חפש מאמרים:
שלום אורח
20.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שיווק לעסקים קטנים

מאת: דורון עמיתשיווק20/04/20143096 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בואו נדבר קצת על שיווק.

שיווק שאחריו כמובן באה התוצאה והיא המכירה!

אבל! מה זה שיווק? האם שיווק זה תוצאה של למידה אקדמאית, נוסחאות, תזות, מסקנות היוצאות ממספרים כאלה ואחרים, מודלים, האמת, כן! זה היסוד של השיווק! אבל.....יש הרבה מאד מעבר לזה.

למעשה אם נשווה כמה עשורים אחורה לעשור האחרון נבין שאפילו תפילות בבית הכנסת זה "שיווק" לא, לא שהתפילות "שיווק" התכוונתי שבכדי להביא את המתפללים לבית הכנסת השמאי למד לעשות "שיווק" ולהביא את "הלקוחות" "המתפללים" לבית הכנסת. הכול שיווק...זה אתם כבר בטח יודעים, איך זה מסתדר עם מודלים של שיווק שנלמדים כבר עשורים בשנים. אינני יודע... אבל מה שנכון היום בשיווק זה לא מה שהיה נכון פעם.

כ יועץ עסקי אני מבין ויודע שתכנים של שיווק, עמידה נכונה בפני תהליך שיווק, תכנון נכון של שיווק "טרם פתיחת העסק או המיזם החדש" או RE-BRENDING (מיתוג מחדש לעסק קיים) מחייב גישה שונה לחלוטין ממה שהכרנו עד היום, כן, ויכעסו עלי כול יוצאי האקדמיה, שיווק היום מחייב מהלכים "שוקיים" מהמילה "שוק" MARKET.

היום, שהשוק רווי, אבל לא רווי סתם, השוק רווי ברמה עולמית, כאשר השוק הגלובלי פרוס בפני כול צרכן בעולם הרי זה ברור שלא ניתן לעבוד בתחום השיווק באותה חשיבה סיסטמתית שחשבנו פעם ועוד חושבים היום, היום מהלך של שיווק חייב לעבור דרך הורידים והנשימה של קהל היעד למוצר או השירות הנמכר, היום כאשר הכול רווי ונמצא בשפע חייבת להיות התמקדות יותר מקומית בחשיבת השיווק וכמי שנותן ייעוץ עסקי אני לא מכוון לענקי המיתוג, השיווק והפרסום, אני מדבר על כול אחד מאתנו עסק קטן כגדול, בעל מקצוע חופשי, עו"ד, רואה חשבון ועוד אלפי מיזמים ועסקים חובקי ארץ.

רוב המאמרים או הלימודים בתחום השיווק מתמקדים בקו אחד שהוא משוואה של הרבה מרכיבים, זה נכון אבל זה לא מספיק!

כן, אני מכיר את השאלות של אנשי השיווק, האם יש לך חזון? האם יש לך מטרה? האם אתה יכול להגדיר את המטרה שלך לשנים הבאות? האם ההתנהלות שלך מוכתבת מראש ויש לה תוכנת מוגדרת מראש למספר שנים כאשר כול שנה היעד קופץ בכמה אחוזים? האם תמחרת נכון את המוצר? והמתחרים...והבלה בלה בלה........

לא, אלה לא השאלות שצריכות להישאל, לא ניתן היום לתכנן בעסקים שאני מדבר עליהם שהם רוב העסקים בישראל יעדים לשנים, לא ניתן אפילו לתכנן יעדים לחודשים, בשוק קופצני ומשתנה כול רגע עם בזמן יציאתך לשוק הייתה לבד או אם מתחרה אחד אחרי חצי שנה כבר עומדים עשרה לידך! האם ניתן לתכנן זאת, ואם כן האם ניתן לתמחר? מה שווה החזון שהגדרתה עם כעבור זמן מה יצא לשוק מוצר או שירות הרבה יותר טוב ממך? מה שווה התכנון!

כמי שנותן גם ייעוץ אסטרטגי ומלווה עסקים, הגישה צריכה להיות שונה.

ראשית יש לתכנן את המודל העסקי שהוא רובו ככולו "המספרים"

אחר כך צריך לחקור את השוק ולראות את מיקומו הנוכחי של המוצר או השירות

חייבים לשמר ממון לחודשי פעילות ראשונים בכדי לשרוד או לא לשרוד כי כול תכנית שיווקית שעשינו לא תעמוד במציאות המשתנה מהיום למחר...סליחה. לא מהיום למחר. מהיום לעוד שעה!

צריך להיות מוכנים להמציא את עצמנו כול יום מחדש.

ובבקשה...בבקשה...לא להסתמך על הסטטיסטיקות של מנועי החיפוש!

בתחום השיווק העכשווי יש המון מה להגיד ומה לספר, הבעיה המרכזית שמי שפותח עסק או יש לו עסק קיים אין לו את המחשבה הצלולה לחשוב בכיוונים נכונים של שיווק ומכירות, והברירה היחידה זה או לשכור סמנכ"ל שיווק עם חשיבה חדשנית או להיעזר ביועץ מקצועי וערני.

הכותב הוא מומחה בפיתוח עסקי, שיווקי, ומשמש כמלווה עסקי לעסקים וחברות

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון עמית יועץ שיווק..

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דורון עמית

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית08/06/141107 צפיות
האם אפשר לפתוח עסק בלי כסף? אולי? מה שבטוח שעסק הנפתח ללא הון עצמי של היזם או הבעלים לא יכול להחזיק לאורך זמן, עסקים לא שורדים בגלל שלא מתכננים אותם נכון והרצון לפתוח את העסק גובר על ההגיון לעשות את העסק בבטחון המקסימלי שלו.

מאת: דורון עמיתהלוואות20/05/14990 צפיות
הבנקים בישראל שינו מגמה, היום הם תומכים ב לתת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, האמת שההחלטה והמדיניות נכונה, הסיכון בפיזור אשראי לעסקים קטנים ובינוניים הוא נמוך שלא כמו בתאגידים הגדולים, היכן נכנסת הסוכנות היהודית לכול הסיפור הזה

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית14/04/14937 צפיות
עולם העבודה משנה כוון, הרבה מאד שכירים חייבים לקחת מגמה זאת ברצינות ולא להשען על התאוריה של שכיר, קבוע, בטוח וכ"ד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי11/04/14976 צפיות
חשיבות העובד בעסק או בארגון אין לה אח ורע, השאלה כיצד אנו מקשרים בין הצורך והיכולת האנושית לבין הטרדות המרובות הפוקדות כול עובד ועובד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי04/04/14885 צפיות
אם כמנהלים או בעלי עסקים נצליח לדעת להתמודד מול גחמות העובדים אזי נוכל ליצור סביבת עבודה נכונה אשר לשמה הוקמה החברה או העסק.

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי03/04/14990 צפיות
למעשה, לא צריך לפתוח עסק, להשקיע, לעבור את כול התלאות היום יומיות, מספיק להיות עובד ציבור או לעבוד בחברה ציבורית

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי25/03/14800 צפיות
האם למילה מבצע עדיין יש כוח שיווקי, ומה קורה שאין מבצע, האם הלקוחות רוכשים או שמחכים למבצע הבא.

מאמרים נוספים בנושא שיווק

מאת: קורן דורשיווק06/07/22160 צפיות
כיצד ניתן לשווק בפייסבוק עם הכלים המתקדמים שיש היום בדפים עסקיים בפייסבוק? טיפים חשובים

מאת: nirשיווק24/06/211416 צפיות
הקמת אתר עסקי בפייסבוק הינו כלי מצוין המאפשר לכם לפרסם את עצמכם ולהגיע אל קהלים חדשים, המחפשים אחר המוצר או השירות אותו אתה מציע ולשמר את הלקוחות הקיימים שלכם.

מאת: ישראל רף שיווק31/05/211548 צפיות
העובדים הם המנוע של העסק פנקו את העובדים במארזי שי, עציצים ממותגים, ותקבלו מנוע טורבו עבור העסק שלכם עם מסר ממותג בעציץ להעניק חוויה בלתי נשכחת לחיזוק הקשר עם העובדים והלקוחות שלכם. פנו אלינו נשמח לעזור ישראל רף 052-2978583

מאת: שלום כהןשיווק02/05/175195 צפיות
אף יום הולדת אינה שלמה בלי מסיבה נחמדה, קטנה או גדולה, שמאפשרת לנו לעשות בדיוק את זה וגם לחגוג את שעתיד לבוא.

מאת: שלום כהןשיווק16/11/162173 צפיות
מעבר דירה זה בדרך כלל מסוג אותם הדברים שמאוד לא קל להתמודד איתם. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לקבל את ההחלטה ולמצוא את הדירה שאליה עוברים, ומייד לאחר מכן מתחילה העבודה. צריך למיין את החפצים, כי איזה זמן טוב יותר יש מאשר מעבר הדירה כדי להיפרד מכל מה שכבר לא משמש אתכם?

מאת: שלום כהןשיווק28/08/162554 צפיות
זה לא משנה אם יש לכם אתר אינטרנט או לא, אם יש לכם עסק קטן או גדול. כיום כל עסק שרוצה להצליח חייב שיהיה לו לוגו מתאים אשר ישדר על הגל של השירותים שהעסק בוחר להעניק לשירותיו. כך שאם יש לכם מסעדת דגים לדוגמה, תצטרכו כמובן לדאוג לכך שהלוגו ישדר על הקונספט הזה, תוכלו לעצב לוגו בהשראה של ים או כזה שמופיעים בו דגים. האפשרויות הינן רבות למדי וכל מה שאתם צריכים לעשות זה פשוט לבחור מבחינתכם.

מאת: SEOMANשיווק25/05/161780 צפיות
אפילו מתנות קטנות לעובדים עשויות לשווק את העסק שלכם בצורה מעולה ולשלב חוויית יחסי עובד מעביד נפלאה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica