חפש מאמרים:
שלום אורח
27.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

דמיון מודרך:טיול עם הנכדים באנגליה.

סביב העולם בשמונה ימים : אנגליה.

הערה : לטיולים בעוד ארצות, גלשו לאתר:

"מעניין את הסבתא"

כפי שיודעים לספר זקני צפת, פעם היה כאן מנדט בריטי. לזכרו- ושלא לברכה -  נטייל היום בדמיוננו, יחד עם נכדינו, במחוזות אנגליה הקסומה והקדומה.

נשאל את נכדינו מה הם יודעים על אנגליה? היכן היא ממוקמת? האם היא יבשה? אי? חצי אי? מה עיר הבירה? מה שם הנהר העובר בה? מה זה הביג בן? מה יש בראשו של המגדל הזה? מי המלכה היום?

בואו נשאל את הנכדים – גם הקטנים שבהם – אילו מילים באנגלית הם יודעים? מה המילים שהן אנו משתמשים עד היום, אפילו בעברית? כמה מאתנו אומרים טוגנים במקום צ'יפס, אומצה במקום סטייק, להתראות במקום ביי – ועוד כאלה ביטויים .

אם הנכדים מעט גדולים יותר, בואו ננסה לנהל אתם שיחה באנגלית. נתאר מצב שאנחנו בלונדון – אפילו אם היא לא מחכה לנו – נכנסים לחנות ורוצים לקנות אוכל או בגד. איך הם יסתדרו במצב הזה? מה הם מסוגלים לומר באנגלית – אפילו בשגיאות ועם מבטא צברי איכותי בלדי.

כאנקדוטה, ספרו לנכדים מה המקור של הביטוי "פעם שלשית גלידה". הכוונה, כמובן, שאם שני אנשים נפגשים במקרה פעמיים, הם אומרים אחד לשני "פעם שלשית גלידה" כשהכוונה היא שבפעם השלישית בה ייפגשו, יכבדו זה את זה בגלידה.

מסתבר שמקור הביטוי הוא באנגלית. בזמן המנדט, כששני בריטים נפגשו פעמיים, הם אמרו זה לזה בצחוק:

- Third time, I scream!

מה שבעברית של ימינו היה נשמע כמו

- פעם שלישית, אני אצרח!

מה קרה אז? כשהיהודים שמעו את המשפט

- Third time, I scream!

הם שמעו אותו כך:

- Third time, Ice-cream!

שהתרגום של זה הוא כמובן "פעם שלישית גלידה".

אז מה אוכלים באנגליה? פיש אנד צ'יפס?(דגים וטוגנים) יש מישהו שלא יודע מה זה צ'יפס, כולל נכדים בני 3?

מי זוכר איך נראה הדגל הבריטי? ואיך לבושים החיילים של משמר המלכה? האם הם מכירים שמות של בני משפחת המלוכה?

מה הנכדים יודעים על הכדורגל האנגלי? האם הנכדים מכירים שמות של קבוצות כגון מנצ'סטר יונייטד, ארסנל? שמעו על החיפושיות? אם כן, כמה חברים היו בלהקה ומה שמותיהם?

לגבי ספרות, למשל – כדי שנעלה את רמת התרבות של החבר'ה, האם הנכדים שמעו על וויליאם שיקספיר? האם הגדולים יותר שמעו על איזו הצגה שלו או אולי על כמה הצגות?

אם אתם רוצים לגוון את היום, תכינו פתקים: פתקים עם שמות של שירי החיפושיות, פתקים עם שמות של הצגות של שייקספיר.ערבבו את הפתקים. כעת תערכו חידון: כל נכד יוציא פתק מהערימה. אם הוא לא יודע עדיין לקרוא, אתם תקריאו שם של אחד מהפתקים והאחרים יצטרכו לנחש האם זה שיר של החיפושיות או שם של מחזה של וויליאם שיקספיר?

כעת עוברים להכנת ארוחת צהריים: דג מטוגן – רצוי ללא עצמות, צ'יפס וגלידה לקינוח – גם אם לא נפגשתם שלוש פעמים.

שיהיה לכם יום נעים – או, בשפת המקור:

-Have a nice day!

 תגיות המאמר: טיול, נכד, אנגליה


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קורה שורץ

www.saba-sabta.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20108 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"חינוך ילדים12/07/19354 צפיות
אם חלק מהנכדים שלנו כבר גדולים , נצלו את החופש להקניית תכנון פיננסי וחינוך לחיסכון. בדרך כלל הסבים מפנקים, אבל אפשר תוך כדי פינוק גם לחנך.

שני מתכונים קלים לעוגיות שאפשר להכין יחד עם הילדים, או אפילו לאפשר לילדים להכין בעצמם.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191308 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181850 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181737 צפיות
היום נעסיק את הנכדים ביום עיצוב פנים. נכין עפרונות,מחקים, סרגלים, דפי ניר חשבון, דפי נייר צבעוני במגוון צבעים ומספריים. כל נכד יקבל דף נייר חשבון. הוא מתבקש לצייר את חדרו. אם הנכד קטן ועדיין ולא יודע מהו קנה מידה, נסביר לו. אם הוא קטן מדי, נצייר את היקף החדר עבורו. חשוב לציין את מיקום החלון והדלת שבחדר הנכד.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181725 צפיות
היום אנחנו נדבר על כלכלה קלה. כל נכד מקבל מדי פעם כסף. חלקם מקבלים דמי כיס בצורה מסודרת,נכדים אחרים מקבלים מתנה ליום ההולדת, לחגים או בהזדמנויות אחרות. לכל אחד מהנכדים יש ודאי הרבה יותר תכניות על מה להוציא את הכסף מאשר הזדמנויות לקבל את הכסף. הנה יש לנו היום זמן לבנות יחד סדר עדיפויות להוצאות ולהתאים את ההוצאות להכנסות.

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20108 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: בתיה כץהורות11/09/19681 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/191125 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/191168 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191308 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/191430 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181884 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica