חפש מאמרים:
שלום אורח
06.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תמונה אחת טובה מאלף מילים - ומלמדת את כל האותיות.

תמונה אחת טובה מאלף מילים - ומלמדת את כל האותיות!

 

נכדינו החמודים יודעים היום להשתמש בסמרטפונים הרבה לפני שלומדים את ה-א – ב. לצערם הרב, שימוש בסמרטפונים טרם הוכר כמקצוע לימוד – וידיעת הא-ב עדיין חיונית במערכת החינוך. הציניקנים ודאי יעירו: "נחכה ונראה מה תהיה המהפכה הבאה במערכת החינוך". נתעלם מהם, ברשותכם, ובואו ננסה לעזור לנכדינו לשנן את הא-ב בצורה מקורית, חדשנית ונעימה.

בגיל גן חובה הילדים כבר לומדים את הא-ב. הם לא אמורים לשלוט בו, אבל מדי פעם לומדים אות חדשה. כדי לעזור להם במשימה החשובה, נשתמש באהבתם הרבה לסמרטפון.

נצייד כל ילד – בהשגחתנו הצמודה – בסמרטפון. כמובן שנשאר צמודים אליהם ונצא יחד לגינת הבית או לרחוב.

נתחיל בכך שנשיר יחד את השיר " אלף בית "של נעמי שמר:

" אלף - אוהל, בית - זה בית
גימל זה גמל גדול,
מהי דלת? - זוהי דלת
שפותחת את הכול. "

לאחר שסיימנו את השיר (אם לא זוכרים את המלים, הצטיידו בהן מבעוד מועד מהמרשתת),נבקש מהנכדים לצלם חפץ ששמו מתחיל באות א'.

זאת הזדמנות גם ללמוד איות נכון, כיון שאם נכד רוצה לצלם "עלה", זה הרגע הנכון להסביר ש"עלה" מתחיל באות "ע" ולא באות "א".

זה גם רגע הולם לדבר על מלים נרדפות, כיון שודאי תמצאו ליד הבית עץ – אז

נראה מי יודע שקוראים לעץ גם בשם המכובד אילן! ולהבדיל מעץ, אילן דווקא כן מתחיל באות א'.

זאת הזדמנות נהדרת להכיר לנכדים שמות של פרחים. אם יש בגינה פרחי אמנון ותמר, הנכדים יקבלו תמונות יפהפיות.

לאחר שכולם סיימו את המשימה, נבקש מהם לצלם חפץ ששמו מתחיל באות ב'.

מי לא יודע ש"בית" מתחיל באות ב'? אז מותר בהחלט לצלם את הבית. יש ילד ששמו בן? מותר בהחלט לצלם אותו – ואפילו מותר לו להצטלם ב"סלפי". אם לנשיא אובמה מותר, אז גם לבן מותר.אגב, גם אובמה מתחיל בא' – ונראה איזה מהנכדים יצליח לצלם אותו!

אם יש בגינה שליד הבית או במרפסת בגוניה, ספרו להם את שם הצמח ושאלו אותם אם כדאי לצלם אותו.

רק שלא יעלה על דעתם לעשות בלגן רק כדי לצלם אותו משום שגם הוא מתחיל באות ב'....

וכך הגענו לאות ג'. עובר גבר ברחוב? שאלו אם מותר לצלם אותו וקדימה לעבודה. אם אין עוברי אורח, יש ודאי גדר – ויתרונו בכך שאפשר לצלם אותו מבלי לבקש ממנו רשות.

כולם מכירים את המשחק "משלוש יוצא אחד". אנחנו נעשה כעת את ההפך: מאחד יוצאים שלושה. והנה הפטנט הנחמד, כחזרה על מלים נרדפות: אחד הנכדים צילם איש שהלך ברחוב? "איש" מתחיל בא', ומלה נרדפת ל"איש" היא המלה "אדם".

לכשנגיע לאות ב', נדבר על כך שאדם יכול להיקרא גם "בן אדם" – והנה שימוש נוסף לאותה תמונה.

מגיעים לאות ג'? ה"איש" או ה"אדם" שנעשה "בן אדם" יהפוך כעת ל"גבר" – והנה שימוש משולש באותה תמונה.

נמשיך במשחק על פי קשב המשתתפים או שנחליט מראש עד איזו אות רוצים להגיע.

לכשנחזור הביתה, נעביר את התמונות שצילם כל ילד למחשב, נדפיס אותן ונבקש מכל נכד לכתוב ליד כל תמונה את האות שהתמונה מייצגת.

בילוי נעים!

משחקים נחמדים נוספים ממתינים לכם באתר:

"מעניין את הסבתא

 תגיות המאמר: אותיות, צילום, תמונה, נכד


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קורה שורץ

www.saba-sabta.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20569 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"חינוך ילדים12/07/19406 צפיות
אם חלק מהנכדים שלנו כבר גדולים , נצלו את החופש להקניית תכנון פיננסי וחינוך לחיסכון. בדרך כלל הסבים מפנקים, אבל אפשר תוך כדי פינוק גם לחנך.

שני מתכונים קלים לעוגיות שאפשר להכין יחד עם הילדים, או אפילו לאפשר לילדים להכין בעצמם.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191538 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181923 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181816 צפיות
היום נעסיק את הנכדים ביום עיצוב פנים. נכין עפרונות,מחקים, סרגלים, דפי ניר חשבון, דפי נייר צבעוני במגוון צבעים ומספריים. כל נכד יקבל דף נייר חשבון. הוא מתבקש לצייר את חדרו. אם הנכד קטן ועדיין ולא יודע מהו קנה מידה, נסביר לו. אם הוא קטן מדי, נצייר את היקף החדר עבורו. חשוב לציין את מיקום החלון והדלת שבחדר הנכד.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181783 צפיות
היום אנחנו נדבר על כלכלה קלה. כל נכד מקבל מדי פעם כסף. חלקם מקבלים דמי כיס בצורה מסודרת,נכדים אחרים מקבלים מתנה ליום ההולדת, לחגים או בהזדמנויות אחרות. לכל אחד מהנכדים יש ודאי הרבה יותר תכניות על מה להוציא את הכסף מאשר הזדמנויות לקבל את הכסף. הנה יש לנו היום זמן לבנות יחד סדר עדיפויות להוצאות ולהתאים את ההוצאות להכנסות.

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: כרמי אומרוהורות03/06/20161 צפיות
אחד הדברים החשובים שלמדתי זה שלפעמים צריך לשחרר ולא תמיד צריך להיות סופר מאמי

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20569 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: בתיה כץהורות11/09/191130 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/191583 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/191538 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191538 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/191652 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica