חפש מאמרים:
שלום אורח
04.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מטפלת זוגית בתהליך גירושין בשיתוף פעולה

גירושין בשיתוף פעולה הינה שיטה חדשנית ומתפתחת להתגרש בהידברות מחוץ לכותלי בית המשפט. זהו תהליך ייחודי, שבו צוות  של אנשי מקצוע מיומנים מסייעים לבני הזוג בפתרון כל המחלוקות :מזונות, רכוש,ילדים ועוד, ומגבשים  הסכם גירושין כולל והוגן שלוקח בחשבון את כל צורכי בני המשפחה.  בשיטת גירושין בשיתוף פעולה, התהליך קצר יותר, חסכוני ובעיקר אנושי . וזאת בשונה מהליך משפטי  שהינו לוחמני, יקר, ארוך ומתסכל. הצוות כולל עורכי דין ,מטפלים זוגיים ומשפחתיים ועל פי הצורך מומחים נוספים כגון מומחה פיננסי, מומחה ילדים ועוד. כל אחד מחברי הצוות דואג לאינטרסים של הצד אותו הוא מייצג אך כל הצוות יחד מהווה רשת ביטחון לתהליך ולמשפחה כולה. עם תום גיבוש ההסכם הוא מוגש לאישור בית המשפט.

בתהליך זה כל אנשי הצוות ובמיוחד עורכי הדין מחויבים לניהול התהליך בשיתוף פעולה, בכבוד ובהסכמה, והם מנועים להיות חלק מהליך משפטי אם יהיה בעתיד. דהיינו, במידה ובני הזוג לא הצליחו להגיע להסכם במסגרת הליך זה, עורכי הדין אינם יכולים לייצג אותם בבית משפט. כך מתאפשר ניהול משא ומתן ושיתוף פעולה אמיתי  במרחב בטוח, ואין חשש שהצד השני ינצל לטובתו את המידע שנחשף וינקוט בהליך משפטי. שתוף הפעולה בין עורכי הדין מייצר אוירה אמון התורם לקידום הסכם הגירושין .

ליועצי הגירושין תפקיד משמעותי בצוות. יועצי הגירושין הינם מטפלים זוגיים ומשפחתיים בעלי ניסיון  רב בטיפול  זוגי מקצועי האמונים על ההיבטים הרגשיים, בניית תוכנית ההורית לאחר הגירושין, סיוע ביצירת תקשורת יעילה בין ההורים, פתרון משברים זמניים ועוד. התייחסות לאספקט הרגשי  בגיבוש הסכם הוא חשוב ביותר.  הליך הגירושין מלווה בכאב, עצב וכעס על אירועי ההווה והעבר ובמהלכו בני הזוג נדרשים לקבל החלטות חשובות ומשמעותיות לגביהם ולגבי הילדים בתחומים שונים כמו: רכוש,מזונות,גדול ילדים. הבנת הדינאמיקה בין בני הזוג, הבנת  המשבר והשלכותיו על הילדים חשובה מאוד לתהליך הגישור ונדרשות מיומנויות טיפוליות של מטפלת זוגית מקצועית על מנת לקדם את המשא ומתן בין הצדדים.

בעיני, המטרה היא  לערוך  הסכם גירושין טוב כך שיתאפשר לפתוח דף חדש ומערכת יחסים תקינה כהורים בהמשך. השאיפה להסכם הוגן המותאם לצורכי ההורים והילדים תוך התייחסות מיוחדת לבניית הורות לאחר הגירושין, וזאת על מנת למזער הפגיעה בילדים.  התהליך נעשה באווירה תומכת, המעודדת כבוד הדדי ,שתוף פעולה ויצירתיות בפתרון קונפליקטים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מטפלת זוגית

יועצת זוגית

http://www.hgf.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חגית פריידס

מאת: חגית פריידסבגידות16/10/153620 צפיות
האם בגידה זה סוף או התחלה ? האם ניתן לשקם את היחסים? האם אפשרי להתגבר על חוסר האמון? גילוי הבגידה גורמת לסערת רגשות ורבים מקבלים החלטות חפוזות. לכן, לפני כל קבלת החלטה, ככל שתהיה, מומלץ לפנות למטפלת זוגית. על מה קורה בחדר הטיפול תקראו בהמשך..

מאת: חגית פריידסמשפחה וזוגיות - כללי31/01/15655 צפיות
גירושין בשיתוף פעולה הינה שיטה חדשנית להתגרש בהידברות מחוץ לכותלי בית המשפט. זהו תהליך ייחודי, שבו צוות של אנשי מקצוע מסייעים לבני הזוג בפתרון כל המחלוקות. הצוות כולל עורכי דין ,מטפלים זוגיים ומשפחתיים ועל פי הצורך מומחים נוספים כגון מומחה פיננסי, מומחה ילדים ועוד. ליועצי הגירושין תפקיד משמעותי בצוות. יועצי הגירושין הינם מטפלים זוגיים ומשפחתיים בעלי ניסיון רב בטיפול זוגי מקצועי האמונים על ההיבטים הרגשיים, בניית התוכנית ההורית לאחר הגירושין, סיוע ביצירת תקשורת יעילה בין ההורים, פתרון משברים זמניים ועוד. קרא עוד...

מאת: חגית פריידסנישואין27/09/131127 צפיות
הבגידה היא לא תוצאה של צורך במין אלא תוצאה של חסר ביחסים רגשיים מספקים כמו חסר באהבה,בקשר, באינטימיות, בתשוקה, בתקשורת., תחושת בדידות רגשית , ריקנות , כעסים וקונפליקטים לא פתורים. ניתן לראות בבגידה כסימפטום של מערכת היחסים הזוגית ואמירה לגבי איכות הקשר הזוגי. יש תקופות רגישות לכניסה לרומן ויש מספר סוגי רומן . איך נוצר רומן? האם ניתן לשקם זוגיות בגין בגידה

מאת: חגית פריידסהורות01/10/121115 צפיות
כיצד הילדים שלכם מאותתים שהם זקוקים לתשומת לב מיוחדת בתקופת הגירושין?? אילו תגובות צפויות ונורמטיביות? כיצד הם מביעים את מצוקתם עקב הפרידה ?? התגובות הצפויות ודרכי ההתמודדות יובאו במאמר שלהלן.

מאת: חגית פריידסמשפחה וזוגיות - כללי29/09/121207 צפיות
יחד עם שכיחותה ההולכת וגוברת של תופעת הגירושין גדל והולך מספרם של ילדים שחווים גירושין. מה עובר עליהם וכיצד ניתן לסייע תוכלו לקרוא במאמר שלהלן.

מאת: חגית פריידסהורות23/04/111165 צפיות
אמא ואבא יקרים, אני רק ילד אז בבקשה....

מאת: חגית פריידסדיני משפחה21/08/10942 צפיות
גישור בעת גירושין מחייב מודל טיפולי יותר בו ניתנת התייחסות לרגשות ולתהליך הפסיכולוגי אותו עוברים הצדדים והשפעתו על קבלת ההחלטות. ידע של המגשר לגבי הצרכים ההתפתחותיים והפסיכולוגיים של הילדים מסייע להורים לקבל החלטות נכונות ומיטיבות.

מאמרים נוספים בנושא משפחה וזוגיות - כללי

מאת: דוד כהןמשפחה וזוגיות - כללי15/03/20101 צפיות
אחת הדילמות שעומדות בפנינו, כשאנחנו רוצים לערוך פיקניק עם חברים ובני משפחה או כשאנחנו רוצים לארח אירוע בבית או בכל מקום אחר, זה עם מה נארח אותם? באילו כלים ואמצעים נשתמש? בסד אריזות הביאו לכם כמה נקודות מחשבה

מאת: נטלי הרוש משפחה וזוגיות - כללי27/07/172283 צפיות
החופש הגדול בעיצומו, הילדים מתחילים קצת להתבגר ולקראת השנה החדשה אנחנו ההורים מנסים לקדם אותם מכל מיני בחינות...אם לימודיות או לקיחת אחריות, איך להתנהג חברתית ועוד. הנה לכם כמה אפשרויות שישפרו לילדים שלכם את חופשת הקיץ ובמקביל יכינו אותם מכל מיני בחינות לשנה החדשה.

מאת: רוןמשפחה וזוגיות - כללי04/05/172512 צפיות
מאמר על חברת ניקיון

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161281 צפיות
אם הייתם מדמיינים את עצמכם סגורים בחדר סגור למשך שעה תמימה, איך הייתם יוצאים משם כאשר ישנה עלילה ויש לכם רמזים ועליכם למצוא גם פתרון לחידות שיעניקו לכם את המפתח ליציאה, לכל זה קוראים Exit room

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161269 צפיות
אם הייתם מדמיינים את עצמכם סגורים בחדר סגור למשך שעה תמימה, איך הייתם יוצאים משם כאשר ישנה עלילה ויש לכם רמזים ועליכם למצוא גם פתרון לחידות שיעניקו לכם את המפתח ליציאה, לכל זה קוראים Exit room.

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161309 צפיות
חדרי הבריחה, הפכו להיות חדרים מבוקשים מאוד, בקרב ישראלים שאוהבים את חיי האקשן, אם מול המחשב, אם בצבא ואם בצפייה של סרטי מתח. מדובר על אדרנלין, שבירת שגרה והנאה רצופה.

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161296 צפיות
ש חלק שמכנים את זה "קווסט" {משחקי הרפתקה במציאות} יש כאלה שיכנו זאת Escape room Tel Aviv, אך יש למשחק המדהים הזה שמו נוספים: חדרי מילוט, חדרי בריחה, חדרי יציאה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica