חפש מאמרים:
שלום אורח
28.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

גישור גירושין- איך מתנהל תהליך הגישור?

מאת: tiloniגישור ובוררות04/01/2018686 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הפנייה הראשונית אל המגשר היא פנייה טלפונית של אחד מבני הזוג אל מגשר מקצועי השייך לרשימת המגשרים המורשית של משרד המשפטים, למרות שאין חובה חוקית להיכלל ברשימה זו, הרי שמוטב לפנות לאיש מקצוע מוסמך ואמין.

שיחת הטלפון הזו יכולה להיעשות בידיעת אחד מבני הזוג ובו יימסרו פרטים כלליים של המקרה והמגשר ידריך את המתקשר לגבי ההמשך, לרוב הוא יבקש להזמין את הזוג לפגישת התאמה בה אפשר יהיה לקבל מידע מפורט ונוסף על המורכבות של המקרה, לספק מידע לגבי עלויות ותהליכים וליצור סוג של חיבור רגשי ואמון בין הזוג למגשר.

כאשר מושגת הסכמה לגבי המשך התהליך, יש לחתום על הסכם גישור שיסדיר את מערכת העבודה והיחסים בין הזוג למגשר ויבטיח את תקינות התהליך בעיני החוק. התהליך כולו הוא חסוי, נעשה מתוך הסכמה הדדית ורצון משותף ולצידו יתרונות רבים לכל אחד מבני הזוג.

ההליך עצמו מורכב מחמש או שש פגישות, תלוי כמובן במורכבות ובנושאים שעליהם יש לדון ולגביהם יש להגיע להסכמות:

1. פגישה ראשונה- נעשית בנוכחות שני הצדדים כשיחת פתיחה והיכרות ולאחריה המגשר עורך שיחות אישיות עם הצדדים. מטרת הפגישה היא לשמוע ולהשמיע באוזני הצד השני את מה שחשוב להגיד לכם לומר לבן או לבת הזוג, ובאוזני המגשר את מה שאתם רוצים להסתיר ולהשאיר חסוי בשלב זה. המגשר, כאשר יכיר את כל התמונה, יוכל להכווין את השיחות והפגישות העתידיות לנושאים הרלוונטיים והחשובים ולא לנושאים השוליים, שלכם אולי נדמים כקריטיים. פעמים רבות, ניסיונו של המגשר מאפשר יצירת דו שיח ותקשורת בין בני זוג שנדמה שאיבדו כל יכולת לתקשר.

2. פגישה שנייה- תעסוק ברוב המקרים בהצפת הדברים שעלו מאז הפגישה הקודמת ובהגדרת המתווה להמשך התהליך. בפגישה זו תוכלו להגדיר במדויק את האינטרסים שלכם ואת האופציות העומדות לפניכם בנושאים השונים שעל הפרק: מגורים, תשלומי ילדים (מזונות), חלוקת רכוש ועוד. לאחר שיובהרו האינטרסים השונים יעזור לכם המגשר להעלות אופציות לפתרונות.

3. פגישה שלישית/רביעית- פגישות שימשיכו ויעסקו, במרבית המקרים, בהגדרת האינטרסים שלכם ובמציאת פתרונות מקובלים. תהליך זה ימשך עד אשר יכוסו כל הנושאים ויוגדר פתרון מקובל ומקיף לכל הנושאים.

4. פגישה רביעית/חמישית- בדרך כלל מתחילים כבר לעבור על ההסכמות שהושגו ומתחיל להתגבש הסכם גירושין מקובל ומוסכם על ידי שני הצדדים. פגישה זו כבר תהיה, בשאיפה, הפגישה בה תחתמו על הסכם הגישור לאחר שקראתם והתעמקתם בו לעומק.

לאחר שתחתמו על הסכם הגירושין תתבקשו לגשת עמו לבית המשפט לענייני משפחה הקרוב למקום מגוריכם ושם להחתימו על ידי שופט. התהליך נמשך דקות ספורות וכרוך בתשלום אגרה לבית המשפט בסך 753 ₪ (התשלום כולל גם תשלום עבור תעודות גירושין עבור שני בני הזוג).

בשלב זה אתם כבר גרושים מבחינה חוקית ופורמאלית אך עדיין יהיה עליכם לגשת לבית הדין הרבני על מנת ולעבור שם את הטקס הדתי. המפגש עם בית הדין הרבני יהיה קצר ביותר כשכבר יש בידכם תעודת גירושין כך שאין ממה לחשוש.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת tiloni

מאת: tiloniספרות14/07/19678 צפיות
סקירת הספרות היא בעלת חשיבות רבה, כיוון שלא ניתן לערוך מחקר ללא הסתמכות על הספרות. ניתן להבין זאת אם חושבים על כך שבעת יצירת רעיון חדש – בדרך כלל מתבססים על רעיונות קודמים

מאת: tiloniייעוץ משפטי11/06/19396 צפיות
ישנם מקרים רבים בהם נגרמים לאנשים תמימים נזקי רכוש עקב רשלנות או אשמת צד שלישי. אלו נזקים שביכולתם להיגרם לדירה, לרכב, לעסק ולרכוש אחר, בדרכים שונות. אלו נזקים שעשויים להתרחש עקב אירועי שריפה, שיטפון, נזילות, שריפה, פריצה, אסונות טבע, ליקוי בניה ואחרים.

מאת: tiloniטיולים משפחתיים20/05/191567 צפיות
Israel is a Middle Eastern country on the Mediterranean Sea, which is recognized by Jews, Christians and Muslims as a sacred land. It has long been known to hold many sites with religious and spiritual significance.

מאת: tiloniלימודים אקדמאיים10/04/19831 צפיות
לא כל יום אנו נדרשים לכתוב עבודה אקדמית, אך כאשר מגיע הצורך לעשות זאת, כדאי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. המשיכו לקרוא על-מנת להבין את היסודות לכתיבת סמינריון מוצלח.

מאת: tiloniחוק ומשפט - כללי20/06/18975 צפיות
מאות טיסות ברחבי הגלובוס ממריאות מדי יום באיחור שאינו אופנתי כלל והסיבות לכך מגוונות למדי. מרבית העיכובים מתרחשים מגורמים שאינם תחת אחריות חברות התעופה. בסופו של דבר, כולם "אוכלים אותה" בגלל העיכובים והאיחורים של טיסות – החופשה מתקצרת, חברות התעופה משלמות פיצויים לנוסעים ולנמל התעופה ועוד. לשם כך יצא חוק טיבי, הקובע כי יינתן פיצוי הולם לנוסעים אשר עוכבו או התאחרה טיסתם באופן חריג.

מאת: tiloniאומנות - כללי07/05/182277 צפיות
תכנון מצבות הוא עניין שיש לקחת בכובד ראש. על-מנת להבטיח תוצאות טובות, יש להקפיד על חומרים איכותיים. על צוות עובדי החברה לכלול אנשים מקצועיים ואמינים הרואים שליחות בכל העבודה הזו של ייצור והתקנה של מצבות

מאת: tiloniהפקות אירועים08/04/18571 צפיות
הפקת לוויות זהו תהליך הדורש הקפדה על פרטים טכניים מרובים. לפני הכל, יש להעביר את גופת המת אל בית הלוויות, תוך תיאום ההלוויה עם חברה קדישא. בנוסף, צריך לתקשר עם הגורמים הרלוונטיים ולסדר עניינים של רישיון קבורה, פרסום מודעות אבל ועוד

מאמרים נוספים בנושא גישור ובוררות

מאת: tiloniגישור ובוררות11/02/18718 צפיות
כשבאים לדון בנושא גישור לאחר בגידה, עולה השאלה האם לתת מקום לאמוציות ולהבעת רגשות או שמא יש להישאר מקצועיים ודידקטיים ולהתעסק רק בתחום החוזי של הסכם שלום בית או גישור?

מאת: tiloniגישור ובוררות01/12/17843 צפיות
כאשר הנישואים שלנו מגיעים לסיום אנחנו צריכים להחליט מהי הדרך הכי טובה להיפרד. תהליך של גישור גירושין יכול לסייע לנו להתגרש באווירה טובה וחיובית יותר

מאת: shlomy גישור ובוררות17/07/161031 צפיות
גירושין הוא אחד המאבקים הקשים הדורש משאבים נפשיים וכספיים רבים, הליך גישור בגירושין מבטיח לשני הצדדים את כל הזכויות בתהליך מהיר בלי בירוקרטיה והוצאות מיותרות

מאת: דוד סונינוגישור ובוררות24/06/151850 צפיות
המאמר מבוסס על עבודת הגמר שלי משנת 1990, ועל קורס שהעברתי באוניברסיטה בנושא. עבודת הגמר שלי היתה אבן דרך לביסוס מערכת הגישור. אולם תהליך השלמה שונה מתהליך הגישור. המאמר מנסה לשרטט את הדרך היעילה כדי לפתור באופן סופי סיכסוכים.

מאת: שירלי אנגלמןגישור ובוררות16/06/151241 צפיות
עו"ד שירלי אנגלמן, עורכת דין גירושין וענייני משפחה, מגשרת ומנחת סדנאות מתגרשים. (לשאלות וליצירת קשר בדואר אלקטרוני: s.mishpati@gmail.com ) (למאמר המלא ומידע נוסף באתר אינטרנט: www.get-net.co.il ). טלפון: 077-2010-298.

מאת: Yoniגישור ובוררות21/05/151725 צפיות
הדרך הנכונה והבריאה ביותר להתגרש היא חתירה אל הסכם המשרת את טובת שני הצדדים, הסכם הוגן המוסכם על שני הצדדים ומבוסס על גישור ותקשורת תקינה. כאשר שני הצדדים משתפים פעולה על התהליך, נכונים לפשרות ופועלים לסיום מהיר של התהליך הדברים יהיו הרבה יותר פשוטים בעבור שני הצדדים. חשוב להבהיר כי גישור גירושין משרת את טובת שני הצדדים, המגשר מחויב בהתייחסות שווה לזכויות של שני הצדדים.

מאת: ירון כהןגישור ובוררות24/02/147726 צפיות
המצב המשפטי כיום, עוד טרם שונה החוק, מאוד מבלבל, היות שעל פי החוק נכון להיום החזקה קיימת. הבעיה היא בפערים ובחוסר האחידות בפסיקה בבתי המשפט. בעוד שבית משפט אחד (המחוזי) קבע לפני כחודש כי: "עד עתה טרם שונה החוק והוא מחייב ככתבו וכלשונו ואין לנו רשות לשנות הימנו" קרי, כל עוד לא שונה חוק, הוא מחייב את הפוסקים לפעול לפיו והילדים צריכים להישאר אצל האם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica