חפש מאמרים:
שלום אורח
16.04.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בנייה ירוקה – שומרים על הסביבה עכשיו וחוסכים בעתיד

ערכים ועקרונות של בנייה ירוקה

שם נוסף של בנייה ירוקה הוא בנייה בת קיימא. הגדרה נוספת זו קשורה לניסיון של בנייה ירוקה לשמור על תהליכים מסוימים לאורך זמן. בעזרת עקרונותיה המתקדמים של הבנייה הירוקה, אזרחים רבים הרוכשים את בתיהם שנבנו בשיטה זו, יכולים ליהנות מחיסכון בהוצאותיהם במהלך השנים הבאות. בעת תהליך הבנייה, בנייה ירוקה מקפידה על שמירה של איכות הסביבה, משתמשת בחומרי גלם ממוחזרים, שאינם פוגעים באיזון האקולוגי של הסביבה. לאחר שהמבנים נמסרים לדייריהם, הם יכולים ליהנות מבניינים "ירוקים" ומהיתרונות של מבנים שנבנו בשיטות מתקדמות ומודרניות. החיסכון יבוא לידי ביטוי בעתיד, בדרכים שונות. ראשית, בגלל המיקום של המבנים, הדיירים יכולים ליהנות מכיווני שמש ורוח מעולים. החיסכון בחשבונות החשמל של הדיירים הוא עצום, מכיוון שהם יכולים ליהנות משמש ומאוויר צח, במשך שעות ארוכות ביום.

בנייה ירוקה דוגלת בשימוש באנרגיה טבעית

בגלל השימוש הניכר של בנייה ירוקה במשאבים טבעיים, עם מינימום של שימוש באנרגיות כמו חשמל ודלק, הבנייה של בנייה ירוקה היא איכותית בהרבה מבנייה קונבנציונאלית וכמעט כשהפגיעה באיכות הסביבה היא מינימאלית. אחד מיעדיה החשובים של בנייה ירוקה הוא צמצום של הנזקים הנגרמים כתוצאה משימוש ממושך במשאבי אנרגיה, טבע ובבעלי חיים. בנייה ירוקה עושה שימוש בספקי טבע טבעיים, כמו מים, רוח ושמש. היא ממעטת להשתמש באנרגיות מלאכותיות, שכדי להפיקן חייבים ליצור אנרגיה חדשה, שמקורה באנרגיות מלאכותיות. האדריכלים העוסקים בבנייה ירוקה, מודעים לעלייה בתוחלת ובאיכות החיים. אחת השאיפות המרכזיות שלהם, היא לספק את צרכיו של האדם תוך כדי התחשבות בתהליכים טבעיים ובניצולם לטובת האדם וסביבתו. זו גם אחת הסיבות מדוע בערים וישובים רבים בארץ, קיימת מגמה קבועה של בניית מבנים חדשים ושיפוץ של מבנים ישנים, באמצעות שיטות הבנייה של בנייה ירוקה.

אילו מרכיבים נלקחים בחשבון בעת תכנון ובנייה של מבנים חדשים

ישנם מספר מרכיבים הנלקחים בחשבון כשעוסקים בתכנון ובנייה של מבנים ירוקים. לפנינו רשימה של המרכיבים החשובים שהם חלק בלתי נפרד מהתהליך של בנייה ירוקה:

* חיסכון באנרגיה

* חומרי הבנייה שבהם נעשה שימוש בתהליך הבנייה

* ניצול נכון ומותאם של הקרקע

* ניצול נכון וחיסכון במים בעת הבנייה ובעתיד

* ניהול התכנון והביצוע של כל מהלכי התכנון ובנייה, כולל שלב האכלוס ומסירת הדירות לבעלי הדירות.

* התייחסות לסביבה ושמירה על איכות הסביבה

* טיפול בנושא הפסולת – במהלך תהליך הבנייה של מבנים ירוקים, ישנם שלושה שלבים הקשורים בטיפול בפסולת. תקופת הבנייה של המבנה, תקופת השימוש במבנה לאחר אכלוסו, ולאחר תום השימוש במבנה, שזו התקופה שמחליטים על הריסתו של המבנה. בכל אחת מהתקופות נוצרת פסולת מסוג אחר. אדריכלים העוסקים בשיטות הבנייה של בנייה ירוקה נדרשים לתת מענה ופתרון מקצועי לכל אחת מהתקופות.

הביקוש הגובר של בניינים ירוקים בישראל

כמו מדינות אחרות בעולם המערבי, גם בישראל יש הבנה לחשיבות של הקמת מבנים באמצעות הבנייה הירוקה. העניין שבנייה ירוקה מעוררת אצל רבים, אינו קשור אך ורק לרצון למנוע פגיעה באיכות הסביבה ולשמור על האיזון האקולוגי בארץ. רבים מבינים ששיטות הבנייה המודרניות של בנייה ירוקה, הן אכן מועילות בכל מה שקשור לחיסכון באנרגיה בעתיד, ולהקטנה משמעותית בתשלום של חשבונות המים, החשמל והגז בבית. הביקוש עבור מבנים ירוקים, מסתמך על התוצאות המרשימות של חיסכון שנרשמו במבנים שקיימים כבר מספר שנים בארץ. עם עובדות לא מתווכחים ואכן, אין וויכוח, ששיטת הבנייה של בנייה ירוקה, היא יעילה בכל מה שקשור בחיסכון עתידי עבור האנשים שהשקיעו ממיטב כספם ברכישה של מבנים ירוקים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת צילה קלסנר

מאת: צילה קלסנרפיסול13/02/147969 צפיות
כיצד מצליחה אנדרטה עשויה מאבנים להעביר רגשי אהבה וגעגוע לסביבה? זו שאלה שרבים דנים בה, בעת שהם עומדים נפעמים מול עיצוב ייחודי ומרהיב של אנדרטה עשויה כולה מסלעים ומתכת. האנדרטאות המוצבות היום בבתי קברות רבים בישראל, הן הוכחה שבאמצעות יצירתיות וכישרון אפשר להעביר רגשות גם באמצעות סלעים ומתכת.

מאת: צילה קלסנרגינון22/12/132215 צפיות
מהי המשמעות של עבודת גיזום עצים? ובאילו מקרים מזמינים חברה המעניקה שירותי גינון?

מאת: צילה קלסנראופנה22/12/138825 צפיות
כובעים בארץ הם הרבה מעבר לכובע הצבר. עולם הכובעים מכיל בתוכו סוגים שונים של כובעים, עשויים מחומרי גלם מועטים, אך עם מגוון עשיר של עיצובים ודוגמאות.

מאת: צילה קלסנרשיפוצים15/12/13840 צפיות
מבחינת עיצוב ויופי, מדרגות שיש נחשבות למדרגות היפות והמבוקשות ביותר. מדרגות שיש הן קלאסיות, אלגנטיות ויוקרתיות, ועולות באיכות ובחוזק שלהן על מדרגות עשויות מחומרי גלם אחרים. על מנת להתאים את עיצוב המדרגות לעיצוב החלל הקיים או הנבנה, מומלץ להיוועץ עם אנשי מקצוע, כמו אדריכלי או מעצבי פנים.

מאת: צילה קלסנריין ואלכוהול09/12/138046 צפיות
אם אתם חובבי בירה במיוחד, ויש לכם חדר פנוי בבית, גישה טכנית והרבה תעוזה, אתם יכולים להקים בביתכם מבשלת בירה ביתית. בעזרת הרבה רצון, הכלים הנכונים, ועם חומרי גלם מתאימים הנדרשים לתהליך של הכנת בירה ביתית, אתם יכולים להפוך ליצרני בירה ביתית משובחת.

מאת: צילה קלסנרקייטרינג03/12/131064 צפיות
כשאירוע כמו שבת חתן מתרחש, כולם שמחים ונרגשים. בני המשפחה הקרובים, משני הצדדים יגיעו ליום המרגש, ועל ההורים של בעל השמחה, לדאוג שיהיה כיבוד עשיר, טרי וטעים. במיוחד כשמדובר באירוע כמו שבת חתן, כדאי להזמין קייטרינג לשבת חתן בשרי, עם תפריט עשיר במיוחד.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי31/01/21247 צפיות
לבנות עיר ועוד עיר זו אינה משימה פשוטה אלא כזו המורכבת מהרבה מאוד יריעות של תכנונים חדשים לצד אלה הישנים והקיימים, וכל אלה יחדיו מקימים שלב אחר שלב את המקומות הללו שבהם אנחנו עובדים, מטיילים ומתגוררים.

מאת: בנימין קלינגרבניין ואחזקה - כללי04/01/21341 צפיות
מהו ההבדל בין קונסטרוקטור למהנדס בניין? ראשית חשוב להבין, שמהנדס קונסטרוקטור הוא מהנדס בניין שהתמחה בתכנון והוא בעל ניסיון עבודה של מספר שנים במשרד של קונסטרוקטור ותיק ומנוסה. מהנדס בניין, יכול לעבוד בתחום הביצוע (מהנדס ביצוע אצל קבלן) וכן יכול לשמש כמפקח בנייה.

מאת: אבי דוידיבניין ואחזקה - כללי04/01/21327 צפיות
עבודה נכונה עם צבע באבקה להשגת התוצאות הטובות ביותר. צביעה באבקה היא העמידה והאחידה ביותר. אידאלי בעבור מתכות ופלסטיק.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי30/11/20746 צפיות
משרד נקי מתחיל בניקיון שבו

מאת: ניב אבןבניין ואחזקה - כללי29/10/20616 צפיות
צביעה נעשית גם לפי סוג החומר, וכאן חומר כמו ברזל מקבל מדף שלם של צבעים מתאימים.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי28/10/20563 צפיות
רגע לפני החורף כדאי לבחון את מצב הגדר וקירות החוץ שאולי זקוקים לצבעי הגנה חדשים.

מאת: שמריהו יונהבניין ואחזקה - כללי09/07/20609 צפיות
חברת נסיב חלבי ובניו מתמחה בעבודות איטום גגות בחיפה, תוך כדי הקפדה על שירות מקצועי ואדיב. החברה מחזיקה בניסיון של למעלה מ – 50 שנים ודוגלת בתמחור אטרקטיבי, עבודה עם רישיונות ותו תקן והענקת אחריות לכל לקוח. רוצים לאטום את גג הבית ולעשות את זה כמו שצריך? פשוט פנו אל נסיב חלבי ובניו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica