חפש מאמרים:
שלום אורח
30.03.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בנייה ירוקה – שומרים על הסביבה עכשיו וחוסכים בעתיד

ערכים ועקרונות של בנייה ירוקה

שם נוסף של בנייה ירוקה הוא בנייה בת קיימא. הגדרה נוספת זו קשורה לניסיון של בנייה ירוקה לשמור על תהליכים מסוימים לאורך זמן. בעזרת עקרונותיה המתקדמים של הבנייה הירוקה, אזרחים רבים הרוכשים את בתיהם שנבנו בשיטה זו, יכולים ליהנות מחיסכון בהוצאותיהם במהלך השנים הבאות. בעת תהליך הבנייה, בנייה ירוקה מקפידה על שמירה של איכות הסביבה, משתמשת בחומרי גלם ממוחזרים, שאינם פוגעים באיזון האקולוגי של הסביבה. לאחר שהמבנים נמסרים לדייריהם, הם יכולים ליהנות מבניינים "ירוקים" ומהיתרונות של מבנים שנבנו בשיטות מתקדמות ומודרניות. החיסכון יבוא לידי ביטוי בעתיד, בדרכים שונות. ראשית, בגלל המיקום של המבנים, הדיירים יכולים ליהנות מכיווני שמש ורוח מעולים. החיסכון בחשבונות החשמל של הדיירים הוא עצום, מכיוון שהם יכולים ליהנות משמש ומאוויר צח, במשך שעות ארוכות ביום.

בנייה ירוקה דוגלת בשימוש באנרגיה טבעית

בגלל השימוש הניכר של בנייה ירוקה במשאבים טבעיים, עם מינימום של שימוש באנרגיות כמו חשמל ודלק, הבנייה של בנייה ירוקה היא איכותית בהרבה מבנייה קונבנציונאלית וכמעט כשהפגיעה באיכות הסביבה היא מינימאלית. אחד מיעדיה החשובים של בנייה ירוקה הוא צמצום של הנזקים הנגרמים כתוצאה משימוש ממושך במשאבי אנרגיה, טבע ובבעלי חיים. בנייה ירוקה עושה שימוש בספקי טבע טבעיים, כמו מים, רוח ושמש. היא ממעטת להשתמש באנרגיות מלאכותיות, שכדי להפיקן חייבים ליצור אנרגיה חדשה, שמקורה באנרגיות מלאכותיות. האדריכלים העוסקים בבנייה ירוקה, מודעים לעלייה בתוחלת ובאיכות החיים. אחת השאיפות המרכזיות שלהם, היא לספק את צרכיו של האדם תוך כדי התחשבות בתהליכים טבעיים ובניצולם לטובת האדם וסביבתו. זו גם אחת הסיבות מדוע בערים וישובים רבים בארץ, קיימת מגמה קבועה של בניית מבנים חדשים ושיפוץ של מבנים ישנים, באמצעות שיטות הבנייה של בנייה ירוקה.

אילו מרכיבים נלקחים בחשבון בעת תכנון ובנייה של מבנים חדשים

ישנם מספר מרכיבים הנלקחים בחשבון כשעוסקים בתכנון ובנייה של מבנים ירוקים. לפנינו רשימה של המרכיבים החשובים שהם חלק בלתי נפרד מהתהליך של בנייה ירוקה:

* חיסכון באנרגיה

* חומרי הבנייה שבהם נעשה שימוש בתהליך הבנייה

* ניצול נכון ומותאם של הקרקע

* ניצול נכון וחיסכון במים בעת הבנייה ובעתיד

* ניהול התכנון והביצוע של כל מהלכי התכנון ובנייה, כולל שלב האכלוס ומסירת הדירות לבעלי הדירות.

* התייחסות לסביבה ושמירה על איכות הסביבה

* טיפול בנושא הפסולת – במהלך תהליך הבנייה של מבנים ירוקים, ישנם שלושה שלבים הקשורים בטיפול בפסולת. תקופת הבנייה של המבנה, תקופת השימוש במבנה לאחר אכלוסו, ולאחר תום השימוש במבנה, שזו התקופה שמחליטים על הריסתו של המבנה. בכל אחת מהתקופות נוצרת פסולת מסוג אחר. אדריכלים העוסקים בשיטות הבנייה של בנייה ירוקה נדרשים לתת מענה ופתרון מקצועי לכל אחת מהתקופות.

הביקוש הגובר של בניינים ירוקים בישראל

כמו מדינות אחרות בעולם המערבי, גם בישראל יש הבנה לחשיבות של הקמת מבנים באמצעות הבנייה הירוקה. העניין שבנייה ירוקה מעוררת אצל רבים, אינו קשור אך ורק לרצון למנוע פגיעה באיכות הסביבה ולשמור על האיזון האקולוגי בארץ. רבים מבינים ששיטות הבנייה המודרניות של בנייה ירוקה, הן אכן מועילות בכל מה שקשור לחיסכון באנרגיה בעתיד, ולהקטנה משמעותית בתשלום של חשבונות המים, החשמל והגז בבית. הביקוש עבור מבנים ירוקים, מסתמך על התוצאות המרשימות של חיסכון שנרשמו במבנים שקיימים כבר מספר שנים בארץ. עם עובדות לא מתווכחים ואכן, אין וויכוח, ששיטת הבנייה של בנייה ירוקה, היא יעילה בכל מה שקשור בחיסכון עתידי עבור האנשים שהשקיעו ממיטב כספם ברכישה של מבנים ירוקים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת צילה קלסנר

מאת: צילה קלסנרפיסול13/02/147597 צפיות
כיצד מצליחה אנדרטה עשויה מאבנים להעביר רגשי אהבה וגעגוע לסביבה? זו שאלה שרבים דנים בה, בעת שהם עומדים נפעמים מול עיצוב ייחודי ומרהיב של אנדרטה עשויה כולה מסלעים ומתכת. האנדרטאות המוצבות היום בבתי קברות רבים בישראל, הן הוכחה שבאמצעות יצירתיות וכישרון אפשר להעביר רגשות גם באמצעות סלעים ומתכת.

מאת: צילה קלסנרגינון22/12/132094 צפיות
מהי המשמעות של עבודת גיזום עצים? ובאילו מקרים מזמינים חברה המעניקה שירותי גינון?

מאת: צילה קלסנראופנה22/12/138648 צפיות
כובעים בארץ הם הרבה מעבר לכובע הצבר. עולם הכובעים מכיל בתוכו סוגים שונים של כובעים, עשויים מחומרי גלם מועטים, אך עם מגוון עשיר של עיצובים ודוגמאות.

מאת: צילה קלסנרשיפוצים15/12/13737 צפיות
מבחינת עיצוב ויופי, מדרגות שיש נחשבות למדרגות היפות והמבוקשות ביותר. מדרגות שיש הן קלאסיות, אלגנטיות ויוקרתיות, ועולות באיכות ובחוזק שלהן על מדרגות עשויות מחומרי גלם אחרים. על מנת להתאים את עיצוב המדרגות לעיצוב החלל הקיים או הנבנה, מומלץ להיוועץ עם אנשי מקצוע, כמו אדריכלי או מעצבי פנים.

מאת: צילה קלסנריין ואלכוהול09/12/137767 צפיות
אם אתם חובבי בירה במיוחד, ויש לכם חדר פנוי בבית, גישה טכנית והרבה תעוזה, אתם יכולים להקים בביתכם מבשלת בירה ביתית. בעזרת הרבה רצון, הכלים הנכונים, ועם חומרי גלם מתאימים הנדרשים לתהליך של הכנת בירה ביתית, אתם יכולים להפוך ליצרני בירה ביתית משובחת.

מאת: צילה קלסנרקייטרינג03/12/13914 צפיות
כשאירוע כמו שבת חתן מתרחש, כולם שמחים ונרגשים. בני המשפחה הקרובים, משני הצדדים יגיעו ליום המרגש, ועל ההורים של בעל השמחה, לדאוג שיהיה כיבוד עשיר, טרי וטעים. במיוחד כשמדובר באירוע כמו שבת חתן, כדאי להזמין קייטרינג לשבת חתן בשרי, עם תפריט עשיר במיוחד.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי04/12/19527 צפיות
עד גיל מסוים, סידור ארון ילדים נמצא תחת האחריות של ההורים. הילדים לא יכולים, לא יודעים, הם לא בגיל המתאים בשביל לעשות את זה. משלב מסוים, בדרך כלל זה מגיע אחרי גיל 12-13, הילד כבר אחראי לסדר את ארון הבגדים שלו. למרות שבמקרים רבים, הורים בפרט אימהות, נוהגים לעשות את זה עבורו, לפחות עד הצבא ואולי גם במהלך שירותו הצבאי, זאת מתוך מחשבה, שאם הם לא יעשו את זה, הארון יישאר מבולגן והוא לא ימצא שום בגד

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי02/12/19532 צפיות
כמעט בכל בית בישראל ובכלל, אפשר למצוא לפחות ארון ספרים אחד. בין אם מדובר בארון ספרי פרוזה, ספרי שירה, ספרי טיולים, ספרי דת או כל סוג אחר של ספרים. במקרים רבים, ארונות ספרים ממוקמים בסלון או קרוב לסלון, יש מקרים בהם הארון ממוקם בחדר עבודה, חדרי שינה ובמקומות אחרים. זה תלוי בסגנון העיצוב של הבית וכן בדרך בה בוחרים להציג את הספרים.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי21/11/19571 צפיות
עומדים לרכוש מגהץ קיטור חדש? רוצים להכיר קצת יותר את הטכנולוגיות השונות בתחום בכדי שתוכלו לבחור את מגהץ הקיטור הטוב והנכון ביותר בשבילכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי04/11/19522 צפיות
ובכן, הסיבה עבור צביעה של רצפה היא כזו שלא נועד לשימוש של אדם פרטי, אלא יותר עבור שטחים אחרים, שהם שימושיים עבור הציבור או בעלי עסקים שעבורם הצביעה רלבנטית לרצפה.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי27/09/19548 צפיות
מחפשים ארונות אמבטיה כפריים? רוצים לרכוש ארונות אשר ישלימו את המראה הכפרי, החמים והנעים של חדר האמבטיה שלכם, וישלימו את העיצוב הכללי של הבית שלכם בצורה הטובה ביותר? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי31/07/19725 צפיות
הבעיה היחידה של מתכת היא האפשרות שתיווצר עליה חלודה במידה ומתפתחת קורוזיה, אך גם את זה ניתן לפתור על ידי אקט חכם של מניעה.

מאת: מאיה אהרונוביץבניין ואחזקה - כללי12/06/19881 צפיות
כיצד לשמור על פעולתם של שערים חשמליים ופתרון תקלות עיקריות

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica