חפש מאמרים:
שלום אורח
25.08.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תפילה לבריאות על קבר יונתן בן עוזיאל בעמוקה

מאת: דוד כהןיהדות24/08/2017615 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תפילה לבריאות

"רק בריאות" היא ברכה ידועה. אנשים אומרים אותה פעמים רבות בחיי היום יום ומאחלים אותה לכל אחד, אפילו בשעת כעס. אך לא ניתן להימנע לחלוטין מבעיות רפואיות. לעתים נאלץ האדם לעבור ניתוח מורכב או להתמודד עם מחלה כרונית. כדי לצבור ביטחון רב יותר, פונים אנשים רבים לחסדי שמים ומבקשים רחמים. אחת הסגולות העתיקון והנפוצות או ביקור בקבר עמוקה, שבו קבור רבי יוחנן בן עוזיאל כדי להתפלל לבריאות, פרנסה או זיווג.

תפילה לבריאות על קברו של אדם דגול

רבים נוהגים לפקוד את קברו של רבי יוחנן בן עוזיאל בתחילתו של כל חודש או ביום הולדתו של הצדיק בכ"ו בסיוון, מכיוון שאז נחשבת התפילה לעוצמתית יותר. רבי יונתן בן עוזיאל היה גדול בתורה, חסיד, תמים וישר. בימים שלפני חורבן בית המקדש השני עסק הצדיק רבות בלימוד תורה, היה תלמידו של הלל הזקן ותרגם לארמית את ספרי הנביאים. אגדות רבות נקשרו סביב שמו. אחת מהן היא שבשעה שהיה לומד תורה היו מלאכי השרת מפסיקים את העבודה שלהם כדי להקשיב ללימודו מרנין הלב.

מתפללים כדי להינצל מהחולי

במשך שנים רבות מבקשים האנשים להיות בריאים כדי לתפקד בחיי היום יום, לפרנס את המשפחה ולעסוק בעבודת ה'. לאורך הזמן חוברו תפילות וסגולות רבות לבריאות שאותן ניתן להגיד על קברו של הצדיק. ישנה תפילה מובנית שאומר החולה עצמו בשעה שרע לו, או פרקי תהילים מובחרים כמו פרק ק"ל או צ"א. וקיימות תפילות נוספות לבריאות ולפרנסה טובה. ניתן למצוא תפילות מובנות בכניסה לקברו של הצדיק ולקנות את התפילה המתאימה ביותר. קיימות, כמובן, תוספות בקשה על בריאות בתפילות שמונה עשרה של שחרית, ערבית ומנחה. נוסף על כך, יש הנושאים תפילה לבריאות גם אם אין חולי, שהרי כל אחד רוצה בסופו של דבר להיות בריא.

מקום מתאים להתפלל בו

קבר עמוקה מושך אליו רבים לא רק בשל הקדושה של המקום או גדולתו של הצדיק רבי יונתן בן עוזיאל, אלא גם בשל האווירה השלווה שהוא מעניק. מתחת לשמים הכחולים, בין ההרים הירוקים של הגליל העליון ישנו מבנה לבן ונקי בעל כיפה עגולה המעניק רוגע על המתפללים. בימים שבהם אין מתפללים רבים שפוקדים את המקום כדי להגיד תפילה לבריאות או לזיווג, ניתן ליהנות מתפילה שלווה לקול ציוצם של הציפורים. עם זאת, חשוב לזכור כי בימים עמוסים שבהם התפילה על קברו של הצדיק נחשבת לסגולה מיוחדת - כמו יום פטירת הצדיק (כ"ו בסיוון) או ראש חודש - המקום עשוי להיות הומה אדם.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מיזם גרופ פתרונות אינטרנט בע"מ - שיווק באינטרנט, קידום אתרים באינטרנט, בניית אתרים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דוד כהן

מאת: דוד כהןריהוט 07/02/19482 צפיות
צימרים הם מקור פרנסתם של משפחות רבות בישראל. התחרות על הצימרים הולכים וגוברת מדי שנה ואנשים רבים מעדיפים להשכיר לילה בצימר מאשר במלון, בשל הקרבה לאטרקציות השונות, ההנאה מהאווירה הפסטורלית, הפרטיות וכמובן המחיר האטרקטיבי יותר. אחד המדדים החשובים ביותר המבדילים בין צימרים איכותיים לבין צימרים פחות אטרקטיביים הם הרהיטים ועיצוב הגינה במקום.

מאת: דוד כהןרפואה30/01/19915 צפיות
סינוסיטיס היא מחלה זיהומית שיכולה להיות כרונית ולעיתים יש נטייה גנטית לחלות במחלה. הגורמים למחלה הם בעיקר הצטננות וגודש באף ובמערות הפנים (לחי, עיניים ועוד), כשיש כאבים שלא חולפים באזור הפנים חשוב להבדק ע"י רופא על מנת למנוע סיבוכים

מאת: דוד כהןגינון30/01/19521 צפיות
איך רוכשים ריהוט גן יד 2 בצורה נבונה והאם זה באמת משתלם כלכלית?

מאת: דוד כהןריהוט 30/01/19434 צפיות
איך לבחור חדר שינה ולמקם את המיטה ושאר הרהיטים באופן אופטימלי במרחב החדר ולבסוף להתאיםם לריהוט תאורה וצבעים

מאת: דוד כהןטיולים בחו"ל30/10/181237 צפיות
אוהבים לטייל בחו"ל, אבל עד היום עשיתם רק טיולים פרטיים? פתחו את הראש, נסו טיול מאורגן ומבטיחים לכם שלא תתאכזבו.

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי30/10/18801 צפיות
עומדים לעשות ניתוח ליישור מחיצות האף בקרוב וחוששים? במאמר להלן נסקור מהו הניתוח, למי הוא נועד ולאיזו מטרה וגם קצת על ההתאוששות מהניתוח.

מאת: דוד כהןטיולים בחו"ל01/05/18447 צפיות
על טיול מאורגן מישראל אל קנדה. הכירו את הרי הרוקיס, את הנופים הקסומים ופיגשו חברים חדשים לטיול.

מאמרים נוספים בנושא יהדות

מאת: בתיה כץיהדות26/05/1913360 צפיות
חג שבועות הידוע גם בכינויו חג הביכורים וחג מתן תורה מגיע לאחר ספירת העומר, שבעה שבועות בדיוק לאחר חג הפסח, את שבועות חוגגים בתאריך ו' בסיון והחג הנפלא הזה הינו החג האחרון החותם את מועדי ישראל.

מאת: בתיה כץיהדות21/05/1913545 צפיות
מצוות זכירת מעמד הר סיני לזכור את מעמד הר סיני היא מצווה כמו שמובא בספר דברים "השמר לך ושמור נפשך מאד פן תשכח את הדברים אשר ראו עיניך ופן יסורו מלבבך כל ימי חייך והודעתם לבניך ולבני בניך יום אשר עמדת לפני ה' אלוקיך בחורב" גם בי"ג עיקרים מובא: "וְשֶׁהַתּוֹרָה כֻלָּה נְתוּנָה מִן הַשָּׁמָיִם וְשֶׁלֹּא תִּשְׁתַּנֶּה בְשּׁוּם זְמַן חַס וְשָׁלוֹם".

מאת: בתיה כץיהדות07/05/19438 צפיות
ישנן הרבה נבואות שהתגשמו, אביא להלן 7 דוגמאות יפות וקצרות, כי כדי לסקור את כל הנבואות שהתגשמו צריך ספר שלם, לכן מומלץ לעיין בספרים הבאים להרחבת הידע: נבואה והשגחה, מסע אל פסגת הר סיני, מסילות אל האמונה, מסע אל האמת.

מאת: בתיה כץיהדות07/05/1913226 צפיות
זה ההסבר הפשוט למה נתן אלוקים את התורה רק לעם ישראל כי לכל עם יש את ה"אופי" המתאים לו ועם ישראל הוא העם שהכי התאים לו התורה.

מאת: בתיה כץיהדות07/05/1913433 צפיות
לפני שנביא את דברי הארכיאולוגים וההיסטוריונים צריך להדגיש שגם אילו ההיסטוריונים מסיקים מתוך מחקריהם שהדברים התרחשו אחרת ממה שכתוב בתורה, הדבר לא היה מעלה ולא מוריד למי שהשתכנע למעלה מכל ספק שהתורה נכתבה במדבר סיני וכל הכתוב בה מדוייק, וזה משתי סיבות:

מאת: בתיה כץיהדות07/05/191065 צפיות
אבל יש סיבה יותר גדולה מדוע רוב העם לא מקיים מצוות התורה - והיא מפני שרוב העם היהודי עדיין לא זכה להסברה נכונה ואמיתית מהי היהדות וכיצד היא יכולה לתרום לחיים שלו. העובדות מדברות שכאשר יהודי זוכה להכיר את התורה ואת המצוות בצורה אמיתית ועם הסברה טובה ונעימה

מאת: בתיה כץיהדות07/05/19145 צפיות
לפני כ- 50 שנה גילה הרב וויסמנדל זצ"ל צפנים בתורה גילויים אודות מבנים נפלאים בנמצאים בין אותיות והמילים בתורה, כמה מהצפנים של הרב משתרעים על כל התורה ואי אפשר לטעון שצפנים אלו מקריים כי הם נדירים מאוד ולא מסתברים כלל שיווצרו במקרה ולולא שהתורה נכתבה על ידי יותר אחד לא היו יכולים להווצר צפנים אלו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica