חפש מאמרים:
שלום אורח
19.05.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ייצור צינורות פלסטיק

מאת: Roei Kalvoעסקים - כללי01/06/2014845 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
צינורות פלסטיק – מה זה?

השיפורים במדעי החומר הביאו לנו חומר חדש, עמיד יותר מרבים מהחומרים שהיו נוהגים להשתמש בעבר, חומר זה הוא פלסטיק. יש לו את היכולת לספק שירות חיים שווה ערך לזה מבטון או מתכת אך בטווח רחב יותר של סביבות. היתרון הענק ביותר שיש לצינורות הפלסטיק הוא שהם אינם מחלידים.

מאז 1977 שוק הצינורות גדל באופן משמעותי, כמעט הוכפל, חלק עצום מהצמיחה הוא צינורות פלסטיק (כמעט 80% מהצמיחה) אשר ניחנים בביצועים מעולים במערכות קריטיות.

צינורות פלסטיק הוכנסו לארה"ב בסוף שנות ה-50 ומאז הפך לחומר המועדף ביותר. הסיבות העיקריות למעבר לצינורות פלסטיק הן: שהם קלים יותר להובלה ולכן תחבורה זולה יותר, קלים יותר לטיפול, קלים יותר להתקנה, קלים יותר לתחזוקה, וכל זאת עם אורך חיי שירות של למעלה מ-100 שנים.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של צינורות פלסטיק, אלה הכוללים פוליוויניל כלוריד הידוע גם כ-PVC, פוליאתילן הידוע גם כ-PE ולבסוף זכוכית משוריינת פלסטיק הידוע גם כ-GRP או צינור פיברגלס.

שלושת החומרים האלה יכולים להתפצל לשתי קטגוריות שונות: תרמו-פלסטיים ופלסטיק תרמי כאשר התרמופלסטיים מורכבים מ-PVC ו-PE ואילו צינורות תרמיים עשויים מ-GRP.

צינורות פלסטיק פוליאתילן והשימוש בהם

כמו המצאות רבות שהומצאו לצורך שימוש אחר מאשר השימוש שנעשה בהן כיום, בשנת 1933 הומצא פוליאתילן ((PE בבריטניה והפך לממוסחר בשנת 1939, לעומת זאת, השימוש היה לבידוד כבלי טלפון וכבלים קואקסיאליים ולא השתמשו בו לשם כך עד לשנות ה-50 כשהגיע לארה"ב ונעשה בו שימוש בעיקר בתעשיית הגז למרות ש-PE הוא לא השרף המוביל לצינורות היו לו שימושים רבים בתעשיית המים בשל הגמישות והחוסן שלו. ישנן שתי סיבות עיקריות להצלחה של צמיחת פוליאתילן ברשויות רבות. הסיבה הראשונה היא היכולת שלו להיות בשימוש בטכנולוגיות רבות. הסיבה השנייה היא חוסר של חומרים מפרקים אחרים שיכולים להתמזג איתו.

פוליאתילן מסווג לשלוש קבוצות על בסיס צפיפות, חברה אמריקאית לבדיקות וחומרים ((ASTM סיווגה אותם לסוג 1 – פוליאתילן בצפיפות נמוכה, סוג 2- פוליאתילן בצפיפות בינונית, סוג 3- פוליאתילן בצפיפות גבוהה היא בעלת אפשרות להתקנה בקיר ובפרופילים מוצקים. הקיר המוצק מתאים לשימוש בכוח הכבידה, כמו גם מערכות מים בלחץ בתוך פרופיל אשר מתאים רק למערכות מים  בכוח הכבידה.

השימוש עבור תשתיות מים בפוליאתילן בצפיפות גבוהה הוא הצינור הנפוץ ביותר, עם זאת צינור PEבצפיפות בינונית יכול לשמש גם הוא עבור תשתיות מים אך במקרים נדירים מאוד.

הפוליאתילן בצפיפות גבוהה יכול להיות יקר יותר בעלות הראשונית אך זול יותר לאורך חיי השימוש הכוללים בעיקר בשל התחזוקה המוגבלת שהוא דורש. אורך החיים נע בין 50 ל-100 שנים.

PE בצפיפות גבוהה עמיד בפני קורוזיה פנימית וחיצונית ומציע שחיקה גבוהה יותר של התנגדות מכל צינורות הפלסטיק, הוא גם גמיש מאוד, בעל התנגדות גבוהה להתפשטות סדקים, עמיד בטמפרטורות נמוכות ובעל עמידות גבוהה בפני שברים. במבט לעתיד העתיד של הפוליאתילן בצפיפות גבוהה מזהיר מאוד.

יש בפוליאתילן בצפיפות גבוהה טביעת פחמן דו חמצני נמוך, חיי שירות ארוכים, תחזוקה נמוכה והוא ניתן למיחזור מה שהופך אותו לחומר המועדף לצנרת.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

R&R Software Solutions

SEO Expert Roei Kalvo

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת Roei Kalvo

מאת: Roei Kalvoאיכות הסביבה 11/12/171078 צפיות
מהו פינוי נייר? איך מבצעים פינוי נייר? איזה שלבים כלולים בתהליך מיחזור נייר? למה גופי תעשייה זקוקים לשירותי פינוי נייר?

מאת: Roei Kalvoשיפוצים22/05/17727 צפיות
חיסכון כספי בעת שיפוץ חיצוני לבניין, כנסו ובדקו לפני שיפוץ את הדגשים לעבודה נכונה

מאת: Roei Kalvoשיפוצים21/05/17649 צפיות
מהו עבודתו של עובד גובה בסנפלינג? מהם סוגי העבודות שיפוץ ושדרוג הבתים בסנפלינג.

מאת: Roei Kalvoביטוח - כללי10/03/163054 צפיות
כל ההיבטים שצריך לדעת לפני שסוגרים ביטוח צלילה - כנסו ותלמדו כדי שלא יעבדו עליכם!

מאת: Roei Kalvoספורט ימי 10/03/162157 צפיות
כל הטיפים לבחירת מועדון צלילה הטוב ביותר ומה נותנים לכם בקורס צלילה כדי שלא יעבדו עליכם!

מאת: Roei Kalvoשיפוצים12/08/15842 צפיות
התמחות באדריכלות ועיצוב פנים בערים עתיקות שיפוצים בירושלים כעיר בירה

מאת: Roei Kalvoספורט ימי 12/08/152042 צפיות
קורס צלילה באילת הינו אחד מהאטרקציות המושכות בתקופה האחרונה בספורט הימי, ענף הצלילה בשנים האחרונות מלווה בטכנולוגיה חדשה באמצעים חדישים שלא היו קודם לכן. אצלנו בדיפ סיאם תוכלו למצוא את מגוון האמצעים הטכנולוגים החדישים בליווי מדריכים מקצועיים בענף הצלילה על מנת שאתם לא תשכחו את חווית הצלילה או קורס הצלילה שלכם.

מאמרים נוספים בנושא עסקים - כללי

מאת: ישראל רף עסקים - כללי01/05/2273 צפיות
נטוורקינג הוא אחד הכלים החזקים ביותר בעולם הפרסום ובאירועים עסקיים. מהו המוצר הפרסומי היעיל ביותר עבורך שיבדל אותך משאר המשתתפים ויקנה לך יתרון משמעותי לטווח ארוך. מסר אישי או עסקי ממותג בעציץ – המוצר הפרסומי הטוב ביותר לאירועים עסקיים לקבלת תוצאה עסקית מעולה. אשמח לעזור ישראל רף 052-2978583

מאת: אופירעסקים - כללי28/02/22285 צפיות
נושא הסמכת iso מאז ומתמיד היה נושא רגיש לבעלי עסקים ומותגים שגורר לאחרי כן כאב ראש, לחץ וחרדה. הסיבה לכך היא כי לא כולם באמת יודעים מה צריך על מנת להגיע להסמכה המושלמת, ואין כאן מורכבות כבדה מדי, בעיקר כאשר מלווים אתכם אנשי המקצוע הטובים ביותר.

מאת: בנימין קלינגרעסקים - כללי27/02/22282 צפיות
בנימין קלינגר היתרי בניה מחפשים מומחה בתחום ביטול צווי הריסה והיתרי בניה? זקוקים לייעוץ מותאם אישית מיועץ רישוי מנוסה? משרד קלינגר היתרי בניה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי מתמחה בייעוץ ייצוג ועבודה מול גורמים מוניציפאלים הקשורים בהוצאת היתרי בניה, תכנון ערים וסביבה, מיסוי, רישוי עסקים, בקשות לשימוש חורג, שינוי יעוד, הכשרת חריגות בניה, ביטול צווי סגירה, הפסקת עבודה, צווי הריסה. בקשות לשינוי תב"ע ,היתרי בניה, אדריכלות, קידום בקשות ,זירוז הליכים בירוקרטים ,יעוץ סטטוטורי, הסדרים והסכמים עם הרשויות, שרותי הנדסה ופקוח על הבניה.

מאת: בנימין קלינגרעסקים - כללי27/02/22298 צפיות
תיקון 66 לחוק סדר הדין הפלילי יכול למנוע כתב אישום נגדך בעבירות בניה-חשוב לדעת! חשוב לדעת-עבירות תכנון ובנייה - עבירה פלילית, אך אפשר גם אחרת. בנייה ללא היתר מהווה עבירה פלילית. אך אם ביצעתם עבירת בנייה, אין זה אומר שאתם בדרך למאסר או שהבנוי ללא היתר ייהרס.

מאת: אבי דוידיעסקים - כללי02/02/22375 צפיות
מה צריך לדעת בשביל לבחור נכון חברת ניקיון משרדים תל אביב

מאת: אופירעסקים - כללי18/01/22449 צפיות
גם אם אין לכם היכרות כלשהי עם ארגון ISO, אתם בהחלט זקוקים לו. יחד עם זאת, חשוב שתדעו שזה בסדר ולא כולם מכירים את הארגון. ועל מנת שיוכלו ליהנות מתקני הארגון, גם לא חייבים להכיר אותו. ומיד גם תבינו מדוע.

מאת: ישראל רף עסקים - כללי25/11/21444 צפיות
ט"ו בשבט הוא חג האילנות, זו הזדמנות נהדרת להעניק מתנות לעובדים, מתנות ללקוחות ולהעמיק את הקשר האישי והעסקי. קיימת דרך מעולה לציין את החג הנפלא הזה, ולחזק את הקשר בין האדם לטבע, בין תהליכי טיפוח וצמיחה, והיא באמצעות בחירת עציצים ממותגים, מארזי שי, שיעמיק את הקשר עם העובדים, הלקוחות והספקים שלכם. נשמח לעזור ישראל רף 052-2978583

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica