חפש מאמרים:
שלום אורח
01.03.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך לבחור שם דומיין וסיומת לאתר

מאת: דויד מנשהניהול תוכן18/09/20143194 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

שם דומיין וסיומת

לצד כתיבת תוכן איכותי לאתר, שני מרכיבים חשובים בקידום אתרים, שלא רבים נוטים להתייחס אליהם במלוא החשיבות הראויה להם הם: שם הדומיין ואיזה סיומת מתאימה לכתובת המלאה של האתר בדפדפן (ה-(URL.

שם דומיין (מתחם)

שם הדומיין צריך לבטא באופן ברור במה עוסק האתר. כדאי לבחור שם שיגרום לגולשים להעדיף אותו על פני ההצעות האחרות ש מנועי החיפוש מציעים. כך לדוגמה, כאשר בונים אתר העוסק במכירת עוגות, ישא את השם "ugot" ולא שם קריאטיבי כמו "alhadvashvealhaoketz" ("על הדבש ועל העוקץ") שמבחינת הגולש, ברור לו מיידית שהאתר "עוגות" עוסק בעוגות ואילו "על הדבש ועל העוקץ", יכול להיות גם אתר של שירי נעמי שמר, באותה מידה שמדובר בעוגות דבש.

החשיבות של השם, אם כך היא עצומה, מבחינת נגישות האתר לגולשים. כך גם מבחינת קידום האתר: אתר ששמו יהיה קרוב ככל האפשר למחרוזת המילים (השאילתה)שהקלידו הגולשים במנועי החיפוש, יגביר את סיכוייו למשוך את הגולשים. אם נמשיך את הדוגמה הקודמת, הסיכוי שגולשים יקלידו בגוגל שאילתה כגון: "עוגות", או "עוגות דבש", יגיעו לאתר "עוגות" ולא ל"על הדבש ועל העוקץ".

קניית שם דומיין

ניתן לרכוש שם דומיין בחברות, הן בארץ והן בחו"ל, שיש להן אישור בינלאומי למכירת שמות מתחם. ההבדל הוא שבדרך כלל חברות בחו"ל אינן עוסקות בשמות מתחם ישראליים (כלומר בסיומת co.il וכו').

הרכישה המתבצעת און-ליין, מקנה למעשה את השימוש בשם המתחם יותר מאשר "רכישתו" לנצח. רכישת ההרשאה להשתמש בשם מתחם מסויים היא למשך תקופה מוגדרת (שנה, שנתיים או יותר) וניתן להמשיך ולחדש שוב ושוב את השימוש בשם – והדבר תלוי אך ורק במי שכבר רכש. במידה ומפסיקים להשתמש בשם שנרכש, חוזר השם למאגר השמות שניתן לקנות את השימוש בהם – אך המחיר יכול להשתנות, ככל שהשם היה ותיק יותר וצבר מוניטיןוקישורים מאתרים אחרים

קניית סיומת: com org co.il וכל השאר

סיומת היא החלק האחרון בכתובת האינטרנט (URL), אותן אותיות (כמו co.il, com, org, netוכו') המופיעות מימין לצירוף המפורסם WWW.

אותיות הסיומת של כתובת האתר הן למעשה ציון זהותו של האתר: הזהות גיאוגרפית שלו, או השתייכותו למגזר כזה או אחר (מסחרי, ארגוני, מוניציפאלי וכו'). אחת הסיומות הנפוצות ביותר, אם לא הנפוצה שבהן, היא הסיומת com, שבראשיתה ציינה אתרים מסחריים. אולם, כיום היא מציינת אתרים מסוגים שונים, לאו דווקא מסחריים. סיומות אחרות נפוצות, הן סיומות שיוחדו למדינות שונות, בהן ישראל, שהאותיות המציינות אותה הן il, פינלנד fi,hu עבור הונגריה וכו'. סיומות גנריות אחרות הן org, המציינות שהאתר מייצג ארגון כלשהו למשל הביטוח הלאומי, ו-net, המוקדשות לרשתות תקשורת.

עם הזמן נוספו סיומות רבות נוספות, שנועדו לעשות קצת יותר סדר – כלומר שניתן יהיה לזהות ביתר קלות לאיזה מגזר שייך האתר, בהןסיומות כמו muni, המוקדשת לרשויות מוניציפאליות, biz עבור עסקים, museum למוזיאונים, ac או edu למוסדות לימודיים וגם mobi עבור טלפונים סלולאריים.

אז מה כדאי?

אתרים ישראליים עדיף לציין עם הסיומת IL, כך שלגולשים יהיה ציון חד משמעי שאכן מדובר באתר ישראלי. יתרה מכך, גם מנועי החיפוש יציפו כתובת ישראלית לפני כתובת זרה, זאת כדי שהגולש יקבל  הפניות שהן רלוונטיות מבחינתו – מאחר שברור לגמרי, שהאתר cake.co.il הוא אתר ישראלי לעוגות, בעוד שלא לגמרי ברור שהאתר  cakes.com  הוא אתר ישראלי, או אמריקאי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דויד מנשה www.wordsuit.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דויד מנשה

מאת: דויד מנשהקידום אתרים02/02/151105 צפיות
העידכון האחרון באלגוריתם של גוגל, Hummingbird, מפנה זרקור חזק עוד יותר למגמה ההולכת של התמקדות בתוכן והנגשתו. החידוש הגדול שלו, הוא שהפניות הגולשים לתוכן רלוונטי נעשית ע"י מענה לשאילתות מורכבות ו"טבעיות", בלשון בני אדם, בהתבסס על תוכן העמודים שמנוע החיפוש סרק ולאו דווקא בעל בסיס עמודים שעברו אינדוקס ושל מילות חיפוש.

מאת: דויד מנשהקידום אתרים24/01/151142 צפיות
אתרים סמכותיים רבים נפגעו באופן חמור עד כדי אובדן של 90% מנפח החיפוש האורגני, כתוצאה מגניבת תכנים - ויחד איתם ה-authorship, כלומר הקרדיט למחבר התוכן. עידכון פנדה האחרון סיים את חגיגת השודדים הנהנים מעמלם של האחרים, או לפחות צימצם אותה מאד. נציג כאן את האופן שבו מטפל האלגוריתם העדכני בבעיית הסמכותיות האבודה.

מאת: דויד מנשהקידום אתרים18/12/141070 צפיות
בניית אתרים כוללת שימוש בכלים שונים, שאינם גלויים לעין. אחדים מן הכלים הללו, שלכאורה אינם בעלי חשיבות, הם חיוניים מאד, שכן בלעדיהם יכול האתר להחשף לבעיות לא רצויות, כמו למשל פירסום של האתר מנועי החיפוש עוד לפני שבנייתם הושלמה ואף חשיפת מידע שבעלי האתר אינם חפצים לחשוף. הפעם נעסוק בשני כלים קטנים אבל חשובים מאד. אחד מהם הוא קובץ robots.txt שתפקידו לא תמיד ברור לבעלי אתרים ואפילו, לא תאמינו, גם לבוני-אתרים רבים. הכלי השני הוא תג המטא noindex.

מאת: דויד מנשהבניית אתרים30/11/141157 צפיות
אופטימיזציה טובה היא כזו המוודאת שמבנה האתר לא יכלול שגיאות תיכנות בקוד האתר המפריעות (ובמקרים קיצוניים אף מונעות) לסרוק אותו. זאת, מאחר שגוגל, לדוגמה, לא תסרוק דפים שונים באתר, אם מבנה האתר מקשה על הסריקה. זאת, למרות שהאלוגריתמים המתוחכמים מאד של גוגל ומנועי החיפוש האחרים, יודעים, מן הסתם, כיצד להתגבר על בעיות טכניות - אבל אין להם שום עניין לעשות זאת, מאחר שאם בעלי האתרים לא עשו שום מאמץ בכיוון זה, מדוע הם צריכים להתאמץ עבורם.

מאת: דויד מנשהקידום אתרים22/10/141093 צפיות
פעמים רבות אנו נמנעים מתגובות בבלוגים, או במאמרים באתרי תוכן שונים, כחלק מקידום האתר שלנו, בגלל שאתרים רבים מצמידים להן תג nofollow. תג זה נועד, אכן, למנוע שהאתר המקודם יהנה מזרימת "מיץ" קידומי מן האתר שבו פורסמה התגובה. אולם, גם אם לכאורה המצב הזה מונע תועלת קידומית ישירה, כדוגמת קישור שהוא dofollow, עדיין יש בו תועלת רבה ופוטנציאל ענק לטווח ארוך (בעיקר) ולא פעם גם בטווח המיידי.

מאת: דויד מנשהקידום אתרים22/09/141017 צפיות
בניית אתר אינטרנט היא הכרח שכל בעל עסק, או נותן שירות, מודע לו. ואכן, כיום, הנגישות אל בית עסק או שירות, היא לא פעם דרך האתר - עוד לפני שפונים אל החנות הפיזית. יתרה מכך, אנו עדים לכך שעסקים רבים מתבססים באופן הולך וגובר על אתר האינטרנט. עם זאת, כדי להשיג את התוצאות הרצויות, כלומר משיכת גולשים והפיכתם ללקוחות או לצרכנים של האתר, חשוב מאד להקפיד על בניה נכונה של האתר.

מאת: דויד מנשהקידום אתרים10/09/141028 צפיות
רבים אינם מייחסים מספיק חשיבות לשמו של האתר ולסיומת כתובת האתר (URL). זוהי הטעות הראשונה שנעשית בעת בניית אתר. שני אלמנטים אלה חשובים מאד ומשפיעים מאד הן מבחינת קידום האתר, כלומר מבחינת מנועי החיפוש, שבגלל שם לא מספיק טוב (התואם את הנושא שבו הוא עוסק) ייחסו לו פחות חשיבות מבחינת הגולשים ולכן לא "יציפו" אותו גבוה בדף תוצאות החיפוש והן מבחינת ההתייחסות של הגולשים כלפיו, גם כאשר יראו אותו בדף תוצאות החיפוש - משום שיחשבו שהוא פחות רלוונטי לשאילתה שכתבו. סיומת לא-ישראלית, בעייתית אף היא...

מאמרים נוספים בנושא ניהול תוכן

מאת: mikzoanניהול תוכן13/04/183722 צפיות
לוכד עכברים בתל אביב - הכי זולים בעיר 053-7102038- מדביר ברישיון

מאת: mikzoanניהול תוכן12/04/182764 צפיות
לוכד עכברים במודיעין - הכי זולים בעיר 0537102038- מדביר ברישיון

מאת: שלום כהןניהול תוכן25/11/172819 צפיות
בעולם הדיגיטל שאינו מפסיק להתחדש, כל בעלי העסקים ואתרי האינטרנט - בין אם אלה הם אתרי מכירות ובין אם אתרי תדמית שנועדו ליצור לידים להמשך יצירת קשר, חייבים להמציא את עצמם בכל יום ויום מחדש, כדי לשמור על רלוונטיות ויתרון אל מול המתחרים.

מאת: עודד בלקיןניהול תוכן12/07/144086 צפיות
הביובית מבצעת: *פתיחת סתימות בתל אביב *שאיבות בורות ביוב בתל אביב *שאיבת בורות שומן בתל אביב *שאיבת בורות דלק בתל אביב בעבודות אלו מבצעים פעולה הדומה לשאיבת ואקום בעוצמה גבוהה מאוד. הביובית היא הכלי הטוב ביותר לביצוע עבודות אלו. לעיתים,כשיש סתימה בצנרת הביתית,הדיירים יכולים "לעשות זאת בעצמם"ולפתוח אותה בקלות. אך לעיתים הסתימה לא נפתחת בקלות - משום שמערכת הביוב בחצר או ברחוב - נסתמת. במצב כזה,נדרשים אמצעים גדולים ומשוכללים יותר כדי לפתוח את הסתימה וחייבים להזמין אנשי מקצוע מומחים בנושא שישימו קץ

מאת: דויד מנשהניהול תוכן22/04/146000 צפיות
אחד הגורמים שמשפיעים על האופן שבו גוגל מדרגת את האתר שלכם, (ה"רנקינג") שלו, הוא עד כמה התכנים של האתר עדכניים. מדוע חשוב כל כך לעדכן את האתר לעיתים מזומנות ככל האפשר, במה לעדכן אותו - ולא פחות מכך מה לא לעשות מבחינת העידכון.

מאת: גוגלל אנלייזרניהול תוכן02/02/148343 צפיות
במאמר דעה אישי זה אציג לכם את דעתי, מדוע אין הבדל מהותי בין לשדוד חנות לשימוש בתוכן וסירוב לתשלום.

מאת: גוגלל אנלייזרניהול תוכן02/02/147947 צפיות
חברת איקיוטק הינה חברה המספקת שירותי תוכן שונים ללקוחות. החברה מוכרת ללקוחותיה תכנים שונים. מה עם התשלום על התוכן?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica