חפש מאמרים:
שלום אורח
22.02.2018
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

גישור גירושין- גישור לאחר בגידה

מאת: tiloniגישור ובוררות11/02/201861 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כשבאים לדון בנושא גישור לאחר בגידה, עולה השאלה האם לתת מקום לאמוציות ולהבעת רגשות או שמא יש להישאר מקצועיים ודידקטיים ולהתעסק רק בתחום החוזי של הסכם שלום בית או גישור?

במאמר זה ננסה להבין מדוע דווקא מתן פתח להבעת רגשות כעס, זעם, הפתעה ועלבון, הן מהצד הפוגע, כלומר, הבוגד, והן מהצד הנפגע והנבגד, יכול להוביל לסוג של השלמה ופיוס ואפילו להביא לידי החלטה משותפת לביטול מאבק הגירושין ולתחילתו של מאבק חדש, הפעם על הזוגיות ועל המשפחה.

הליך גישור לאחר בגידה הוא הליך שיכול להועיל לשני הצדדים בהגעה להחלטה מושכלת ורציונאלית ולא כזו המתקבלת בלהט הרגע ומתוך רגשנות ואמוציה, הצד המגשר, שהוא תמיד אובייקטיבי ואף פעם לא מוטה לטובת מי מהצדדים, צריך להוביל דרך מקצועית הסוללת את הדרך ליישוב הסכסוך המשפחתי והזוגי ללא צורך בהתערבות בית המשפט ובהוצאת הון על עורכי דין ועל הליכים משפטיים שהמרוויחים העיקריים בהם הם לא בני הזוג אלא עורכי הדין.

מיהו מגשר גירושין?

המגשר למעשה הוא אדם שהוסמך בתחום גישור בתחום דיני המשפחה. המגשר לא מחליט עבור בני הזוג המתגרשים, אלא מסייע להם להגיע להסכמות הדדיות ככל הניתן. תפקידו של המגשר הינו להקשיב ולשאול את הצדדים בצורה אובייקטיבית ככל האפשר, ולאחר מכן לגבש הסכם גירושין המבוסס על הסכמות שני הצדדים. חשוב לציין כי במקרים בהם בני הזוג לא הצליחו להגיע להסכמות הדדיות בהליך הגישור, הידע הנצבר בהליך הגישורי יאפשר התנהלות יעילה יותר בבית המשפט לאחר מכן.


הסכם גירושין לאחר בגידה

הסכם גירושין לאחר בגידה צריך להתבסס, אפילו יותר מכל הסכם גירושין אחר, על ראיית טובת הילדים ורווחתם, תוך נטרול של כל רגש ורצון לנקמה מצד הצד שנבגד, רגשות שקשה מאוד להתעלם מהם ולהיאבק בהם באופן עצמאי וללא תיווך אובייקטיבי. הרצון לפגוע ולהרע במי שפגע והרע לנו הוא רצון אנושי, מובן והגיוני אך הוא לא תמיד נכון וצודק. הרי אם האב או האם הם הורים נפלאים, משקיעים ואהובים לילדיהם, מדוע שמעשה חסר אחריות מצדם כלפי בן או בת זוגם יוביל לפגיעה במשמעות שלהם כהורה?


לסיכום, גישור לאחר בגידה היא הדרך הנכונה ביותר לפעול על מנת להגיע לכלל החלטה על המשך, או על סיום, החיים המשותפים, ובאמצעות גישור מקצועי, אמין ונכון אפשר לסלול את הדרך לעתיד ורוד ואופטימי יותר, גם עבורכם ובעיקר עבור הילדים שלכם.

למידע על שירותי גישור גירושין לחצו כאן

 תגיות המאמר: בגידה, גישור


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת tiloni

מאת: tiloniאטרקציות01/02/1894 צפיות
נער ליווי מספק שירותי מין לנשים ולגברים. נשים הצורכות שירות זה צמאות לא רק למין אלא ליחס, לשיחה, לתשומת לב. נשים לא מחפשות מין חפוז, זנותי, אלא דווקא קשב והתחשבות, אינטימיות שחסרה להן ביחסים הזוגיים שיש- אם יש להן.

מאת: tiloniטיולים בארץ01/02/1892 צפיות
קיץ ישראלי הוא עונה חמה מכל בחינה שהיא. הורים וילדים מטפסים על קירות במאמץ נואש, בציפורניים כסוסות, במאמץ למצוא עוד אטרקציה, עוד בילוי, עוד מופע ובעיקר – מה לעשות עם ילדים ובלעדיהם.

מאת: tiloniחדר כושר14/01/18144 צפיות
תקופת ההיריון היא תקופה מאתגרת לכל אישה, תקופה בה הגוף חווה שינויים משמעותיים, גם מבחינה רגשית, גם מבחינה ביולוגית ובעיקר מבחינה פיזית, גם תהליך הלידה והתקופה שלאחריה אינם פשוטים וקלים, במיוחד למי שהייתה רגילה לחיים פעילים, תזזיתיים ומלאי תנועה ופעילות גופנית, והמצב החדש דורש ממנה להתחיל להיות פאסיבית יותר, מוגבלת יותר בתנועה ולבלות את ימיה ולילותיה בין שינה להנקה.

מאת: tiloniגישור ובוררות04/01/18177 צפיות
הפנייה הראשונית אל המגשר היא פנייה טלפונית של אחד מבני הזוג אל מגשר מקצועי השייך לרשימת המגשרים המורשית של משרד המשפטים, למרות שאין חובה חוקית להיכלל ברשימה זו, הרי שמוטב לפנות לאיש מקצוע מוסמך ואמין.

מאת: tiloniחדר כושר29/12/17198 צפיות
לפעילות גופנית ולשמירה על כושר גופני יש השפעה לא רק על המראה החיצוני והאסתטי של המתאמנים, והמתאמנות, אלא גם על מגוון רחב של פרמטרים נפשיים ובריאותיים, ופעילות גופנית קבועה ומאוזנת ידועה ומוכרת כמורידת סטרס ולחצים, כמסייעת למערכות העיכול והדם וכמעכבת את תהליכי ההזדקנות של הגוף.

מאת: tiloniאטרקציות12/12/17230 צפיות
ישראל מאירה ומסבירה פניה לתיירים מהארץ ומחוץ לה. היא מהווה יעד תיירותי מבוקש ואטרקטיבי. כל אזור בה- צפון, מרכז ודרום- טומן בחובו שפע של אטרקציות לבילוי, עם ילדים ובלעדיהם, חופשות ונופשים בטווח רחב של מחירים.

מאת: tiloniגישור ובוררות01/12/17402 צפיות
כאשר הנישואים שלנו מגיעים לסיום אנחנו צריכים להחליט מהי הדרך הכי טובה להיפרד. תהליך של גישור גירושין יכול לסייע לנו להתגרש באווירה טובה וחיובית יותר

מאמרים נוספים בנושא גישור ובוררות

מאת: tiloniגישור ובוררות04/01/18177 צפיות
הפנייה הראשונית אל המגשר היא פנייה טלפונית של אחד מבני הזוג אל מגשר מקצועי השייך לרשימת המגשרים המורשית של משרד המשפטים, למרות שאין חובה חוקית להיכלל ברשימה זו, הרי שמוטב לפנות לאיש מקצוע מוסמך ואמין.

מאת: tiloniגישור ובוררות01/12/17402 צפיות
כאשר הנישואים שלנו מגיעים לסיום אנחנו צריכים להחליט מהי הדרך הכי טובה להיפרד. תהליך של גישור גירושין יכול לסייע לנו להתגרש באווירה טובה וחיובית יותר

מאת: shlomy גישור ובוררות17/07/16662 צפיות
גירושין הוא אחד המאבקים הקשים הדורש משאבים נפשיים וכספיים רבים, הליך גישור בגירושין מבטיח לשני הצדדים את כל הזכויות בתהליך מהיר בלי בירוקרטיה והוצאות מיותרות

מאת: דוד סונינוגישור ובוררות24/06/151534 צפיות
המאמר מבוסס על עבודת הגמר שלי משנת 1990, ועל קורס שהעברתי באוניברסיטה בנושא. עבודת הגמר שלי היתה אבן דרך לביסוס מערכת הגישור. אולם תהליך השלמה שונה מתהליך הגישור. המאמר מנסה לשרטט את הדרך היעילה כדי לפתור באופן סופי סיכסוכים.

מאת: שירלי אנגלמןגישור ובוררות16/06/15984 צפיות
עו"ד שירלי אנגלמן, עורכת דין גירושין וענייני משפחה, מגשרת ומנחת סדנאות מתגרשים. (לשאלות וליצירת קשר בדואר אלקטרוני: s.mishpati@gmail.com ) (למאמר המלא ומידע נוסף באתר אינטרנט: www.get-net.co.il ). טלפון: 077-2010-298.

מאת: Yoniגישור ובוררות21/05/151425 צפיות
הדרך הנכונה והבריאה ביותר להתגרש היא חתירה אל הסכם המשרת את טובת שני הצדדים, הסכם הוגן המוסכם על שני הצדדים ומבוסס על גישור ותקשורת תקינה. כאשר שני הצדדים משתפים פעולה על התהליך, נכונים לפשרות ופועלים לסיום מהיר של התהליך הדברים יהיו הרבה יותר פשוטים בעבור שני הצדדים. חשוב להבהיר כי גישור גירושין משרת את טובת שני הצדדים, המגשר מחויב בהתייחסות שווה לזכויות של שני הצדדים.

מאת: ירון כהןגישור ובוררות24/02/147417 צפיות
המצב המשפטי כיום, עוד טרם שונה החוק, מאוד מבלבל, היות שעל פי החוק נכון להיום החזקה קיימת. הבעיה היא בפערים ובחוסר האחידות בפסיקה בבתי המשפט. בעוד שבית משפט אחד (המחוזי) קבע לפני כחודש כי: "עד עתה טרם שונה החוק והוא מחייב ככתבו וכלשונו ואין לנו רשות לשנות הימנו" קרי, כל עוד לא שונה חוק, הוא מחייב את הפוסקים לפעול לפיו והילדים צריכים להישאר אצל האם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica