חפש מאמרים:
שלום אורח
11.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

לחנך נכדים בהפתעוה!

כל אחד אוהב הפתעות – והנכדים אוהבים אותן במיוחד. הם גם שמחים מאד לקבל ממתק מבלי שזה יהיה קשור לחג פורים, לחג החנוכה או לחגים אחרים. מה יכול להיות נחמד מאשר הפתעה מתוקה, ועוד מלווה בפעילות מצחיקה ומשותפת? אז הנה הצעה להפתיע את הנכדים, לשעשע אותם  וגם לעודד אותם לעשות מעשים טובים.

קנו בפרוטות ממתקים כמספר הנכדים, ועוד אחד נוסף – מיד תבינו מדוע. אפשר לרכוש ופלים קטנים, ארוזים כיחידה, חלווה באריזה אישית, קרמבו (בחורף), מטבעות שוקולד, מרציפן, קרמל, וכו'. אם אתם – או הורי הנכדים – מתנגדים לאכילת ממתקים בצורה גורפת, קנו צעצועים קטנים. יש מכוניות צעצוע, בובות מיניאטוריות, בעלי חיים קטנטנים , גולות, וכו'. אם הנכדים כבר בבית הספר, אפשר לקנות עפרונות, מחקים מתוקים וצבעוניים,  מחדדים, עטיפות יפות למחברות, מדבקות חמודות ועוד כהנה וכהנה.

השקיעו מעט זמן ויצירתיות ועטפו כל ממתק/ צעצוע / כלי כתיבה בעטיפה צבעונית ועליזה. אם תתכננו זאת מראש, תוכלו לאגור אריזות ריקות של חפצים  קטנים -  של קרמים, סבונים, משחות שיניים וכו'.הכניסו בכל אריזה ממתק או תחליף שהחלטתם עליו. עטפו כל אריזה בנייר עטיפה – אפשר למצוא כאלה בכל חנות. נסו להפעיל דמיון ויצירתיות וארזו בצורות שונות. קשרו סרטים צבעוניים, הדביקו נצנצים,נוצות או חרוזים ושימו את הכול בסלסלה חמודה. כשאתם מתכנסים לארוחת שבת, למשל, לאחר הסעודה, הושיבו את כל הנכדים יחד ותנו להם לבחור לעצמם פרס. תוך כדי החלוקה של הממתנות, ספרו לנכדים  שיש גם פרס נוסף. כדי לזכות בו, כל נכד צריך להיזכר ולספר אם עשה במשך השבוע מעשה טוב כלשהו: עזר לחבר בלימודים? חילק את הכריך בבית הספר עם חבר ששכח להביא אוכל? עזר למבוגר לסחוב סלים מהסופר?

עזר לאחותו  או לאחיו לשטוף כלים? שיחק יפה עם האח התינוק בזמן שאמא ענתה על המיילים ברון ואבא סידר מעילים בארון?

(צפייה בטלוויזיה והליכה לבית הספר לא נחשבות!) לאחר שכל אחד סיפר בתורו את מעשיו, כולם צריכים להחליט למי מגיע הפרס הנוסף.

הילדים משתפים פעולה בשמחה ולומדים בדרך מתוקה שגם למעשים טובים יש תגמול – ולא רק למעשים רעים יש עונש.

כמובן שאפשר לעשות אותו דבר גם כשיש רק נכד אחד: הנכד מתבקש לספר בכל מפגש אם הוא עשה מעשה טוב כלשהו בשבוע האחרון. המעשה והסיפור משכנעים? הוא מוזמן " להגריל" פרס. ערימת הפרסים הממתינה לו לשבוע הבא ישכנעו אותו אולי להשתדל לעשות מעשים טובים ומגוונים גם בשבועות הבאים.

לרעיונות נוספים, אנא גלשו לאתר

מעניין את הסבתא

כדי לקבל רעיונות על צורות עטיפה, גלשו ל:

http://www.saba-sabta.co.il/tipim#TOC-.

 תגיות המאמר: נכד, מעשים טובים, ממתק


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קורה שורץ

www.saba-sabta.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"חינוך ילדים12/07/19315 צפיות
אם חלק מהנכדים שלנו כבר גדולים , נצלו את החופש להקניית תכנון פיננסי וחינוך לחיסכון. בדרך כלל הסבים מפנקים, אבל אפשר תוך כדי פינוק גם לחנך.

שני מתכונים קלים לעוגיות שאפשר להכין יחד עם הילדים, או אפילו לאפשר לילדים להכין בעצמם.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191003 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181798 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181690 צפיות
היום נעסיק את הנכדים ביום עיצוב פנים. נכין עפרונות,מחקים, סרגלים, דפי ניר חשבון, דפי נייר צבעוני במגוון צבעים ומספריים. כל נכד יקבל דף נייר חשבון. הוא מתבקש לצייר את חדרו. אם הנכד קטן ועדיין ולא יודע מהו קנה מידה, נסביר לו. אם הוא קטן מדי, נצייר את היקף החדר עבורו. חשוב לציין את מיקום החלון והדלת שבחדר הנכד.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181691 צפיות
היום אנחנו נדבר על כלכלה קלה. כל נכד מקבל מדי פעם כסף. חלקם מקבלים דמי כיס בצורה מסודרת,נכדים אחרים מקבלים מתנה ליום ההולדת, לחגים או בהזדמנויות אחרות. לכל אחד מהנכדים יש ודאי הרבה יותר תכניות על מה להוציא את הכסף מאשר הזדמנויות לקבל את הכסף. הנה יש לנו היום זמן לבנות יחד סדר עדיפויות להוצאות ולהתאים את ההוצאות להכנסות.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות23/06/181406 צפיות
הנכדים בחופש והסבים מגויסים לעזור .הפעם, נישאר בבית ונשחק עם הנכדים בבית המרקחת: נקנה להם מושגים ראשוניים, נפחית את הרתיעה מתרופות ונבלה את הזמן בצורה מעט שונה.

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: בתיה כץהורות11/09/19370 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/19802 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/19853 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191003 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/191121 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181571 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181798 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica