חפש מאמרים:
שלום אורח
03.12.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך להתנהל נכון עם עובדים

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי04/04/2014696 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תופס צד!

האם מעסיק צריך לתפוס צד של מי מהכפופים לו כנגד עובדים אחרים בארגון.

ובכן, רבים הם המעסיקים התופשים צד עם עובד מסוים כנגד עובד או קבוצת עובדים אחרים!

האם זה טעות? האם לתפוש צד עם עובד או קבוצת עובדים כנגד עובד או קבוצת עובדים אחרים היא מעשה נבון, פעולה נכונה, מעשה שיש בו חוכמה או יותר נכון מעשה שיש בו בכדי לקדם את החברה או העסק.

כ יועץ עסקי אני נתקל פעמים רבות להתארגנות של עובד או עובדים אחרים כנגד עובד או קבוצת עובדים אחרים כאשר קבוצה זאת סוחבת אתה את אחד מבעלי העסק או החברה או מנהל בכיר בחברה.

כמי שנותן ייעוץ אסטרטגי למגוון רחב של חברות ועסקים חשוב לי להדגיש כי כול התערבות של בעל העסק או החברה או מנהל בכיר בחברה גורמת נזק בלתי הפיך לחברה ולתוצאות העסקיות של החברה.

מועסקים נוטים להביא איתם מהבית את התסכול, הרוגז, השטנה, האהבה אל תוך חדרי העבודה, אין זה רק טבעי הדבר כי מקום העבודה הוא המפגש הכי ארוך שיש לאדם מול אדם. בתוך חיי המשרד חיים אנשים ביחד ולא מן הנמנה כי לכול אחד יש דעות שונות, השקפות שונות, מאוויים שונים, תסכולים שונים, ורצונות זדוניים שונים. כאלה אנו בני האנוש. מקום העבודה מבחינתנו מרכז לתוכו את כול ההשתקפות של האופי שלנו לטוב ולרע. עובד אשר רואה את חברו לעבודה בפרספקטיבה שונה מיד יצור אנטגוניזם מולו ומכאן תפתח מלחמה ולפעמים מלחמת עולם. יותר מזה עובד המאיים במשרתו או בכישורו על עובד אחר יוצר לעצמו כר דשא של שונאים מקרב עובדי החברה ומאותו רגע מתחיל העובד המאוים ליצור גלים לפני בעל החברה או המנהל הבכיר תוך שהוא מוביל אותו לדעותיו ולמסקנותיו לגבי העובד ה"מאיים"

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני עומד על כך עם מנהלים שאני עובד איתם כי אסור להם לתפוס צד כזה או אחר עם עובד כזה או אחר, את המסקנות של המעסיק כלפי העובד הוא צריך להסיק בעצמו וזאת ע"י פרמטרים שהוא קובע לעצמו או יעדים שהציב לעובד עם עמד בהם ואם לאוו.

מעסיקים חייבים להטמיע בראשם שאינטרס העובד לא תמיד אינטרס המעסיק (וחס וחלילה לא מתוך כוונה רעה) כך אנו כבני אנוש נוהגים, החיים שלנו כבני אדם מסתובבים תחת אינטרסים ורצונות אישיים והגרוע מכול מ"אגו" הנמצא בכול אחד מאיתנו.

קשה מאד שלא להביא בימים אלה אפרילאת סיפור המזכירה הנאמנה של ראש הממשלה לשעבר שמימים ימימה דאגה להקליט, לשמור ניירת כנגד המעסיק שלה עד כמה טוב הוא היה אליה וההפך. זהו זהותו של בן האנוש בטח בעשורים האחרונים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון עמית יועץ שיווק..

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דורון עמית

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית08/06/14860 צפיות
האם אפשר לפתוח עסק בלי כסף? אולי? מה שבטוח שעסק הנפתח ללא הון עצמי של היזם או הבעלים לא יכול להחזיק לאורך זמן, עסקים לא שורדים בגלל שלא מתכננים אותם נכון והרצון לפתוח את העסק גובר על ההגיון לעשות את העסק בבטחון המקסימלי שלו.

מאת: דורון עמיתהלוואות20/05/14770 צפיות
הבנקים בישראל שינו מגמה, היום הם תומכים ב לתת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, האמת שההחלטה והמדיניות נכונה, הסיכון בפיזור אשראי לעסקים קטנים ובינוניים הוא נמוך שלא כמו בתאגידים הגדולים, היכן נכנסת הסוכנות היהודית לכול הסיפור הזה

מאת: דורון עמיתשיווק20/04/142859 צפיות
איך צריך לעשות שיווק לעסקים קטנים, האם שיווק בעסקים קטנים ובינוניים דומים לשיווק בעסקים וחברות גדולות

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית14/04/14728 צפיות
עולם העבודה משנה כוון, הרבה מאד שכירים חייבים לקחת מגמה זאת ברצינות ולא להשען על התאוריה של שכיר, קבוע, בטוח וכ"ד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי11/04/14777 צפיות
חשיבות העובד בעסק או בארגון אין לה אח ורע, השאלה כיצד אנו מקשרים בין הצורך והיכולת האנושית לבין הטרדות המרובות הפוקדות כול עובד ועובד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי03/04/14785 צפיות
למעשה, לא צריך לפתוח עסק, להשקיע, לעבור את כול התלאות היום יומיות, מספיק להיות עובד ציבור או לעבוד בחברה ציבורית

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי25/03/14615 צפיות
האם למילה מבצע עדיין יש כוח שיווקי, ומה קורה שאין מבצע, האם הלקוחות רוכשים או שמחכים למבצע הבא.

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי10/05/20461 צפיות
קריסת עסק מעבר לנזק הכלכלי היא קריסת חלום למייסדים.הנזק הנגרם בתהליך הפירוק הוא רב וכולל במקרים רבים הפסדים ונזק ללקוחות לספקים וכמובן לבעלי העסק.הנזקים במקרים רבים הם לא רק כלכליים הם מלווים בנזקים בריאותיים, משפחתיים, ומשפיעים על הגורמים הרלבנטיים שנים רבות. גם המדינה מפסידה מקריסת עסק: מיסים, משלמת דמי אבטלה לעובדים שפוטרו, לעיתים נדרשים טיפולים של רשויות הרווחה ועוד. .

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי03/05/20162 צפיות
לעיתים אנחנו נוטים דווקא להשקיע בפתרונות לבעיות המעצבנות, אך הפחות חשובות, כי הן מרגיזות ויחסית קלות לטיפול, אבל דוחים את הטיפול בבעיות החשובות והקריטיות כי הן מצריכות מאתנו יותר תשומת לב חשיבה, היוועצות, "טרטור", הוצאת כסף ועוד.

מאת: מיכל דגן ברעםייעוץ עסקי02/04/20237 צפיות
קיימים סוגים שונים של מוקד טלפוני. לכל אחד מהמוקדים מאפיינים שונים מבחינות רבות. דיון על 2 מהמגוון הרחב שלהנושאים והתחומים שמגדירים את המוקד, ומסייעים בהשגת המטרה שלשמה נוצר.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי11/01/20519 צפיות
המסגרת לביטול צו הריסה מינהלי הותוותה בסעיף 238א (ח’) לחוק התכנון לפיו: לא יבטל בית המשפט צו הריסה מינהלי אלא אם הוכח לו שהבנייה שבגללה ניתן הצו בוצעה כדין או שביצוע הצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת. הוראת סעיף 238א (ח’) לחוק התכנון מתייחסת אפוא לשתי עילות בלבד שבעטיין קמה לביהמ”ש...

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי18/03/191202 צפיות
צו הריסה מנהלי: הורחבה האפשרות להוצאת צו הריסה מנהלי עד חצי שנה מסיום הבניה ובבית מגורים- ימים ממועד האכלוס. 30 ניתן לכלול בצו המנהלי גם הוראות לעניין איסור שימוש ותחולתו בתנאים מסוימים גם חודשים לאחר 6 על עבודה שנעשתה לאחר מתן הצו וגם על בניה מחדש שבוצעה תוך ביצוע ההריסה. ימים לגבי 7 - ימים מהמצאתו ו 4 צו הריסה מנהלי ניתן לביצוע על פי התיקון רק בחלוף עבודה שהסתיימה. במאמר תמצאו את כל הפרטים של התקנות החדשות, מידע על גובה הקנסות והעונשים.

מאת: שלום כהןייעוץ עסקי18/06/18507 צפיות
ההחלטה התקבלה והחיפושים כמעט הסתיימו. זיכיון יכול בהחלט להוות פתרון אידאלי ואתם יודעים איזה מותג אתם רוצים לקנות לעצמכם. עכשיו, רגע לפני שאתם חותמים ומשקיעים לא מעט כסף, כדאי שתהיו מודעים לזכויות ולחובות שלכם.

מאת: אלכסיי קוגןייעוץ עסקי29/04/18602 צפיות
הסכם זכיינות הוא חוזה מחייב אשר נחתם בין הרשת שמציעה למכירה זיכיון לבין יזם שמעוניין לחבור אל אותה רשת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica