חפש מאמרים:
שלום אורח
17.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רעידות אדמה במדינת ישראל

כולנו שמענו בעבר את המונח רעידות אדמה, אך גם אם טרם חווינו אחת זה לא אומר שלא נחווה אחת בעתיד. מדינת ישראל נמצאת על אזור מועד לפורענות מהבחינה הזאת משום שנמצאת על השבר הסורי אפריקאי והדבר צריך להדליק אצלנו נורה אדומה. איך נזהרים ולמה זה קורה, כאן נדבר על כל הסיבות לכך, נציין את הדרכים להישמר ולמה כדראי לנו להתחיל לחשוב על חיזוק מבנים והיערכות למצב.

כמה מילים על רעידות אדמה

רעידת אדמה היא למעשה תופעת טבע, אשר מתרחשת לאור התזוזות של הלוחות הטקטוניים אשר מרכיבים את פני הקרום של כדור הארץ. הלוחות נעים לאיטם כל הזמן, אך כאשר משתחרר לחץ מתוך בטן האדמה, הוא מחפש את המקומות להתפרץ בהם בין הלוחות אשר נעים ממקומם עקב כך ועל פני הקרקע הדבר מורגש כרעידה. מיקום הנקודה בה מתחיל הרעש נקראת מוקד הרעש, ועצמתה מוגדרת על פי מרחק הטווח מהמוקד שבו היא הורגשה.

רעידות אדמה
נמדדות בסולם ריכטר, אשר מאפשר לנו למקם אותה על ציר מוגדר וכך להעריך את העצמה שלה ומבטאת את כמות האנרגיה היחסית שהשתחררה מהמוקד. רעידות שהוערכו בסולם 2 ומטה הן מזעריות וסביר להניח שלא נרגיש אותן כלל. למעשה, לרוב רעידה שלא עובדת את המדד של 4 בסולם ריכטר אינה גורמת נזק ונרגיש אותן לפרקים. מכאן והלאה, כל הרעידות אשר נמדדות כמה שיותר גבוה יהיו גם מסוכנות יותר וזה יכול להתבטא בדרכים שונות מתזוזות של אלמנטים בבית ועד לקריסת מבנים ולהוות סכנת חיים. רעידת האדמה החזקה ביותר שהוגדרה עד כה נמדדה כ-9.9 בסולם ריכטר וההשפעה שלה עלולה להיות קטלנית באזורים של עד500 ק"מ ממוקד הרעש.

האם הבית שלנו מוגן בפני רעידות אדמה?

אנחנו נוהגים לחשוב כי בתינו הוא מבצרינו, אך לא כך הדבר משום שבעת רעידת אדמה אנחנו עלולים למצוא את עצמנו ללא בית, רעידת אדמה עלולה להוות נזק גדול למבנה, לא אחת רחובות שלמים נחרבו ואף ערים כתוצאה מכך. לכן, אסור להזניח את העובדה כי עלול להיגרם נזר למשפחה שלנו אשר שוהה במקום לא בטיחותי.

כיום גברה המודעות לכך שיש לבצע מספר פעולות אשר יכולות להציל את חיינו ואת חיי משפחתנו, ולאור כך קבעה הממשלה תקן בשנת 2005 הקובע את הסטנדרטים לבית בטוח מפני רעדי אדמה. כחלק מהתקנה נקבע כי כל הבתים הנבנו לפני שנת 1980 אינם עומדים בתקן ויש לבצע להם חיזוק מבנים, הכוללים את חיזוק העמודים, הקשחת המבנה והוספת חדר ממ"ד. לאור העובדה כי לא ניתן לחזות באופן ודאי את עיתוי הרעידה, יש להתייעץ עם מהנדס מומחה על מנת לוודא כי אתם גרים במבנה בטיחותי ויציב.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שני אוחנה

מאת: שני אוחנהעסקים - כללי21/11/141000 צפיות
משאבות חום צ'ילרים פועלות באמצעות טכנולוגיה ייחודית של מחזור אנרגיות, דבר שהופך אותן למוצר החימום החסכוני ביותר הקיים היום בשוק, ובדרך זאת גם מאפשר הורדת חשבון החשמל וגם תרומה לסביבה. מהסיבות הללו ובזכות הפעלה נוחה ותחזוקה פשוטה, השימוש בהן הולך וגובר מדי יום והוא המוצר הפופולרי בשוק הפרטי והמוסדי כאחד.

מאת: שני אוחנהייעוץ עסקי21/11/141168 צפיות
הקמת עסק היא פעולה הדורשת תכנון מקדים והכנת תכנית עסקית אשר תאפשר לנו ללמוד את השוק ולנהל את עצמנו נכון מבחינת כלכלית. כדאי לקבל ייעוץ עסקי ממומחים בנושא על מנת לגבש את התכנית אשר תתאים לכם באופן מושלם ותאפשר לכם להתרומם, לקבל החלטות עסקיות נכונות והמשך להתפתח ולגדול.

מאת: שני אוחנהתעשייה07/11/14947 צפיות
העברת מפעלים היא פעולה אשר רק חברות אשר מיומנות לכך, עם הציוד הנדרש יכולות לבצע, תוך שמירה על תכנון מוקדם, לוח זמנים מסודר והתחשבות בצרכי המפעל. לפני כל העברה יש לבצע יערכות מבחינת היקף הציוד והיקף הצוות אשר דרושים לביצועה.

מאת: שני אוחנהאדריכלות07/11/141117 צפיות
ישנם שיקולים רבים בקנית דירות חדשות, הראשונה מבניהם היא כמובן המחיר. המחיר מהווה שיקול מרכזי לגבי אזור המגורים וסוג הבית. כמו כן, שיקול מרכזי נוסף הוא המצב המשפחתי שלכם, כלומר מספר הנפשות עכשיו ואף בעתיד. בנוסף, קיימים שיקולים אינדיבידואלים כמו מיקום העבודה, מערכות החינוך, דרכי הגישה ועוד.

מאת: שני אוחנהסטיילינג24/10/142573 צפיות
חושבים על שיפוץ? תחשבו שוב. הכירו את המונח החדש בתחום העיצוב – הום סטיילינג, אשר מאפשר לשנות את מראה הבית וחדשו רק באמצעות הזזת אובייקטים בחלל ללא עבודות קבלן ושינוי הסגנון כולל התאמת הצבעוניות, הריהוט, הוילונות והשטיחים.

מאת: שני אוחנהסטיילינג24/10/142571 צפיות
חושבים על שיפוץ? תחשבו שוב. הכירו את המונח החדש בתחום העיצוב – הום סטיילינג, אשר מאפשר לשנות את מראה הבית וחדשו רק באמצעות הזזת אובייקטים בחלל ללא עבודות קבלן ושינוי הסגנון כולל התאמת הצבעוניות, הריהוט, הוילונות והשטיחים.

מאת: שני אוחנהיבוא ויצוא22/10/142405 צפיות
כל אחד ואחת חייבים להיות בעל מספר כלי עבודה בסיסיים וידע מתאים על מנת להיות ערוכים לכל תקלה אשר תהיה בבית. אסור לחכות לרגעי האמת על מנת לגלות שאין לכם את הציוד הדרוש על מנת להתמודד עם הבעיה.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: בנימין קלינגרבניין ואחזקה - כללי02/05/222960 צפיות
אז מה זה ארנונה ? ארנונה זה מס שמוטל מכוח חוק בכל שנה והוא מורכב לכאורה ממשוואה מאוד פשוטה: "שטח הנכס" כפול "תעריף לכל מ"ר" – המכפלה של שניהם יוצרת בעצם את החיוב השנתי. אבל למען האמת, זה לא כל כך פשוט, וכפי שנציג כאן, הנתונים של "שטח" ו"תעריף" מצריכים בדיקה דקדקנית ועשויים להתפרש במספר אופנים. וכל שינוי קטן במשוואה הזאת יכול להביא להפחתה של עשרות אחוזים בחיוב הארנונה!

מאת: אבי דוידיבניין ואחזקה - כללי30/01/223303 צפיות
מה חשוב לדעת בשביל להבין מה זה תבע בצורה פשוטה

מאת: פורטל בתיםבניין ואחזקה - כללי23/08/211417 צפיות
כאשר אתם צריכים לבצע עבודות שונות בבית שלכם, לא תמיד פשוט להבין למי צריך להתקשר כדי שעבודות אלו יבוצעו. ישנם בעלי מקצוע מומחים מסוגים שונים כמו חשמלאי, אינסטלטור או קבלן שיפוצים. אבל מה קורה כאשר אתם רוצים לבצע תיקונים ומשימות תחזוקה ופשוט לא בורכתם בכישורים המתאימים?

מאת: פורטל בתיםבניין ואחזקה - כללי28/07/211373 צפיות
מחפשים חברת ניהול ואחזקת בתים בצפון? רגע לפני שאתם בוחרים בחברה כזו או אחרת עליכם לתת את הדעת על הנושאים הבאים:

מאת: פורטל בתיםבניין ואחזקה - כללי31/05/211646 צפיות
המגורים בעיר גדולה כמו חיפה אינה אומרת שעל הבניין שלכם להיראות אפרורי וקודר. להיפך, חיפה עטופה בכל כך הרבה טבע ירוק ומוריק, שזו חובה של ממש להקים גינה משותפת. גינה בבניין תסב הרבה הנאה לדיירים וילדיהם, הם יוכלו לבלות בחוץ, או על הגג, תלוי איפה תמוקם הגינה המשותפת, והבניין יראה פשוט נפלא, ייחודי ומלא באופי. אם שאלתם את עצמכם מה לעשות כדי להקים גינה, כל הפרטים לפניכם:

מאת: פורטל בתיםבניין ואחזקה - כללי31/05/211618 צפיות
המציאות הטכנולוגית שקיימת כיום, שינתה את החיים שלנו מקצה לקצה בהמון היבטים. ואחד התחומים שהשתנה גם כן כתוצאה מכניסת הטכנולוגיה לחיינו הוא ניהול ועד הבית. טכנולוגיה מתקדמת אשר מותאמת לתחום של ניהול בתים, הפכה את תהליך הניהול למאוד פשוט וידידותי ובעזרת תכנה לניהול בניינים אפשר לנהל את ועד הבית בצורה חכמה, אפקטיבית ובעיקר, שקופה, שזהו פרמטר לא פחות חשוב.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי18/05/211840 צפיות
זה קשור הרבה לבחירה של עיצוב פנים נכון, וקשור גם כן לבחירה של חברת ניקיון משרדים שיודעת מה נדרש ממנה על מנת לשמר את החלל הזה נקי מלכלוך ואבק.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica