חפש מאמרים:
שלום אורח
16.10.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

על ליקויי בניה ודוח בדיקה

מאת: מיכאל רומנסקישיפוצים07/01/2014453 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כאשר מדובר על ליקויי בנייה, ישנם כמה וכמה סוגים של ליקויים שיכולים להתקיים אפילו בדירות חדשות שזה עתה נבנו. חלק מהליקויים הללו אינם מהותיים אך חלקם האחר יכול להשפיע באופן שאין שני לו על איכות החיים של הדיירים ואף על בטחונים האישי. לא פחות חשוב מכך - כאשר הבנייה איננה נעשית בהתאם לנדרש צפויה לרוכשים בעיה בעת מכירת הדירה. בעיה זו כוללת לא פעם ירידה משמעותית בשווי הדירה או בסחירותה.

ליקויים נפוצים

חברות המתמחות בביצוע פעולות של בדק בית נדרשות לפרט על כל הבעיות שנמצאו במסגרת דוח מקיף. דוח זה יכול לשמש את הרוכשים בכמה צורות שונות.

  • במידה ומדובר על דירה שתמורתה טרם שולמה - ניתן לעמוד על ביצוע כל התיקונים לפני גמר התשלום.
  • במידה ומדובר על דירה שכבר אוכלסה - גם אז ניתן לדרוש מהקבלן לבצע תיקונים במסגרת האחריות כלפי הרוכשים. החיסרון במצב של דירה מאוכלסת נובע מכך שתיקונים מסוימים עלולים להצריך את פינוי הדירה ולעיתים היווצרות של נזקים לרכוש במקרים כגון הצפה ונזילות.
  • במידה ומדובר על רכישת דירה מיד שנייה - ניתן בהחלט להגיע למשא ומתן על המחיר מתוך נקודת מוצא של ידע מקיף ומלא. בצורה כזאת נכונות המוכרים להתפשר רבה יותר.
  • במידה ואין היענות מצד מוכר הדירה או הקבלן לבצע את תיקון הליקויים, הימצאותו של דוח מפורט מתקבל ברצינות רבה על ידי בתי המשפט בישראל. דוח מקצועי, שהוכן על ידי חברה מקצועית ומוכרת שמגבה את הנתונים בתצלומים ובעדויות, מביא על פי רוב לפסיקה לטובת הרוכשים.

מה כולל דוח בדיקה

על מנת שדוח בדיקה של חברה העוסקת בבדק בית יהיה מקיף, עליו לכלול פירוט של כל מרכיבי הבנייה. כל זאת, תוך הישענות גם על אלמנטים של תקנות הבנייה השונות וגם מתוך היכרות עם החוק. בין היתר יכלול הדוח התייחסות לנושאים הבאים:

  • ליקויי תשתית ושלד - בדיקה מקיפה תכלול את נושא העמודים, השלד, קיומם של קורות מתכת, עמידות חדרי הביטחון וכיוצא באלה.
  • קירות -בדיקה שהקירות ישרים, ללא סדקים ובעיות מבניות אחרות.
  • ריצוף -ריצוף אחיד, שהונח בצורה תקינה, ללא בעיות ברובה, ללא כתמי נזילות וכדומה.
  • אינסטלציה ואטימות כללית - בדיקה באמצעות מצלמה טרמית ומכשירים בודקי לחות.
  • חשמל - בדיקת נקודות החשמל, מפסקים, אמצעי הגנה מפני התחשמלות, הארקה וכן הלאה.
 תגיות המאמר: בדק בית, ליקויי בנייה


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

...

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מיכאל רומנסקי

מאת: מיכאל רומנסקירכב30/06/144255 צפיות
אחת למספר שנים, זה קורה. דגם משמעותי של אחת מיצרניות הרכב המובילות בעולם יוצא לשוק, ומציע שורה ארוכה של חודשים שמאפשרים לו להתבלט בו. כזה בדיוק הוא המקרה של דגם אאוטלנדר phev, מבית מיצובישי, אשר נכנס לקטגורייה של כלי הרכב החשמליים ההיברידיים הנטענים. כפי שתראו מיד, מדובר ברכב יעיל, חסכוני, בטיחותי ומאובזר לעילא ולעילא.

מאת: מיכאל רומנסקירכב29/06/144263 צפיות
קבלו את מיצובישי אאוטלנדר phev החדשנית. המכונית, שמגיעה אלינו ומצטרפת אל מכוניות הדור החדש שקשה להתעלם מהן, היא מכונית מיוחדת במינה. מיצובישי זו, שנחשבת למכונית פורצת דרך, מציעה לנו עיצוב מיוחד במינו וגם לא מעט פינוקים, הלוקחים בה חלק.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/146798 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

מאת: מיכאל רומנסקיהלוואות29/06/144278 צפיות
בנק ירושלים הוא אחד הותיקים בישראל, שעה שהוא פועל החל מ-1963. במהלך השנים, הוא עבר לא מעט תמורות: ב-1998, הפך ברישיונו של בנק ישראל לבנק מסחרי, אשר בין תחומי ההתמחות שלו ניתן למנות נדל''ן, שוק ההון ובנקאות בין לאומית. כעת, משיק הבנק שירות חדש, שמתאים כמו כפפה ליד למאפיינים של העת הנוכחית. המדובר הוא בשירות המאפשר ללקוחות כל הבנקים לקבל דרך בנק ירושלים הלוואות, בסכומים גבוהים, בהליך פשוט המבוצע דרך האינטרנט.

מאת: מיכאל רומנסקירכב29/06/144186 צפיות
יצרנית הרכב יונדאי, המוכרת היטב לצרכני הרכב בישראל, מספקת מזה שנים ארוכות מבחר כלי רכב חסכוניים ויעילים. לאחר לא מעט שנים שבהן התרחק הנהג הישראלי מכלי רכב קטנים וקומפקטיים, הרי שכיום המצב שונה למדי.

מאת: מיכאל רומנסקירכב29/06/144310 צפיות
חברות הרכבים מעמידות לרשותנו כיום שלל של דגמים, המספקים מענה לצרכים שונים. אפשר למצוא רכבי שטח איכותיים, מכוניות משפחתיות טובות וגם מכוניות מיני נפלאות, הנחשבות לפופולאריות. בחברת יונדאי, אחת החברות המובילות בשוק כיום, מוצעות לכם שתי מכוניות טובות, מכוניות מיני משוכללות, המשלבות במסגרתן את כל מה שצריך להיות במכוניות. בין אם זו יונדאי i10 או אולי יונדאי i20, מדובר במענה מצוין לצרכים שונים. מה מאפיין כל אחת ממכוניות אלו? על כך, לפניכם.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח דירה27/06/147721 צפיות
מבין שלל הביטוחים, שאותם מציעות לנו חברות הביטוח, ישנו ביטוח דירה. ביטוח זה, הכולל במסגרתו, שני ביטוחים שונים: ביטוח מבנה וביטוח תכולה, מוצע בטווח רחב של מחירים, הנקבעים בהתאם לפרמטרים שונים. אם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח דירה, הנה, לפניכם, פרטים חשובים ומידע שיעזור לכם בבחירה.

מאמרים נוספים בנושא שיפוצים

מאת: רוני הכהןשיפוצים28/08/19216 צפיות
לבחור את צבע השליכט הכי נכון,

מאת: shlomy שיפוצים27/03/19827 צפיות
אם בניתם בית חדש, אתם עומדים להיכנס לדירה מקבלן או עומדים לרכוש בית מיד שניה, בוודאי שמעתם על המושג "בדק בית". בדק בית הינה בדיקה יסודית ובה בודקים את הבית על כל חלקיו השונים והמטרה של הבדיקה היא לאתר ליקויים שונים במבנה ובבניה ולאפשר לכם לדעת את מצבו האמיתי של המבנה.

מאת: Droxitשיפוצים21/03/19789 צפיות
לא תמיד יש לנו את הזמן או את הסבלנות לנסות, לטעות ולתקן. כך, גם אם הרכבת רהיטי איקאה נתפסת כמשימה לא-מאוד-מורכבת, היכולת להאציל סמכויות ולפנות את הזמן למשימות אחרות היא ככל הנראה עדיפה.

מאת: Droxitשיפוצים28/02/19629 צפיות
במקרים רבים אתם בוודאי מזמינים חשמלאי, אינסטלטור או כל הנדימן אחר שיעזור לכם עם תקלה או בעיה, עם התקנת רשת חדשה או עם חיזוק הריהוט. שיחת טלפון קצרה מגלה לכם שהמחיר תלוי בסוג העבודה, ואם יש כמה מטלות על הפרק, הרי שכל אחת מהן תעלה לכם בנפרד.

מאת: רוני הכהןשיפוצים27/01/19447 צפיות
שטיח pvc לא מוגבל מבחינת הדוגמא שמודפסת עליו,

מאת: רוני הכהןשיפוצים13/01/19446 צפיות
אנשים שאר כבר מכירים את העולם הזה על בוריו, יודעים היטב את הכמות וכיצד לנווט בתוכה, ואחרים לומדים על בשרם כי המיון של הכמות נעשה לפי שני שלבים בסיסיים טרם האקט של הרכישה.

מאת: שיפוץ קלשיפוצים30/08/18674 צפיות
כבר בגשמים הראשונים של החורף, אנחנו רואים את נזקי הרטיבות הנובעים ממים חיצוניים , היינו מי הגשם. בישראל אחוזים גבוהים מאוד מהמבנים סובלים מבעיות רטיבות מגוונות. חלקן בעיות רטיבות הנובעות ממים החיצוניים למבנה - מי גשמים, וחלקן בעיות רטיבות ונזילות הנובעות ממים "פנים מבניים" - בעיות צנרת ונזילות בקירות, רצפות ותקרות המבנה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica