חפש מאמרים:
שלום אורח
03.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בגידה – איך נוצר רומן ?

מאת: חגית פריידסנישואין27/09/20131168 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כאשר אנו שומעים על בגידה, האסוציאציה  הראשונית שעולה  היא מין. אך למעשה מין הוא לא המרכיב הדומיננטי והבגידה היא לא תוצאה של צורך במין מגוון , אלא תוצאה של חסר ביחסים רגשיים מספקים כמו : חסר באהבה,בקשר, באינטימיות, בתשוקה, בתקשורת., תחושת בדידות רגשית , ריקנות , כעסים לפיכך ניתן לראות בבגידה כסימפטום של  מערכת היחסים הזוגית  ואמירה לגבי איכות הקשר הזוגי לה תורמים שני בני הזוג.

בחיי הנישואין יש מספר תקופות רגישות יותר לבגידות:

  • לאחר תקופת 'ירח הדבש' - כשזוג נישא יש חוזה גלוי וסמוי ביניהם. בחוזה הסמוי יש ציפייה ותקווה שבן הזוג ירפא את 'פצעי הילדות' וייתן לו את האהבה, הביטחון ומילוי כל החסכים. לאחר השלב הראשוני של ירח הדבש מתחיל להיווצר פער בין החלומות למציאות ויש אכזבה. שיש קושי להתמודד עם הפער (מסיבות של פחד מקונפליקט ,קושי בקרבה רגשית או קושי בתקשורת), הפער גדל והתסכול גובר. אז התסכול יוצר את הקרקע לכניסת הרומן . כך שהבגידה היא סוג של פתרון לקונפליקט.
  • לאחר לידת ילד ראשון כאשר האישה נשאבת לאימהות והגבר חש נטוש.
  • בתקופת הקן המתרוקן כאשר הילדים, שבמשך השנים כיסו על הבעיות הזוגיות, עוזבים את הבית.

על פי אמילי בראון, יש 5 סוגי  ם של בגידות:

1.      הימנעות מאינטימיות -  בן הזוג הבוגד שומר מרחק כדי להגן על עצמו ,בדרך כלל מתוך פחד  מוקדם מפגיעה או נטישה. צורכי האהבה והקרבה נשארים מתוסכלים,  ויש לו פנטזיה שימצא אהבה בחוץ . הוא חולק כאב ותסכול עם גורם שלישי. מאפיין זוגות עם דפוס של מריבות האשמות ומאבקים. הפונקציה של מריבה היא להימנע מאינטימיות והבגידה עם חשיפתה היא עוד נושא למריבה. אין בכוונת בני הזוג להיפרד והם מעוניינים בטיפול  לשיקום היחסים.

2.      הימנעות מקונפליקטים -  כלפי חוץ בני הזוג תומכים זה בזה ומשדרים זוגיות אידיאלית. אולם פחד מחילוקי דעות ומכעסים מנהל את חיי הזוג. אין הרשאה לדבר על הכעס. הרומן בדרך כלל קצר  ומשדר  'רע לי'  'תתיחס/י אליי'. רומן מסוג זה הוא 'קריאה לעזרה' ובן הזוג הבוגד אף זורע סימנים,גם אם באופן לא מודע, על מנת שהבגידה תתגלה.  ברומן מסוג זה בני הזוג לא רוצים להיפרד אלא רוצים לטפל במשבר ולשקם את מערכת היחסים.

3.      התמכרות למין -  הסיבות לבגידה הן אישיות ולא זוגיות. הבגידה היא בעיה רגשית של המכור. הבוגד מנהל קשר מיני חוזר ,קפיצה ממיטה למיטה.  יש לו צורך בכיבוש נשים, ריגושים, כוח,והשגיות.  התחושה הבסיסית של הבוגד היא ריקנות רגשית ויש אשליה שירגיש מלא דרך הבגידות. אנשים מסוג זה לא מעוניינים בדרך כלל בטיפול אך עשויים להגיע לטיפול כאשר יהיה שינוי באיזון.

4.       הקן המתרוקן - יכול לקרות בקרב זוגות  שמה שאיחד אותם זה הצורך במשפחה והמטרה העיקרית בקשר הייתה שמירת המסגרת המשפחתית .עם עזיבת הילדים את הבית נשארת הריקנות הרגשית.  אלה רומנים ממושכים המתנהלים במקביל לחיי משפחה מסודרים, כאשר המשפחה מהווה עבור הבוגד את המסגרת, הביטחון, אך הרגש והאהבה מושקעים בקשר מחוץ לנישואין. עם גילוי הבגידה הזוג נקלע למשבר עמוק. במידה ובן הזוג הבוגד מוכן לוותר על הרומן יתאפשר טיפול זוגי.

5.      הבגידה היא 'כרטיס יציאה' מהנישואין - המניע לבגידה הוא רצון לסיים את הנישואין אך יש קושי לדבר על זה  והתפיסה של בן הזוג הבוגד היא  שגילוי הבגידה יביא לסיום הקשר.  אין אהבה מצידו ואין מוטיבציה לבדיקה ולשיקום היחסים.

גילוי הבגידה,  הינה חוויה מטלטלת וגורמת למשבר עמוק בזוגיות. עולים רגשות של עלבון, כעס, חוסר אמון, בלבול, דיכאון ונדרש זמן החלמה. רומן יכול להרוס זוגיות אך גם להחיות זוגיות . חשוב לא לקבל החלטות חפוזות לגבי סיום הנישואין או 'לפתוח דף חדש' ללא התבוננות מעמיקה בגורמים שהביאו לבגידה. לכן, מומלץ לפנות לטיפול זוגי מקצועי אצל מטפלת זוגית מוסמכת . בתהליך הטיפולי הזוגי יש  את ההזדמנות לבדיקת הקשר והבנת הדינאמיקה הזוגית שהביאה לבגידה  ויש הזדמנות לצמוח מהמשבר ולשקם את הזוגיות .

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מטפלת זוגית

יועצת זוגית

http://www.hgf.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חגית פריידס

מאת: חגית פריידסבגידות16/10/154164 צפיות
האם בגידה זה סוף או התחלה ? האם ניתן לשקם את היחסים? האם אפשרי להתגבר על חוסר האמון? גילוי הבגידה גורמת לסערת רגשות ורבים מקבלים החלטות חפוזות. לכן, לפני כל קבלת החלטה, ככל שתהיה, מומלץ לפנות למטפלת זוגית. על מה קורה בחדר הטיפול תקראו בהמשך..

מאת: חגית פריידסמשפחה וזוגיות - כללי28/02/15802 צפיות
גירושין בשיתוף פעולה הינה שיטה חדשנית להתגרש בהידברות מחוץ לכותלי בית המשפט. זהו תהליך ייחודי, שבו צוות של אנשי מקצוע מסייעים לבני הזוג בפתרון כל המחלוקות. הצוות כולל עורכי דין ,מטפלים זוגיים ומשפחתיים ועל פי הצורך מומחים נוספים כגון מומחה פיננסי, מומחה ילדים ועוד. ליועצי הגירושין תפקיד משמעותי בצוות. יועצי הגירושין הינם מטפלים זוגיים ומשפחתיים בעלי ניסיון רב בטיפול זוגי מקצועי האמונים על ההיבטים הרגשיים, בניית התוכנית ההורית לאחר הגירושין, סיוע ביצירת תקשורת יעילה בין ההורים, פתרון משברים זמניים ועוד. קרא עוד...

מאת: חגית פריידסמשפחה וזוגיות - כללי31/01/15697 צפיות
גירושין בשיתוף פעולה הינה שיטה חדשנית להתגרש בהידברות מחוץ לכותלי בית המשפט. זהו תהליך ייחודי, שבו צוות של אנשי מקצוע מסייעים לבני הזוג בפתרון כל המחלוקות. הצוות כולל עורכי דין ,מטפלים זוגיים ומשפחתיים ועל פי הצורך מומחים נוספים כגון מומחה פיננסי, מומחה ילדים ועוד. ליועצי הגירושין תפקיד משמעותי בצוות. יועצי הגירושין הינם מטפלים זוגיים ומשפחתיים בעלי ניסיון רב בטיפול זוגי מקצועי האמונים על ההיבטים הרגשיים, בניית התוכנית ההורית לאחר הגירושין, סיוע ביצירת תקשורת יעילה בין ההורים, פתרון משברים זמניים ועוד. קרא עוד...

מאת: חגית פריידסהורות01/10/121160 צפיות
כיצד הילדים שלכם מאותתים שהם זקוקים לתשומת לב מיוחדת בתקופת הגירושין?? אילו תגובות צפויות ונורמטיביות? כיצד הם מביעים את מצוקתם עקב הפרידה ?? התגובות הצפויות ודרכי ההתמודדות יובאו במאמר שלהלן.

מאת: חגית פריידסמשפחה וזוגיות - כללי29/09/121248 צפיות
יחד עם שכיחותה ההולכת וגוברת של תופעת הגירושין גדל והולך מספרם של ילדים שחווים גירושין. מה עובר עליהם וכיצד ניתן לסייע תוכלו לקרוא במאמר שלהלן.

מאת: חגית פריידסהורות23/04/111213 צפיות
אמא ואבא יקרים, אני רק ילד אז בבקשה....

מאת: חגית פריידסדיני משפחה21/08/10984 צפיות
גישור בעת גירושין מחייב מודל טיפולי יותר בו ניתנת התייחסות לרגשות ולתהליך הפסיכולוגי אותו עוברים הצדדים והשפעתו על קבלת ההחלטות. ידע של המגשר לגבי הצרכים ההתפתחותיים והפסיכולוגיים של הילדים מסייע להורים לקבל החלטות נכונות ומיטיבות.

מאמרים נוספים בנושא נישואין

מאת: רוני הכהןנישואין17/05/181276 צפיות
כאשר זו החברה הכי טובה שהולכת להתחתן, זה תפקיד שמיועד לחברה הכי טובה שלהכין את כל מה שצריכים כדי לחגוג כל החברות ביחד את השבוע הזה שלפני יום החתונה עם מסיבת רווקות באשדוד היפה

מאת: articlestbdנישואין05/01/171242 צפיות
כיצד מתגרשים בשלום ואיך עושים זאת בדרך הנכונה ביותר? מידע בתחום בגוף המאמר.

מאת: ענבל פלוסנישואין24/09/151640 צפיות
רבים מכירים את השלב הזה בנישואין שהשגרה משתלטת לנו על כל נקודה, והריטואל היומיומי הופך למעייף במיוחד. השכרת חדרי אירוח לפי שעה עשויה להיות הפתרון בשבילכם. רגע לפני שאתם שוללים על הסף, קראו מעט על הנקודות המנחות אותנו לפתרון זה.

מאת: ד"ר ירוןנישואין14/06/151332 צפיות
האם גבר נשוי שנמשך לגברים צריך להישאר נשוי או להתגרש? האם נכון לשתף את בת הזוג בנטיות שלך? האם יש פתרון ממשי לדילמה? ד"ר ירון, פסיכותרפיסט המתמחה בטיפול פסיכולוגי לגייז (Gays), מתייחס לכמה מהשאלות הנפוצות ששואלים מטופלים.

מאת: rivkaaנישואין07/05/151263 צפיות
המון פעמים הצעת הנישואים תלויה בהחלטת בני הזוג על העונה בה הם רוצים להתחתן: סתיו, חורף, אביב או קיץ. כאשר מדובר על העונה בה "הכי כדאי" להתחתן נדמה כי התשובה היא חד משמעית ועונת הפרימיום היא הקיץ, אך מסתבר שהדבר לא כך ושמניפת הדעות במקרה הזה רחבה מאד. אז מתי בעצם הכי כדאי להתחתן? לשאלה הזו התשובה אינה חד משמעית ותלויה המון בבני הזוג ובאופי החתונה לה הם מייחלים. אז כדי שלא תסתבכו מדי, הנה לכם שני צדי המטבע, בעד ונגד בכל עונה.

מאת: נינה כהןנישואין08/12/141141 צפיות
אין כמו מוסיקה טובה. לגוף, לנשמה, לזיכרון המתוק ואפילו גם למר. יום החתונה הוא מקבץ של שירים, סגנונות, וקצב שונה שילווה אותך ואת הסובבים אותך במשך כל יום חתונתך

מאת: לירן יוסףנישואין26/05/144031 צפיות
בכל מערכת יחסים יש תקופות טובות יותר ופחות טובות, החשוב ביותר זה לעבור כל תקופה ביחד ובהבנה. יעוץ זוגי יכול לעזור לבני זוג המתקשים לעבור משבר ולא מוצאים פיתרון ודרך לגישור על הפערים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica