חפש מאמרים:
שלום אורח
19.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חשיבותה של רציפות.

מאת: רונית שמאי שורץהורות04/02/20171496 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
כל הורה יודע, וזה לא סוד, שרבים מהילדים נעזרים בשעורים פרטיים.
אבל יש סוד אחר, שאותו רבים מההורים אינם יודעים, שבמרבית המקרים, הילדים שמצליחים בלימודים נעזרים במורים פרטים באופן קבוע! ( ואת זה הוריהם לא מגלים…)
אחד המקצועות החשובים ביותר אם לא ה-, זה מתמטיקה. להבדיל ממקצועות הומניים, בהם אפשר לקפוץ על העגלה בכל שנה גם אם בשנה הקודמת קצת הזנחנו, במתמטיקה הרציפות היא תנאי הכרחי. בהיסטוריה, למשל, אפשר ללמוד על תקופת המהפכה הצרפתית גם אם לא למדנו את היסטורית ימי הביניים .

לעומת זאת במתמטיקה, גם אם ילד מחליט לקחת את עצמו בידיים בכתה ו’, קשה ללמוד שברים ומכנה משותף אם לא יודעים את לוח הכפל. פער של כמה שנים לא יכול להיפתר בשבוע או חודש.. כמו ברפואה, בה קל יותר לטפל ברפואה מונעת מאשר בריפוי, גם במתמטיקה קל יותר לדאוג ללמידה מונעת מאשר לעזרה דחופה לפני מבחן.

אז מה אנו ממליצים מנסיוננו? אם הילד מתקשה, כדאי לחפש עזרה: אפשר להתחיל עם סירטוני וידאו באינטרנט, ואם זה לא מספיק, כדאי למצוא מורה פרטי שיראה מהן בעיותיו של הילד ויעזור לו כמיטב יכולתו. חשוב שהילד יאהב את המורה הפרטי: להבדיל ממורי בית הספר בהם לא ניתן לבחור, במורה הפרטי אפשר גם אפשר לבחור. אם למורה אין “כימיה” אם הילד, מחפשים מורה אחר – אבל לא מוותרים על העזרה.
לאחר שהילד מצא את המורה המתאים לו, ממשיכים להיעזר בו ברציפות ולא רק לפני מבחן. רק הרצף מבטיח הצלחה. לדוגמא: גם כשהילד למד שחיה, המשיך בקורס עד שידע לשחות ולא למד שחיה רק לפני שרצה לנסוע לבריכה.

נכון: מורה פרטי עולה כסף, אבל כהורים עלינו לשקול מהי טובת הילד? האם כדאי לגרור תסכולים של שנים וחוסר בטחון עצמי או לחילופין בכל זאת להשקיע את הכסף באפיקים שיניבו תוצאות טובות בהמשך. זכרו, ניתן למצוא מורים במגוון מחירים!

אנו חיים במציאות בה המורה בבית הספר מלמד כתה של שלושים-ארבעים ילדים ומטבע הדברים, גם אם הוא מנוסה, הוא לא יכול להתאים את קצב הלימוד לקצב ההבנה של כל אחד מהילדים. לעומתו, המורה הפרטי עובד מול ילד יחיד,ומתקדם בחומר רק כשהוא קולט כי הילד הבין את החומר והגיע ניצוץ ההבנה .
בכתה, יש ילדים שמפריעים ומונעים גם מהאחרים להתרכז ולהבין את החומר. אצל מורה פרטי אין שום הפרעות. גם אם לומדים בקבוצה, אף אחד לא ישתולל ולא יפריע. ילדים כיום יודעים שאם זה עולה כסף, צריך להתנהג בהתאם גם אם “האח הגדול” לא צופה בנו כרגע.

לאחר כמה שעורים אצל המורה הפרטי, הילד מגיע לכתה עם שליטה בחומר, עם בטחון עצמי, בלי דפיקות לב וחשש ומתחיל ליהנות מתהליך הלמידה. בכסף ששילמתם למורה קיבלתם ילד שיודע יותר מתמטיקה וגם קיבל יותר בטחון עצמי. מי כמוכם יודע כמה זה שווה!

 תגיות המאמר: ילד, מתמטיקה, מורה פרטי


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

רונית שמאי שורץ

www.scoolers.online

info@scoolers.online

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רונית שמאי שורץ

מאת: רונית שמאי שורץחינוך ולימודים - כללי12/07/19392 צפיות
אם הילד שלכם לומד מתמטיקה ללא שימוש במחשבון או אפילו אם מותר לו כבר להשתמש במחשבון – בכל מקרה כדאי ללמד אותו לבדוק את התוצאות בפתרון השאלות. יש דרך קצרה לחישוב אחוזים, שיכולה לעזור במניעת - או תיקון - טעויות חישוב.

מאת: רונית שמאי שורץחינוך ילדים15/03/19766 צפיות
נניח שהילד מתקשה במקצוע או שניים ואתם הייתם רוצים לעזור לו בשעורים פרטיים. הילד מסרב בתוקף!לפני שנצא לקרב השכנועים, כמה כללים חשובים. בואו נחשוב באיזו מידה המקצוע שבו מדובר חשוב להמשך הלימודים או להמשך החיים של הילד. אם מדובר על מוזיקה והילד לא נוטה לזה ולא מוכשר בשירה, הציון "עובר" רק מנבא שהוא לא יהיה מועמד לתכנית “כוכב נולד”. מכירים כמה אנשים כאלה שנשארו בחיים? אז אפשר להתגבר על זה.

מאת: רונית שמאי שורץבגרויות19/06/172021 צפיות
אם הילד סיים כתה י' והידע שלו בלשון לא מדהים, נצלו את החופש הגדול לשיפור המצב. העניקו לו חמישה - שישה שעורים פרטיים והבטיחו לו יותר בטחון וציון גבוה יותר בבגרות המצפה לו בשנה הבאה, בתום כתה יא'. האתר scoolers.online יעזור לכם בקלות וביעילות.

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/2076 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: בתיה כץהורות11/09/19648 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/191093 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/191134 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191275 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/191398 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181851 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica