חפש מאמרים:
שלום אורח
21.08.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך נשכנע את הילד לקבל שעורים פרטיים?

איך נשכנע את הילד לקבל שעורים פרטיים?

נניח שהילד מתקשה במקצוע או שניים ואתם הייתם רוצים לעזור לו בשעורים פרטיים. הילד מסרב בתוקף!לפני שנצא לקרב השכנועים, כמה כללים חשובים.

בואו נחשוב באיזו מידה המקצוע שבו מדובר חשוב להמשך הלימודים או להמשך החיים של הילד. אם מדובר על מוזיקה והילד לא נוטה לזה ולא מוכשר בשירה, הציון "עובר" רק מנבא שהוא לא יהיה מועמד לתוכנית “כוכב נולד”. מכירים כמה אנשים כאלה שנשארו בחיים? אז אפשר להתגבר על זה.

כלל נוסף: הילד מתקשה באנגלית? הפסיקו לרכל עם הילד על המורה שלא מבינה שנמצא לפניה שייקספיר בהתהוות. לפני שאתם מרכלים על המורה בנוכחות הילד, חשבו אם אי-פעם עמדתם לפני ארבעים ילדים במשך ארבעים וחמש דקות. קחו בחשבון שסביר שיש בינהם לפחות שלושה ילדים עם הפרעת קשב ( או "קשב מופרע" בלשון העם), ארבעה ילדים עם דיסלקציה, ילד עייף כיון שבדיוק נולד לו אח שבוכה כל הלילה, ועוד כמה ילדים עם בעיות אחרות. הצלחתם ללמד בכל הזמן הזה היטב? כל ילד הבין והפנים את השעור? אם עניתם בחיוב על כל השאלות, מותר לכם לרכל על המורה. אם לא, תימנעו מכך.

כלל אחרון: אין טעם לקבל שעורים  פרטיים ביום שלפני המבחן, כפי שאין טעם לפצוח בדיאטה בבוקר יום החתונה. כפי שאי אפשר להוריד עשרה קילוגרם מיותרים בחצי יום, אי אפשר להתגבר על פער לימודים של חודשיים, במשך שעתיים.החומר צריך גם להקלט, גם להתעכל וגם להתיישב בזיכרון. לזה דרוש זמן, לכן יש להתחיל לשכנע את הילד לקבל שעורים  פרטיים אחרי הפעם השניה שהוא חזר מבית הספר מתוסכל בגלל שלא הבין את המורה במקצוע חשוב.

נניח שלדעתכם חשוב שהילד ידע אנגלית – או חשבון, לשון, פיזיקה, מחשבים, ספרות , תנ"ך או כל מקצוע שנראה לכם משמעותי באמת. לילד שלכם אין כימיה עם המורה לכימיה, נניח. אתם רוצים שהילד יקבל שעורים פרטיים. הילד מסרב בתוקף. הנה כמה דרכים שאפשר לנסות כדי לשכנע אותו לקבל את עצתכם.

השיטה הראשונה נקראת "הטיפה הסינית", אבל נראה שהילד מכיר אותה אפילו שהוא ישראלי. כשהוא רוצה אופניים, הוא מנג'ז לכם מאה פעם ביום. תתחילו גם אתם להציע שוב ושוב: מה דעתך על שעורים פרטיים? אולי תנסה שעורים פרטיים? מה עם שעורים פרטיים ? החלטת כבר לקבל שעורים פרטיים? (הנוסח ישתנה ככל שעולה על דמיונכם, אבל המסר קבוע). בסוף הוא עשוי להסכים רק כדי להפטר מהנדנוד, כפי שאתם קניתם לבסוף אופניים מאותה סיבה, רק בכוון הפוך.

שיטה נוספת היא שיטת המקל והגזר. הוא מאד רוצה טלפון סלולרי מדגם חדש יותר? יקבל אותו רק אחרי שיסכים לקבל שעורים פרטיים עד שישתלב היטב בכתה ובמקצוע המדובר. נכון שלכם, ההורים, זה עולה יותר כסף, אבל בכל מקרה זה עולה פחות מאשר להשלים את הבגרות במתמטיקה אחרי השרות הצבאי.

עוד שיטה שעובדת היא שיטת "חבר מביא חבר". אם אתם בקשר טוב עם כמה מהורי הילדים האחרים בכתה, תבדקו למי יש בעיה דומה באותו מקצוע. יש ילד שמתקשה בלשון?דברו עם ההורים ונסו בכוחות משותפים לשכנע את הילדים לקבל שעורים פרטיים יחד. לכם, ההורים, זה יעלה מעט פחות, לגבי הילדים זה יהיה אפקטיבי מעט פחות – אבל בסך הכל, זה יקדם את שני הילדים בלשון, לפני שיגיעו לבגרות בלשון עם הלשון בחוץ.

אם הילד כבר מסכים לקבל שעורים  פרטיים, אבל המורה המבוקש גר רחוק , אפשר לנסות לקבל שעורים פרטיים גם באינטרנט. כשהילד נשאר בחדרו, בשולחן הכתיבה שלו וכל השעור מתנהל בשלט רחוק. נראה לכם מוזר? תחשבו על כך שהנכדים שלכם יצחקו על הוריהם – הילדים שלכם – שהיו צריכים לקבל הסעה כדי להגיע פיזית למורה פרטי. הם ודאי גם יצחקו עלינו שהיינו צריכים לנהוג לבד במכונית, כשהמכונית האוטונומית כבר באופק.

בהצלחה בשכנועים על שעורים פרטיים, כדי שגם הילד שלכם, כשיתבגר, יצליח לקרב אותנו אל העתיד!

 

 תגיות המאמר: ילד, שעור פרטי


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

רונית שמאי שורץ

www.scoolers.online

info@scoolers.online

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רונית שמאי שורץ

מאת: רונית שמאי שורץחינוך ולימודים - כללי12/07/19192 צפיות
אם הילד שלכם לומד מתמטיקה ללא שימוש במחשבון או אפילו אם מותר לו כבר להשתמש במחשבון – בכל מקרה כדאי ללמד אותו לבדוק את התוצאות בפתרון השאלות. יש דרך קצרה לחישוב אחוזים, שיכולה לעזור במניעת - או תיקון - טעויות חישוב.

מאת: רונית שמאי שורץבגרויות19/06/171937 צפיות
אם הילד סיים כתה י' והידע שלו בלשון לא מדהים, נצלו את החופש הגדול לשיפור המצב. העניקו לו חמישה - שישה שעורים פרטיים והבטיחו לו יותר בטחון וציון גבוה יותר בבגרות המצפה לו בשנה הבאה, בתום כתה יא'. האתר scoolers.online יעזור לכם בקלות וביעילות.

מאת: רונית שמאי שורץהורות04/02/171439 צפיות
אחד המקצועות החשובים ביותר אם לא ה-, זה מתמטיקה. להבדיל ממקצועות הומניים, בהם אפשר לקפוץ על העגלה בכל שנה גם אם בשנה הקודמת קצת הזנחנו, במתמטיקה הרציפות היא תנאי הכרחי. בהיסטוריה, למשל, אפשר ללמוד על תקופת המהפכה הצרפתית גם אם לא למדנו את היסטורית ימי הביניים . במתמטיקה, כמו באנגלית, רציפות הלימוד היא המפתח להצלחה.

מאמרים נוספים בנושא חינוך ילדים

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"חינוך ילדים12/07/19185 צפיות
אם חלק מהנכדים שלנו כבר גדולים , נצלו את החופש להקניית תכנון פיננסי וחינוך לחיסכון. בדרך כלל הסבים מפנקים, אבל אפשר תוך כדי פינוק גם לחנך.

מאת: יצחק בכרחינוך ילדים18/06/181549 צפיות
סיפור לפני שינה הוא אחד מהדברים החשובים שאנו עושים עבור הילדים שלנו. על פי המחקר הנוכחי הורה שטורח לקרוא סיפור לילדו לפני השינה משפר את היחס איתו ומעלה את סיכויו להצליח בלימודים וכן תורם ליכולות הרגשיות והמילולית. הורים אלה משפרים למעשה חלקים שונים במוח של הילדים. סריקות מוח שנעשו שהדגימו כיצד אזורים במוח שאחראים למיומנות שפה הכוללים בין היתר את האזור שאחראי להבנת המילים וכן האזור שאחראי לדמיון ערים יותר אצל ילדים שהוריהם נהגו להקריא להם סיפורים באופן שג

מאת: רוני הכהןחינוך ילדים28/05/181230 צפיות
כאשר נכנסים אל גן במודיעין צפויים לראות את השינויים הללו בתחילת דרכם, וככל הנראה את כל אלה נראה בכל גני הילדים עוד קצת זמן.

מאת: גולאסוחינוך ילדים07/11/17823 צפיות
מקושי רב בלימודים - להצלחה. להרגשת סיפוק ומיצוי עצמי. מהם אסטרטגיות למידה בעצם וכיצד הן מסייעות לילד להצליח בלימודים - וכן , גם בחיים. הדרך בה הילדים לומדים לא השתנתה כבר שנים. מערכת החינוך טרם עשתה את המעבר משיטות הלימוד הישנות ולכן קיימת אי התאמה בין הדרישות לבין הביצועים והציונים. ילדים רבים מתמודדים בחיי היום יום שלהם עם בעיות שונות כגון קשב וריכוז, וליקויי למידה.

מאת: הפרופסור הלא מפוזרחינוך ילדים11/09/171620 צפיות
המבחן לאיתור תלמידים מחוננים לא תמיד מאתר את התלמידים המחוננים והוא מפלה בין אזורים גאוגרפיים. נקודה נוספת חשובה קשורה לעובדה שסינון "המוני" לא בודק מנת משכל. וכך קורה שילדים מחוננים (בעלי מנת משכל קלינית גבוהה מאוד) שלא מתורגלים בעבודה תחת לחץ או לא מכירים שאלון מרובה אפשרויות וכדומה, נשארים מחוץ לתכנית לילדים מחוננים למרות שהם מתאימים לתכנית למחוננים וצריכים את ההעשרה הזאת מאד. לילדים אלו ההכנה חשובה מאד. אל תמתינו שיחליטו בשבילכם האם הילד/ה שלכם ראוי לקבל את תכניות העשרה תפעלו!

מאת: רוני הכהןחינוך ילדים09/10/16781 צפיות
איך יודעים איזו דרך היא הכי נכונה עבור כל אחד? מכירים את השיטות.

מאת: mehunan.comחינוך ילדים30/09/16773 צפיות
ילדי כיתות ב' בכל הארץ מוזמנים למבחני איתור המחוננים של משרד החינוך. תהליך האיתור והמיון זוכה לביקורת רבה: התהליך שיטחי, מתבסס יותר מידי על הבנת הנקרא, הכנה משפרת משמעותית את סיכויי המעבר ולכן חסרי אמצעים נפגעים ועוד. אותנו כהורים מעניין לדעת האם כדאי להתחיל בתהליך? מה הסיכויים של הילד לעבור? איך כדאי להכין אותן? מאמר זה ינסה לספק תשובות לשאלות אלוץ

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica