חפש מאמרים:
שלום אורח
29.06.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שתי דרכים לשינוי פרדיגמות

במאמר הקודם תיארתי פרדיגמות שנחשפו בתהליך האימון. אך מה קורה לאחר החשיפה? איך אפשר להתמודד איתן ולנטרל את השפעתן? כיצד ניתן לשנות אמונות שניהלו אותנו תקופה ארוכה??

התמודדות עם הפרדיגמות בעזרת תשאול:

לאחר בדיקה פנימית וחשיפת הפרדיגמה המגבילה, עלינו לערער את "כוחה". שאלו את עצמכם את השאלות הבאות  ובשלבים הבאים:

 • מה הפרדיגמה שמגבילה אותי?
 • באיזה מידה אמונה זו היא מגוחכת ומטופשת?
 • מה מקור הפרדיגמה?
 • האם האדם שממנו למדתי אמונה זו הוא דוגמה טובה לחיקוי בתחום זה?
 • האם הפרדיגמה הזאת היא האמת המוחלטת?
 • מה יהיה המחיר הרגשי שאשלם בסופו של דבר אם לא אשתחרר מאמונה זו?
 • איזה מחיר אשלם בסופן של דבר בתחום מערכות היחסים אם לא אשתחרר מאמונה זו?
 • מהי היה המחיר הגופני אשר אשלם אם לא אשתחרר מאמונה זו?
 • מהי היה המחיר שישלמו בסופו של דבר אהוביי ובני משפחתי אם לא אשתחרר מאמונה זו?
 • יש לנסח את הפרדיגמה כשאלה.
 • יש לנסח את הפרדיגמה בצורה מצומצמת.
 • יש לשנות את הפרדיגמה ב 180 מעלות.
 • בניית אמונה חדשה במקום האמונה המגבילה.
 • אילו אפשרויות פותחת בפניי הפרדיגמה החדשה?

לאחר שנחשפה האמונה המגבילה שמנהלת אותנו ולאחר שמצאנו אמונה חדשה דרך כל שלבי התשאול, הגיעה העת להטמיע בתודעתנו את האמונה החדשה אותה אנו רוצים לאמץ.

ראשית, את האמונה החדשה יש לשנן עוד ועוד כמנטרה. בבוקר כשאנחנו קמים, ובלילה לפני השינה. לכתוב אותה  ולתלות אותה על הקיר, על המקרר, לכתוב על פתק ולשים בארנק, אפשר לאמץ כל רעיון שיגרום לנו להביט בפרדיגמה החדשה ולהחליט שמהיום היא חלק מחיינו. בהתחלה זה יראה לכם מלאכותי ומגוחך אך ככל שתחשפו יותר ויותר לאמונה החדשה, היא תיטמע בכם. בנוסף לכך איספו כל הזמן עדויות מהשטח המוכיחות ומצדיקות את אמיתותה של האמונה החדשה שבניתם. אם האמונה החדשה היא "זוגיות מאפשרת חופש ועצמאות", איספו עוד ועוד סיפורים מהשטח על זוגות שאתם מכירים, או סיפורים ששמעתם על זוגות שערך החופש והעצמאות באים לידי ביטוי אצלם. האמונה שבניתם היא כמו שתיל חדש. צריך להשקותה עוד ועוד בכדי שהיא תצמח תגדל ותיטמע בתודעתכם כעובדה.

התמודדות עם הפרדיגמה בעזרת דמיון מודרך:

אפשרות נוספת לשינוי פרדיגמות היא באמצעות דמיון מודרך. מצאו מקום שקט בבית, שימו מוסיקה נעימה ברקע, עצמו עיניים, נשמו נשימות עמוקות, הרפו את גופכם לחלוטין. חשבו על הפרדיגמה שהגבילה אתכם, חשבו על הצער והכאב הנלווים לחיים המנוהלים על ידי הפרדיגמה הזאת. חשבו על כל הסבל שנגרם לכם עד עכשיו, על ההזדמנויות שהחמצתם. קשרו כאב רב עם הפרדיגמה. היכן הכאב יושב בגופכם? האם בבטן? באזור הלב? בכתפיים? אולי במקום אחר בגוף? איך נראה הכאב? מה צבעו? מה צורתו? האם אתם רוצים להמשיך לחיות אתו? דמיינו איך ייראו חייכם העתידיים אם הפרדיגמה השלילית תמשיך לנהל אתכם. האם אלו החיים אותם אתם רוצים לחיות?

כעת דמיינו אור לבן וזוהר נכנס לגופכם בעת הנשימה. אמרו לעצמכם את הפרדיגמה החדשה שתנהל אתכם מהיום. האור יזרים לגופכם את האמונה החדשה, עם כל נשימה ונשימה האמונה תזרום פנימה ותתפשט בגופכם. היא תזרום ותמלא באור זוהר של אהבה ועוצמה כל תא ותא בגוף. ראו את האור שוטף את מקום הכאב בו האמונה הישנה התיישבה. סלקו את הכאב. עם כל נשיפה דמיינו את הכאב יוצא מפיכם כעשן שחור. חושו את הפרדיגמה החדשה מטהרת את גופכם ונשמתכם. כשהאור ימלא לחלוטין את גופכם, התחילו לדמיין כיצד יראו חייכם בעזרת האמונה החדשה. אילו הזדמנויות יפתחו בפניכם? אילו חיים מלאי הגשמה ואושר יהיו לכם? חושו את האור והאושר זורמים בגופכם. אמרו שוב ושוב מה היא האמונה החדשה שלכם.

גם אם בהתחלה זה יראה לכם מלאכותי ותתקשו להאמין שאמונה זו יכולה להיות חלק מכם, המשיכו שוב ושוב לדמיין אותה, לצפות בחייכם העתידיים המאושרים, לחוש בהשלכות הפרדיגמה החדשה ובכוח הרב שהיא מוסיפה לחייכם. בעת שהאמונה החדשה תהיה חלק מכם, חייכם יתחילו להראות אחרת. השינוי המחשבתי יוביל לשינוי התנהגותי וההצלחה לא תאחר לבוא.

www.gold-zugiut.co.il

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אורלי גולד- אימון וייעוץ ליחסים וזוגיות

האתר שלי: www.gold-zugiut.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אורלי גולד זנדברג

מאת: אורלי גולד זנדברגאימון למערכות יחסים22/11/161779 צפיות
את נורא רוצה אהבה, למצוא את האחד שלך ולחיות איתו באושר ועושר.. אך מדוע זה לא קורה? מדוע את עדיין לבד? 6 שלבים ליצירת זוגיות.

מאת: אורלי גולד זנדברגאימון למערכות יחסים14/11/152320 צפיות
את ודאי שואלת את עצמך מדוע את תמיד יוצאת עם גברים לא רציניים / לא מפרגנים / אדישים / לא יוזמים / קמצנים / שקרנים /מעצבנים..? איך זה שדווקא גברים שאת לא רוצה נקרים על דרכך? מדוע את לא מצליחה למצוא גבר אתו ניתן לבנות זוגיות טובה? האם אין לך "מזל" באהבה? האם אלו הגברים הפנויים היחידים ב"שוק"? חולמת על זוגיות מוצלחת ולא יודעת מדוע זה לא הולך? בדקי קודם את הזוגיות שלך עם עצמך..

מאת: אורלי גולד זנדברגאימון למערכות יחסים08/08/151374 צפיות
הפרדיגמות הן סמויות ולא מודעות, מושכות בחוטים נסתרים ומנהלות את חיינו מאחורי הקלעים. בבואנו להתמודד עם העולם אנחנו כלל לא מודעים לאמונה שמנווטת אותנו. אנחנו לרוב נחוש רגש כלשהו שהוא תוצר האמונה. אם אנחנו מרגישים שמשהו תקוע בחיינו, אם יש פער ברור בין משאלת הלב לבין המציאות, עלינו לבדוק מה גורם לפער הזה. אם לא טוב לי במקום בו אני נמצאת בחיים זה דורש בדיקה ובירור פנימי. מדוע יש לי שאיפות וחלומות שאני לא מגשימה בפועל? מדוע אני מצהירה בקול רם שאני רוצה זוגיות אך זה לא קורה?

מאמרים נוספים בנושא אימון למערכות יחסים

מאת: כרמי אומרואימון למערכות יחסים19/04/202904 צפיות
יואב התקשר אלי "יש לנו משבר בקשר. אשתי ראתה אותי יוצר קשר באתר הכרויות עם נשים אחרות. יש לי צורך להכיר נשים נוספות ואני רוצה לפתוח את הדברים ולשים אותם על השולחן. אנחנו התחתנו בגיל עשרים ולא התנסתי עם נשים נוספות. אני רוצה שהיא תבין את הצורך שלי". לאחר שיחה נוספת עם אשתו, שרצתה להכיר אותי בטלפון קבענו להיפגש למחרת.

מאת: ירון שוראימון למערכות יחסים24/12/172692 צפיות
שבע דרכים עיקריות להתקרב לאנשים רובן ככולן נשענות על מחקרים

מאת: ירון שוראימון למערכות יחסים03/12/172251 צפיות
איך לחיות את החיים הללו בלי לפגוע באחרים אך גם בלי לפגוע בעצמנו זה אחד האתגרים הגדולים בחיים

מאת: ירון שוראימון למערכות יחסים19/11/172331 צפיות
אם יש לכם יחסים לא טובים עם מישהו במשפחה שלכם, אל תחכו לרגע האחרון. תעבדו על היחסים הללו ותחסכו לכם ולסביבה שלכם שנים של כאב, כעסים ובזבוז אנרגיה אדירה.

מאת: אורלי גולד זנדברגאימון למערכות יחסים22/11/161779 צפיות
את נורא רוצה אהבה, למצוא את האחד שלך ולחיות איתו באושר ועושר.. אך מדוע זה לא קורה? מדוע את עדיין לבד? 6 שלבים ליצירת זוגיות.

מאת: ירון שוראימון למערכות יחסים17/07/161271 צפיות
זוג שהיה במשבר הגיע אלי לאימון וקיבל כלים איך לשפר את היחסים ביניהם. יש גם טיפים לכם הקוראים שתוכלו להתחיל ליישם מיידית.

מאת: רוני הכהןאימון למערכות יחסים11/05/161988 צפיות
לשמור על מערכת היחסים טובה ומתפקדת מצריך ביצוע של פעולות רבות כדי שמערכת היחסים תחזיק מעמד לאורכן של שנים רבות מבלי לחוש כי נמצאים במקום שבו לא רוצים להיות.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica