חפש מאמרים:
שלום אורח
24.08.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רעידות אדמה במדינת ישראל

כולנו שמענו בעבר את המונח רעידות אדמה, אך גם אם טרם חווינו אחת זה לא אומר שלא נחווה אחת בעתיד. מדינת ישראל נמצאת על אזור מועד לפורענות מהבחינה הזאת משום שנמצאת על השבר הסורי אפריקאי והדבר צריך להדליק אצלנו נורה אדומה. איך נזהרים ולמה זה קורה, כאן נדבר על כל הסיבות לכך, נציין את הדרכים להישמר ולמה כדראי לנו להתחיל לחשוב על חיזוק מבנים והיערכות למצב.

כמה מילים על רעידות אדמה

רעידת אדמה היא למעשה תופעת טבע, אשר מתרחשת לאור התזוזות של הלוחות הטקטוניים אשר מרכיבים את פני הקרום של כדור הארץ. הלוחות נעים לאיטם כל הזמן, אך כאשר משתחרר לחץ מתוך בטן האדמה, הוא מחפש את המקומות להתפרץ בהם בין הלוחות אשר נעים ממקומם עקב כך ועל פני הקרקע הדבר מורגש כרעידה. מיקום הנקודה בה מתחיל הרעש נקראת מוקד הרעש, ועצמתה מוגדרת על פי מרחק הטווח מהמוקד שבו היא הורגשה.

רעידות אדמה
נמדדות בסולם ריכטר, אשר מאפשר לנו למקם אותה על ציר מוגדר וכך להעריך את העצמה שלה ומבטאת את כמות האנרגיה היחסית שהשתחררה מהמוקד. רעידות שהוערכו בסולם 2 ומטה הן מזעריות וסביר להניח שלא נרגיש אותן כלל. למעשה, לרוב רעידה שלא עובדת את המדד של 4 בסולם ריכטר אינה גורמת נזק ונרגיש אותן לפרקים. מכאן והלאה, כל הרעידות אשר נמדדות כמה שיותר גבוה יהיו גם מסוכנות יותר וזה יכול להתבטא בדרכים שונות מתזוזות של אלמנטים בבית ועד לקריסת מבנים ולהוות סכנת חיים. רעידת האדמה החזקה ביותר שהוגדרה עד כה נמדדה כ-9.9 בסולם ריכטר וההשפעה שלה עלולה להיות קטלנית באזורים של עד500 ק"מ ממוקד הרעש.

האם הבית שלנו מוגן בפני רעידות אדמה?

אנחנו נוהגים לחשוב כי בתינו הוא מבצרינו, אך לא כך הדבר משום שבעת רעידת אדמה אנחנו עלולים למצוא את עצמנו ללא בית, רעידת אדמה עלולה להוות נזק גדול למבנה, לא אחת רחובות שלמים נחרבו ואף ערים כתוצאה מכך. לכן, אסור להזניח את העובדה כי עלול להיגרם נזר למשפחה שלנו אשר שוהה במקום לא בטיחותי.

כיום גברה המודעות לכך שיש לבצע מספר פעולות אשר יכולות להציל את חיינו ואת חיי משפחתנו, ולאור כך קבעה הממשלה תקן בשנת 2005 הקובע את הסטנדרטים לבית בטוח מפני רעדי אדמה. כחלק מהתקנה נקבע כי כל הבתים הנבנו לפני שנת 1980 אינם עומדים בתקן ויש לבצע להם חיזוק מבנים, הכוללים את חיזוק העמודים, הקשחת המבנה והוספת חדר ממ"ד. לאור העובדה כי לא ניתן לחזות באופן ודאי את עיתוי הרעידה, יש להתייעץ עם מהנדס מומחה על מנת לוודא כי אתם גרים במבנה בטיחותי ויציב.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שני אוחנה

מאת: שני אוחנהעסקים - כללי21/11/14520 צפיות
משאבות חום צ'ילרים פועלות באמצעות טכנולוגיה ייחודית של מחזור אנרגיות, דבר שהופך אותן למוצר החימום החסכוני ביותר הקיים היום בשוק, ובדרך זאת גם מאפשר הורדת חשבון החשמל וגם תרומה לסביבה. מהסיבות הללו ובזכות הפעלה נוחה ותחזוקה פשוטה, השימוש בהן הולך וגובר מדי יום והוא המוצר הפופולרי בשוק הפרטי והמוסדי כאחד.

מאת: שני אוחנהייעוץ עסקי21/11/14706 צפיות
הקמת עסק היא פעולה הדורשת תכנון מקדים והכנת תכנית עסקית אשר תאפשר לנו ללמוד את השוק ולנהל את עצמנו נכון מבחינת כלכלית. כדאי לקבל ייעוץ עסקי ממומחים בנושא על מנת לגבש את התכנית אשר תתאים לכם באופן מושלם ותאפשר לכם להתרומם, לקבל החלטות עסקיות נכונות והמשך להתפתח ולגדול.

מאת: שני אוחנהתעשייה07/11/14482 צפיות
העברת מפעלים היא פעולה אשר רק חברות אשר מיומנות לכך, עם הציוד הנדרש יכולות לבצע, תוך שמירה על תכנון מוקדם, לוח זמנים מסודר והתחשבות בצרכי המפעל. לפני כל העברה יש לבצע יערכות מבחינת היקף הציוד והיקף הצוות אשר דרושים לביצועה.

מאת: שני אוחנהאדריכלות07/11/14637 צפיות
ישנם שיקולים רבים בקנית דירות חדשות, הראשונה מבניהם היא כמובן המחיר. המחיר מהווה שיקול מרכזי לגבי אזור המגורים וסוג הבית. כמו כן, שיקול מרכזי נוסף הוא המצב המשפחתי שלכם, כלומר מספר הנפשות עכשיו ואף בעתיד. בנוסף, קיימים שיקולים אינדיבידואלים כמו מיקום העבודה, מערכות החינוך, דרכי הגישה ועוד.

מאת: שני אוחנהסטיילינג24/10/141781 צפיות
חושבים על שיפוץ? תחשבו שוב. הכירו את המונח החדש בתחום העיצוב – הום סטיילינג, אשר מאפשר לשנות את מראה הבית וחדשו רק באמצעות הזזת אובייקטים בחלל ללא עבודות קבלן ושינוי הסגנון כולל התאמת הצבעוניות, הריהוט, הוילונות והשטיחים.

מאת: שני אוחנהסטיילינג24/10/141713 צפיות
חושבים על שיפוץ? תחשבו שוב. הכירו את המונח החדש בתחום העיצוב – הום סטיילינג, אשר מאפשר לשנות את מראה הבית וחדשו רק באמצעות הזזת אובייקטים בחלל ללא עבודות קבלן ושינוי הסגנון כולל התאמת הצבעוניות, הריהוט, הוילונות והשטיחים.

מאת: שני אוחנהיבוא ויצוא22/10/141635 צפיות
כל אחד ואחת חייבים להיות בעל מספר כלי עבודה בסיסיים וידע מתאים על מנת להיות ערוכים לכל תקלה אשר תהיה בבית. אסור לחכות לרגעי האמת על מנת לגלות שאין לכם את הציוד הדרוש על מנת להתמודד עם הבעיה.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי31/07/19143 צפיות
הבעיה היחידה של מתכת היא האפשרות שתיווצר עליה חלודה במידה ומתפתחת קורוזיה, אך גם את זה ניתן לפתור על ידי אקט חכם של מניעה.

מאת: מאיה אהרונוביץבניין ואחזקה - כללי12/06/19409 צפיות
כיצד לשמור על פעולתם של שערים חשמליים ופתרון תקלות עיקריות

מאת: אבי דוידיבניין ואחזקה - כללי03/03/19668 צפיות
עצות זהב לשימוש נכון בצבע מתכת. מדריך חובה למתחילים.

מאת: shlomy בניין ואחזקה - כללי20/02/19674 צפיות
בדיקת בדק בית הינה בדיקה המחולקת לכמה בדיקות, וכך מרכיבים את הדו"ח הסופי הכולל התייחסות לכל היבט במבנה, חיצוני ופנימי, וכולל ליקויי בניה אם קיימים, בניה שאינה תואמת לתכנון או כל בעיה אחרת. אם אתם עומדים לרכוש בית מיד שניה, בניתם בית חדש או עומדים להיכנס לדירת קבלן חדשה, מדובר בבדיקה שאסור לכם לוותר עליה.

מאת: shlomy בניין ואחזקה - כללי20/02/19551 צפיות
מפקח בניה הוא בעל מקצוע ששומר על האינטרסים שלכם ולכן חשוב להזמין לכל עבודת בניה, ולא רק לפרויקטים גדולים. גם אם אתם בונים את הבית שלכם בבניה פרטית, אל תוותרו על מפקח בניה מקצועי.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי23/01/19505 צפיות
בימינו החשיבות של חדר ממ"ד בבית הינה ברורה לכולם ומהווה פרמטר חשוב במכירה או השכרה של דירה בעיקר באזור דרום הארץ וצפונה אשר קרובים לגבול וידועים כאזורי פורענות ואי יציבות ביטחונית.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי25/12/18452 צפיות
במציאות הישראלית המורכבת שלנו, אין ילד שלא מכיר את המילה ממ"דים, או בשמם הרשמי "מרחבי מיגון דירתיים". היום זה אולי נשמע קצת תמוה, אך החדרים הממוגנים שאנו מכירים היטב אינם קיימים מאז ומעולם:

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica