חפש מאמרים:
שלום אורח
28.06.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

גישור גירושין- איך מתנהל תהליך הגישור?

מאת: tiloniגישור ובוררות04/01/20181209 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הפנייה הראשונית אל המגשר היא פנייה טלפונית של אחד מבני הזוג אל מגשר מקצועי השייך לרשימת המגשרים המורשית של משרד המשפטים, למרות שאין חובה חוקית להיכלל ברשימה זו, הרי שמוטב לפנות לאיש מקצוע מוסמך ואמין.

שיחת הטלפון הזו יכולה להיעשות בידיעת אחד מבני הזוג ובו יימסרו פרטים כלליים של המקרה והמגשר ידריך את המתקשר לגבי ההמשך, לרוב הוא יבקש להזמין את הזוג לפגישת התאמה בה אפשר יהיה לקבל מידע מפורט ונוסף על המורכבות של המקרה, לספק מידע לגבי עלויות ותהליכים וליצור סוג של חיבור רגשי ואמון בין הזוג למגשר.

כאשר מושגת הסכמה לגבי המשך התהליך, יש לחתום על הסכם גישור שיסדיר את מערכת העבודה והיחסים בין הזוג למגשר ויבטיח את תקינות התהליך בעיני החוק. התהליך כולו הוא חסוי, נעשה מתוך הסכמה הדדית ורצון משותף ולצידו יתרונות רבים לכל אחד מבני הזוג.

ההליך עצמו מורכב מחמש או שש פגישות, תלוי כמובן במורכבות ובנושאים שעליהם יש לדון ולגביהם יש להגיע להסכמות:

1. פגישה ראשונה- נעשית בנוכחות שני הצדדים כשיחת פתיחה והיכרות ולאחריה המגשר עורך שיחות אישיות עם הצדדים. מטרת הפגישה היא לשמוע ולהשמיע באוזני הצד השני את מה שחשוב להגיד לכם לומר לבן או לבת הזוג, ובאוזני המגשר את מה שאתם רוצים להסתיר ולהשאיר חסוי בשלב זה. המגשר, כאשר יכיר את כל התמונה, יוכל להכווין את השיחות והפגישות העתידיות לנושאים הרלוונטיים והחשובים ולא לנושאים השוליים, שלכם אולי נדמים כקריטיים. פעמים רבות, ניסיונו של המגשר מאפשר יצירת דו שיח ותקשורת בין בני זוג שנדמה שאיבדו כל יכולת לתקשר.

2. פגישה שנייה- תעסוק ברוב המקרים בהצפת הדברים שעלו מאז הפגישה הקודמת ובהגדרת המתווה להמשך התהליך. בפגישה זו תוכלו להגדיר במדויק את האינטרסים שלכם ואת האופציות העומדות לפניכם בנושאים השונים שעל הפרק: מגורים, תשלומי ילדים (מזונות), חלוקת רכוש ועוד. לאחר שיובהרו האינטרסים השונים יעזור לכם המגשר להעלות אופציות לפתרונות.

3. פגישה שלישית/רביעית- פגישות שימשיכו ויעסקו, במרבית המקרים, בהגדרת האינטרסים שלכם ובמציאת פתרונות מקובלים. תהליך זה ימשך עד אשר יכוסו כל הנושאים ויוגדר פתרון מקובל ומקיף לכל הנושאים.

4. פגישה רביעית/חמישית- בדרך כלל מתחילים כבר לעבור על ההסכמות שהושגו ומתחיל להתגבש הסכם גירושין מקובל ומוסכם על ידי שני הצדדים. פגישה זו כבר תהיה, בשאיפה, הפגישה בה תחתמו על הסכם הגישור לאחר שקראתם והתעמקתם בו לעומק.

לאחר שתחתמו על הסכם הגירושין תתבקשו לגשת עמו לבית המשפט לענייני משפחה הקרוב למקום מגוריכם ושם להחתימו על ידי שופט. התהליך נמשך דקות ספורות וכרוך בתשלום אגרה לבית המשפט בסך 753 ₪ (התשלום כולל גם תשלום עבור תעודות גירושין עבור שני בני הזוג).

בשלב זה אתם כבר גרושים מבחינה חוקית ופורמאלית אך עדיין יהיה עליכם לגשת לבית הדין הרבני על מנת ולעבור שם את הטקס הדתי. המפגש עם בית הדין הרבני יהיה קצר ביותר כשכבר יש בידכם תעודת גירושין כך שאין ממה לחשוש.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת tiloni

מאת: tiloniניקיון01/03/22379 צפיות
שואב אבק תעשייתי - ניקיון יעיל בזמן קשצר תוך שימוש בטכנולוגיית ניקיון מנצחת.

מאת: tiloniצבא וביטחון14/02/22477 צפיות
לצערנו, מיגון חלונות הוא חלק אינטגרלי מהיותינו ישראלים בארץ הזו. מיגון חלונות הוא מה שלא פעם אנחנו פשוט לא יכולים להתפשר עליו. הביטחון שלנו ושל היקרים לנו הוא באמת הדבר החשוב ביותר

מאת: tiloniאימון מנהלים14/02/22442 צפיות
אימון מנהלים זהו תהליך של מעין קורס אימון עסקי המותאם במיוחד למנהלים בתחומים שונים ובארגונים שונים

מאת: tiloniאדריכלות08/02/22446 צפיות
אם בעבר מיגון חלונות, בין אם זה מיגון חלונות לממד ובין אם מיגון חלונות לרכב היו דברים מאוד יקרים, הרי שהיום אתם יכולים למצוא את אותה האיכות במחירים הרבה יותר משתלמים. מיגון חלונות הוא מה שאנחנו עושים בכל יום מחדש ואנחנו נשמח לספר לכם את מה שאתם צריכים לדעת.

מאת: tiloniעסקים - כללי03/10/21648 צפיות
כיול משקלים נעשה על ידי מעבדת כיול מוסמכת, אשר ברשותה קיימים כל האמצעים והציוד המקצועי הנדרש לביצוע כיול מדוייק של משקלים עד כמה שניתן.

מאת: tiloniבריאות ורפואה כללי15/07/211159 צפיות
מה הצעדים שיש לעשות על מנת להעסיק עובד זר בסיעוד? לרשותכם המדריך המלא

מאת: tiloniעסקים מקוונים23/03/211328 צפיות
כולנו מבינים את החשיבות בשירות הלקוחות של העסק להצלחתו של העסק – מדובר בחלק חשוב ומהותי בהצלחה. אם משקיעים באופן מספק בשירות הלקוחות, הצורך של כל לקוח נענה באופן מידי (או כמעט מידי). תנאי בסיסי לכך הוא לדאוג שתהיה תשתית טלפונית מתאימה להיקף העסק

מאמרים נוספים בנושא גישור ובוררות

מאת: tiloniגישור ובוררות11/02/181262 צפיות
כשבאים לדון בנושא גישור לאחר בגידה, עולה השאלה האם לתת מקום לאמוציות ולהבעת רגשות או שמא יש להישאר מקצועיים ודידקטיים ולהתעסק רק בתחום החוזי של הסכם שלום בית או גישור?

מאת: tiloniגישור ובוררות01/12/171364 צפיות
כאשר הנישואים שלנו מגיעים לסיום אנחנו צריכים להחליט מהי הדרך הכי טובה להיפרד. תהליך של גישור גירושין יכול לסייע לנו להתגרש באווירה טובה וחיובית יותר

מאת: shlomy גישור ובוררות17/07/161539 צפיות
גירושין הוא אחד המאבקים הקשים הדורש משאבים נפשיים וכספיים רבים, הליך גישור בגירושין מבטיח לשני הצדדים את כל הזכויות בתהליך מהיר בלי בירוקרטיה והוצאות מיותרות

מאת: דוד סונינוגישור ובוררות24/06/152324 צפיות
המאמר מבוסס על עבודת הגמר שלי משנת 1990, ועל קורס שהעברתי באוניברסיטה בנושא. עבודת הגמר שלי היתה אבן דרך לביסוס מערכת הגישור. אולם תהליך השלמה שונה מתהליך הגישור. המאמר מנסה לשרטט את הדרך היעילה כדי לפתור באופן סופי סיכסוכים.

מאת: שירלי אנגלמןגישור ובוררות16/06/151777 צפיות
עו"ד שירלי אנגלמן, עורכת דין גירושין וענייני משפחה, מגשרת ומנחת סדנאות מתגרשים. (לשאלות וליצירת קשר בדואר אלקטרוני: s.mishpati@gmail.com ) (למאמר המלא ומידע נוסף באתר אינטרנט: www.get-net.co.il ). טלפון: 077-2010-298.

מאת: Yoniגישור ובוררות21/05/152214 צפיות
הדרך הנכונה והבריאה ביותר להתגרש היא חתירה אל הסכם המשרת את טובת שני הצדדים, הסכם הוגן המוסכם על שני הצדדים ומבוסס על גישור ותקשורת תקינה. כאשר שני הצדדים משתפים פעולה על התהליך, נכונים לפשרות ופועלים לסיום מהיר של התהליך הדברים יהיו הרבה יותר פשוטים בעבור שני הצדדים. חשוב להבהיר כי גישור גירושין משרת את טובת שני הצדדים, המגשר מחויב בהתייחסות שווה לזכויות של שני הצדדים.

מאת: ירון כהןגישור ובוררות24/02/148189 צפיות
המצב המשפטי כיום, עוד טרם שונה החוק, מאוד מבלבל, היות שעל פי החוק נכון להיום החזקה קיימת. הבעיה היא בפערים ובחוסר האחידות בפסיקה בבתי המשפט. בעוד שבית משפט אחד (המחוזי) קבע לפני כחודש כי: "עד עתה טרם שונה החוק והוא מחייב ככתבו וכלשונו ואין לנו רשות לשנות הימנו" קרי, כל עוד לא שונה חוק, הוא מחייב את הפוסקים לפעול לפיו והילדים צריכים להישאר אצל האם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica