חפש מאמרים:
שלום אורח
26.09.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מופע פלייבק וסדנאות אילתורים לילדים ונוער

מאת: moraleתיאטרון17/03/20201955 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הרבה פעמים אנחנו קוראים ושומעים על כך שהופעות ופעילויות תרבותיות הן הרבה יותר ממה שנראה, הרב יותר ממה שנתפס בעין או באוזן. במילים אחרות, מדובר בכלי, אמצעי, שיכול לעזור בתהליכי ריפוי שונים. לכן אנחנו יכולים לראות, למשל, מטפלים באומנות או בעלי מקצוע בתחום הטיפול שמשתמשים בשיטות אומנותיות שונות בעבודה מול מטופלים, בפרט כשמדובר על ילדים ובני נוער.

לפני שנסביר כיצד זה בא לידי ביטוי, צריך להבין את ההקשר הרחב. הרבה פעמים מטופלים, וכאן הכוונה שלנו לילדים ונוער, מתקשים לבטא את עצמם, יש להם מה לומר, יש להם מה להוציא החוצה, הם רוצים שהקול שלהם יישמע, אך הם לא יודעים, איך מתביישים, מתקשים בכך מסיבות שונות. יש כאלה שלוקחים את זה למקומות מסוימים, ויש כאלה שבוחרים לנקוט בגישות פסולות, כמו למשל אלימות, בשביל להוציא את זה החוצה.

דרך האומנות, תוך שימוש בכלים של ריפוי, כמו משחקי אילתורים, הם יכולים להתמודד עם הקשיים השונים שהם חווים, הם יכולים לקחת את זה למקומות הרבה יותר חיוביים. במילים אחרות, תיאטרון פלייבק או מופעי תיאטרון בכלל, עוזרים לבני נוער וילדים במצבים רגשיים, באופן שכלים אחרים, כולל למשל, טיפול פסיכולוגי, לא בהכרח יכול לעזור.

צריך להדגיש כאן, הרבה פעמים אותם בני נוער שפנו למשחק בשביל לקבל כלים לריפוי או השתמשו בתהליך הטיפול איתם בכלים של משחק, הפכו את זה בסופו של דבר למקצוע לחיים ולכן זה משתלם לנסות את הגישה הזאת, במיוחד אם יש אנשי מקצוע מנוסים שיכולים להשתלב ולעזור.

איך זה בא לידי ביטוי בפועל

ניתן להשתמש בכלים שונים בשביל להגיע אל בני נוער וילדים במצבים רגשיים שונים.

למשל, ניתן לערוך סדנאות מיוחדות, כמו למשל סדנת אימפרוביזציה (אילתורים) משחקי פלייבק, ועוד. אלה דברים שמועברים על ידי שחקנים ומדריכים מקצועיים, אשר מציגים את עקרונות השיטה ומלמדים אותם באופן מעשי. בצורה כזו, גם יוצרים עניין אצל אותם ילדים ובני נוער וגם מאפשרים להם להשתחרר, לצאת החוצה, לבטא את עצמם. במקרים רבים, זה יכול גם להגיע למצב, שמתוך הסדנה יצאו מופעים והם יופיעו, בין אם זה באירועי חג, מופעי רחוב ועוד.

כמו כן, ניתן פשוט להציג בפניהם מופעים שונים, לנסות לשלב אותם במופעים באופן חד פעמי או קבוע, במטרה למשוך את העניין שלהם, לייצר אצלם תחושה אמיתית, שיש מקום ויש מי שרוצה להקשיב ולעזור להם.

חשוב להדגיש כאן, תיאטרון פלייבק עובד בשיטה מאוד ייחודית, שכן שהקהל משתתף, מספר את סיפור חייו והשחקנים מעלים את זה על הבמה. כך שאותם בני נוער וילדים שמשתתפים למשל בסדנה או בהצגה, לא חייבים בהכרח להיות אלה שמציגים את הסיפור שלהם, הם יכולים לראות איך הוא מוצג בעיניי שחקני התיאטרון.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת morale

מאת: moraleרפואה סינית18/03/20978 צפיות
כשאנחנו חולים, חווים תחושת כאב או כל דבר אחר, הרבה פעמים אנחנו ממהרים ללכת לרופא המשפחה או רופא מומחה. כך לימדו אותנו. הרופא יבדוק אותנו, ישלח אותנו לצילומים, יעשה בדיקות דם, ויחליט איזה טיפול נכון לנו, תרופתי, ניתוח או כל דבר אחר

מאת: moraleפיננסים וכספים - כללי 18/03/201888 צפיות
אחד המנגנונים החשובים ביותר לצורך מעקב ובדיקה של בתי עסק בכלל ובפרט עסקים שעובדים עם חברות קבלן, הוא דוח בודק שכר מוסמך מטעם משרד העבודה. דוח זה נועד לבחון האם העסק מבצע את החוק כלשונו ומשלם לעובדים לפי הנחיות החוק, האם הוא עומד בכל התנאים והדרישות הסוציאליות ממנו.

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי04/12/191197 צפיות
עד גיל מסוים, סידור ארון ילדים נמצא תחת האחריות של ההורים. הילדים לא יכולים, לא יודעים, הם לא בגיל המתאים בשביל לעשות את זה. משלב מסוים, בדרך כלל זה מגיע אחרי גיל 12-13, הילד כבר אחראי לסדר את ארון הבגדים שלו. למרות שבמקרים רבים, הורים בפרט אימהות, נוהגים לעשות את זה עבורו, לפחות עד הצבא ואולי גם במהלך שירותו הצבאי, זאת מתוך מחשבה, שאם הם לא יעשו את זה, הארון יישאר מבולגן והוא לא ימצא שום בגד

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי02/12/191121 צפיות
כמעט בכל בית בישראל ובכלל, אפשר למצוא לפחות ארון ספרים אחד. בין אם מדובר בארון ספרי פרוזה, ספרי שירה, ספרי טיולים, ספרי דת או כל סוג אחר של ספרים. במקרים רבים, ארונות ספרים ממוקמים בסלון או קרוב לסלון, יש מקרים בהם הארון ממוקם בחדר עבודה, חדרי שינה ובמקומות אחרים. זה תלוי בסגנון העיצוב של הבית וכן בדרך בה בוחרים להציג את הספרים.

מאת: moraleעיצוב תעשייתי 30/07/191947 צפיות
בשביל שמעצב תעשייתי יזכה בפרס בינלאומי, הוא צריך להיות מוכר, הוא צריך לעבוד בחברה או בסטודיו מוכר, שתשומת הלב מופנה אליו. אנחנו יכולים להניח שלא מעט מעצבים תעשייתיים שעובדים בחברות או במקומות לא מוכרים, גם הם מתכננים ומעצבים מוצרים ברמה מאוד גבוהה, אך מאחר והזרקור לא מופנה אליהם ואין להם את הקשרים המתאימים, אז ייתכן מאוד שהם לא זוכים לחשיפה כמו מעצבים אחרים.

מאת: moraleבריאות ורפואה כללי20/09/182329 צפיות
לא מעט אנשים, בפרט נשים מבוגרות, נאלצים להתמודד עם מצב של קשריות בבלוטת התריס, אותה בלוטה פנימית אשר נמצאת בבסיס הצוואר מתחת לפיקת הגרון. לבלוטה זו יש חשיבות רבה עבורנו, שכן היא מאפשרת לנו לווסת את הטמפרטורה של הגוף וכן היא מקלה עלינו בתהליך של חילוף חומרים.

מאת: moraleעסקים - כללי16/09/181471 צפיות
בכל תהליך בחירה שאנחנו עושים, בין אם כאנשים פרטיים ובין אם כבעלי עסקים או אנשי מקצוע, יש שורה של נקודות שאנחנו צריכים לשים לב אליהן. אלה נקודות שישפיעו על הבחירה שלנו ועל איכותה. אם אנחנו לא נפספס בשום נקודה, אז מהר מאוד אנחנו נגלה שהבחירה שלנו היא טובה, איכותית, משרתת את המטרות שלנו ומעניקה לנו ערך נוסף.

מאמרים נוספים בנושא תיאטרון

מאת: חיים נויתיאטרון22/08/21170 צפיות
הנאהבים והנעימים על פי זוכה פרס נובל יצחק בשביס זינגר, העולה בתיאטרון בית ליסין, היא הצגה מרגשת ויפה עד כאב, הנועצת זרקור צורב באהבת גברים במגזר החרדי בעיירה במזרח אירופה. ההפקה היא חוויה תיאטרלית, שזורה בעברית מליצית, משחק משובח, וכוריאוגרפיה מקסימה לצלילים ענוגים.

מאת: חיים נויתיאטרון17/08/21160 צפיות
יהודים רעים , העולה בתיאטרון הספרייה, מיסודו של בית צבי, ברמת גן, היא קומדיה מרגשת מאת המחזאי האמריקני ג'ושוע הרמון, פנינה תיאטרלית נפלאה , קולחת וסוחפת, בבימוי מבריק של ארתור קוגן שלהטט עם שחקנים מוכשרים ומרשימים.

מאת: חיים נויתיאטרון22/07/21444 צפיות
אינטימיות , מחזהו החדש של רוני קובן , העולה בתיאטרון בית ליסין, עוסק בדילמות עיתונאיות, בין פרסום סקופ שיבלום מלחמה לבין ויתור על הישג עיתונאי , שיוביל כנראה לניצחון עקוב מדם. המחזה שזור בעלילה הלקוחה מעולם התקשורת התובעני והדורסני עם עיסוק בחיים של משפחה רצוצה בעיר הגדולה.

מאת: חיים נויתיאטרון14/07/21324 צפיות
"סינית אני מדברת אליך" מאת המחזאית והסופרת סביון ליברכט, העולה בתיאטרון בית ליסין, היא הצגה נוקבת ומרגשת, מרתקת ומעניינת. הביצוע המוקפד של להקת השחקנים המוכשרת , מביא את המחזה הנודע, לממדים של חוויה תיאטרלית.

מאת: חיים נויתיאטרון07/07/21393 צפיות
"בעלת הבית" העולה בתיאטרון בית ליסין הוא מחזה המבוסס על ספרה של זוכת פרס ספיר, נועה ידלין, העוסק באושיית ציבור, מהשמאל, המואשמת במעילה בהיקף מיליוני ₪. זהו מחזה הנושק לחיים הציבוריים בארצנו, המועלה בהפקה צנועה וקסומה, מבוצעת בידי להקת שחקנים מוכשרים ובתפקיד ראשי עם יונה אליאן-קשת.

מאת: חיים נויתיאטרון10/06/21440 צפיות
"קרום" הוא מעדן מבית היוצר של המחזאי המנוח חנוך לוין ששוב מפציע, עליז ומטורלל, בהצגה שהיא נופת צופים בבית צבי ברמת גן ושוזר גם משחק מעולה, הברקות בימוי, חוייה תיאטרלית וגם ,איך לא, עיסוק אובססיבי בחלק הגוף

מאת: חיים נויתיאטרון02/05/21559 צפיות
תרגיע הוא מחזמר תוסס, מלהיב שזכה לתשבחות בברודווי ובלונדון והעולה עתה – לראשונה בישראל -בבית צבי ברמת גן. זהו מחזמר רב משתתפים, המיועד לצעירים ולצעירים ברוחם ובכך בעצם לכולם והייתי מדגיש שזהו מחזמר חובה לימים טרופים אלה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica