חפש מאמרים:
שלום אורח
06.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

קדיש חילוני

מאת: ברסלב מאיררוחניות - כללי20/07/2015522 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

קדיש חילוני - יש דבר כזה ?

מה פירוש \'קדיש חילוני\' ?

ניסינו לחפש מהו השורש ומהו פירושו של המושג \"קדיש חילוני\".

לא נעסוק במאמר מהו הקדיש ומעלת אמירת קדיש, על כך ניתן לקרוא מאמרים מורחבים ונעימים עיין ערך קדיש-פירוש-המילים.

אלא בעצם הרעיון לבוא ולהמציא מושג חדש ולקרוא לו בשם קודש "קדיש חילוני", הרי קדיש הוא מושג וטקס דתי, אז דבר ראשון לא מובן (לפחות \'לי\' אני הקטן).., אם ברצון המשפחה של הנפטר לזכות ולהנציח את נשמת יקיריהם , זה אומר שמאמינים בעולם הבא ובעולם הנשמות, שאם לא כן, והם אטאיסטים לא מאמינים בכלום , לא היו מתעניינים ועושים דבר להנציחם – כי הרי הוא פגר מת , עפר ואפר , חזר לאדמתו וזהו לא יפגשוהו יותר ומה הסיבה לזכור אותו ? ומה יהי\' תועלת לזיכרו ..?

אז הגענו לנקודה שכן מאמינים ! יופי נפלא ... עכשיו אני (מקווה שגם אתם) רוצה להבין אם המשפחה מאמינים , למה הם לא בוחרים בדרך התורה הקדושה ? אולי כי זו המצאה של הרבנים והדתיים ? אם כן וזוהי המצאה , אז קדיש חילוני הוא ג\"כ המצאה של משוררים ואנשי מליצה אשר לא יועיל בה דבר , כדברי אותו אחד שטוען שהדתיים המציאו את התורה !

אז נשאר עוד נקודה לברר בשכל הישר , שאכן התורה היא תורת אמת , ואם יקשה לך התורה היא אמת , אבל גם אני יכול לפרש אותה כרצוני ...

והרי זה יותר מצחיק מהטעויות הקודמות ... הרי חכמינו ז\"ל קיבלו את התורה ופירושיה מדור לדור ע\"י קדושי עליון אנשי אמת , אבות אבותינו , משה רבינו , ויחידי הדור כולם טהורים וקדושים מכל תאווה ומידות רעות ורצונות של הבלי עולם הזה ותאותיו המגושמים , כולם טהורים ומזוככים שכל רצונם רוחניות ורצונות קדושים לעשות רצון בורא עולם באמת בדרכי תורתו תורת אמת , והם אשר זכו לראות נשמות נפטרים , וחלקים זעירים מעולם שכולו טוב והוא עולם הנשמות .., וגם שמעו מפי בורא עולם, מפי הגבורה בידיעה מהי הדרך לזכות לנשמה לחיי נצח ..!

ופתאום נולד לו משורר \'איש רוח\' אשר רוחו מנשבת ומתעופפת לו לפי ה\'מוזה\' והאשראה של אותה תאוה ומידות רעות וכבוד מדומה המפעמות בו – ולפי זה בונה לו איש הרוח לכתוב "קדיש חילוני" לפי רוחו ושטותו , וזה ממש כדין הפסלים שהיו בונים אנשי הרוח עובדי אלילים הקדמונים שלפני אלפי שנים – והרי הפסל הוא פסל , ואין בכוחו להציל את עצמו ובטח לא החיים ולא נשמת המתים ,  שהרי בכוחו והמצאתו של אנשי הרוח הומצא והוקם לחיים והוא הדין למשוררים שהמציאו אתהקדיש החילוני !

על כן העיצה היעוצה באמת - למי שאוהב ורוצה לייקר ולהנציח ולהיטיב לנשמת אבותיו וקרוביו הנפטרים – לומר קדיש כתקנת חכמים במניין עשרה , שעל ידי זה יזכה נשמתם לחזור למקור חוצבתם ולעדן נשמתם בצרור החיים עדן ועידונים !

אתר וישיבה של חסידי ברסלב - יהדות בטעם טוב !

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מוסדות ברסלב מאיר

יהדות בטעם טוב ע"פ דרכי ברסלב !

מוקד התפילות (חינם) בכותל קבר רחל אומן ועוד...

אמירת קדיש יתום לנפטרים (חינם)... ע"י חסידי ברסלב.

050-4161022

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ברסלב מאיר

מאת: ברסלב מאירבריאות הנפש07/11/17621 צפיות
פדיון נפש - מי צריך לעשות? ומה צריך לעשות? ומי לא ראוי לעשות? דבר טבעי שכל אחד מאיתנו חפץ בחיי חרות הצלחה ומנוחת הנפש, אך מה היא החירות האמיתית ומה היא מנוחת הנפש? פדיון נפש הוא המתקת הדינים כעין רעונן נהיגה כדי להמתיק נקודות רעות של עבירות תנועה... כנסו תבינו.

מאת: ברסלב מאיריהדות15/04/17580 צפיות
שאלה : עמדתי ואתבונן במנהג רבים, וכן רבים האנשים שאחר שגומרים סעודתן ומברכים ברכת המזון ללא כוס.. והרי קי''ל בגמרא (פסחים קה:) שברכת המזון טעונה כוס, וזה חלקת מכבוד הברכה.. וזה החלי בעזר צורי וגואלי...

מאת: ברסלב מאיריהדות31/01/17638 צפיות
תהליך החזרה בתשובה מהו בכלל המושג תשובה? תשובה הוא מלשון לשוב, לחזור בחזרה ... רגע אני שואל לאן בכלל הלכתי כדיי שאני אשוב בתשובה?

מאת: ברסלב מאירדת ומדינה30/12/16771 צפיות
מדוע נקבע חג רק לנס חנוכה, ולא לנס של הניצחון על גוליית? במה שונה נס חנוכה מניסים אחרים שנעשו לעם ישראל? למה דווקא עבורו קבעו חג? על האור שיורד לעולם דווקא בימי החנוכה!! נסים רבים ארעו לעם ישראל בתולדותיו. על חלקם אנו יכולים לקרוא בתנ"ך. בכל זאת, מעניין שעל רוב הניסים לא נקבע שום חג לזכר הנס!!

מאת: ברסלב מאיריהדות11/11/16803 צפיות
ברכות השחר לאישה. אין הרבה שינויים בהלכות ברכות השחר לנשים, רק הברכה שעשני כרצונו, ולנוסח ברכות השחר ספרדי שלא עשני גויה / שפחה... יש מסבירים שמברכת כרצונו כי האישה נבראה כרצונו של השם יתברך, והרי רואים שנשים הם הרבה יותר קרובות בתפילה ובלב מחוברות להשם יתברך יותר מהגברים שהם יותר פרועים לכן הטילו עליהם יותר לימוד התורה חוקים ומצוות שהזמן גרמא - לצמצם את הגבר...

מאת: ברסלב מאיראימון אישי - כללי28/10/161167 צפיות
בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ... והוא חובה על כל אדם ונברא להתחדש בכל בוקר שזוכה לקום משינתו, כי לא כולם קמים ואם קמים קמים עם העצבות של האתמול במקום השמחה והתקווה של המחר !

מאת: ברסלב מאירבריאות ורפואה כללי25/09/16801 צפיות
ברכת המזון על פי חסידות ברסלב החשיבות הגשמית והרוחנית והתועלת שיש באמירת ברכת המזון על האוכל לטובת בריאות הגוף והנפש. בברכה לרפואה שלימה.

מאמרים נוספים בנושא רוחניות - כללי

מאת: בתיה כץרוחניות - כללי12/11/19199 צפיות
בעת שהספינה היקרה בעולם טבעה בים, לא היה בכוחו של שום כסף שבעולם להציל חיי אדם. עשירים לא קבלו יחס מועדף. עשירים ועניים פלסו דרכם יחד, ונדחפו יחד לסירות ההצלה ללא הבחנה.

מאת: בתיה כץרוחניות - כללי29/04/1958565 צפיות
כתיבת ספר תורה הינה מצווה נעלה וחשובה עד מאד, מצווה זו הינה מצוות עשה מהתורה, האחרונה במניין תרי''ג המצוות. מי שזוכה לקיים את המצווה הזו, מעלה עליו הכתוב כאילו קיבל את התורה בהר סיני.

מאת: עופר שלורוחניות - כללי02/10/181114 צפיות
ספרי חומש

מאת: רוני הכהןרוחניות - כללי01/07/18512 צפיות
כולם מחפשים אחר הכוונה, והדת היא כבר לא הכלי היחיד אשר זמין על מנת להגיע אל איזון הנפש מלבד רפואה.

מאת: SEOMANרוחניות - כללי22/01/18484 צפיות
אם תמיד רציתם לדעת איך לאזן את הגוף בקלות ולהתחיל להכניס יותר שפע אל חייכם, הרי כי עכשיו גם אתם תוכלו לעשות זאת בעצמכם. כל שעליכם לעשות זה לאמץ לכם את אחת מהשיטות עתיקות היומין אשר הגיעו אלינו היישר מן המזרח. על מנת שאנרגיית הצ'י תוכלו לזרום בחייכם, תוכלו להתחיל ולהתאמן בטאי צ'י, צ'י קונג, סו ג'וק ,מדיטציות, רייקי, הילינג, יוגה ושיטות נוספות. היום נדבר על הדרכים האפקטיביות ביותר לריפוי הגוף והנפש אשר יתחילו לגרום לכם להרגיש שינוי משמעותי בחייכם ולאורך זמן.

מאת: דוד דרומררוחניות - כללי14/08/161057 צפיות
הכותל המערבי (בקיצור: הכותל) הוא אחד מארבעת קירות התמך המקיפים את הר הבית זה כאלפיים שנה, משלהי תקופת בית שני ועד ימינו. במסורת היהודית מיוחסת לכותל המערבי קדושה יתרה,

איך לקבל אנרגיה למכור, איך למכור עם חשק, איך להרגיש טוב למכור, למה עבודה במכירות שוחקת, איך לאהוב למכור, איך ליהנות לעבוד במכירות, תמיכה נפשית, מאמן אישי מומלץ: וכאן תתבאר עוד נקודת מבט, לאיך וכיצד איש המכירות אמור לקבל אנרגיה למכור את המוצר שלו ללקוחות. והדרך לכך היא, על ידי זה שאיש המכירות ישאל את עצמו, האם הייתי מוכר את המוצר הזה לאנשים, גם אם לא היית מרוויח מכך כסף?! ז"א שעל איש המכירות לדמיין לעצמו מצב, שבו הוא כאיש מכירות לא צריך כסף, משום שיש לו מספיק כסף, אבל מצד שני ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica