חפש מאמרים:
שלום אורח
16.06.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ייצור צינורות פלסטיק

מאת: Roei Kalvoעסקים - כללי01/06/2014987 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
צינורות פלסטיק – מה זה?

השיפורים במדעי החומר הביאו לנו חומר חדש, עמיד יותר מרבים מהחומרים שהיו נוהגים להשתמש בעבר, חומר זה הוא פלסטיק. יש לו את היכולת לספק שירות חיים שווה ערך לזה מבטון או מתכת אך בטווח רחב יותר של סביבות. היתרון הענק ביותר שיש לצינורות הפלסטיק הוא שהם אינם מחלידים.

מאז 1977 שוק הצינורות גדל באופן משמעותי, כמעט הוכפל, חלק עצום מהצמיחה הוא צינורות פלסטיק (כמעט 80% מהצמיחה) אשר ניחנים בביצועים מעולים במערכות קריטיות.

צינורות פלסטיק הוכנסו לארה"ב בסוף שנות ה-50 ומאז הפך לחומר המועדף ביותר. הסיבות העיקריות למעבר לצינורות פלסטיק הן: שהם קלים יותר להובלה ולכן תחבורה זולה יותר, קלים יותר לטיפול, קלים יותר להתקנה, קלים יותר לתחזוקה, וכל זאת עם אורך חיי שירות של למעלה מ-100 שנים.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של צינורות פלסטיק, אלה הכוללים פוליוויניל כלוריד הידוע גם כ-PVC, פוליאתילן הידוע גם כ-PE ולבסוף זכוכית משוריינת פלסטיק הידוע גם כ-GRP או צינור פיברגלס.

שלושת החומרים האלה יכולים להתפצל לשתי קטגוריות שונות: תרמו-פלסטיים ופלסטיק תרמי כאשר התרמופלסטיים מורכבים מ-PVC ו-PE ואילו צינורות תרמיים עשויים מ-GRP.

צינורות פלסטיק פוליאתילן והשימוש בהם

כמו המצאות רבות שהומצאו לצורך שימוש אחר מאשר השימוש שנעשה בהן כיום, בשנת 1933 הומצא פוליאתילן ((PE בבריטניה והפך לממוסחר בשנת 1939, לעומת זאת, השימוש היה לבידוד כבלי טלפון וכבלים קואקסיאליים ולא השתמשו בו לשם כך עד לשנות ה-50 כשהגיע לארה"ב ונעשה בו שימוש בעיקר בתעשיית הגז למרות ש-PE הוא לא השרף המוביל לצינורות היו לו שימושים רבים בתעשיית המים בשל הגמישות והחוסן שלו. ישנן שתי סיבות עיקריות להצלחה של צמיחת פוליאתילן ברשויות רבות. הסיבה הראשונה היא היכולת שלו להיות בשימוש בטכנולוגיות רבות. הסיבה השנייה היא חוסר של חומרים מפרקים אחרים שיכולים להתמזג איתו.

פוליאתילן מסווג לשלוש קבוצות על בסיס צפיפות, חברה אמריקאית לבדיקות וחומרים ((ASTM סיווגה אותם לסוג 1 – פוליאתילן בצפיפות נמוכה, סוג 2- פוליאתילן בצפיפות בינונית, סוג 3- פוליאתילן בצפיפות גבוהה היא בעלת אפשרות להתקנה בקיר ובפרופילים מוצקים. הקיר המוצק מתאים לשימוש בכוח הכבידה, כמו גם מערכות מים בלחץ בתוך פרופיל אשר מתאים רק למערכות מים  בכוח הכבידה.

השימוש עבור תשתיות מים בפוליאתילן בצפיפות גבוהה הוא הצינור הנפוץ ביותר, עם זאת צינור PEבצפיפות בינונית יכול לשמש גם הוא עבור תשתיות מים אך במקרים נדירים מאוד.

הפוליאתילן בצפיפות גבוהה יכול להיות יקר יותר בעלות הראשונית אך זול יותר לאורך חיי השימוש הכוללים בעיקר בשל התחזוקה המוגבלת שהוא דורש. אורך החיים נע בין 50 ל-100 שנים.

PE בצפיפות גבוהה עמיד בפני קורוזיה פנימית וחיצונית ומציע שחיקה גבוהה יותר של התנגדות מכל צינורות הפלסטיק, הוא גם גמיש מאוד, בעל התנגדות גבוהה להתפשטות סדקים, עמיד בטמפרטורות נמוכות ובעל עמידות גבוהה בפני שברים. במבט לעתיד העתיד של הפוליאתילן בצפיפות גבוהה מזהיר מאוד.

יש בפוליאתילן בצפיפות גבוהה טביעת פחמן דו חמצני נמוך, חיי שירות ארוכים, תחזוקה נמוכה והוא ניתן למיחזור מה שהופך אותו לחומר המועדף לצנרת.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

R&R Software Solutions

SEO Expert Roei Kalvo

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת Roei Kalvo

מאת: Roei Kalvoאיכות הסביבה 11/12/171584 צפיות
מהו פינוי נייר? איך מבצעים פינוי נייר? איזה שלבים כלולים בתהליך מיחזור נייר? למה גופי תעשייה זקוקים לשירותי פינוי נייר?

מאת: Roei Kalvoשיפוצים22/05/17956 צפיות
חיסכון כספי בעת שיפוץ חיצוני לבניין, כנסו ובדקו לפני שיפוץ את הדגשים לעבודה נכונה

מאת: Roei Kalvoשיפוצים21/05/17846 צפיות
מהו עבודתו של עובד גובה בסנפלינג? מהם סוגי העבודות שיפוץ ושדרוג הבתים בסנפלינג.

מאת: Roei Kalvoביטוח - כללי10/03/163550 צפיות
כל ההיבטים שצריך לדעת לפני שסוגרים ביטוח צלילה - כנסו ותלמדו כדי שלא יעבדו עליכם!

מאת: Roei Kalvoספורט ימי 10/03/162631 צפיות
כל הטיפים לבחירת מועדון צלילה הטוב ביותר ומה נותנים לכם בקורס צלילה כדי שלא יעבדו עליכם!

מאת: Roei Kalvoשיפוצים12/08/151041 צפיות
התמחות באדריכלות ועיצוב פנים בערים עתיקות שיפוצים בירושלים כעיר בירה

מאת: Roei Kalvoספורט ימי 12/08/152487 צפיות
קורס צלילה באילת הינו אחד מהאטרקציות המושכות בתקופה האחרונה בספורט הימי, ענף הצלילה בשנים האחרונות מלווה בטכנולוגיה חדשה באמצעים חדישים שלא היו קודם לכן. אצלנו בדיפ סיאם תוכלו למצוא את מגוון האמצעים הטכנולוגים החדישים בליווי מדריכים מקצועיים בענף הצלילה על מנת שאתם לא תשכחו את חווית הצלילה או קורס הצלילה שלכם.

מאמרים נוספים בנושא עסקים - כללי

מאת: ישראל רף עסקים - כללי16/07/231870 צפיות
מתנות לראש השנה, עציצים ממותגים, שיבטיחו לך הצלחה עסקית כל השנה. המטרה של כל עסק, למצוא מתנה לראש השנה שתשלב את הרצון לשמח את העובדים והלקוחות שתקדם את העסק עם תוצאות מעולות לטווח ארוך, וזאת בהשקעה כספית קטנה יחסית. עציץ ממותג עם הלוגו והמסר שלכם, משפט קצר או מוטו המאפיין את העסק, זו דרך מצוינת להעניק תשומת לב – לעובדים וללקוחות כאחד. נשמח לעזור ישראל רף 052-2978583

מאת: ישראל רף עסקים - כללי13/12/222777 צפיות
סרטון מתנות ממותגות לטו בשבט ברוח החג עם מסר אישי ממותג מתנות לטו בשבט ברוח החג עם מסר אישי ממותג, מתנה שמרחיבה את הלב ומעלה חיוך תיצור אווירה נפלאה לשמירה על הקשר עם הלקוחות, צוות העובדים, הספקים, ונותני השירות. מתנה שתשדרג את היחסים שלכם עם הלקוחות והעובדים לאורך כל השנה יש דרך לעזור לכם להשיג את המטרה הזו! נשמח לעזור ישראל רף 052-2978583

מאת: בנימין קלינגרעסקים - כללי12/10/221878 צפיות
1. מהו תכנון? בכל מקום בו אנו נמצאים, אנו משתמשים במרחב בדרכים שונות. על מנת להבטיח ניצול יעיל של המרחב, יש צורך לתאם בין מגוון השימושים המתקיימים בו, ולדאוג לתשתיות כמו תחבורה, מים, חשמל ועוד. לשם כך מתקיים הליך התכנון ברמות שונות, מתכנון נקודתי ועד תכנון כלל ארצי. הליך זה קובע כיצד ישתלבו השימושים השונים, הלכה למעשה, ונותן מענה לשאלות כגון היכן וכמה ניתן לבנות במרחב נתון, מה נחוץ לשם אישור הבנייה וכיצד ניתן לספק את הצרכים של המשתמשים. בסופו של הליך התכנון מתקבלת תכנית, המורכבת בעיקרה מתשריט (מפה המבטאת באופן גרפי את הוראות התכנית הנוגעת למרחב גאוגרפי נתון), תקנון (הוראות בכתב הקובעות מה מותר ומה אסור לבנות על הקרקע שבתכנית, כיצד לבנות ולאיזה מטרות) ומסמכים נוספים בהתאם לצורך.

מאת: בנימין קלינגרעסקים - כללי30/05/221948 צפיות
הריני להעלות בפניכם נוהל עבודה, לדיון בהתנגדויות בפני הוועדה המקומית לבקשות להיתרי בניה ולתכניות בנין עיר. נוהל העבודה יועלה לאתר האינטרנט ההנדסי של הוועדה המקומית לתכנון ולבניה. הנכם מתבקשים לפעול מעתה ואילך בהתאם להנחיות המפורטות בנוהל העבודה. הנוהל נערך בהיוועצות עם היועץ המשפטי ומושתת על ההוראות הקבועות בחוק התכנון והבניה התשכ״ה 1965( כהגדרתו בנוהל – חוק התכנון והבניה( ועל הקבוע בתקנות התכנון והבנייה )רישוי בנייה(, תשע״ו 2016( כהגדרתן בנוהל – תקנות רישוי בניה(.

מאת: ישראל רף עסקים - כללי26/05/222102 צפיות
כל בעל עסק מכיר את החשיבות של תהליך ה"מיתוג" בקרב קהל הלקוחות הקיים, הלקוחות הפוטנציאליים והקולגות העסקיים השונים. לצד עטים, מחברות ומוצרים שאנו רגילים לקבל מתנות בכנסים, יש את בעלי העסקים שמעניקים מתנות מוצרי פרסום שאנשים באמת שומרים אותן… עציצים ממותגים עם מסר אישי נשמח לעזור ישראל רף 052-2978583

מאת: ישראל רף עסקים - כללי01/05/221964 צפיות
נטוורקינג הוא אחד הכלים החזקים ביותר בעולם הפרסום ובאירועים עסקיים. מהו המוצר הפרסומי היעיל ביותר עבורך שיבדל אותך משאר המשתתפים ויקנה לך יתרון משמעותי לטווח ארוך. מסר אישי או עסקי ממותג בעציץ – המוצר הפרסומי הטוב ביותר לאירועים עסקיים לקבלת תוצאה עסקית מעולה. אשמח לעזור ישראל רף 052-2978583

מאת: אופירעסקים - כללי28/02/221560 צפיות
נושא הסמכת iso מאז ומתמיד היה נושא רגיש לבעלי עסקים ומותגים שגורר לאחרי כן כאב ראש, לחץ וחרדה. הסיבה לכך היא כי לא כולם באמת יודעים מה צריך על מנת להגיע להסמכה המושלמת, ואין כאן מורכבות כבדה מדי, בעיקר כאשר מלווים אתכם אנשי המקצוע הטובים ביותר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica