חפש מאמרים:
שלום אורח
18.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רעידות אדמה במדינת ישראל

כולנו שמענו בעבר את המונח רעידות אדמה, אך גם אם טרם חווינו אחת זה לא אומר שלא נחווה אחת בעתיד. מדינת ישראל נמצאת על אזור מועד לפורענות מהבחינה הזאת משום שנמצאת על השבר הסורי אפריקאי והדבר צריך להדליק אצלנו נורה אדומה. איך נזהרים ולמה זה קורה, כאן נדבר על כל הסיבות לכך, נציין את הדרכים להישמר ולמה כדראי לנו להתחיל לחשוב על חיזוק מבנים והיערכות למצב.

כמה מילים על רעידות אדמה

רעידת אדמה היא למעשה תופעת טבע, אשר מתרחשת לאור התזוזות של הלוחות הטקטוניים אשר מרכיבים את פני הקרום של כדור הארץ. הלוחות נעים לאיטם כל הזמן, אך כאשר משתחרר לחץ מתוך בטן האדמה, הוא מחפש את המקומות להתפרץ בהם בין הלוחות אשר נעים ממקומם עקב כך ועל פני הקרקע הדבר מורגש כרעידה. מיקום הנקודה בה מתחיל הרעש נקראת מוקד הרעש, ועצמתה מוגדרת על פי מרחק הטווח מהמוקד שבו היא הורגשה.

רעידות אדמה
נמדדות בסולם ריכטר, אשר מאפשר לנו למקם אותה על ציר מוגדר וכך להעריך את העצמה שלה ומבטאת את כמות האנרגיה היחסית שהשתחררה מהמוקד. רעידות שהוערכו בסולם 2 ומטה הן מזעריות וסביר להניח שלא נרגיש אותן כלל. למעשה, לרוב רעידה שלא עובדת את המדד של 4 בסולם ריכטר אינה גורמת נזק ונרגיש אותן לפרקים. מכאן והלאה, כל הרעידות אשר נמדדות כמה שיותר גבוה יהיו גם מסוכנות יותר וזה יכול להתבטא בדרכים שונות מתזוזות של אלמנטים בבית ועד לקריסת מבנים ולהוות סכנת חיים. רעידת האדמה החזקה ביותר שהוגדרה עד כה נמדדה כ-9.9 בסולם ריכטר וההשפעה שלה עלולה להיות קטלנית באזורים של עד500 ק"מ ממוקד הרעש.

האם הבית שלנו מוגן בפני רעידות אדמה?

אנחנו נוהגים לחשוב כי בתינו הוא מבצרינו, אך לא כך הדבר משום שבעת רעידת אדמה אנחנו עלולים למצוא את עצמנו ללא בית, רעידת אדמה עלולה להוות נזק גדול למבנה, לא אחת רחובות שלמים נחרבו ואף ערים כתוצאה מכך. לכן, אסור להזניח את העובדה כי עלול להיגרם נזר למשפחה שלנו אשר שוהה במקום לא בטיחותי.

כיום גברה המודעות לכך שיש לבצע מספר פעולות אשר יכולות להציל את חיינו ואת חיי משפחתנו, ולאור כך קבעה הממשלה תקן בשנת 2005 הקובע את הסטנדרטים לבית בטוח מפני רעדי אדמה. כחלק מהתקנה נקבע כי כל הבתים הנבנו לפני שנת 1980 אינם עומדים בתקן ויש לבצע להם חיזוק מבנים, הכוללים את חיזוק העמודים, הקשחת המבנה והוספת חדר ממ"ד. לאור העובדה כי לא ניתן לחזות באופן ודאי את עיתוי הרעידה, יש להתייעץ עם מהנדס מומחה על מנת לוודא כי אתם גרים במבנה בטיחותי ויציב.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שני אוחנה

מאת: שני אוחנהעסקים - כללי21/11/14639 צפיות
משאבות חום צ'ילרים פועלות באמצעות טכנולוגיה ייחודית של מחזור אנרגיות, דבר שהופך אותן למוצר החימום החסכוני ביותר הקיים היום בשוק, ובדרך זאת גם מאפשר הורדת חשבון החשמל וגם תרומה לסביבה. מהסיבות הללו ובזכות הפעלה נוחה ותחזוקה פשוטה, השימוש בהן הולך וגובר מדי יום והוא המוצר הפופולרי בשוק הפרטי והמוסדי כאחד.

מאת: שני אוחנהייעוץ עסקי21/11/14812 צפיות
הקמת עסק היא פעולה הדורשת תכנון מקדים והכנת תכנית עסקית אשר תאפשר לנו ללמוד את השוק ולנהל את עצמנו נכון מבחינת כלכלית. כדאי לקבל ייעוץ עסקי ממומחים בנושא על מנת לגבש את התכנית אשר תתאים לכם באופן מושלם ותאפשר לכם להתרומם, לקבל החלטות עסקיות נכונות והמשך להתפתח ולגדול.

מאת: שני אוחנהתעשייה07/11/14594 צפיות
העברת מפעלים היא פעולה אשר רק חברות אשר מיומנות לכך, עם הציוד הנדרש יכולות לבצע, תוך שמירה על תכנון מוקדם, לוח זמנים מסודר והתחשבות בצרכי המפעל. לפני כל העברה יש לבצע יערכות מבחינת היקף הציוד והיקף הצוות אשר דרושים לביצועה.

מאת: שני אוחנהאדריכלות07/11/14744 צפיות
ישנם שיקולים רבים בקנית דירות חדשות, הראשונה מבניהם היא כמובן המחיר. המחיר מהווה שיקול מרכזי לגבי אזור המגורים וסוג הבית. כמו כן, שיקול מרכזי נוסף הוא המצב המשפחתי שלכם, כלומר מספר הנפשות עכשיו ואף בעתיד. בנוסף, קיימים שיקולים אינדיבידואלים כמו מיקום העבודה, מערכות החינוך, דרכי הגישה ועוד.

מאת: שני אוחנהסטיילינג24/10/141955 צפיות
חושבים על שיפוץ? תחשבו שוב. הכירו את המונח החדש בתחום העיצוב – הום סטיילינג, אשר מאפשר לשנות את מראה הבית וחדשו רק באמצעות הזזת אובייקטים בחלל ללא עבודות קבלן ושינוי הסגנון כולל התאמת הצבעוניות, הריהוט, הוילונות והשטיחים.

מאת: שני אוחנהסטיילינג24/10/141870 צפיות
חושבים על שיפוץ? תחשבו שוב. הכירו את המונח החדש בתחום העיצוב – הום סטיילינג, אשר מאפשר לשנות את מראה הבית וחדשו רק באמצעות הזזת אובייקטים בחלל ללא עבודות קבלן ושינוי הסגנון כולל התאמת הצבעוניות, הריהוט, הוילונות והשטיחים.

מאת: שני אוחנהיבוא ויצוא22/10/141783 צפיות
כל אחד ואחת חייבים להיות בעל מספר כלי עבודה בסיסיים וידע מתאים על מנת להיות ערוכים לכל תקלה אשר תהיה בבית. אסור לחכות לרגעי האמת על מנת לגלות שאין לכם את הציוד הדרוש על מנת להתמודד עם הבעיה.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: שמריהו יונהבניין ואחזקה - כללי09/07/20209 צפיות
חברת נסיב חלבי ובניו מתמחה בעבודות איטום גגות בחיפה, תוך כדי הקפדה על שירות מקצועי ואדיב. החברה מחזיקה בניסיון של למעלה מ – 50 שנים ודוגלת בתמחור אטרקטיבי, עבודה עם רישיונות ותו תקן והענקת אחריות לכל לקוח. רוצים לאטום את גג הבית ולעשות את זה כמו שצריך? פשוט פנו אל נסיב חלבי ובניו.

מאת: עידן שלומןבניין ואחזקה - כללי24/05/20349 צפיות
מוצר שתמצאו בכל בית ישראלי ונחשב אחד החיוניים ביותר הוא המזגן הביתי. קשה לדמיין את החיים המודרניים שלנו ללא מזגן בקיץ או בחורף וכאשר יש תקלה במזגן רובנו ממהרים להזמין טכנאי מזגנים שיגיע כמה שיותר מהר לתקן את המזגן המקולקל. הבעיה שלא תמיד יש טכנאי מזגנים מומלץ שפנוי להגיע באותו היום או אפילו למחרת לשירותי תיקון מזגנים ובחודשי הקיץ הלוהטים טכנאי המזגנים הפופולאריים תפוסים לפחות שבוע ימים מראש. אז מה הפתרון ?

מאת: בנימין קלינגרבניין ואחזקה - כללי10/04/20494 צפיות
הרבה מהלקוחות המרוצים של משרד בן קלינגר רישוי עסקים והתרי בניה שואלים רבות" במה עוד אתם יכולים לסייע?" החלטנו לפרסם לקהל הרחב פרופיל משרד המתאר את היכולות והשרותים שלנו מול משרדי התכנון,ממשל ועוד.

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי04/12/19892 צפיות
עד גיל מסוים, סידור ארון ילדים נמצא תחת האחריות של ההורים. הילדים לא יכולים, לא יודעים, הם לא בגיל המתאים בשביל לעשות את זה. משלב מסוים, בדרך כלל זה מגיע אחרי גיל 12-13, הילד כבר אחראי לסדר את ארון הבגדים שלו. למרות שבמקרים רבים, הורים בפרט אימהות, נוהגים לעשות את זה עבורו, לפחות עד הצבא ואולי גם במהלך שירותו הצבאי, זאת מתוך מחשבה, שאם הם לא יעשו את זה, הארון יישאר מבולגן והוא לא ימצא שום בגד

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי02/12/19790 צפיות
כמעט בכל בית בישראל ובכלל, אפשר למצוא לפחות ארון ספרים אחד. בין אם מדובר בארון ספרי פרוזה, ספרי שירה, ספרי טיולים, ספרי דת או כל סוג אחר של ספרים. במקרים רבים, ארונות ספרים ממוקמים בסלון או קרוב לסלון, יש מקרים בהם הארון ממוקם בחדר עבודה, חדרי שינה ובמקומות אחרים. זה תלוי בסגנון העיצוב של הבית וכן בדרך בה בוחרים להציג את הספרים.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי21/11/19711 צפיות
עומדים לרכוש מגהץ קיטור חדש? רוצים להכיר קצת יותר את הטכנולוגיות השונות בתחום בכדי שתוכלו לבחור את מגהץ הקיטור הטוב והנכון ביותר בשבילכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי04/11/19652 צפיות
ובכן, הסיבה עבור צביעה של רצפה היא כזו שלא נועד לשימוש של אדם פרטי, אלא יותר עבור שטחים אחרים, שהם שימושיים עבור הציבור או בעלי עסקים שעבורם הצביעה רלבנטית לרצפה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica