חפש מאמרים:
שלום אורח
02.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בילוי בחופש עם הנכדים: יום רפואה מונעת פחד.

אנחנו תמיד דואגים שהילדים והנכדים יהיו בריאים.על אף כל תשומת הלב, קורה שהנכדים חולים מדי פעם.חייבים למדוד להם חום,לתת להם סירופ או כדור, לקחת אותם לבדיקת דם – ועוד כהנה וכהנה בילויים מעניינים ולא רצויים. אחת הבעיות הראשוניות שמתעוררות היא הצורך להתגבר על הרתיעה ועל הפחד שיש לנכדים מכל אדם העטוי חלוק לבן. אולי גם קונדיטור מרתיע בהתחלה,עד שמרגישים את ריחות המאפה המרגיעים.

ההצעה הפעם היא להשתמש ברפואה המונעת את הפחד. אין כמו משחק, כשהנכד בריא, שיכול לקרב אותו למונחים ומיצגים רפואיים.הפעם נשחק במשחק "מקדימים תרופה למכה".

כשהנכדה אמורה להגיע, הכינו מראש מספר חפצים. צמר גפן, פלסטר, מזרק ללא מחט , תחבושת אלסטית, מדחום – כל דבר שאתם יכולים לקשר לרפואה ולרופאים. כשהנכדה מגיעה, ספרו לה שגיליתם שהבובה חולה. גשו יחד לבובה ותנו לנכדה למדוד לה חום. הסבר מוקדם יועיל: איך קוראים את הטמפרטורה, מה הטמפרטורה הנורמלית – תרחיבו על פי גיל הנכדה ורצונה לשתף פעולה.

אם מדובר על נכד, הציגו את הכלבלב החולה או השפן הקטן שקיבל נזלת.

גיליתם שלבובה יש חום? הכלב משתעל? (עזרו בקולות רקע – אין ברירה, כל העולם במה!)

חייבים לתת להם כדור. אפשר לנסות להסביר לנכדה שזה נקרא כדור בגלל שהוא עגול. יש הקוראים לו "גלולה". אולי "כמוסה" – כי התוכן כמוס , "סוד כמוס לחמור ולסוס"? בלועזית זה נקרא "קפסולה". כל כך הרבה שמות לדבר כזה קטן... אז איך הנכד מעדיף לקרוא לזה?

אולי הרופא הצעיר החליט שהכלבלב צריך לקבל זריקה? לכו לאמבט, מלאו קערית במים, תנו לנכדה להתאמן על מילוי המזרק במים.הזדמנות מצוינת, אגב, להסביר על יצירת ריק שגורם לשאיבת הנוזל. קחו את הקערית, תנו לנכד להזריק מים לכלבלב ורק תדאגו לאגור את המים בקערית,לפני שהכלבלב יהיה בסכנת טביעה.

אפשר להמשיך לטפל בבובה או בכלבלב יחד עם הנכד או הנכדה. אם באים שני נכדים, אפשר כבר לפתוח מרפאה: להשכיב את הפציינטים על מיטות, לשים להם פלסטר ותחבושת, לערוך ביקור רופאים – כל האפשרויות קיימות.

אפשר לנצל את הזמן גם כדי לספר שפרט לרופא, יש גם אח או אחות – לא במשפחה, במרפאה. יש חובש, והנכד יודע מהי תחבושת וכעת אפשר לגלות את שורש המלה.יש למשחק הזה הרבה יתרונות: זה מעשיר את אוצר המילים, מעביר את הזמן בפעילות מעט שונה ובעיקר: מקרב את הנכד או הנכדה לתחום נחוץ, מועיל ואולי בעתיד פחות מפחיד.

בהצלחה ולבריאות!


 תגיות המאמר: רפואה, רופא, נכד


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קורה שורץ

www.saba-sabta.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20241 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"חינוך ילדים12/07/19370 צפיות
אם חלק מהנכדים שלנו כבר גדולים , נצלו את החופש להקניית תכנון פיננסי וחינוך לחיסכון. בדרך כלל הסבים מפנקים, אבל אפשר תוך כדי פינוק גם לחנך.

שני מתכונים קלים לעוגיות שאפשר להכין יחד עם הילדים, או אפילו לאפשר לילדים להכין בעצמם.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191438 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181864 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181754 צפיות
היום נעסיק את הנכדים ביום עיצוב פנים. נכין עפרונות,מחקים, סרגלים, דפי ניר חשבון, דפי נייר צבעוני במגוון צבעים ומספריים. כל נכד יקבל דף נייר חשבון. הוא מתבקש לצייר את חדרו. אם הנכד קטן ועדיין ולא יודע מהו קנה מידה, נסביר לו. אם הוא קטן מדי, נצייר את היקף החדר עבורו. חשוב לציין את מיקום החלון והדלת שבחדר הנכד.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181744 צפיות
היום אנחנו נדבר על כלכלה קלה. כל נכד מקבל מדי פעם כסף. חלקם מקבלים דמי כיס בצורה מסודרת,נכדים אחרים מקבלים מתנה ליום ההולדת, לחגים או בהזדמנויות אחרות. לכל אחד מהנכדים יש ודאי הרבה יותר תכניות על מה להוציא את הכסף מאשר הזדמנויות לקבל את הכסף. הנה יש לנו היום זמן לבנות יחד סדר עדיפויות להוצאות ולהתאים את ההוצאות להכנסות.

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20241 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: בתיה כץהורות11/09/19814 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/191264 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/191300 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191438 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/191569 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181957 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica