חפש מאמרים:
שלום אורח
24.05.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

האם מבצעים עוד עובדים עלינו

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי25/03/2014775 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

סוגיה צרכנית אבל בהיבט סיטונאי!

והשאלה העומדת על הפרק באה כתוצאה מהתחזית העגומה אותם חוזים הרשתות הגדולות בתחום המזון, כבר ראינו שבחודש אפריל 2014 ירדה הצריכה ב-כמעט 5% מה שאומר שמורגשת האטה וירידה בתחום רכישות המזון לאזרחי ישראל.

לא, לא נראה לי כי ויתרנו על הלחם, הירקות והפירות, אבל המגמה של ירידה ברשתות המרכולים הגדולות הולכת ופוחתת ומכאן צריך להסיק מסקנות.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי יכול מאד להיות שהריבוי והשפע הנמצאים בכול פינת רחוב או שטחי המסחר בקניונים או במתחמי הקניות למעשה מקטינים את הרכישות לרשתות אך הנתון שאנו מודעים לו מדבר על סך כול הרכישות בכול הרשתות (או אלה הנדגמים במדגם) או אולי שהרשת החדשה של המשביר לצרכן אשר לא תופשת תאוצה היא זאת שמעיבה על הסטטיסטיקה הכללית, לא נראה לי, האמת שנראה לי כי לאנשים יש פחות כסף ואנשים כבר לא מתרגשים מהמילה "מבצעים"

כ יועץ עסקי אני כבר יכול לשמוע קולות של ארגוני צרכנים ש"לא כול כך" מתרגשים מהמבצעים כי הם יודעים שהמבצעים הפכו להיות מבצעים קבועים ברשתות, ולראייה קחו רשת אחת שפעם בחודשיים מפרסמת מוצר נדרש ומבוקש במבצע קנה אחד קבל את השני חינם. הלקוחות כבר התרגלו למבצע, וכאשר המחיר חוזר להיות כפי שהוא הם פשוט לא קונים, הם מחכים למבצע שיהיה ורק אז ירכשו את המוצרים! אז מה אתם חושבים שהמשווקים לא יודעים זאת? ודאי שכן רק שלעולם לא נדע מה השיקול שלהם או של היצרנים התומכים אותם במבצעים.

כ יועץ אסטרטגי, אני לא מכוון לגישה של "לרדת ממבצעים" ממש לא!!! בכול זאת המבצע עדיין בגדר משהו "סקסי" ללקוח, אבל שהריבוי כול כך גדול ואם מבצע אחד לא נמצא ברשת אחת ניתן מיד למצוא את אותו מבצע ברשת השנייה ואני מדבר על אותה קטגוריה של מוצר ואפילו אותו מוצר.

הריבוי והשפע הוא מה שגורם לעולם הצרכנות לאבד מערכו, הריבוי והשפע גורם לצרכן להיות "אפאטי" זה כמו שנראה לאדם מסוים מאות עלונים על השולחן הוא כבר לא ישים לב מה הוא רואה, הוא פשוט לא יתייחס לזה, ורק כאשר הוא יצטרך מוצר מסוים הוא פשוט יקום וילך לרכוש אותו בנקודה הכי קרובה אליו.

האמת שבכדי ליצור בזז אצל הצרכנים צריך כול פעם לחדש ולרגש אותם, נראה לי שהריגוש וההפתעה הולכת ופוחתת. מה כבר לא נאמר שאפשר להגיד אותו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון עמית יועץ שיווק..

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דורון עמית

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית08/06/141074 צפיות
האם אפשר לפתוח עסק בלי כסף? אולי? מה שבטוח שעסק הנפתח ללא הון עצמי של היזם או הבעלים לא יכול להחזיק לאורך זמן, עסקים לא שורדים בגלל שלא מתכננים אותם נכון והרצון לפתוח את העסק גובר על ההגיון לעשות את העסק בבטחון המקסימלי שלו.

מאת: דורון עמיתהלוואות20/05/14958 צפיות
הבנקים בישראל שינו מגמה, היום הם תומכים ב לתת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, האמת שההחלטה והמדיניות נכונה, הסיכון בפיזור אשראי לעסקים קטנים ובינוניים הוא נמוך שלא כמו בתאגידים הגדולים, היכן נכנסת הסוכנות היהודית לכול הסיפור הזה

מאת: דורון עמיתשיווק20/04/143059 צפיות
איך צריך לעשות שיווק לעסקים קטנים, האם שיווק בעסקים קטנים ובינוניים דומים לשיווק בעסקים וחברות גדולות

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית14/04/14908 צפיות
עולם העבודה משנה כוון, הרבה מאד שכירים חייבים לקחת מגמה זאת ברצינות ולא להשען על התאוריה של שכיר, קבוע, בטוח וכ"ד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי11/04/14951 צפיות
חשיבות העובד בעסק או בארגון אין לה אח ורע, השאלה כיצד אנו מקשרים בין הצורך והיכולת האנושית לבין הטרדות המרובות הפוקדות כול עובד ועובד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי04/04/14859 צפיות
אם כמנהלים או בעלי עסקים נצליח לדעת להתמודד מול גחמות העובדים אזי נוכל ליצור סביבת עבודה נכונה אשר לשמה הוקמה החברה או העסק.

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי03/04/14956 צפיות
למעשה, לא צריך לפתוח עסק, להשקיע, לעבור את כול התלאות היום יומיות, מספיק להיות עובד ציבור או לעבוד בחברה ציבורית

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: ישראל רף ייעוץ עסקי02/01/22461 צפיות
עוד מעט יחול חג האילנות. בעלי עסקים תנו ללקוחות, לעובדים ולקולגות העסקיים מתנה פופולרית ביותר שניתן להעניק בחג ט"ו בשבט. עציצים ממותגים ומארזי שי בשילוב עציץ ממותג מזכרת לשנים רבות נשמח לעזור ישראל רף 052-2978583

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי03/08/21821 צפיות
חריגות בניה והדרך להכשרתם- בנימין קלינגר יועץ מונציפאלי בכיר מרבית מחריגות בנייה הינן, למעשה, תוספות ושינויים לבניינים הנעשים ללא קבלת היתר בנייה מהרשות המקומית חלקם עם שינויים בקונסטרוקציה והגדלה מעבר לרווי הבניין ולפעמים גם מקווי המגרש ,או שימוש בניגוד להיתר שניתן לנכס. במקרים רבים חריגות הבנייה נעשות בידיעה, לעיתים תוך כדי בנייה או בזמן שנראה שהגיע להתאים את הנכס לדרישות הבעלים

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי22/04/21497 צפיות
עיכוב וביטול צו הריסה מנהלי חשוב לדעת כי צו הריסה מנהלי שהוצא למבנה מסוים איננו בגדר חוק פסוק. במקרים אלו יש לפעול במהירות רבה, ובתוך שלושה ימים לכל היותר, להגיש בקשת עיכוב צו הריסה מנהלי אשר יכולה להביא בסופו של יום גם לביטולו.

מאת: מיכה קורייעוץ עסקי15/02/21595 צפיות
כולם מכירים את האמרה "ידע הוא כח" וכל בעל עסק ניצב בפני שאלה מה נכון יותר לעשות למכור ידע או לחלק אותו בחינם.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי30/12/20895 צפיות
לאחרונה, במספר מקרים, בתיקים פליליים הנוגעים לעבירות בניה, בתי המשפט (בית המשפט לעניינים מקומיים ובית המשפט המחוזי) קבעו סטנדרט מחמיר ביותר לקבלת ההגנה היחידה שהיתה לאדריכלים ולמהנדסים. בשורה של פסקי דין, נקבע על ידי בתי המשפט, שהאדריכל והמהנדס הינם "אחד מסוכניו החשובים של החוק לתכנון ובנייה" שאם הם יודעים על עבירת בנייה הם צריכים לדווח על כך לפיקוח העירוני וכי גם פיקוח עליון צריך להתבצע באופן הרבה יותר צמוד מאשר היה מקובל. בתי המשפט קבעו שביקור באתר הבנייה על בסיס "קריאה" או על בסיס של פעם ב –

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי10/05/20762 צפיות
קריסת עסק מעבר לנזק הכלכלי היא קריסת חלום למייסדים.הנזק הנגרם בתהליך הפירוק הוא רב וכולל במקרים רבים הפסדים ונזק ללקוחות לספקים וכמובן לבעלי העסק.הנזקים במקרים רבים הם לא רק כלכליים הם מלווים בנזקים בריאותיים, משפחתיים, ומשפיעים על הגורמים הרלבנטיים שנים רבות. גם המדינה מפסידה מקריסת עסק: מיסים, משלמת דמי אבטלה לעובדים שפוטרו, לעיתים נדרשים טיפולים של רשויות הרווחה ועוד. .

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי03/05/20555 צפיות
לעיתים אנחנו נוטים דווקא להשקיע בפתרונות לבעיות המעצבנות, אך הפחות חשובות, כי הן מרגיזות ויחסית קלות לטיפול, אבל דוחים את הטיפול בבעיות החשובות והקריטיות כי הן מצריכות מאתנו יותר תשומת לב חשיבה, היוועצות, "טרטור", הוצאת כסף ועוד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica