חפש מאמרים:
שלום אורח
01.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בילוי בחופש עם הנכדים: היום הבית כמרקחה.

הבית כמרקחה.

 

הנכדים מתחילים את החופש הגדול והסבים מגוייסים לעזרה ראשונה, שניה, שלישית – כמה שרק אפשר.

כולנו יודעים על יציאה עם הנכדים לים, לבריכה, לקניון ועוד אפשרויות שעולות לא מעט . מדי פעם בכל זאת רוצים להשאר עם הנכדים גם בבית, להנות ממיזוג האויר ומאינטימיות . היות והמצפון לא מרשה לנו להשאיר אותם דבוקים לטלויזיה ולטלפון הסלולרי, כדאי שנמצא גם תעסוקה מעניינת אחרת. אגב, יש עוד רעיונות באתר "מעניין את הסבתא".

הפעם, נכריז לנכדים על יום "בית המרקחת". בכל בית של סבא וסבתא יש כבר אי-אלו כדורים, סירופים, פלסטרים,משחות – בקיצור, ציוד די עשיר להרחבת ההשכלה של הנכדים.

נתחיל להציג פלסטר ולשאול למה הוא משמש. כל נכד יודע שמניחים פלסטר על פצע – אבל כמה מהנכדים יודעים שהמטרה היא למנוע זיהום? ומה זה זיהום? למה חשוב גם לשטוף ידיים ביציאה מהשרותים ולפני הארוחות? מדוע יש באפריקה כל כך הרבה ילדים שנפגעים מזיהומים?

אם יש לכם בבית תחבושת, הראו אותה. נסו לתת לנכד לחבוש לאחד האחים שלו פצע דמיוני. התרגול יכול להיות מועיל לעתים.

לגבי כדוריםשונים:נשאל את הנכדים מדוע הם נקראים כדורים? נכון שהם עגולים, אבל יש גם כאלה שצורתם מוארכת, מלבנית או אליפטית – ואף הם נקראים כדורים.

נשלוף כעת שני כדורים שונים: אחד עם חריץ באמצע, אחד חלק. האם הנכדים יודעים מה ההבדל בין שני הכדורים האלה ? קרוב לודאי שהם לא יודעים. נסביר לכל נכד שמותר לחצות כדור שיש בו חריץ, כיון שהחומר מחולק בו בצורה אחידה. אם אין חריץ, אסור לחצות. במדה ויש לכם מכשיר שחוצה כדורים, תנו לנכדים להתנסות – זה לא מסוכן וזה ירתק אותם.

מה לגבי סירופ? מתי לאחרונה אחד הנכדים קיבל סירופ? נגד שעול? להורדת חום? אפשר לקחת כוס מים ולטפטף לתוך המים כמה טיפות סירופ. אם המים נצבעים, סימן שהסירופ מסיס במים, כמו סוכר ומלח. אם הסירופ כבד ושוקע, מסבירים לנכדים שהמשקל הסגולי של הסירופ גדול מזה של המים, והסירופ שוקע כמו אבן בים. אולי הסירופ צף? אז הוא קל יותר מהמים, ואפשר להראות לנכדים מה קורה כשמוסיפים שמן למים.

מה עוד יש בבתי המרקחת? יש משחות שונות: בשפופרת, בקופסא. מה היתרון של המשחה? אגב, מה שורש המלה? אם הנכדים כבר למדו תנ"ך, אפשר להזכיר להם ששמואל הצטווה למשוח את שאול למלך, ואחר כך את דוד.

אפשר לספר לנכדים שכבר בימי קדם עסקו הנשים בליקוט עשבים והשתמשו בהם לריפוי.זה אחד המקצועות העתיקים בעולם (ולא מה שחשבתם...).

ואם כבר מרחיבים את השכלת הנכדים, אפשר לדבר על שורש המלה. אילו עוד מלים מכירים הנכדים מאותו שורש? יודעים שיש גם ריבה שנקראת "מרקחת"? מה ההבדל בינהן? בריבה הפירות מעוכים כמשחה, במרקחת יש חתיכות פרי שלמות – וזה הזמן לתת להם כריך עם ריבה: מגיע להם. חופש נעים וטעים לסבים ולנכדים!

 

 תגיות המאמר: נכד, כדור, מרקחת


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קורה שורץ

www.saba-sabta.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20236 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"חינוך ילדים12/07/19370 צפיות
אם חלק מהנכדים שלנו כבר גדולים , נצלו את החופש להקניית תכנון פיננסי וחינוך לחיסכון. בדרך כלל הסבים מפנקים, אבל אפשר תוך כדי פינוק גם לחנך.

שני מתכונים קלים לעוגיות שאפשר להכין יחד עם הילדים, או אפילו לאפשר לילדים להכין בעצמם.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191433 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181864 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181754 צפיות
היום נעסיק את הנכדים ביום עיצוב פנים. נכין עפרונות,מחקים, סרגלים, דפי ניר חשבון, דפי נייר צבעוני במגוון צבעים ומספריים. כל נכד יקבל דף נייר חשבון. הוא מתבקש לצייר את חדרו. אם הנכד קטן ועדיין ולא יודע מהו קנה מידה, נסביר לו. אם הוא קטן מדי, נצייר את היקף החדר עבורו. חשוב לציין את מיקום החלון והדלת שבחדר הנכד.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181742 צפיות
היום אנחנו נדבר על כלכלה קלה. כל נכד מקבל מדי פעם כסף. חלקם מקבלים דמי כיס בצורה מסודרת,נכדים אחרים מקבלים מתנה ליום ההולדת, לחגים או בהזדמנויות אחרות. לכל אחד מהנכדים יש ודאי הרבה יותר תכניות על מה להוציא את הכסף מאשר הזדמנויות לקבל את הכסף. הנה יש לנו היום זמן לבנות יחד סדר עדיפויות להוצאות ולהתאים את ההוצאות להכנסות.

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20236 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: בתיה כץהורות11/09/19808 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/191256 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/191294 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191433 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/191563 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181956 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica