חפש מאמרים:
שלום אורח
03.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מגשר

מאת: טומי רןגישור ובוררות21/08/2013807 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

גישור הינו אמצעי מאוד פופולארי ליישוב סכסוכים. סכסוכים רבים מגיעים לבתי המשפט, אך לא כולם. בתי המשפט נוטים כיום להפנות סכסוכים רבים לגישור אצל מגשר מוסמך.

מגשר מיומן עוסק בגישור בתחומים רבים: יחסים בינאישיים, זוגיות, משפחה. עליו להיות בעל ידע רב בתיאוריות גישור רבות על מנת שיוכל לפתור סכסוכים ולפתור קונפליקטים. היבט משלים להתמחותו המקצועית של מגשר הוא בקיאותו בתחומים נוספים כגון היבטים כספיים, תקנות משפטיות, סוציולוגיה, פסיכולוגיה ועוד. סיום קורס הסמכה או תעודות מגשר אינן מספיקות. מאוד חשוב לבחור מגשר שהוא גם אמפטי, אנושי, הוגן, בעל יושרה אישית וחמלה, בעל אמינות ושהינו בעל ניסיון בתחום הקונפליקט עצמו. אין ספק שהצלחת תהליך הגישור קשורה לחיבור עם המגשר ולכן המגשר צריך להיות אדם כריזמטי, המונע על ערכי צדק ומוסר ושבכך יניע מערכת יחסים תקינה בין הצדדים.

ההשכלה של המגשר צריכה להיות משולבת: עליו להיות בוגר קורס עיוני ומעשי בתחום הגישור, בעל תואר אקדמי ממוסד אקדמי מוכר וותק של 5 שנות ניסיון בתחום עיסוקו. למשל אם אתם מכירים רואה חשבון ברמת גן שהינו מגשר ובעל וותק מספק - בהחלט תוכלו לפנות אליו.

תהליך הגישור צריך להיות באווירה טובה, ברוח של דיון פתוח ויכול להתקיים במספר פגישות. בניגוד להליך בוררות או הליך משפטי, מגשר יכול להיפגש עם כל אחד מהצדדים. דבריו יישמרו בחיסיון מוחלט. בתהליך כזה, ניתן להבין את הדברים לעומק, לחשוף מידע או עמדות חבויות כאשר המטרה לסייע בפתרון הסכסוך. עם זאת, מגשר לא יכול לכפות את פתרונו על הצדדים (בניגוד לבורר). הפיתרון מגיע מהצדדים.

יתרונות הפגישה עם מגשר:

· גישור הינו תהליך דיסקרטי, המסייע לצמצום עויינות מצד הצדדים.

· תהליך הגישור, בזכות אופיו, מונע נזק טראומטי לילדים בפרט ובכלל לבני המשפחה.

· מגשר מוביל את הצדדים לפתרון ואינו כופה עליהם את החלטתו.

· שכרו של מגשר אומנם אינו נמוך, אך אין ספק שהוא זניח לעומת תהליך משפטי והוצאות של בית משפט ובנוסף חוסך זמן רב.

· גישור מאופיין באווירה נעימה וידידותית לעומת ההליך המשפטי בו תחושות מתח ואגרסיביות.

למידע נוסף והתייעצות עם מגשר, מומלץ לפנות למי שמתמחה בכך וקיבלתם עליו המלצות וכן מי שמתמחה בתחום של איזון משאבים.


 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת טומי רן

מאת: טומי רןאבטחת הבית08/12/13923 צפיות
שריפה היא ללא ספק אחד מהאיומים המלווים את חיינו. כיום, בעידן המודרני בו אנו חיים, תקלה מסוימת במכשיר חשמלי או מערכת טכנולוגית, עלולה להוביל לקצר חשמלי שבחלק מהמקרים יוביל להתלקחות של שריפה אשר תכלה כל מה שעומד בדרכה.

מאת: טומי רןראיית חשבון13/11/13900 צפיות
יש כמות גדולה של רואי חשבון בעיר הגדולה ולכן גם מלאכת הבחירה אינה פשוטה. מאמר זה יעזור לקוראים לאתר בחוכמה את אותו רואה חשבון בתל אביב המתאים לצרכים שלהם.

מאת: טומי רןדיני משפחה28/10/13704 צפיות
ירושה משמעותה העברת נכסים ורכוש של אדם לאחר מותו לקרוביו על פי קביעתו או על פי החוק במידה ולא נכתבה ירושה. מחלוקות רבות יכולות להתרחש בעת חלוקת ירושה ולכן מומלץ לפנות למומחה ולהתייעץ עם עורך דין ירושה. מחלוקות בנושא ירושה מביאות משפחות פעמים רבות להגיע עד לערכאות משפטיות, דבר המביא לפילוגים ונתק בין בני משפחה וחבל מאוד להגיע לכך.

מאת: טומי רןדיני תעבורה20/10/13741 צפיות
בשנים האחרונות כמות תאונות הדרכים הולכת וגדלה. לצערינו ישנם יותר פצועים והרוגים ולמרות התייחסות הממשלה לנושא, התופעה לצערינו איננה מתכווצת. חלק בלתי נפרד מנושא זה הוא לשמור על החוקים, לנהוג בצורה זהירה ובטוחה מחד ומאידך, למגר את התופעה באמצעות חקיקה נרחבת, עונשים משמעותיים והחמרת הענישה על עבירות מסויימות.

מאת: טומי רןבתי מלון08/10/131518 צפיות
בשנים האחרונות יותר ויותר אירועים הקשורים בשבת חתן לבר מצווה או לחתונה מועברים לבתי הארחה לשבת חתן בית הארחה או מלונות לשבת חתן – ממש כאלו המייעדים עצמם לאירועים מסוג זה ומוכנים לאירועים מיוחדים אלו.

מאת: טומי רןהלוואות07/10/13717 צפיות
שיטת הליסינג המשמשת בעיקר את ענף הרכב, הייתה נפוצה לאורך שנים אך ורק בקרב חברות ועסקים אשר היו משדרגות את רכבי עובדיהם בתדירות רבה. כיום, שיטת ליסינג מימוני מאפשרת לכל משק בית בישראל ליהנות מיתרונות השיטה, ובעיקר ליהנות מרכב חדש (מהניילונים) גם מבלי להעמיד הון עצמי ראשוני לצורך רכישת הרכב.

מאת: טומי רןדיאטה01/10/13924 צפיות
היא החלה את דרכה בארה"ב ולאחר הצלחה מסחררת עשתה עליה גם לישראל. עושים אותה על ידי נטילת כדורי פטל שהוכח במחקרים רפואיים כי הם מסייעים לתהליך ההרזיה. קבלו את דיאטת הפטל! מה שאחראי על האפקט שלה הוא רכיב הנקרא פטל קטון המצוי בריכוז מאוד גבוה בפטל אדום.

מאמרים נוספים בנושא גישור ובוררות

מאת: tiloniגישור ובוררות11/02/18689 צפיות
כשבאים לדון בנושא גישור לאחר בגידה, עולה השאלה האם לתת מקום לאמוציות ולהבעת רגשות או שמא יש להישאר מקצועיים ודידקטיים ולהתעסק רק בתחום החוזי של הסכם שלום בית או גישור?

מאת: tiloniגישור ובוררות04/01/18664 צפיות
הפנייה הראשונית אל המגשר היא פנייה טלפונית של אחד מבני הזוג אל מגשר מקצועי השייך לרשימת המגשרים המורשית של משרד המשפטים, למרות שאין חובה חוקית להיכלל ברשימה זו, הרי שמוטב לפנות לאיש מקצוע מוסמך ואמין.

מאת: tiloniגישור ובוררות01/12/17822 צפיות
כאשר הנישואים שלנו מגיעים לסיום אנחנו צריכים להחליט מהי הדרך הכי טובה להיפרד. תהליך של גישור גירושין יכול לסייע לנו להתגרש באווירה טובה וחיובית יותר

מאת: shlomy גישור ובוררות17/07/161002 צפיות
גירושין הוא אחד המאבקים הקשים הדורש משאבים נפשיים וכספיים רבים, הליך גישור בגירושין מבטיח לשני הצדדים את כל הזכויות בתהליך מהיר בלי בירוקרטיה והוצאות מיותרות

מאת: דוד סונינוגישור ובוררות24/06/151830 צפיות
המאמר מבוסס על עבודת הגמר שלי משנת 1990, ועל קורס שהעברתי באוניברסיטה בנושא. עבודת הגמר שלי היתה אבן דרך לביסוס מערכת הגישור. אולם תהליך השלמה שונה מתהליך הגישור. המאמר מנסה לשרטט את הדרך היעילה כדי לפתור באופן סופי סיכסוכים.

מאת: שירלי אנגלמןגישור ובוררות16/06/151217 צפיות
עו"ד שירלי אנגלמן, עורכת דין גירושין וענייני משפחה, מגשרת ומנחת סדנאות מתגרשים. (לשאלות וליצירת קשר בדואר אלקטרוני: s.mishpati@gmail.com ) (למאמר המלא ומידע נוסף באתר אינטרנט: www.get-net.co.il ). טלפון: 077-2010-298.

מאת: Yoniגישור ובוררות21/05/151699 צפיות
הדרך הנכונה והבריאה ביותר להתגרש היא חתירה אל הסכם המשרת את טובת שני הצדדים, הסכם הוגן המוסכם על שני הצדדים ומבוסס על גישור ותקשורת תקינה. כאשר שני הצדדים משתפים פעולה על התהליך, נכונים לפשרות ופועלים לסיום מהיר של התהליך הדברים יהיו הרבה יותר פשוטים בעבור שני הצדדים. חשוב להבהיר כי גישור גירושין משרת את טובת שני הצדדים, המגשר מחויב בהתייחסות שווה לזכויות של שני הצדדים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica