חפש מאמרים:
שלום אורח
17.10.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חג פורים , פורים שמח !

מאת: ברסלב מאיריהדות24/02/2015741 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חג פורים !דברים הנרשמים הם רק טיפה מין הים אודות שמחת פורים ! אז תהנו ופורים שמח ! כידוע, כל חג יהדוי נחגג לזכר הנס שהיה באותו הדור ע"י הצדיקים הגדולים שהיו בו, ועוד עיקר החג הוא שמחה - על כך שאותה הארה שהתגלתה בזמן הצרה אז, נקבעה להתגלות לשנים באותו התאריך בדיוק (בני יששכר). וכמו שכתוב "והימים האלה נזכרים ונעשים בכל דור ודור משפחה ומשפחה..עיר ועיר, ובכל דור יורדת הארה מיוחדת של פורים לפי צורך הדור, וכן בכל משפחה ומשפחה...

הארת חג פורים היא למעלה מכל מושג כלשון הפרי עץ חיים (שער הפורים): "והנה הראה זאת לא בשבת ולא ביו"ט אלא בפורים בלבד, כמו שאמרו חז"ל כל המועדים עתידין להבטל וימי הפורים לא יהיו בטלים (יל"ש משלי ט) כמו שכתוב "וזכרם לא יסוף מזרעם" וימי חג פורים לא יעברו כי תמיד נשארה הארה זו בזמן זה של ימי הפורים כי ימי הפורים האלה לא יעברו מתוך היהודים לעולם קולטים השמחה של האהבת השם והשמחה של היהדות לא יעברו מן העולם !!..." ומי יותר מרבי נחמן מברסלב (ע"י חסידי ברסלב) דואג לשמח ולהאיר את השמחה הזו כי הוא בחי' מרדכי הצדיק שמאיר בכל דור את השמחה של היהדות !

ועוד מתיקוני הזוהר (כא, נז) "פורים אתקריאת ע"ש יום הכיפורים דעתידין לאתענגא ביה", שהשוו דרגת יום הפורים ליום הכפורים ובארו המפרשים שהכוונה ליוה"כ לעתיד לבוא, והרה"ק מרוזין אומר: "יום הכפורים הוא כ-פורים", הרי שפורים גדול יותר מיום הכיפורים, והרי יוה"כ הוא יום השם גדול והנורא, מי יכילהו ? יום סליחה וכפרה, יום טהרה וגמר החיתום של הימים הנוראים, יום שמקדימים 40 ימים רצופים של תשובה איך יתכן שיום הפורים גדול ממנו?

והרי יום כיפורים דאורייתא ועל ביטולו עונש כרת ועוד פורים דרבנן ועונש ביטולו פחות, לכן צריך להסביר את הדברים לפי כוונתם שיש בחינה שפורים גדול יותר וזה ההתקרבות להשם מתוך שמחה של מצווה כמו ויהי כמנגן המנגן וכ"ו..

לא לחינם ציוונו חז"ל מתחילת החודש "מרבין בשמחה" שעניין פורים מתחיל כבר מראש חודש. והארת פורים מתחילה כבר בי"א אדר שמאז נמשכים ההארות של פורים והמגילה נקראת בעולמות עליונים, וכהכנה לזה יש עשרת ימי שמחה משנכנס אדר עד י"א, שבו מתחילה עבודת ההכנה להארת הפורים הגדולה המקבילה לעשרת ימי תשובה שהם הכנה ליוה"כ.

עוד מובא בספר "התפארת שלמה" שבפורים הייתה דרגה גדולה יותר ממתן תורה!!! כדכתיב "קיימו וקיבלו היהודים עליהם ועל זרעם.." ואמרו חז"ל קיבלוה ברצון, היינו שבפורים הייתה בחינת קבלת התורה ברצון הגבוה מיום קבלת התורה ומעמד הר סיני שבו כפה עליהם הר כגיגית ונפתחו כל שבעת הרקיעים וראו הכול כי אין עוד מלבדו;

וכמובן שאין לנו השגה בזה, רק עלינו להבין את תוקף קדושת יום זה וכיצד לנצלו כדי להיות כלי לקבל את האור שלו. "בזמן הפורים נתגלו לנו אורות נפלאים אשר לא נתגלו בימי קדם אפילו ביציאת מצרים!!! (וכמו שכתב רבי נחמן מברסלב פעם כל ההתחלות היו מיצאית מצרים והיום עיקר ההתחלות הם מפורים - וכמו שפירשו חסידי ברסלב שהכוונה שרק ע"י השמחה - עיקר ההתחלות וההתעלות בעבודת השם, כי היא השמחה היא עיקר בעבודת השם ועשיית המצוות וקיום התורה ודרך ויסוד להתקרבות אל השם יתברך והשלימות ביהדות !)

בברכת התורה ולומדיה ישיבת "ברסלב מאיר"

פורים שמח !

כנסו לאתר יהדות בטעם טוב ! חסידי ברסלב !

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מוסדות ברסלב מאיר

יהדות בטעם טוב ע"פ דרכי ברסלב !

מוקד התפילות (חינם) בכותל קבר רחל אומן ועוד...

אמירת קדיש יתום לנפטרים (חינם)... ע"י חסידי ברסלב.

050-4161022

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ברסלב מאיר

מאת: ברסלב מאירבריאות הנפש07/11/17490 צפיות
פדיון נפש - מי צריך לעשות? ומה צריך לעשות? ומי לא ראוי לעשות? דבר טבעי שכל אחד מאיתנו חפץ בחיי חרות הצלחה ומנוחת הנפש, אך מה היא החירות האמיתית ומה היא מנוחת הנפש? פדיון נפש הוא המתקת הדינים כעין רעונן נהיגה כדי להמתיק נקודות רעות של עבירות תנועה... כנסו תבינו.

מאת: ברסלב מאיריהדות15/04/17455 צפיות
שאלה : עמדתי ואתבונן במנהג רבים, וכן רבים האנשים שאחר שגומרים סעודתן ומברכים ברכת המזון ללא כוס.. והרי קי''ל בגמרא (פסחים קה:) שברכת המזון טעונה כוס, וזה חלקת מכבוד הברכה.. וזה החלי בעזר צורי וגואלי...

מאת: ברסלב מאיריהדות31/01/17519 צפיות
תהליך החזרה בתשובה מהו בכלל המושג תשובה? תשובה הוא מלשון לשוב, לחזור בחזרה ... רגע אני שואל לאן בכלל הלכתי כדיי שאני אשוב בתשובה?

מאת: ברסלב מאירדת ומדינה30/12/16658 צפיות
מדוע נקבע חג רק לנס חנוכה, ולא לנס של הניצחון על גוליית? במה שונה נס חנוכה מניסים אחרים שנעשו לעם ישראל? למה דווקא עבורו קבעו חג? על האור שיורד לעולם דווקא בימי החנוכה!! נסים רבים ארעו לעם ישראל בתולדותיו. על חלקם אנו יכולים לקרוא בתנ"ך. בכל זאת, מעניין שעל רוב הניסים לא נקבע שום חג לזכר הנס!!

מאת: ברסלב מאיריהדות11/11/16680 צפיות
ברכות השחר לאישה. אין הרבה שינויים בהלכות ברכות השחר לנשים, רק הברכה שעשני כרצונו, ולנוסח ברכות השחר ספרדי שלא עשני גויה / שפחה... יש מסבירים שמברכת כרצונו כי האישה נבראה כרצונו של השם יתברך, והרי רואים שנשים הם הרבה יותר קרובות בתפילה ובלב מחוברות להשם יתברך יותר מהגברים שהם יותר פרועים לכן הטילו עליהם יותר לימוד התורה חוקים ומצוות שהזמן גרמא - לצמצם את הגבר...

מאת: ברסלב מאיראימון אישי - כללי28/10/161035 צפיות
בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ... והוא חובה על כל אדם ונברא להתחדש בכל בוקר שזוכה לקום משינתו, כי לא כולם קמים ואם קמים קמים עם העצבות של האתמול במקום השמחה והתקווה של המחר !

מאת: ברסלב מאירבריאות ורפואה כללי25/09/16696 צפיות
ברכת המזון על פי חסידות ברסלב החשיבות הגשמית והרוחנית והתועלת שיש באמירת ברכת המזון על האוכל לטובת בריאות הגוף והנפש. בברכה לרפואה שלימה.

מאמרים נוספים בנושא יהדות

מאת: בתיה כץיהדות08/09/19175 צפיות
אם נגזר עלינו חלילה וחס דברים לא טובים אז שהם יהיו על החפץ בו עושים את הפדיון ותמורת זאת האדם יכנס לחיים טובים

מאת: בתיה כץיהדות26/05/1922366 צפיות
חג שבועות הידוע גם בכינויו חג הביכורים וחג מתן תורה מגיע לאחר ספירת העומר, שבעה שבועות בדיוק לאחר חג הפסח, את שבועות חוגגים בתאריך ו' בסיון והחג הנפלא הזה הינו החג האחרון החותם את מועדי ישראל.

מאת: בתיה כץיהדות21/05/1922524 צפיות
מצוות זכירת מעמד הר סיני לזכור את מעמד הר סיני היא מצווה כמו שמובא בספר דברים "השמר לך ושמור נפשך מאד פן תשכח את הדברים אשר ראו עיניך ופן יסורו מלבבך כל ימי חייך והודעתם לבניך ולבני בניך יום אשר עמדת לפני ה' אלוקיך בחורב" גם בי"ג עיקרים מובא: "וְשֶׁהַתּוֹרָה כֻלָּה נְתוּנָה מִן הַשָּׁמָיִם וְשֶׁלֹּא תִּשְׁתַּנֶּה בְשּׁוּם זְמַן חַס וְשָׁלוֹם".

מאת: בתיה כץיהדות07/05/19647 צפיות
ישנן הרבה נבואות שהתגשמו, אביא להלן 7 דוגמאות יפות וקצרות, כי כדי לסקור את כל הנבואות שהתגשמו צריך ספר שלם, לכן מומלץ לעיין בספרים הבאים להרחבת הידע: נבואה והשגחה, מסע אל פסגת הר סיני, מסילות אל האמונה, מסע אל האמת.

מאת: בתיה כץיהדות07/05/1920319 צפיות
זה ההסבר הפשוט למה נתן אלוקים את התורה רק לעם ישראל כי לכל עם יש את ה"אופי" המתאים לו ועם ישראל הוא העם שהכי התאים לו התורה.

מאת: בתיה כץיהדות07/05/1921999 צפיות
לפני שנביא את דברי הארכיאולוגים וההיסטוריונים צריך להדגיש שגם אילו ההיסטוריונים מסיקים מתוך מחקריהם שהדברים התרחשו אחרת ממה שכתוב בתורה, הדבר לא היה מעלה ולא מוריד למי שהשתכנע למעלה מכל ספק שהתורה נכתבה במדבר סיני וכל הכתוב בה מדוייק, וזה משתי סיבות:

מאת: בתיה כץיהדות07/05/193808 צפיות
אבל יש סיבה יותר גדולה מדוע רוב העם לא מקיים מצוות התורה - והיא מפני שרוב העם היהודי עדיין לא זכה להסברה נכונה ואמיתית מהי היהדות וכיצד היא יכולה לתרום לחיים שלו. העובדות מדברות שכאשר יהודי זוכה להכיר את התורה ואת המצוות בצורה אמיתית ועם הסברה טובה ונעימה

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica