חפש מאמרים:
שלום אורח
14.11.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

קבלת ברכה בקבר עמוקה לזיווג, פרנסה ובריאות

מאת: דוד כהןיהדות30/11/2017441 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כל מה שתבקשו

מה אם היו אומרים לכם שיש מקום אחד שבו אתם יכולים לבקש הכול, כל מה שחסר לכם. אמנם לא מבטיחים לכם תשובה מידית, אבל עצם העובדה שיש למי לפנות תמיד מעודדת. זו הסיבה שרבים פוקדים את קברו של רבי יונתן בן עוזיאל, הלוא הוא קבר עמוקה. הקבר ממוקם בין חצר הגלילית לבין צפת ומציע לתושבי האזור כמו גם למבקרים הרבים שלווה וביטחון. כל מי שמבקר בקבר עמוקה מרגיש כי הוא הגיע אל המנוחה ואל הנחלה.

אילו בקשות ניתן לבקש

על פי המסורת היהודית, לצדיקים יש קשר ישיר וטוב יותר עם היושב במרומים והתפילות שלהם נענות. משום כך, רבים מגיעים דווקא לקברו של הצדיק רבי יונתן בן עוזיאל מכיוון שהם יודעים כי אדם זה היה גדול בתורה. אז בפעם הבאה שאתם עוברים ליד צפת, אל תשכחו לקפוץ לקבר עמוקה. תוכלו לבקש כל דבר, ואלה רק כמה מבין הבקשות השונות שאפשר לבקש:

  • זיווג וילדים - אכן מבין הנושאים הבוערים יותר היום. רווקים ורווקות מחפשים את החצי השני שלהם, ואילו זוגות צעירים עוברים טיפולי פוריות מפרכים. בקשות אלה הן מבין הבקשות המובילות בקבר עמוקה בזכות הדעה הרווחת כי רבי יונתן בן עוזיאל עצמו היה חשוך ילדים או רווק. מסיבה זו, צדיק בעל בעיה דומה - תפילותיו נענות ביתר שאת.
  • פרנסה - כל אחד היה רוצה לחיות טוב, וכסף הוא משאב שחסר. אך פרנסה טובה נועדה בראש ובראשונה עבור כל המשפחה. ראש המשפחה עושה הכול כדי למצוא עבודה טובה, והוא גם מבקש בקשה בקבר עמוקה.
  • הצלחה - ביום ההולדת אנו מאחלים הצלחה בכל. הצלחה יכולה להתבטא בתחומים שונים: ציונים גבוהים בלימודים, הצלחה במציאת עבודה טובה או הצלחה ביצירת קשרי חברה טובים. קבר עמוקה הוא המקום המשרה ביטחון על הסובבים.
  • בריאות - אחת הבקשות החשובות ביותר, כי ללא בריאות תקינה איננו מסוגלים לתפקד בחיי היום יום. תושבי ישראל מבקשים בקשות בריאות למען יקיריהם ולמען עצמם. אל הקבר מגיעים הן אנשים בריאים שמבקשים לחזק את הבריאות והן אנשים חולים המבקשים מהיושב במרומים להירפא בקרוב.

טוב להתפלל

קבר עמוקה מזכיר לכולנו את חשיבותה של התפילה. אנו מתפללים אל היושב במרומים כדי לשפר את מצבנו, אבל מעבר לכך התפילה עוזרת לאיזון הנפשי. כי במקום כמו קברו של יונתן בן עוזיאל אפשר להירגע, להתפלל בנחת ולשכוח מכל הבעיות. כי מי יכול להילחץ במקום כה ירוק ופסטורלי?

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מיזם גרופ פתרונות אינטרנט בע"מ - שיווק באינטרנט, קידום אתרים באינטרנט, בניית אתרים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דוד כהן

מאת: דוד כהןריהוט 07/02/19506 צפיות
צימרים הם מקור פרנסתם של משפחות רבות בישראל. התחרות על הצימרים הולכים וגוברת מדי שנה ואנשים רבים מעדיפים להשכיר לילה בצימר מאשר במלון, בשל הקרבה לאטרקציות השונות, ההנאה מהאווירה הפסטורלית, הפרטיות וכמובן המחיר האטרקטיבי יותר. אחד המדדים החשובים ביותר המבדילים בין צימרים איכותיים לבין צימרים פחות אטרקטיביים הם הרהיטים ועיצוב הגינה במקום.

מאת: דוד כהןרפואה30/01/19956 צפיות
סינוסיטיס היא מחלה זיהומית שיכולה להיות כרונית ולעיתים יש נטייה גנטית לחלות במחלה. הגורמים למחלה הם בעיקר הצטננות וגודש באף ובמערות הפנים (לחי, עיניים ועוד), כשיש כאבים שלא חולפים באזור הפנים חשוב להבדק ע"י רופא על מנת למנוע סיבוכים

מאת: דוד כהןגינון30/01/19555 צפיות
איך רוכשים ריהוט גן יד 2 בצורה נבונה והאם זה באמת משתלם כלכלית?

מאת: דוד כהןריהוט 30/01/19460 צפיות
איך לבחור חדר שינה ולמקם את המיטה ושאר הרהיטים באופן אופטימלי במרחב החדר ולבסוף להתאיםם לריהוט תאורה וצבעים

מאת: דוד כהןטיולים בחו"ל30/10/181465 צפיות
אוהבים לטייל בחו"ל, אבל עד היום עשיתם רק טיולים פרטיים? פתחו את הראש, נסו טיול מאורגן ומבטיחים לכם שלא תתאכזבו.

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי30/10/18835 צפיות
עומדים לעשות ניתוח ליישור מחיצות האף בקרוב וחוששים? במאמר להלן נסקור מהו הניתוח, למי הוא נועד ולאיזו מטרה וגם קצת על ההתאוששות מהניתוח.

מאת: דוד כהןטיולים בחו"ל01/05/18481 צפיות
על טיול מאורגן מישראל אל קנדה. הכירו את הרי הרוקיס, את הנופים הקסומים ופיגשו חברים חדשים לטיול.

מאמרים נוספים בנושא יהדות

מאת: בתיה כץיהדות12/11/1927 צפיות
- הגיוני, הגיוני, אבל מה עם הוכחה? אנשים רבים התחזקו ב"ה הודות לתיאוריה שהצעתי. אף על פי כן היו ששאלו "תיאורית המושכלים בוחנת עובדות במציאות אך מסיקה מסקנות על פי ההגיון, דווקא היכן שאין עובדות. הרי אתה לא מוכיח מהי האמת אלא מוכיח את האמת שבה עלינו להאמין, לפי המציאות שנקלענו לתוכה".

מאת: בתיה כץיהדות12/11/1920 צפיות
מאמר זה ידון ב-סדר, ארגון, הרכבה, עקביות ובמה שרק נראה כסדר, ארגון, הרכבה, עקביות. במאמר זה נתייחס לדעה הסוברת שאין כל דבר מסודר ביקום

מאת: בתיה כץיהדות12/11/1925 צפיות
כיצד היינו נוהגים ללא תורה, האם האמת נמצאת מעבר לים ומדוע עלינו לחפש תורה. במאמר זה נוכיח שהאמת האלוקית לגבי הטוב והרע, צריכים להנתן בספר הדרכה והאדם מטבעו לא ידע מהו טוב ומהו רע.

מאת: בתיה כץיהדות12/11/191277 צפיות
לאדם יש צורך בעבודת השם. משמעות החיים היא עשיית הטוב. באדם קיים פחד מן המוות והרגשת קיום הנצח. לכן האדם מטבעו מבקש לקיים את רצון בוראו כדי לזכות בעולם הבא. הטוב והרע הם יחסיים ולכן צריכה להיות תורה מוחלטת בעולם.

מאת: בתיה כץיהדות12/11/1925 צפיות
האל אינו זקוק לתפילותינו או ליחסינו אליו, ואולי איינשטיין ושפינוזה צדקו ולאל אין כלל עניין באדם. האם הבורא עזב את העולם? כיצד נוכל לדעת האם לבורא יש בכלל עניין במעשיו של האדם?

מאת: בתיה כץיהדות12/11/1921 צפיות
פרופסור אלברט איינשטיין, גאון יהודי שהפך ל"שם דבר" ואחד מהמוחות הגדולים ביותר שעולם המדע הכיר, הסיק את המסקנות הברורות מאליהן הנובעות מהתבוננות בעולם מורכב כל כך כעולמנו. הוא הכיר היטב את חוקי הפיסיקה ביקומנו המופלא, ולאור זאת טען פעם אחר פעם בפני כלי התקשורת והמדיה הכלל-עולמית, כי יש בורא לעולם המחזיק את הקוסמוס ומאפשר את קיומנו המתוכנן והבלתי אקראי. הוא האמין באלו-הים, בכח עליון, בורא היקום, המחוקק והשומר הבלעדי של ההרמוניה הקוסמית.

מאת: בתיה כץיהדות12/11/1919 צפיות
ההינדואיזם הוא מקבץ של דתות הודיות לא מאורגנות, בלא מסורה או הדרכה ברורה, ובדומה לבודהיזם הן לא יותר מאשר דרך חיים להמונים. ההבדל היחיד בין ההינדואיזם לבין הבודהיזם, הוא שבהינדואיזם ניתן למצוא אמונה באלילים ופרשנויות דמיוניות לטבע.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica