חפש מאמרים:
שלום אורח
21.09.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהם ההבדלים בין סוגי כובעים שונים

מאת: צילה קלסנראופנה22/12/20138900 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מדוע כובעים תמיד יהיו מצרך מבוקש בישראל

כובעים היו מאז ומתמיד, מצרך מבוקש בישראל. כעיקרון, להסתובב בישראל בקיץ בלי כובע, זה מעשיה הגובל בהתגרות בגורל. השמש הקופחת משעות הבוקר ועד שעות הצהריים המאוחרות, לא מותירה לנו ברירה, אלא לחבוש כובע בכל פעם שאנחנו יוצאים מהבית. כובע "טמבל" המזוהה עם הילד "הצבר" הוא רק דוגמה אחת עד כמה ישראל מזוהה עם הכובעים שלה. כובעים בארץ הם הרבה מעבר לכובע הצבר. עולם הכובעים מכיל בתוכו סוגים שונים של כובעים, עשויים מחומרי גלם מועטים, אך עם מגוון עשיר של עיצובים ודוגמאות. כובעים עשויים מחומרי גלם כמו, לבד, צמר, עור, קש, ניילון, כותנה, פשתן וכדומה. כובעים נחלקים גם לפי המשתמשים בהם. ישנם כובעים שמזוהים לגמרי עם המשתמשים בהם. חקלאים, פועלי בניין, בוקרים, חיילים, אנשים דתיים וכו'. חרדים המשתייכים לזרמים שונים ביהדות חובשים כובעים שחורים עם שוליים. בכל העולם אפשר לזהות כובעים עם אוכלוסיות שונות.

מאילו חומרי גלם עשויים כובעים

כובעים עשויים מלבד נפוצים בכל העולם. לבד הוא שם הניתן לסוג של בד בלתי אריג. לבד המשמש לייצור כובעים בד"כ עשוי משיער ארנבות ושפנים הדחוס בלחץ רב. לבד הינו חומר גמיש ורך, אשר ניתן לעצבו בקלות. הוא קל ונאה ופופולארי במיוחד בתעשיית הכובעים. בישראל נפוצים מאד כובעים עשויים מכותנה, במיוחד בגלל מזג האוויר החם השורר פה במהלך כל השנה. כובעים עשויים מניילון מתאימים לימים של גשם, כשיש רוח חזקה ואין דרך לשמור על הראש ואת הגוף יבשים. במקרים של ימים גשומים, אפשר לחבוש כובע ניילון כדי להגן על הראש מפני הגשם. כובעים מפרווה נפוצים מאד במדינות שיש בהן חורף אמיתי, בד"כ באירופה, בארה"ב ובקנדה. ניתן גם לרכוש כובעי בוקרים עשויים מסוגי עור שונים. סוג נוסף של כובעים המתאימים לעבודה בחוץ ונחשבים לאופנתיים, הם כובעים עשויים מקש, הנחשבים לכובעים נהדרים גם למי שרוצה להגיע לים ולשמור על פדחתו מפני השמש הקודחת. כובעים מצמר הם מצרך מבוקש מאד אצלנו בחורף. אין כמו כובע צמר כשיוצאים מוקדם בבוקר לעבודה ביום שהטמפרטורות קרות. כמובן שילדים קטנים ותינוקות לא יוצאים מהבית בלי כובעים מצמר עם רקמה ופומפון לקישוט.

כובעים – סוגים ושימושים שונים

בהתאם להופעתן של אופנות ביגוד שונות, גם לכובעים יש אופנות חדשות, או מתחדשות. לפנינו רשימה של סוגי כובעים המוכרים לנו כבר שנים ארוכות לצד כובעים שנוצרו בתקופה האחרונה.

* כובעי גרב מצחייה וכובע גרב אופנתי

* כובעים אופנתיים: כובע ברט, כובע פדורה, כובע פנמה, כובע בוקרים ומגבעות ראפ.

* כובעי בד שוליים: כובעים ראפול, כובעים אוסטרליים, כובעי ספארי.

* כובעי ברט

* כובעי קסקט

* כובעים מקש בעיצובים שונים.

צריך לקחת בחשבון שניתן לרכוש כובעים העשויים מחומרי גלם שונים, בעיצובים מודרניים או קלאסיים, במגוון עשיר של גוונים.

לפי אילו פרמטרים קובעים את המחיר של הכובעים

מחירם של כובעים נקבע לפי שני פרמטרים. הפרמטר הראשון מתייחס לסוג החומר שממנו עשוי הכובע והפרמטר השני, הוא רמת הדחיסות שלו. כובעים עשויים מחומרי גלם איכותיים, באופן טבעי וצפוי, יהיו יקרים יותר מכובעים העשויים מחומרי גלם פשוטים יותר. כובעים העוברים תהליך דחיסה יותר ארוך יהיו עמידים וחזקים יותר, מצב שיביא לאיכות טובה יותר של הכובע, אך גם לאריכות ימים של המוצר. מבחינת תהליך העבודה, תהליך של דחיסה ארוך יותר אומר שהושקעו בייצור הכובע שעות עבודה נוספות, שגם הן מתורגמות לעלות גבוהה יותר של המוצר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת צילה קלסנר

מאת: צילה קלסנרפיסול13/02/148030 צפיות
כיצד מצליחה אנדרטה עשויה מאבנים להעביר רגשי אהבה וגעגוע לסביבה? זו שאלה שרבים דנים בה, בעת שהם עומדים נפעמים מול עיצוב ייחודי ומרהיב של אנדרטה עשויה כולה מסלעים ומתכת. האנדרטאות המוצבות היום בבתי קברות רבים בישראל, הן הוכחה שבאמצעות יצירתיות וכישרון אפשר להעביר רגשות גם באמצעות סלעים ומתכת.

מאת: צילה קלסנרגינון22/12/132259 צפיות
מהי המשמעות של עבודת גיזום עצים? ובאילו מקרים מזמינים חברה המעניקה שירותי גינון?

מאת: צילה קלסנרשיפוצים15/12/13878 צפיות
מבחינת עיצוב ויופי, מדרגות שיש נחשבות למדרגות היפות והמבוקשות ביותר. מדרגות שיש הן קלאסיות, אלגנטיות ויוקרתיות, ועולות באיכות ובחוזק שלהן על מדרגות עשויות מחומרי גלם אחרים. על מנת להתאים את עיצוב המדרגות לעיצוב החלל הקיים או הנבנה, מומלץ להיוועץ עם אנשי מקצוע, כמו אדריכלי או מעצבי פנים.

מאת: צילה קלסנרבניין ואחזקה - כללי15/12/13812 צפיות
שם נוסף של בנייה ירוקה הוא בנייה בת קיימא. הגדרה נוספת זו קשורה לניסיון של בנייה ירוקה לשמור על תהליכים מסוימים לאורך זמן. בעזרת עקרונותיה המתקדמים של הבנייה הירוקה, אזרחים רבים הרוכשים את בתיהם שנבנו בשיטה זו, יכולים ליהנות מחיסכון בהוצאותיהם במהלך השנים הבאות.

מאת: צילה קלסנריין ואלכוהול09/12/138099 צפיות
אם אתם חובבי בירה במיוחד, ויש לכם חדר פנוי בבית, גישה טכנית והרבה תעוזה, אתם יכולים להקים בביתכם מבשלת בירה ביתית. בעזרת הרבה רצון, הכלים הנכונים, ועם חומרי גלם מתאימים הנדרשים לתהליך של הכנת בירה ביתית, אתם יכולים להפוך ליצרני בירה ביתית משובחת.

מאת: צילה קלסנרקייטרינג03/12/131124 צפיות
כשאירוע כמו שבת חתן מתרחש, כולם שמחים ונרגשים. בני המשפחה הקרובים, משני הצדדים יגיעו ליום המרגש, ועל ההורים של בעל השמחה, לדאוג שיהיה כיבוד עשיר, טרי וטעים. במיוחד כשמדובר באירוע כמו שבת חתן, כדאי להזמין קייטרינג לשבת חתן בשרי, עם תפריט עשיר במיוחד.

מאמרים נוספים בנושא אופנה

מאת: רוני הכהןאופנה07/11/192344 צפיות
היכן רוכשים שמלות ערב לחתונה בתל אביב שגדולה עד מאוד? כאן התשובות

מאת: ניב אבןאופנה27/02/193148 צפיות
מה צריכים לצפות מבחינת טרנדים לראות כאשר יוצאים אל סיבוב חיפוש שמלות ערב לחתונה בתל אביב שמציעה מבחר רחב של בגדים לכל אישה?

מאת: רוני הכהןאופנה07/02/181214 צפיות
מכיוון שמחיר לא משקף איכות, ובהחלט יכולים למצוא אפילו מיטה במבצע נהדר שאיתה יהיה נעים ונוח ללכת לישון מידי לילה למשך של שנים רבות הלאה. איך יודעים לעשות בחירה נכונה? קראו את הדברים הבאים.

מאת: רוני הכהןאופנה23/01/181184 צפיות
מה יכולים לעשות כאשר אירוע חשוב מתקרב וצריכים את השמלה החגיגית מוקדם ככל האפשר? קראו הלאה.

מאת: רוני הכהןאופנה22/12/171245 צפיות
האם זה אומר כי רכישת טלפון חכם מבטלת גם את הצורך ברכישה של שעון ליד? ובכן, רבים רואים כי רכישה של שעון לגבר היא עדיין פעולה שמביאה איתה יתרונות שאי אפשר לבטל בקלות שכזו. קראו הלאה.

מאת: רוני הכהןאופנה18/11/171422 צפיות
איזה מקום יכול להכיל מלאי נהדר של שמלות יותר מעניינות שכאלה? קראו הלאה.

מאת: רוני הכהןאופנה19/09/171670 צפיות
השמלות בהחלט יכולות כאלה שמגיעות עם מראה יומיומי, או כאלה שמגיעות עם כל הקישוטים שהופכים אותן לחגיגיות ביותר, ומה יכול להיות יותר מתאים מאשר שמלה חגיגית לכבוד החג שממש נמצא מעבר לפינה, הלוא הוא חג ראש השנה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica