חפש מאמרים:
שלום אורח
23.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מטפלת זוגית בתהליך גירושין בשיתוף פעולה

גירושין בשיתוף פעולה הינה שיטה חדשנית ומתפתחת להתגרש בהידברות מחוץ לכותלי בית המשפט. זהו תהליך ייחודי, שבו צוות  של אנשי מקצוע מיומנים מסייעים לבני הזוג בפתרון כל המחלוקות :מזונות, רכוש,ילדים ועוד, ומגבשים  הסכם גירושין כולל והוגן שלוקח בחשבון את כל צורכי בני המשפחה.  בשיטת גירושין בשיתוף פעולה, התהליך קצר יותר, חסכוני ובעיקר אנושי . וזאת בשונה מהליך משפטי  שהינו לוחמני, יקר, ארוך ומתסכל. הצוות כולל עורכי דין ,מטפלים זוגיים ומשפחתיים ועל פי הצורך מומחים נוספים כגון מומחה פיננסי, מומחה ילדים ועוד. כל אחד מחברי הצוות דואג לאינטרסים של הצד אותו הוא מייצג אך כל הצוות יחד מהווה רשת ביטחון לתהליך ולמשפחה כולה. עם תום גיבוש ההסכם הוא מוגש לאישור בית המשפט.

בתהליך זה כל אנשי הצוות ובמיוחד עורכי הדין מחויבים לניהול התהליך בשיתוף פעולה, בכבוד ובהסכמה, והם מנועים להיות חלק מהליך משפטי אם יהיה בעתיד. דהיינו, במידה ובני הזוג לא הצליחו להגיע להסכם במסגרת הליך זה, עורכי הדין אינם יכולים לייצג אותם בבית משפט. כך מתאפשר ניהול משא ומתן ושיתוף פעולה אמיתי  במרחב בטוח, ואין חשש שהצד השני ינצל לטובתו את המידע שנחשף וינקוט בהליך משפטי. שתוף הפעולה בין עורכי הדין מייצר אוירה אמון התורם לקידום הסכם הגירושין .

ליועצי הגירושין תפקיד משמעותי בצוות. יועצי הגירושין הינם מטפלים זוגיים ומשפחתיים בעלי ניסיון  רב בטיפול  זוגי מקצועי האמונים על ההיבטים הרגשיים, בניית תוכנית ההורית לאחר הגירושין, סיוע ביצירת תקשורת יעילה בין ההורים, פתרון משברים זמניים ועוד. התייחסות לאספקט הרגשי  בגיבוש הסכם הוא חשוב ביותר.  הליך הגירושין מלווה בכאב, עצב וכעס על אירועי ההווה והעבר ובמהלכו בני הזוג נדרשים לקבל החלטות חשובות ומשמעותיות לגביהם ולגבי הילדים בתחומים שונים כמו: רכוש,מזונות,גדול ילדים. הבנת הדינאמיקה בין בני הזוג, הבנת  המשבר והשלכותיו על הילדים חשובה מאוד לתהליך הגישור ונדרשות מיומנויות טיפוליות של מטפלת זוגית מקצועית על מנת לקדם את המשא ומתן בין הצדדים.

בעיני, המטרה היא  לערוך  הסכם גירושין טוב כך שיתאפשר לפתוח דף חדש ומערכת יחסים תקינה כהורים בהמשך. השאיפה להסכם הוגן המותאם לצורכי ההורים והילדים תוך התייחסות מיוחדת לבניית הורות לאחר הגירושין, וזאת על מנת למזער הפגיעה בילדים.  התהליך נעשה באווירה תומכת, המעודדת כבוד הדדי ,שתוף פעולה ויצירתיות בפתרון קונפליקטים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מטפלת זוגית

יועצת זוגית

http://www.hgf.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חגית פריידס

מאת: חגית פריידסבגידות16/10/1511087 צפיות
האם בגידה זה סוף או התחלה ? האם ניתן לשקם את היחסים? האם אפשרי להתגבר על חוסר האמון? גילוי הבגידה גורמת לסערת רגשות ורבים מקבלים החלטות חפוזות. לכן, לפני כל קבלת החלטה, ככל שתהיה, מומלץ לפנות למטפלת זוגית. על מה קורה בחדר הטיפול תקראו בהמשך..

מאת: חגית פריידסמשפחה וזוגיות - כללי31/01/151083 צפיות
גירושין בשיתוף פעולה הינה שיטה חדשנית להתגרש בהידברות מחוץ לכותלי בית המשפט. זהו תהליך ייחודי, שבו צוות של אנשי מקצוע מסייעים לבני הזוג בפתרון כל המחלוקות. הצוות כולל עורכי דין ,מטפלים זוגיים ומשפחתיים ועל פי הצורך מומחים נוספים כגון מומחה פיננסי, מומחה ילדים ועוד. ליועצי הגירושין תפקיד משמעותי בצוות. יועצי הגירושין הינם מטפלים זוגיים ומשפחתיים בעלי ניסיון רב בטיפול זוגי מקצועי האמונים על ההיבטים הרגשיים, בניית התוכנית ההורית לאחר הגירושין, סיוע ביצירת תקשורת יעילה בין ההורים, פתרון משברים זמניים ועוד. קרא עוד...

מאת: חגית פריידסנישואין27/09/131567 צפיות
הבגידה היא לא תוצאה של צורך במין אלא תוצאה של חסר ביחסים רגשיים מספקים כמו חסר באהבה,בקשר, באינטימיות, בתשוקה, בתקשורת., תחושת בדידות רגשית , ריקנות , כעסים וקונפליקטים לא פתורים. ניתן לראות בבגידה כסימפטום של מערכת היחסים הזוגית ואמירה לגבי איכות הקשר הזוגי. יש תקופות רגישות לכניסה לרומן ויש מספר סוגי רומן . איך נוצר רומן? האם ניתן לשקם זוגיות בגין בגידה

מאת: חגית פריידסהורות01/10/121623 צפיות
כיצד הילדים שלכם מאותתים שהם זקוקים לתשומת לב מיוחדת בתקופת הגירושין?? אילו תגובות צפויות ונורמטיביות? כיצד הם מביעים את מצוקתם עקב הפרידה ?? התגובות הצפויות ודרכי ההתמודדות יובאו במאמר שלהלן.

מאת: חגית פריידסמשפחה וזוגיות - כללי29/09/121627 צפיות
יחד עם שכיחותה ההולכת וגוברת של תופעת הגירושין גדל והולך מספרם של ילדים שחווים גירושין. מה עובר עליהם וכיצד ניתן לסייע תוכלו לקרוא במאמר שלהלן.

מאת: חגית פריידסהורות23/04/111733 צפיות
אמא ואבא יקרים, אני רק ילד אז בבקשה....

מאת: חגית פריידסדיני משפחה21/08/101480 צפיות
גישור בעת גירושין מחייב מודל טיפולי יותר בו ניתנת התייחסות לרגשות ולתהליך הפסיכולוגי אותו עוברים הצדדים והשפעתו על קבלת ההחלטות. ידע של המגשר לגבי הצרכים ההתפתחותיים והפסיכולוגיים של הילדים מסייע להורים לקבל החלטות נכונות ומיטיבות.

מאמרים נוספים בנושא משפחה וזוגיות - כללי

מאת: ערןמשפחה וזוגיות - כללי10/02/215427 צפיות
כאשר אדם הולך לעולמו נותר בזכרוננו כל מה שהיה עבורנו. בין אם מדובר בבן משפחה ובין אם מדובר בחבר קרוב, זהו זמן כאוב. בימים האלה שהמשפחה מתכנסת ומתכוננת להלוויה ולשבעה, ישנה רק עוד משימה אחת אחרונה. לכבד את זכרו של אותו אדם באמצעות מודעות בעיתון שיאפשרו למכרים הרחוקים יותר לקבל מידע חשוב על המקום שבו תהיה השבעה.

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי17/10/204838 צפיות
ייעוץ זוגי והקלקולים בהורות אחד ממוקדי המריבות העיקריים המופיעים במהלך ייעוץ זוגי זו ההתנהלות של בני הזוג מול ילדיהם. נראה שכל אחד מביא את הדעות והאמונות שלו, יחד עם השריטות והמגבלות שלו.

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי14/07/201203 צפיות
בני זוג לעיתים מביאים עימם תחושת חסך שחוו במהלך ילדותם והתבגרותם. הרצון למלא חסך שהיה, לפצות על מחסור שנחווה, הינו פעולה המשולה למי שמוזג מים בחבית ללא תחתית

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי13/04/201494 צפיות
כיצד מרגיש זוג בהגיעו ליועץ זוגי? קבלו הצצה לזווית קצת אחרת

מאת: דוד כהןמשפחה וזוגיות - כללי15/03/201453 צפיות
אחת הדילמות שעומדות בפנינו, כשאנחנו רוצים לערוך פיקניק עם חברים ובני משפחה או כשאנחנו רוצים לארח אירוע בבית או בכל מקום אחר, זה עם מה נארח אותם? באילו כלים ואמצעים נשתמש? בסד אריזות הביאו לכם כמה נקודות מחשבה

מאת: נטלי הרוש משפחה וזוגיות - כללי27/07/173131 צפיות
החופש הגדול בעיצומו, הילדים מתחילים קצת להתבגר ולקראת השנה החדשה אנחנו ההורים מנסים לקדם אותם מכל מיני בחינות...אם לימודיות או לקיחת אחריות, איך להתנהג חברתית ועוד. הנה לכם כמה אפשרויות שישפרו לילדים שלכם את חופשת הקיץ ובמקביל יכינו אותם מכל מיני בחינות לשנה החדשה.

מאת: רוןמשפחה וזוגיות - כללי04/05/173459 צפיות
מאמר על חברת ניקיון

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica