חפש מאמרים:
שלום אורח
29.03.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עורך דין נדל”ן ותרומתו להצלחת העסקה

מאת: יוסף מימוןנדל"ן ומקרקעין19/08/20151518 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
מה הוא תפקידו של עורך דין נדל”ן, וכיצד הוא יכול לסייע?

עורך דין נדל”ן יכול לסייע לנו במספר אופנים:

  • יד שניה: עורך דין נדל”ן יכול לסייע במכירה או רכישה של נכסים יד שניה.עורך הדין ילווה את המוכר או הקונה בכל השלבים המקדימים, יבדוק את זכויותהנכס, ואת הרישום שלו בטאבו, יוודא כי אין מופעלים על הנכס עיקולים, יעניקליווי בכל שלבי המשא ומתן, יבחן את תנאי המשכנתא, צווי הריסה ושעבודים,ולמעשה יהיה נוכח בכל השלבים עד לסגירת העסקה.
  • פינוי נכסים: במקרה בו ישנו שוכר אשר מפר את כללי השכירות, יסייע עורך דין מקרקעין לפנות את הדייר, ויגיש נגדו תביעה לפינוי.
  • הסכמים: עורך הדין יוכל לסייע לערוך הסכמים של רכישה לבתים פרטייםולדירות, ובעיקר בעבור בתים צמודי קרקע בעלי פוטנציאל לשאת זכויות בניהנוספות. מכירה של דירות אלו שונה ממכירה של דירות רגילות, ולכן יש לתת יחסמיוחד לכל הפרמטרים הנלווים לרכישה של דירה מהסוג הזה.
  • דירה חדשה: עו”ד מקצועי יוכל לסייע בעת רכישה של דירה חדשה מקבלן,ללוות את המשא ומתן אל מול הקבלן, לבדוק את תקינות החוזה, להגן על טובתהלקוח, ולבחון הבטחות שונות הניתנות מצד הקבלן.
  • חוזי שכירות: עו”ד יכול לסייע לערוך חוזים בין שוכר למשכיר , לבחון אתזכאות המשכיר בנכס, לבדוק את הערבים ואת יכולות התשלום שלהם ועוד.
  • שיתוף מקרקעין: לבסוף, עורך הדין יכול לסייע בפרויקטים של שיתוף מקרקעין, קבלת דירות בירושה ועוד.
מה היא חשיבותו על עורך הדין בעת ביצוע עסקאות נדל”ן

רכישה של דירה חדשה היא אינה עניין של מה בכך. בעבור רוב האוכלוסייה רכישהשל דירה חדשה היא אחת מהעסקאות הגדולות אשר מערבות תשלום גבוה, אותם יבצעובמהלך חייהם, ולכם מומלץ לבצע עסקאות אלו בלווי של עורך דין נדל”ן מומחהבתחום. עורך הדין לא רק ילווה את מעמד החתימה על החוזה, אלא יסייע לרוכשיםאו למוכרים גם בכל השלבים המקדימים, וידע לייעץ בהתאם. רכישה או השכרהבסיוע של עו”ד תבטיח כי בעתיד לא ייקלע הלקוח למצבים לא נעימים ולהפסדיםכספיים גדולים.

מומחה מקרקעין בעסקת נדל”ן

עסקת נדל”ן היא ככל הנראה מהעסקאות הגדולות שתעשו במהלך חייכם, ולעיתים מהיחידות ,לכן חשוב שתבחרו עורך דין מקרקעיןשהוא מומחה מקרקעין שמבין לעומק את תחום הנדל”ן על כל ההיבטים.עסקתמקרקעין מורכבת מהיבטים רבים, החל בשלב התכנון טרם ביצוע העסקה וכלה במיסוישלאחר מכן. משרדינו חסך ללקוחותיו מיליוני שקלים לאורך השנים ע”י תכנוןמושכל וקפדני של עסקת הנדל”ן.
קנית/מכירת דירה
אדם ממוצע מבצע בדרך כלל עסקאות נדל”ן לא רבות בחייו, לעיתים עסקת הנדל”ן היחידה שיעשה תהייה גם אחת העסקאות הגדולות של חייו.
לכן ראינו לנכון לערוך את 10 כללי הברזל לעסקה בטוחה:
המתווך
במידה ובחרת לרכוש דירתך בעזרת מתווך? דאג כי הסכם התיווך לא יהיה מקפח שיםלב כי אינך מחוייב לבלעדיות לאותו מתווך מבלי שהסכמתך לכך מפורשות בהסכם.
זיכרון דברים: ככלל, אל תחתום על זיכרון דברים! זיכרון דברים הינו חוזהמקרקעין לכל דבר ועניין, ואתה עלול למצוא את עצמך קשור בעסקה שלא נבדקהכראוי. אם הנך מתעקש לייצר מסמך מקדים על מנת להבטיח את העסקה- התייעץ עםעו”ד מומחה מקרקעין קודם לכן.
ערך הנכס ומצבו הפיזי: בצע בדיקה יסודית של מצב הנכס. גש עם בעל מקצוע,(אינסטלאטור, מהנדס בניין…וכד’ ) – הוא יוכל לתת לך אינדיקציה טובה לגבימצבו. אם מדובר בנכס בסכום גבוה במיוחד, בדוק עם שמאי מקרקעין מה ערכו שלהנכס בטרם כניסה למו”מ.
הזכויות בנכס
בחן את המצב התכנוני של הנכס אם יש חריגות בניה, בדוק האם ישנן חובותלעירייה. חשוב כי תבדוק, מהו היטל ההשבחה שיידרש לשלם בעת מכירת הנכס – מסזה יכול לשנות את פני העסקה לחלוטין.באשר למצבו המשפטי – פנה לעורך דיןמקרקעין.
בקניית מגרש/קרקע לבנייה: בדוק מהן זכויות הבניה , אלו תשלומים יידרש הקונהלשלם כאשר ירצה לבנות, מה המצב התכנוני מסביב למגרש, מי מבצע את עבודותהפיתוח.

קניית דירה בבית משותף בסיוע של עורך דין מקרקעין

בדוק את מצב רישום הבית המשותף, לרבות התקנון וצו הרישום הקיימים.קרקע שלמינהל מקרקעי ישראל: בדוק את זכויות בעל הנכס במינהל מקרקעי ישראל, האםישנה בקשה להעברת זכויות תלויה ועומדת, מתי עומד להסתיים הסכם החכירה, האםישנו חוב דמי חכירה, האם המינהל ידרוש דמי הסכמה ו/או דמי היוון, ועוד.
מוכר נכס?
ראשית לשקול את שיקולי המס אשר עשויים לשנות את כדאיות העסקה. כמו כו, ישלדאוג לצמצום הסיכון עד לאפס בכל הנוגע לתביעות עתידיות מטעם הקונה כנגדךוכן יש לבחון אם מדובר בקונה שיוכל לעמוד בהתחייבויותיו על פי ההסכם.
קונה נכס?
כקונה יש לבדוק היטב את האפשרות לקחת משכנתא. לא כדאי לגלות שאין לך אפשרות לממן את רכישת הנכס עליו התחייבת בהסכם.
הרשימה ארוכה אמנם, אך מחוייבת המציאות לאחר שפסקי דין רבים כ”כ מלמדיםאותנו על חשיבות ההקפדה והירידה לפרטים עוד במהלך המו”מ, לביצוע עסקתהמקרקעין.
אז איך בוחרים עו”ד שייצג אתכם ברכישת/ מכירת הדירה?
מומחיות – בחרו רק עורך דין מומחה מקרקעין.
ניסיון.
מקצועיות וירידה לפרטים.
ליווי אישי בגובה העיניים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יוסף מימון - עורך דין מקרקעין - http://jm-law.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוסף מימון

מאת: יוסף מימוןדיני ירושה19/08/151779 צפיות
מאמר זה בא לתת מידע על סוגי צוואות ובמה יכול לסייע עורך דין צוואות, ירושות ועזבונות מומחה.

מאמרים נוספים בנושא נדל"ן ומקרקעין

מאת: דניאל מלמדנדל"ן ומקרקעין16/02/20192 צפיות
מרבית תושבי מדינת ישראל רוכשים דירות למטרת מגורים. לכן חשוב שיהיה לכם עורך דין צמוד מקצועי ושמבין את התחום. עו״ד עמית ורד מתמחה בנדל"ן ומקרקעין.

מאת: עידן שלומןנדל"ן ומקרקעין23/11/19360 צפיות
כל קבלן שיפוצים יודע שענף הבניה איננו פשוט והתחרות גבוהה על כל פרויקט, בעיקר כיום שיש אתרים המדרגים בעלי מקצוע שונים, אפליקציות שמאפשרות העברת הפניות עבודה למנויים משלמים ובכלל סף הכניסה איננו גבוה וכל מי שקנה ארגז כלים וצבע דירה לקרוב משפחה יכול להתהדר בתואר קבלן שיפוצים.

מאת: yoni romנדל"ן ומקרקעין04/08/19576 צפיות
התחום המשפטי בכלל - והתחום המשפטי בנושאי משפחה בפרט - הוא מרתק ומעניין, אך במידה ואינכם מבינים בו לעומק רצוי מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין מנוסה ומקצועי.

מאת: בנימין קלינגרנדל"ן ומקרקעין13/04/18722 צפיות
היתר בנייה הוא רישיון לעשות שינוי /בניה בנכס, שניתן בהתאם לחוק התכנון והבנייה, ובהתאם לזכויות הבנייה שנקבעו בתכנית הבנייה.אם אתם רוצים לעשות שינוי בבית/ בדירה שכרוך בשינוי שדורש היתר בנייה – לדוגמה, אתם רוצים לבנות על הגג, אזי אתם צריכים לפנות לוועדה המקומית לתכנון ובנייה (לרוב פונים עם תוכנית שמאושרת על ידי אדריכל) ואז מחכים לאישורה. האישור ניתן בהסתמך על החוק, על הבקשה הספציפית, ועל האזור בכלל (לרבות התחשבות במתנגדים). היתר הבנייה הוא מסמך פורמלי שאליו מצורפים תכניות המבנה ורשימת דרישות.

מאת: orya peryנדל"ן ומקרקעין22/01/18601 צפיות
תל אביב הינה העיר המבוקשת ביותר בארץ לרכישת או שכירות נדל"ן. אם הסטודנטים שמעוניינים ללמוד ולעבוד בעיר המרכזית ביותר בארץ, או זוגות צעירים שמעוניינים לגור בעיר בגלל הקרבה למקום עבודתם. גם משקיעים בנדל"ן מעוניינים למצוא דירות ישנות שתכנית תמ"א 38 חלה עליהן. מי שמוצא עסקה מסוג זה, יצא מורווח, היות ומדובר על עסקה שתהיה שווה בעשרות אחוזים יותר, כאשר מדובר על פינוי בינוי והערך של הדירה יהיה שווה הרבה יותר, כשהיא חדשה לחלוטין וגדולה הרבה ממה שהייתה בעת רכישתה לפני הבנייה.

מאת: בנימין קלינגרנדל"ן ומקרקעין18/12/161051 צפיות
האם כאשר לא ניתן להרשיע אדם בביצוע עבודות בנייה ללא היתר בשל התיישנות, ניתן להרשיעו בעבירה נמשכת של שימוש בנכס שנבנה ללא היתר? ביהמ"ש לעניינים מקומיים משיב על כך בשלילה. כנגד קטן שושנה ויוסף (להלן: "הנאשמים") הוגש כתב אישום המייחס להם עבירות של ביצוע עבודות ושימוש במקרקעין ללא היתר כדין ביחס למבנים מסוימים. כתב האישום הוגש לביהמ"ש לעניינים מקומיים בחולון, ונדון בפני השופטת ריבי צוק.

מאת: בנימין קלינגרנדל"ן ומקרקעין22/11/16781 צפיות
יש לכם מסעדה קטנה, מכבסה, מספרה, מכון קעקועים ופירסינג, אטליז או חדר כושר? אתם צפויים לקבל הקלות ברישוי פתיחת העסק. במסגרת רפורמה של האוצר בחוק ההסדרים תבוטל חובת אישור כבאות האש לסוגי עסק מסויימים והיא תוחלף בהתחייבות עצמית. לידי ynet הגיעה רשימת 120 סוגי העסקים שיהיו פטורים מהאישור המדובר בדרך לרישיון העסק.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica