חפש מאמרים:
שלום אורח
01.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חנוכה בפתח - נכין לנכד מתנה מקורית.

קופסת כלים במתנה.

הרבה פעמים אנו מתלבטים מה המתנה שתפתיע את הנכדים ותשמח אותם באמת. עוד משחק קופסא? כבר יש ערימות כאלה. עוד משחק מחשב? מי זוכר איזה משחק אין להם עדיין. ספר? הם יתייחס לזה, ברוב המקרים, כאל עונש. אז מה ניתן להם מתנה, שאיש עדיין לא קנה?

הדברים הבאים מתייחסים לנכדים ונכדות כאחד – שוויון מלא בכל. רק לדוגמא, נתייחס לנכד אחד.

הפעם נכין לו את המתנה, לא נרכוש אותה. ניקח קופסה ריקה – קופסת נעליים גדולה , למשל, יכולה למלא את התפקיד בכבוד. בכל חנות נעליים תוכלו לבקש קופסא ריקה.

כדי לייפות אותה, הכינו לה ציפוי מנייר טפט נדבק, אותו ניתן לרכוש גם בחנויות לכלי כתיבה או בחנויות ה – MAX-שנפתחו ברחובות הערים. יש סיכוי שהציפוי יגדיל את ההנאה מההפתעה.

וכעת, למלאכה: הכינו לנכד את קופסת הכלים האישית שלו. כתבו על מכסה הקופסא את שם הנכד באותיות של חידוש הלבנה.

היות ואתם מכירים את הנכד היטב, הכניסו לתוך הקופסא את החפצים שהוא מרבה לעסוק בהם. הוא אוהב לצייר? הכניסו קופסת צבעים, קופסת צבעי מים וכמה מכחולים. שימו גם קערית פלסטיק קטנה, אותה אפשר למלא במים, להשתמש בה , לשטוף ולהחזיר אותה לקופסא בכל פעם מחדש. לא לשכוח גם מיכל דבק ונייר דבק, להדבקת התמונות על קרטון, אם ירצה לשמור על יצירותיו.

הוא אוהב לנסות לתקן דברים? שימו לו מברג, פטיש, פלייר, כמה מסמרים בתוך קופסה קטנה ושקופה מפלסטיק,  כמה ברגים בגדלים שונים בקופסא אחרת, אטב כביסה כדי ללמד אותו איך אפשר לדפוק מסמר מבלי לפגוע באצבעות. (למתעניינים: מכניסים את המסמר בין זרועות האטב, מחזיקים את האטב בצד הרחוק מהמסמר ורק אז דופקים עם הפטיש על המסמר). חשוב וכדאי: סרט מדידה מתגלגל ממתכת. הזדמנות טובה ללמוד לקחת מידות של חפצים שונים.

נעבור כעת לפינת התפירה: כמה צבעי חוטים לתפירה, כמה מחטים מושחלים על נייר או פיסת בד, זוג מספריים קטן, אצבעון – רק בשביל הכיף! – וסרט מדידה. כמה טלאים צבעוניים להדבקה, אם המכנס נקרע בברך, כמה סיכות וכמה סיכות בטחון – רק ליתר בטחון.

כדי לעזור לו לאסוף סיכות שהתפזרו או מסמרים שנפלו, נכניס גם כמה מגנטים, מאלה שמקבלים על הדלת חדשות לבקרים מבעלי מקצוע מבקרים. זאת הזדמנות טובה לדבר על תפקיד המגנט ועל השימושים הרבים בו.

אם תרצו לשמור על סדר בין החפצים הקטנים, הדביקו קופסת ביצים לתחתית קופסת הנעליים ושימו בשקעים את החפצים הנוטים להתגלגל ולהתפזר.

לאחר שהנכד פתח את הקופסא, עברו אתו על כל אחד מהחפצים ובררו אם הוא יודע להשתמש בכל אחד מהם. הבטיחו רק שהוא לא יחזור לביתו ויקשט במסמרים את ארון הקיר החדש בחדרו  או שיחליט לגזור חור בווילון החדש בסלון, רק כדי להדביק על קרע טלאי ג'ינס חדש. כל המתנה הזאת מיועדת כמובן רק לנכדים מספיק בוגרים שמסוגלים לתקן נזקים, ולא ליצור אותם.

 

 תגיות המאמר: כלים, מתנה, נכד, קופסה


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קורה שורץ

www.saba-sabta.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20439 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"חינוך ילדים12/07/19398 צפיות
אם חלק מהנכדים שלנו כבר גדולים , נצלו את החופש להקניית תכנון פיננסי וחינוך לחיסכון. בדרך כלל הסבים מפנקים, אבל אפשר תוך כדי פינוק גם לחנך.

שני מתכונים קלים לעוגיות שאפשר להכין יחד עם הילדים, או אפילו לאפשר לילדים להכין בעצמם.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191502 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181894 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181789 צפיות
היום נעסיק את הנכדים ביום עיצוב פנים. נכין עפרונות,מחקים, סרגלים, דפי ניר חשבון, דפי נייר צבעוני במגוון צבעים ומספריים. כל נכד יקבל דף נייר חשבון. הוא מתבקש לצייר את חדרו. אם הנכד קטן ועדיין ולא יודע מהו קנה מידה, נסביר לו. אם הוא קטן מדי, נצייר את היקף החדר עבורו. חשוב לציין את מיקום החלון והדלת שבחדר הנכד.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181769 צפיות
היום אנחנו נדבר על כלכלה קלה. כל נכד מקבל מדי פעם כסף. חלקם מקבלים דמי כיס בצורה מסודרת,נכדים אחרים מקבלים מתנה ליום ההולדת, לחגים או בהזדמנויות אחרות. לכל אחד מהנכדים יש ודאי הרבה יותר תכניות על מה להוציא את הכסף מאשר הזדמנויות לקבל את הכסף. הנה יש לנו היום זמן לבנות יחד סדר עדיפויות להוצאות ולהתאים את ההוצאות להכנסות.

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20439 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: בתיה כץהורות11/09/191004 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/191453 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/191494 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191502 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/191614 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181991 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica