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום

מאמרים נוספים בנושא מט"ח

מאת: מסחר בינלאומימט"ח08/06/151687 צפיות
בשנים האחרונות אנו שומעים הרבה על מסחר בפורקס, אתם בוודאי יודעים שזה משהו הקשור לשוק ההון. אך לא כולם יודעים מהו בדיוק מסחר בפורקס ומה ההבדל בינו לבין מסחר בשוק ההון. הרשו לי להסביר לכם בקצרה מהו מסחר בפורקס ומדוע הוא הופך להיות לכל כך פופולארי.

מאת: אריאל כהןמט"ח26/02/151133 צפיות
הדולר הוא ללא ספק אחד המטבעות היותר חשובים שיש לנו בכלכלה העולמית. ישנם עוד מספר מטבעות ששווים הרבה מאוד, אך היוקרה היא ללא ספק של הדולר עצמו.

מאת: רן טוביהמט"ח12/01/151113 צפיות
מהו למעשה "המסחר החברתי"? מדוע מתרבות החברות שמצטרפות למתן שירות לסוג מסחר זה? האם זה אמור ללמד שמדובר בסגנון מסחר שלכאורה מאוד כדאי?

מאת: שמעוןמט"ח24/12/141226 צפיות
מטבחים הם המקום שבו אנחנו מכינים לעצמנו אוכל, בין אם זה אוכל בסיסי, ארוחות גורמה או אפילו ארוחות מוכנות שאנחנו פשוט מכניסים לתוך המיקרוגל ומחכים 30 שניות.

מאת: רן טוביהמט"ח15/12/141171 צפיות
סוחרים שמנתחים את השוק בגישה הפונדמנטלית עושים שימוש נרחב בחדשות הכלכליות. האם הסוחר בגישה הטכנית אמור להתעלם מהן? מסתבר שאפשר - אך בהחלט לא תמיד רצוי!

מאת: רן טוביהמט"ח08/12/141167 צפיות
הטעות הגדולה ביותר שעושים סוחרים כשהם בוחרים עם איזו תוכנה הם מעוניינים לעבוד, וכיצד אתה תימנע מאותה טעות! ואם בכל זאת כבר שגית - איך תתקן זאת אחת ולתמיד.

מאת: רן טוביהמט"ח30/11/141169 צפיות
למסחר במטבע חוץ אכן יש פוטנציאל רווח אדיר ותוך אפשרות שזה יקרה בפרק זמן קצר, אבל גם אסור לך להתייחס בביטול או זלזול למספר לא קטן של מהמורות שיכולות להסב לך נזק!

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica