חפש מאמרים:
שלום אורח
11.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

יום חופש עם הנכדים?הכי ארכיטקטורה ועיצוב פנים.

יום חופש עם הנכדים?הכי ארכיטקטורה ועיצוב פנים.

 

היום נעסיק את הנכדים ביום עיצוב פנים. נכין עפרונות,מחקים, סרגלים, דפי ניר חשבון, דפי נייר צבעוני במגוון צבעים ומספריים.

כל נכד יקבל דף נייר חשבון. הוא מתבקש לצייר את חדרו. אם הנכד קטן ועדיין ולא יודע מהו קנה מידה, נסביר לו. אם הוא קטן מדי, נצייר את היקף החדר עבורו. חשוב לציין את מיקום החלון והדלת שבחדר הנכד.

כעת נשאל את הנכדים אילו רהיטים ואילו חפצים היו רוצים להציב בחדרם. כל נכד יבחר מה הרהיט שהוא היה רוצה שיהיה בחדר. הוא מוזמן לצייר את הרהיט הנבחר על דף נייר צבעוני ולגזור אותו. למשל, הוא ירצה מיטה. הנכד יחליט מה גודלה, יגזור אותה מנייר חום ויניח אותה לאורך אחד הקירות. כמובן לא יניח את המיטה כך שהיא תפריע לפתיחת הדלת, למשל.

כעת נעבור לארון: אפשר לגזור אותו מנייר כחול, למשל. כמובן שכל נכד יכול לבחור את הצבעים שהוא רוצה לכל חפץ. מה לגבי שולחן הכתיבה? באיה צבע הוא יופיע? והספריה? צהובה? אולי כתומה? ממילא רוב הנכדים רואים את הספרים ככתמים – אז כתום יתאים בול לספריה.

זוכרים את המערכון בו בחור נכנס לביתה של בחורה ורואה את הקירות מכוסים ספרים מלמעלה עד למטה? מופתע, הבחור שאל:

-את קראת את כל הספרים האלה?

-בודאי.

הבחור שולף את אחד הכרכים של "מלחמה ושלום" ומתחיל לדפדף. הבחורה, מופתעת אף היא, שואלת:

-מה, כתוב גם בפנים?

נניח שלכל נכד ונכדה יש תחביבים:כדורגל? משחקי מחשב?בלט? גיטרה? ציור? כל אחד מתחביבי הנכד מקבל מקום כבוד בחדרו – גם לזה צריך לדאוג.

זה הזמן לדון, בחיוך או ברצינות, בסדר העדיפויות של החפצים שבכל חדר. למה המיטה של הבובה יותר חשובה ממתלה הבגדים? למה בארון בגדי הספורט מקדימה ותלבושת בית הספר זרוקה בתחתית הערימה הלא מוגדרת והמבולגנת, המונחת מאחורי מעילי החורף שקטנים על הנכדה? למה על מדף הצעצועים יש משחק שנשכח שם כבר לפני שנה ואין מקום למשחק שהנכד קיבל לפני שבוע? נחמד לעשות מדי פעם סדר עם הנכדים, גם אם ליל הסדר לא נראה באופק. אמנם נכון שהנכדים עושים כעת סדר רק בדמיון, אבל בכל מקרה הרצון שזה יתגשם במציאות הוא דמיוני.

יש גם חית מחמד? היכן היא תימצא? האם יש להכין גם לה מקום בחדר או שהיא שייכת לכולם, ורק הטיפול בה בלעדי לאמא ולאבא של הנכדים, כפי שקורה במיטב המשפחות?

זאת הזדמנות טובה לשוחח על ההתחייבויות בתוך המשפחה ולהביע דעות . רק אנא זכרו: זה יום עיצוב – לא יום עצוב.

יום חופש נעים לכולנו!

 

 תגיות המאמר: רהיט, נכד, נייר


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קורה שורץ

www.saba-sabta.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות22/07/2056 צפיות
סבים וסבתות, נצלו את הזמן הפנוי ובנו יחד עם הנכדים אילן יוחסין. זה ישעשע אותם וזה יוסיף לקשר הבין דורי.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20643 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"חינוך ילדים12/07/19419 צפיות
אם חלק מהנכדים שלנו כבר גדולים , נצלו את החופש להקניית תכנון פיננסי וחינוך לחיסכון. בדרך כלל הסבים מפנקים, אבל אפשר תוך כדי פינוק גם לחנך.

שני מתכונים קלים לעוגיות שאפשר להכין יחד עם הילדים, או אפילו לאפשר לילדים להכין בעצמם.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191558 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181940 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181807 צפיות
היום אנחנו נדבר על כלכלה קלה. כל נכד מקבל מדי פעם כסף. חלקם מקבלים דמי כיס בצורה מסודרת,נכדים אחרים מקבלים מתנה ליום ההולדת, לחגים או בהזדמנויות אחרות. לכל אחד מהנכדים יש ודאי הרבה יותר תכניות על מה להוציא את הכסף מאשר הזדמנויות לקבל את הכסף. הנה יש לנו היום זמן לבנות יחד סדר עדיפויות להוצאות ולהתאים את ההוצאות להכנסות.

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות22/07/2056 צפיות
סבים וסבתות, נצלו את הזמן הפנוי ובנו יחד עם הנכדים אילן יוחסין. זה ישעשע אותם וזה יוסיף לקשר הבין דורי.

מאת: כרמי אומרוהורות03/06/20235 צפיות
אחד הדברים החשובים שלמדתי זה שלפעמים צריך לשחרר ולא תמיד צריך להיות סופר מאמי

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20643 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: בתיה כץהורות11/09/191178 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/191615 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/191554 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191558 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica