חפש מאמרים:
שלום אורח
27.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

דמיון מודרך:טיול עם הנכדים באיטליה.

סביב העולם בשמונה ימים:איטליה.

הנכדים באים להתארחשוב. הפעם נבקר בארץ ים תיכונית אחרת – בארץ המגף: איטליה. זה המקום והזמן לשאול את הנכדים מדוע איטליה נקראת ארץ המגף? יורד שם כל הזמן גשם? אולי יש סיבה אחרת? אם יש בביתכם אטלס או גלובוס של כדור הארץ, הראו לנכדים את מיקומה של איטליה , את צורת המפה שלה ושאלו שוב: מדוע נקראית איטליה ארץ המגף? מה מזכירה הצורה שלה?

נניח, לצורך העניין, שהנכד רוצה לנסוע לאיטליה.

יש להניח שהנכד גם יוכל להגשים את חלומו לנסוע לאיטליה מהר יותר מאתנו בגילו. כשהיינו ילדים, אם נסענו ברכבת לתל אביב זה היה מאורע חגיגי מאין כמוהו. גם זכרנו אותו לאורך זמן רב כחוויה מיוחדת.

הזכירו לנכדים שוב את ז'ול ורן ואת ספרו " סביב העולם ב-80 יום".

אבל עם או בלי ז'ול , כל נכד רוצה לנסוע לחו"ל. מה הוא יודע על איטליה?

אם הנכד מעל גיל 6, אפשר לשאול אותו כמה שאלות. אם הוא צעיר יותר או לא מתעניין כל-כך בגיאוגרפיה, אנחנו נעזור לו. למשל:

באיזו יבשה נמצאת איטליה? באירופה, כמובן.

מה עיר הבירה שלה? רומא, נכון לעכשיו.

מה הסמל של רומא? הקולוסאום, כידוע.

האם הנכד יודע איך נראה דגל איטליה? אם לא, תזכירו לו שזה שלושה צבעים:ירוק-לבן-אדום. הציעו להרכיב את הדגל מאבני לגו,קוביות, או חלקים של כל משחק אחר. אין לכם פריטים שיכולים להתאים להרכבת דגל? תמיד אפשר לצייר ולצבוע.

מה המאכלים הידועים כאיטלקיים ממש? הפיצה. פסטה ברוטב בולונז. לזניה. גלידה איטלקית!

אילו ערים מפורסמות יש עוד באיטליה? ונציה, שרחובותיה הם תעלות מים. פיזה, שהמגדל הנטוי שלה מפורסם בכל העולם. אגב, לו היה המגדל עומד ניצב, מי היה יודע עליו היום? אף אחד! מסקנה: לפעמים יש יותר סיכוי להתפרסם בזכות טעות מאשר בזכות עבודה תקינה. אבל זה לא אומר שהנכדים צריכים להסיק ששווה יותר לשבש עבודות מאשר לעשות אותן נכון, כן?

לאחר שהתעייפתם מכל הידע הנרחב על איטליה, זה הזמן להכין יחד עם הנכדים ארוחה איטלקית.

אז מה בתפריט היום? גשו לסופר הקרוב לקנות פסטה, הכינו פסטה ברוטב בולונז או פיצה ביתית* . הכינו מרק מינסטרונה מירקות וקנחו בגלידה חלבית טובה.

אפשר לדבר מעט על האומנים האיטלקיים: לאונרדו דה וינצ'י, מיכלאנג'לו, טינטורטו, בוטיצ'לי,טיציאן; על המוזיקאים:ורדי,פאגאניני,  דוניצטי, ויוולדי. אתם ממש בקטע של להעביר זמן? ספרו לנכדים על בונה הכינורות סטרדיבריוס. הסבירו להם שכינור של סטרדיבריוס, שנעשה בסוף המאה השבע-עשרה או בתחילת המאה השמונה-עשרה, (ז"א בערך בשנת 1700) הוא כעת בן 300 שנה ושוויו כיום כשני מיליון דולר.( למשל: http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000606724

אם תרצו לשעשע את הנכדים, ספרו להם בדיחה: כנר ישראלי נסע לחו"ל עם כינורו (לא, הוא לא נכנס לאכול סנדביץ' כמו בעיתון גלובס...) הכנר היה חייב להצהיר על הכינור במכס ביציאתו מהארץ, כדי שיוכל להחזירו מבלי לשלם עליו מכס. הוא אמר למוכס שהכינור הוא סטרדיווריוס, בן 300 שנה וערכו כשני מיליון דולר.

המוכס הביט המום בכינור שנראה די ישן ושאל בתימהון:

- הכינור המשומש הזה עולה שני מיליון דולר? אז כמה עולה כזה חדש?!!

ועוד בדיחה לקינוח: תיירת חזרה מטיול באיטליה. היא נשאלה:

-איך רומא?

- לא משהו...הכול שם ישן נורא!

תיהנו מהטיול הדמיוני עם הנכדים לאיטליה ובתאבון.

*מתכון לפיצה ביתית בחמש דקות:

החומרים לכל סועד:

פיתה אחת

שן שום או מעט רסק שום

50 גרם גבינה צהובה מגורדת

מעט קטשופ, מעט שמן זית

חצו פיתה לשני חצאים ע"י חיתוך סביב ההיקף, כך שיתקבלו שני עיגולים. מרחו על כל משטח פנימי מעט שמן זית, שן שום או פזרו מעט רסק שום. פזרו גבינה צהובה מגורדת, קשטו במעט קטשופ – ולתנור -5 דקות ב-175 מעלות צלסיוס.

עוד מתכונים תמצאו ב:

http://www.saba-sabta.co.il/tahbiv/matconim

 תגיות המאמר: איטליה, טיול, נכד


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קורה שורץ

www.saba-sabta.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20108 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"חינוך ילדים12/07/19354 צפיות
אם חלק מהנכדים שלנו כבר גדולים , נצלו את החופש להקניית תכנון פיננסי וחינוך לחיסכון. בדרך כלל הסבים מפנקים, אבל אפשר תוך כדי פינוק גם לחנך.

שני מתכונים קלים לעוגיות שאפשר להכין יחד עם הילדים, או אפילו לאפשר לילדים להכין בעצמם.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191308 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181850 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181737 צפיות
היום נעסיק את הנכדים ביום עיצוב פנים. נכין עפרונות,מחקים, סרגלים, דפי ניר חשבון, דפי נייר צבעוני במגוון צבעים ומספריים. כל נכד יקבל דף נייר חשבון. הוא מתבקש לצייר את חדרו. אם הנכד קטן ועדיין ולא יודע מהו קנה מידה, נסביר לו. אם הוא קטן מדי, נצייר את היקף החדר עבורו. חשוב לציין את מיקום החלון והדלת שבחדר הנכד.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181725 צפיות
היום אנחנו נדבר על כלכלה קלה. כל נכד מקבל מדי פעם כסף. חלקם מקבלים דמי כיס בצורה מסודרת,נכדים אחרים מקבלים מתנה ליום ההולדת, לחגים או בהזדמנויות אחרות. לכל אחד מהנכדים יש ודאי הרבה יותר תכניות על מה להוציא את הכסף מאשר הזדמנויות לקבל את הכסף. הנה יש לנו היום זמן לבנות יחד סדר עדיפויות להוצאות ולהתאים את ההוצאות להכנסות.

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20108 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: בתיה כץהורות11/09/19681 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/191125 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/191168 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191308 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/191430 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181884 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica