חפש מאמרים:
שלום אורח
29.01.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך להתנהל נכון עם עובדים

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי04/04/2014828 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תופס צד!

האם מעסיק צריך לתפוס צד של מי מהכפופים לו כנגד עובדים אחרים בארגון.

ובכן, רבים הם המעסיקים התופשים צד עם עובד מסוים כנגד עובד או קבוצת עובדים אחרים!

האם זה טעות? האם לתפוש צד עם עובד או קבוצת עובדים כנגד עובד או קבוצת עובדים אחרים היא מעשה נבון, פעולה נכונה, מעשה שיש בו חוכמה או יותר נכון מעשה שיש בו בכדי לקדם את החברה או העסק.

כ יועץ עסקי אני נתקל פעמים רבות להתארגנות של עובד או עובדים אחרים כנגד עובד או קבוצת עובדים אחרים כאשר קבוצה זאת סוחבת אתה את אחד מבעלי העסק או החברה או מנהל בכיר בחברה.

כמי שנותן ייעוץ אסטרטגי למגוון רחב של חברות ועסקים חשוב לי להדגיש כי כול התערבות של בעל העסק או החברה או מנהל בכיר בחברה גורמת נזק בלתי הפיך לחברה ולתוצאות העסקיות של החברה.

מועסקים נוטים להביא איתם מהבית את התסכול, הרוגז, השטנה, האהבה אל תוך חדרי העבודה, אין זה רק טבעי הדבר כי מקום העבודה הוא המפגש הכי ארוך שיש לאדם מול אדם. בתוך חיי המשרד חיים אנשים ביחד ולא מן הנמנה כי לכול אחד יש דעות שונות, השקפות שונות, מאוויים שונים, תסכולים שונים, ורצונות זדוניים שונים. כאלה אנו בני האנוש. מקום העבודה מבחינתנו מרכז לתוכו את כול ההשתקפות של האופי שלנו לטוב ולרע. עובד אשר רואה את חברו לעבודה בפרספקטיבה שונה מיד יצור אנטגוניזם מולו ומכאן תפתח מלחמה ולפעמים מלחמת עולם. יותר מזה עובד המאיים במשרתו או בכישורו על עובד אחר יוצר לעצמו כר דשא של שונאים מקרב עובדי החברה ומאותו רגע מתחיל העובד המאוים ליצור גלים לפני בעל החברה או המנהל הבכיר תוך שהוא מוביל אותו לדעותיו ולמסקנותיו לגבי העובד ה"מאיים"

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני עומד על כך עם מנהלים שאני עובד איתם כי אסור להם לתפוס צד כזה או אחר עם עובד כזה או אחר, את המסקנות של המעסיק כלפי העובד הוא צריך להסיק בעצמו וזאת ע"י פרמטרים שהוא קובע לעצמו או יעדים שהציב לעובד עם עמד בהם ואם לאוו.

מעסיקים חייבים להטמיע בראשם שאינטרס העובד לא תמיד אינטרס המעסיק (וחס וחלילה לא מתוך כוונה רעה) כך אנו כבני אנוש נוהגים, החיים שלנו כבני אדם מסתובבים תחת אינטרסים ורצונות אישיים והגרוע מכול מ"אגו" הנמצא בכול אחד מאיתנו.

קשה מאד שלא להביא בימים אלה אפרילאת סיפור המזכירה הנאמנה של ראש הממשלה לשעבר שמימים ימימה דאגה להקליט, לשמור ניירת כנגד המעסיק שלה עד כמה טוב הוא היה אליה וההפך. זהו זהותו של בן האנוש בטח בעשורים האחרונים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון עמית יועץ שיווק..

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דורון עמית

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית08/06/141030 צפיות
האם אפשר לפתוח עסק בלי כסף? אולי? מה שבטוח שעסק הנפתח ללא הון עצמי של היזם או הבעלים לא יכול להחזיק לאורך זמן, עסקים לא שורדים בגלל שלא מתכננים אותם נכון והרצון לפתוח את העסק גובר על ההגיון לעשות את העסק בבטחון המקסימלי שלו.

מאת: דורון עמיתהלוואות20/05/14913 צפיות
הבנקים בישראל שינו מגמה, היום הם תומכים ב לתת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, האמת שההחלטה והמדיניות נכונה, הסיכון בפיזור אשראי לעסקים קטנים ובינוניים הוא נמוך שלא כמו בתאגידים הגדולים, היכן נכנסת הסוכנות היהודית לכול הסיפור הזה

מאת: דורון עמיתשיווק20/04/143015 צפיות
איך צריך לעשות שיווק לעסקים קטנים, האם שיווק בעסקים קטנים ובינוניים דומים לשיווק בעסקים וחברות גדולות

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית14/04/14867 צפיות
עולם העבודה משנה כוון, הרבה מאד שכירים חייבים לקחת מגמה זאת ברצינות ולא להשען על התאוריה של שכיר, קבוע, בטוח וכ"ד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי11/04/14909 צפיות
חשיבות העובד בעסק או בארגון אין לה אח ורע, השאלה כיצד אנו מקשרים בין הצורך והיכולת האנושית לבין הטרדות המרובות הפוקדות כול עובד ועובד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי03/04/14915 צפיות
למעשה, לא צריך לפתוח עסק, להשקיע, לעבור את כול התלאות היום יומיות, מספיק להיות עובד ציבור או לעבוד בחברה ציבורית

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי25/03/14739 צפיות
האם למילה מבצע עדיין יש כוח שיווקי, ומה קורה שאין מבצע, האם הלקוחות רוכשים או שמחכים למבצע הבא.

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: ישראל רף ייעוץ עסקי02/01/22130 צפיות
עוד מעט יחול חג האילנות. בעלי עסקים תנו ללקוחות, לעובדים ולקולגות העסקיים מתנה פופולרית ביותר שניתן להעניק בחג ט"ו בשבט. עציצים ממותגים ומארזי שי בשילוב עציץ ממותג מזכרת לשנים רבות נשמח לעזור ישראל רף 052-2978583

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי03/08/21675 צפיות
חריגות בניה והדרך להכשרתם- בנימין קלינגר יועץ מונציפאלי בכיר מרבית מחריגות בנייה הינן, למעשה, תוספות ושינויים לבניינים הנעשים ללא קבלת היתר בנייה מהרשות המקומית חלקם עם שינויים בקונסטרוקציה והגדלה מעבר לרווי הבניין ולפעמים גם מקווי המגרש ,או שימוש בניגוד להיתר שניתן לנכס. במקרים רבים חריגות הבנייה נעשות בידיעה, לעיתים תוך כדי בנייה או בזמן שנראה שהגיע להתאים את הנכס לדרישות הבעלים

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי22/04/21435 צפיות
עיכוב וביטול צו הריסה מנהלי חשוב לדעת כי צו הריסה מנהלי שהוצא למבנה מסוים איננו בגדר חוק פסוק. במקרים אלו יש לפעול במהירות רבה, ובתוך שלושה ימים לכל היותר, להגיש בקשת עיכוב צו הריסה מנהלי אשר יכולה להביא בסופו של יום גם לביטולו.

מאת: מיכה קורייעוץ עסקי15/02/21525 צפיות
כולם מכירים את האמרה "ידע הוא כח" וכל בעל עסק ניצב בפני שאלה מה נכון יותר לעשות למכור ידע או לחלק אותו בחינם.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי30/12/20813 צפיות
לאחרונה, במספר מקרים, בתיקים פליליים הנוגעים לעבירות בניה, בתי המשפט (בית המשפט לעניינים מקומיים ובית המשפט המחוזי) קבעו סטנדרט מחמיר ביותר לקבלת ההגנה היחידה שהיתה לאדריכלים ולמהנדסים. בשורה של פסקי דין, נקבע על ידי בתי המשפט, שהאדריכל והמהנדס הינם "אחד מסוכניו החשובים של החוק לתכנון ובנייה" שאם הם יודעים על עבירת בנייה הם צריכים לדווח על כך לפיקוח העירוני וכי גם פיקוח עליון צריך להתבצע באופן הרבה יותר צמוד מאשר היה מקובל. בתי המשפט קבעו שביקור באתר הבנייה על בסיס "קריאה" או על בסיס של פעם ב –

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי10/05/20707 צפיות
קריסת עסק מעבר לנזק הכלכלי היא קריסת חלום למייסדים.הנזק הנגרם בתהליך הפירוק הוא רב וכולל במקרים רבים הפסדים ונזק ללקוחות לספקים וכמובן לבעלי העסק.הנזקים במקרים רבים הם לא רק כלכליים הם מלווים בנזקים בריאותיים, משפחתיים, ומשפיעים על הגורמים הרלבנטיים שנים רבות. גם המדינה מפסידה מקריסת עסק: מיסים, משלמת דמי אבטלה לעובדים שפוטרו, לעיתים נדרשים טיפולים של רשויות הרווחה ועוד. .

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי03/05/20498 צפיות
לעיתים אנחנו נוטים דווקא להשקיע בפתרונות לבעיות המעצבנות, אך הפחות חשובות, כי הן מרגיזות ויחסית קלות לטיפול, אבל דוחים את הטיפול בבעיות החשובות והקריטיות כי הן מצריכות מאתנו יותר תשומת לב חשיבה, היוועצות, "טרטור", הוצאת כסף ועוד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica