חפש מאמרים:
שלום אורח
01.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

יום הולדת: טקס האוסקר.

יום הולדת: טקס האוסקר.

הילדות כבר בנות 9-10 והן כבר הספיקו לראות אי-אלו סרטים ומכירים שחקנים ושחקניות מתוכניות הילדים.

כל מה שצריך לקראת יום ההולדת הזה הוא לגייס כמה אמהות נוספות שיודעות מעט לאפר ולהלביש. אם האמהות עסוקות, בקשו מהבת הגדולה יותר שתזמין כמה מחברותיה – הן יתלהבו מאד לאפר ולקשט. גם הנערות עסוקות מדי? נסו לגייס כמה סבתות: הן ודאי יודעות לאפר. הפעם האיפור לא נועד להסתיר קמטים להראות פנים צעירות יותר, אלא להפך: לנסות לבגר פנים צעירות – ומה קל מזה? בקשו מבן בוגר או חברה קרובה להצטייד במצלמת וידאו ולצלם את כל האירוע.

הכינו כמה סטים של איפור לילדות, הכינו צעיפים ומחרוזות והכי חשוב: הכינו רצועת בד פשוט ואדום, באורך שניים – שלושה מטר.

ספרו לילדות שהיום יום ההולדת הוא בסגנון טקס חלוקת פרסי האוסקר, רק שהפעם זה לא יערך בהוליווד המהוללת, אלא בביתכם הקט. כל ילדה צריכה להחליט את מי משחקני תוכניות  הילדים, מהפסטיבלים של שירי הילדים או מסרטי הילדים, היא רוצה לגלם. כל ילדה צריכה לבחור פריט או שניים שתוסיף לבגדיה, איפור כלשהו שאחת המתנדבות תאפר אותה והכי חשוב: היא צריכה להכין נאום משכנע. בנאום היא צריכה להסביר מדוע הדמות שהיא בחרה ראויה לקבלת פרס האוסקר המהולל!

בקשו מהילדות להחליט ביניהן על פי איזה סדר תעלה כל אחת על ה"שטיח האדום", תעבור עליו מקצה לקצה ולשאת נאום קצר ומשכנע ככל האפשר. הן לא מצליחות להחליט? הכינו פתקים עם מספרים כמספר המשתתפות ועשו הגרלה.

כמובן שיש למנות מראש ועד שיבחר בנאום הטוב ביותר, בדמות הדומה ביותר ועוד אלמנטים חשובים, עליהם מחליטי ם מראש.למשל: מי הכי מצחיקה? מישרה הכי יפה – אם החליטו לשיר? חשוב לספר לילדות מה הקריטריונים לבחירת המנצחות, כדי יידעו במה להשקיע את מאמציהן.

תכינו פרסים למנצחות ופרסי ניחומים לכל מתמודדת שלא עברה את האודישין.( החוויה היא ההכנות וההתרחשות – הפרסים ממש לא חשובים כאן.)

אפשר כעת לעשות להפסקה מתודית ומלודית– לא ללמידה, כי אם לאכילה. תנו לילדות ליהנות, לדסקס, לצחוק – אל תזרזו אותן.

לפני העוגה, הגיע זמן ההקרנה: תקרינו לפניהן את הסרט שצולם. גם אם המתמודדות לא יהפכו לשחקניות ממש, אין ספק שהסרט הזה יזכה במחיאות כפיים!!!

בקשו מהן להחליט על שם לסרט ובחרו בשם המוצלח ביותר, על פי הצבעת הרוב.

 

לרעיונות נוספים לחגיגת יום ההולדת, גלשו ל-

http://www.saba-sabta.co.il/yomholedet

מזל טוב!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קורה שורץ

www.saba-sabta.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20439 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"חינוך ילדים12/07/19398 צפיות
אם חלק מהנכדים שלנו כבר גדולים , נצלו את החופש להקניית תכנון פיננסי וחינוך לחיסכון. בדרך כלל הסבים מפנקים, אבל אפשר תוך כדי פינוק גם לחנך.

שני מתכונים קלים לעוגיות שאפשר להכין יחד עם הילדים, או אפילו לאפשר לילדים להכין בעצמם.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191502 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181894 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181789 צפיות
היום נעסיק את הנכדים ביום עיצוב פנים. נכין עפרונות,מחקים, סרגלים, דפי ניר חשבון, דפי נייר צבעוני במגוון צבעים ומספריים. כל נכד יקבל דף נייר חשבון. הוא מתבקש לצייר את חדרו. אם הנכד קטן ועדיין ולא יודע מהו קנה מידה, נסביר לו. אם הוא קטן מדי, נצייר את היקף החדר עבורו. חשוב לציין את מיקום החלון והדלת שבחדר הנכד.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181769 צפיות
היום אנחנו נדבר על כלכלה קלה. כל נכד מקבל מדי פעם כסף. חלקם מקבלים דמי כיס בצורה מסודרת,נכדים אחרים מקבלים מתנה ליום ההולדת, לחגים או בהזדמנויות אחרות. לכל אחד מהנכדים יש ודאי הרבה יותר תכניות על מה להוציא את הכסף מאשר הזדמנויות לקבל את הכסף. הנה יש לנו היום זמן לבנות יחד סדר עדיפויות להוצאות ולהתאים את ההוצאות להכנסות.

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20439 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: בתיה כץהורות11/09/191004 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/191453 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/191494 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191502 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/191614 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181991 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica