חפש מאמרים:
שלום אורח
06.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איפה כדאי לעשות ביטוח רכב

מאת: אליאב יעקבביטוח רכב09/03/20147347 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כשמגיע הזמן לביטוח הרכב כולנו נושפים בעצבים וזאת משום שמדובר בהוצאה די מכאיבה שחלקנו עדיין לא יודעים מה מחייב אותנו החוק לעשות ומדוע היא כה נחוצה. אז אילו סוגי ביטוח קיימים ומה מחייב אותנו החוק?

מהו ביטוח חובה?

ביטוח חובה הוא הביטוח שאותו חייבים לעשות כחוק וזהו הביטוח הראשוני שבלעדיו אינכם יכולים אפילו לשבת ברכב בחנייה.

הביטוח נועד לכסות את כל נזקי הגוף של הנוסעים בכלי הרכב וגם של הולכי הרגל במידה ונפגעו מרכבכם, הכיסוי יכלול הוצאות רפואיות ופיצויים.

הביטוח חל גם אם הרכב אינו בנסיעה ולכן גם אם רכבכם נמצא בחנייה ואינו עולה על הכביש - חשוב שהרכב יהיה מבוטח בביטוח חובה וזאת משום שאם עובר אורח נפגע מהרכב ונתקל בו ואינכם מבוטחים - ההוצאות של הפגיעה יהפכו אתכם לנתבעים וזה דבר שאינכם רוצים בחייכם.

מהו ביטוח רכב מקיף?

ביטוח מקיף בניגוד לביטוח חובה הוא ביטוח שאינכם חייבים לעשות לרכב והוא מכסה נזקי רכוש. הביטוח יכסה נזקים שנגרמו לרכב שלכם כגון: תאונות, גניבה, שריפה, שיטפון, ורכוש שהיה ברכב במקרה של תאונה.

הביטוח יכלול בתוכו את ביטוח צד ג' ואם לא תעשו את הביטוח תצטרכו לשאת אתם בהוצאות במידה והייתם מעורבים בתאונה כלשהי או שנגרם נזק לרכבכם או לרכב אחר.

עם זאת והיה והחלטתם לשלם על ביטוח רכב צד ג' - עדיין הסכום של הפיצוי וההשתתפות של חברת הביטוח אינו נקוב, לכן לא תוכלו לקבל פיצוי העולה על ערך הרכוש שנפגע.

ביטוח רכב נועד על מנת לכסות נזקים שנגרמו לרכבים אחרים והוא אינו מכסה את הנזק שנגרם לרכבם אלא לנזק שנגרם לרכב בו פגעתם - מה שיוביל אותנו להשתפות עצמית.

לביטוח צד ג' וביטוח חובה ניתן להוסיף תוספות לביטוח תמורת תשלום נוסף ולעיתים יוספו אותם חברות שונות בחינם, התוספות יהיו בדרך כלל: ביטוח גרירה שמשות, רכב חלופי, חפצים וכדומה.

מהי השתתפות עצמית?

השתתפות עצמית היא העלות היחסית שאנו נדרשים לשאת במקרה של תאונת דרכים ונזק לרכב אחר.

כאשר אנו בוחרים חברת ביטוח חשוב לדעת מהו גובה ההשתתפות העצמית בכל חברה וכדאי לבחור לפי גובה ההשתתפות העצמית את חברת הביטוח - דבר שיכול להשפיע מאד על העלויות במקרה של תאונת דרכים ונזק לרכב.

בפוליסה של ביטוח רכב יש את ההשתתפות העצמית - ניתן לוודא בפוליסה שזהו ההסכם מול חברת הביטוח שלנו, עליו מוטב לעבור טוב לפני החתימה ולבדוק אילו סעיפי כיסוי נוספים יכולה חברת הביטוח להוסיף למענכם.

מתי ניתן לקבל את כספי הביטוח

את כספי הביטוח מקבלים תוך שלושים ימים מהמקרה בו אירעה התאונה או מקרה הביטוח. אם רכבכם נגנב חברת הביטוח תשלם החברה את סכום הרכב תוך ארבעים וחמישה ימים ממועד הגניבה.

במקרה שחברת הביטוח אינה עומדת בתשלום, תחויב החברה לשלם את הסכומים הנקובים על ידי בית המשפט.


 תגיות המאמר: ביטוח, ביטוח רכב


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ייעוץ והכוונה לכלל בעלי המקצוע והשירותים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אליאב יעקב

מאת: אליאב יעקבציפורניים04/08/14718 צפיות
במאמר הקרוב ננסה להסביר מה הוא פדיקור, למה משמש וכיצד לבחור מומחה בתחום.

מאת: אליאב יעקבייעוץ עסקי27/07/14536 צפיות
במאמר הקרוב ננסה להסביר בקצרה מהוא ייעוץ עסקי, כיצד לבחור בחברה שעוסקת בתחום ואיך תוכלו להרוויח מייעוץ שכזה.

מאת: אליאב יעקבייעוץ עסקי27/07/14532 צפיות
במאמר הקרוב ננסה להסביר בקצרה מהוא ייעוץ עסקי, כיצד לבחור בחברה שעוסקת בתחום ואיך תוכלו להרוויח מייעוץ שכזה.

מאת: אליאב יעקבבורסת ת"א02/06/144319 צפיות
צעירים רבים לאחר השירות הצבאי פונים ללמוד קורס מסחר בבורסה, כדי להשיג השכלה פיננסית פרקטית. חלקם, יעברו אחר כך להיות סוחרים לפרנסתם. אם נתבונן ברשת, נמצא קורסים כאלה במחירים הנעים בין כמה מאות שקלים, לכמה אלפי שקלים. אם כך, מהו המחיר הראוי לקורס כזה? על כך במאמר הבא.

מאת: אליאב יעקבעסקים קטנים ובינוניים28/05/14612 צפיות
כאשר אנו עוברים דירה, אין לנו בדרך כלל בעיה לבצע לבד פינוי דירה. אנו מעמיסים את כל התכולה על טנדר ששאלנו מחבר, ומעבירים אותה לבית החדש. עם זאת, ישנם כמה מקרים, שבהם נצטרך להזמין שירות מקצועי של פינוי דירה. על אילו מקרים מדובר? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אליאב יעקבצרכנות24/05/14788 צפיות
ישראלים רבים אוהבים לערוך פיקניקים, ולעשות "על האש". אבל כידוע, לא חייבים לצאת לחיק הטבע כדי לערוך פיקניקים כאלו. ניתן לעשות זאת גם בחצר, או אפילו במרפסת, באמצעות גריל גז. כיצד לקנות גריל גז איכותי? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אליאב יעקבשלטון מקומי17/05/144080 צפיות
זוגות צעירים רבים שואלים את עצמם איפה כדאי לגור, וזו אכן החלטה חשובה מאין כמותה. אם גם אתם נתקלים בדילמה כזו, המאמר הבא מיועד עבורכם. הוא ימנה את השיקולים העיקריים, החשובים לצורך קבלת החלטה מושכלת בנושא חשוב זה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

מאת: רוני הכהןביטוח רכב09/09/17800 צפיות
מה יכולים להיות ההבדלים בין שירות שניתן מול סוכן ביטוח רכב פרטי לבין נציגים שמבצעים את המענה דרך חברה גדולה? קראו את הדברים הבאים והגיעו לכדי החלטה בעצמכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163134 צפיות
רכשתם רכב? רוצים להישמר מכל רע? לא די לרכוש פוליסת ביטוח רכב מקיפה, ביטוח רכב יעמוד לרשותכם בסופו של דבר לאחר מעשה, לעומת זאת ישנם הרבה מאד דברים שאפשר לעשות בכדי למנוע תאונות, תקלות, בעיות ברכב וצרות אחרות. במאמר שלפניכם נספר לכם על מספר אמצעים ומערכות מיגון ובטיחות לרכב המסייעות לשמור עליו ועל הנוסעים בו בצורה מיטבית, אנו מציעים לכם להכיר אותם מקרוב ולאמץ אותם, או לפחות כמה מהם לרכב הפרטי שלכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162475 צפיות
יש לכם שאלות על ביטוח רכב? יש לנו את התשובות בשבילכם! המשיכו לקרוא ממש כאן במדריך שלפניכם ותוכלו להבין טוב יותר כיצד לבחור ביטוח.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162125 צפיות
באילו מקרים הביטוח המקיף הוא באמת ביטוח רכב שכולל הכל מהכל? לתשובה הזו כמה וכמה צדדים, לא רק מפני שמדובר בסוגיה מורכבת ואינדוודיאולית אלא בעיקר בגלל שישנם לא מעט מקרים שהביטוח המקיף כלל אינו רואה בהם אופציה לכיסוי. בואו להכיר את הפרטים הקטנים מאחורי הביטוחים הגדולים.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162140 צפיות
ארגוני הביטוח הגדולים בישראל הם תאגידי ענק החולשים על שוק הביטוחים כולו. היכרות מעמיקה עם המנגנונים השונים עשויה לחסוך לכם בטווח הארוך כסף רב. במילים אחרות, לא עושים ביטוח לפני שבודקים היטב את כל הפרמטרים החשובים באמת. לפניכם מספר טיפים חשובים על סודות עולם הביטוח, כאלו שיעזרו לכם להבין את המערכת, ולדעת כיצד היא פועלת. ביטוח רכב, דירה, בריאות וכו' ומה שביניהם.

מאת: שלום כהןביטוח רכב28/08/142607 צפיות
ביטוח רכב, ביטוח חובה לרכב, ביטוח מקיף לרכב ואף ביטוח צד ג' – כל אלו מושגים מעורפלים אשר פעמים רבות נדמה שהם אומרים את אותו הדבר, אך לא כך.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/146883 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica