חפש מאמרים:
שלום אורח
02.03.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תרגום לאנגלית-יכול לפתור הרבה צרות

מאת: שלום כהןניהול תוכן10/12/20138262 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תרגום לאנגלית – כשצמחים עפים ברוח

המעבר מעברית לאנגלית דומה במשהו למעבר ממסדרון צר אל אולם רחב, שכן באנגלית ישנן יותר מלים כדי לתאר את אותו הדבר. בעברית, הפצת זרעים של צמחים, למשל, דומה להפצת ריח שכן זהו אותו פועל. לעומת זאת, בתרגום לאנגלית אפשר להשתמש באותה המילה המשמשת לפריסת כנפיים והעץ באנגלית מפיץ את זרעיו משל היו הם נושאי כנפיים. בהרחבה אפשר להוסיף שחלק מן הזרעים אכן משתמשים בכנף כדי להינשא על הרוח ולהגיע אל מקום מרוחק מן העץ המקורי, ענין של השבחת העץ אבל, לצורך התרגום, יש כאן דוגמה לשימוש במלים מגוונות יותר באנגלית מאשר בעברית. בתרגומים של טרגו תמצאו טקסטים שהפכו למגוונים יותר וצבעוניים יותר, אחרי התרגום שלהם לאנגלית. מדובר כמובן בתרגומים שtargo מבצעת לטקסטים של פרוזה ולאו דווקא לטקסטים משפטיים. בתרגומים אל העברית, כמו תרגום מספרדית לעברית, הטקסטים יאבדו מעט מצבעוניותם.

תרגום לאנגלית בנושאים שונים

התרגום לשפה האנגלית משתרע על פני כל סוגי הטקסטים, החל מכתבי הגות וכלה במילוי טפסים. צעיר המבקש למלא טפסים של מועמדות ללימודים בבריטניה, טוב יעשה אם ייעזר בשירותי תרגום מקצועיים כמו של טרגו. אמנם הסעיפים בהם הוא ממלא את שמו ואת שאר פרטיו האישיים הם פשוטים אבל החלקים בהם הוא נדרש לכתיבה חופשית, טוב שיעברו הגהה של תרגום מקצועי לאנגלית.

פשט את הרגל והראה להם מה זה

בתרגום לאנגלית הפושט את הרגל הוא זה ששבר אותה ובמקום אחר, הניב הקלוקל והמקובל לאיחולי הצלחה הוא שתכה אותם למוות. במקרה שבו מתרגמים לאנגלית טקסט שנכתב בלשון הרחוב, אזי בעברית יופיעו המלים 'לך תראה להם מה זה' ואילו באנגלית יופיע הביטוי האלים האמור. מיותר לציין שזוהי אינה אנגלית ספרותית אלא מדוברת וכמעט זולה. כך גם לגבי הדוגמה הראשונה בפיסקה זו לגבי מי שאיבד את כל רכושו, כי בעברית הוא פושט את הרגל אבל בתרגום לאנגלית, כאמור, הוא שובר אותה. כל אלו דוגמאות לתרגומים ששומרים על הסגנון הכללי בטקסט ודורשים את הידע של המתרגם גם בניבים וגם בשפת הרחוב.

כמו בתרגום של כל שפה, ואם תרצו אז גם בתרגום מספרדית לעברית, גם תרגום לאנגלית מבוצע בחברת טרגו על ידי מתרגמים שבקיאים בשפה על כל רבדיה, החל בזו הספרותית וכלה במדוברת. Targo אחראית להעביר כל טקסט למתרגם המתאים כדי שהטקסטים ישמרו על האוירה הכללית שלהם ועל קולו של הכותב כל אחד מהם.

 תגיות המאמר: תרגום לאנגלית


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

שלום.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שלום כהן

מאת: שלום כהןתיירות ונופש - כללי09/03/204989 צפיות
כולנו אוהבים לטייל בצפון, אשר הוא חבל ארץ יפיפייה, המשאיר לנו טעם של עוד, כאשר אנחנו מבקרים בו, משום שיש בו אינספור מסלולי טיול יפים ומרהיבים וחוויה בלתי נשכחת. המיוחד באזור הצפון הוא בעצם הנחלים שיש בו, אשר אזור זה מוצף בנחלים מרהיבים ובמסלולי טיול מרתקים. טיול ג'יפים בצפון הינה חוויה ייחודית, המתאימה גם למשפחות עם ילדים. ניתן לטייל בג'יפים עם ילדים, כמו כן ניתן גם לטייל כזוג, אך חשוב לדעת כי יש מסלולי ג'יפים המתאימים לכל ימות השנה ויש כאלו שניתן לראות דווקא בחורף,אז במאמר זה נבחן את העונה ה

מאת: שלום כהןתיירות ונופש - כללי09/03/204880 צפיות
טיולי ג'יפים מאפשרים לכם לחוות חוויה מעניינת במיוחד, וכך תוכלו להגיע אל מקומות נידחים בארץ ובעולם.

מאת: שלום כהןתיירות ונופש - כללי02/12/195339 צפיות
בישראל ישנה תרבות המעודדת צעידה בשטח ובמסלולים השונים הפרושים ברחבי הארץ, והאמת? בצדק. קשה למצוא מקומות אחרים בעולם שהנוף בהם מגוון כל כך, ולא בכדי היא מושכת אליה מאות אלפי תיירים מדי שנה. עם זאת, עבור הרבה מאד אנשים המעוניינים לבקר בטבע מסלולי ההליכה הללו אינה בהכרח מתאימה או אפשרית, אם בשל תנאי דרך קשים, אם בשל מצב בריאותי או מורכבות טכנית לערוך טיול למשפחה גדולה - וגם כמובן הרצון הפשוט לערוך טיול בטבע במסגרת שונה ומאתגרת בדרכה שלה. במיוחד במקרים בהם רוצים לגמוע שטח רב ולהכיר חלקים בארץ שלא הכ

מאת: שלום כהןתיירות ונופש - כללי06/03/196285 צפיות
ישראלים הם בהחלט עם שאוהב לטייל ברחבי העולם וגם בארץ, ומעידים על כך אינספור המסלולים שיש במדינה הקטנה שלנו. בימים בהם אתם לא צריכים לעבוד ואין לכם חובות אחרות, אחת הדרכים הטובות ביותר למצות את החופש היא באמצעות טיולים ברחבי הארץ, כמו טיולי ג'יפים בצפון, שיראו לכם את הנופים המרהיבים בחלקה הצפוני של ישראל.

מאת: שלום כהןטיולים בארץ05/02/192471 צפיות
אזור הגולן מלא בקיבוצים נפלאים, נופים טבעיים, וכן אתרים היסטוריים שניתן לטייל ביניהם במשך השנה. בין היישובים הקהילתיים בגולן ניתן לטייל בנופים של נחל הירמוך, אזור הכנרת, נהר הירדן, גבול סוריה, ואזורים רבים אחרים הכוללים שלל סוגי נופים המושלמים לטיולים. עבור אלו שרוצים לטייל באזור הזה, אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת היא עם טיולי ג'יפים בגולן המאפשרים לכם לעבור שלל הרפתקאות בין נופי ישראל.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי23/01/191259 צפיות
בימינו החשיבות של חדר ממ"ד בבית הינה ברורה לכולם ומהווה פרמטר חשוב במכירה או השכרה של דירה בעיקר באזור דרום הארץ וצפונה אשר קרובים לגבול וידועים כאזורי פורענות ואי יציבות ביטחונית.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי25/12/181245 צפיות
במציאות הישראלית המורכבת שלנו, אין ילד שלא מכיר את המילה ממ"דים, או בשמם הרשמי "מרחבי מיגון דירתיים". היום זה אולי נשמע קצת תמוה, אך החדרים הממוגנים שאנו מכירים היטב אינם קיימים מאז ומעולם:

מאמרים נוספים בנושא ניהול תוכן

מאת: mikzoanניהול תוכן13/04/183723 צפיות
לוכד עכברים בתל אביב - הכי זולים בעיר 053-7102038- מדביר ברישיון

מאת: mikzoanניהול תוכן12/04/182765 צפיות
לוכד עכברים במודיעין - הכי זולים בעיר 0537102038- מדביר ברישיון

מאת: שלום כהןניהול תוכן25/11/172820 צפיות
בעולם הדיגיטל שאינו מפסיק להתחדש, כל בעלי העסקים ואתרי האינטרנט - בין אם אלה הם אתרי מכירות ובין אם אתרי תדמית שנועדו ליצור לידים להמשך יצירת קשר, חייבים להמציא את עצמם בכל יום ויום מחדש, כדי לשמור על רלוונטיות ויתרון אל מול המתחרים.

מאת: דויד מנשהניהול תוכן18/09/143196 צפיות
שני מרכיבים חשובים בקידום אתרים, שלא רבים נוטים להתייחס אליהם במלוא החשיבות הראויה להם הם שני אלמנטים בכתובת האתר, URL, שהגולשים מקלידים בדפדפן : שם הדומיין והסיומת. במאמר זה נתייחס לשני מרכיבים אלה ונעמוד על חשיבותם.

מאת: עודד בלקיןניהול תוכן12/07/144087 צפיות
הביובית מבצעת: *פתיחת סתימות בתל אביב *שאיבות בורות ביוב בתל אביב *שאיבת בורות שומן בתל אביב *שאיבת בורות דלק בתל אביב בעבודות אלו מבצעים פעולה הדומה לשאיבת ואקום בעוצמה גבוהה מאוד. הביובית היא הכלי הטוב ביותר לביצוע עבודות אלו. לעיתים,כשיש סתימה בצנרת הביתית,הדיירים יכולים "לעשות זאת בעצמם"ולפתוח אותה בקלות. אך לעיתים הסתימה לא נפתחת בקלות - משום שמערכת הביוב בחצר או ברחוב - נסתמת. במצב כזה,נדרשים אמצעים גדולים ומשוכללים יותר כדי לפתוח את הסתימה וחייבים להזמין אנשי מקצוע מומחים בנושא שישימו קץ

מאת: דויד מנשהניהול תוכן22/04/146000 צפיות
אחד הגורמים שמשפיעים על האופן שבו גוגל מדרגת את האתר שלכם, (ה"רנקינג") שלו, הוא עד כמה התכנים של האתר עדכניים. מדוע חשוב כל כך לעדכן את האתר לעיתים מזומנות ככל האפשר, במה לעדכן אותו - ולא פחות מכך מה לא לעשות מבחינת העידכון.

מאת: גוגלל אנלייזרניהול תוכן02/02/148343 צפיות
במאמר דעה אישי זה אציג לכם את דעתי, מדוע אין הבדל מהותי בין לשדוד חנות לשימוש בתוכן וסירוב לתשלום.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica