חפש מאמרים:
שלום אורח
15.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סידור ארונות – איך מסרים ארון ספרים

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי02/12/20191013 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כמעט בכל בית בישראל ובכלל, אפשר למצוא לפחות ארון ספרים אחד. בין אם מדובר בארון ספרי פרוזה, ספרי שירה, ספרי טיולים, ספרי דת או כל סוג אחר של ספרים. במקרים רבים, ארונות ספרים ממוקמים בסלון או קרוב לסלון, יש מקרים בהם הארון ממוקם בחדר עבודה, חדרי שינה ובמקומות אחרים. זה תלוי בסגנון העיצוב של הבית וכן בדרך בה בוחרים להציג את הספרים.

כמו במקרים של ארונות אחרים, בגדים, מטבח וכדומה, חשוב לדעת כיצד לסדר ארון ספרים כך שיהיה ניתן למצוא כל ספר בצורה פשוטה ויהיה ניתן להוציא אותו מהארון, מבלי שיהיה צורך להוציא עוד ספרים במקביל.

חשוב לדעת, לפני שניגשים לכל הנושא של סידור ספרים, מאפיינים וכדומה, ארון ספרים הוא לא ארון קלאסי. במקרים רבים, מדובר על מדפים או כוורות בהן מאחסנים ספרים. כלומר, לא מדובר בארון סגור עם דלתות. חשוב לזכור זאת בשני היבטים, ההיבט הראשון הוא, אם מדובר בארון פתוח, זה אומר שהספרים עלולים להתמלא אבק ולכלוך, על כן יש להקפיד על הניקיון שלהם, ההיבט השני, ייתכן מאוד שזה ישפיע בצורה כזו או אחרת על הסידור וכל כמות השטח שהספרים יתפסו על גבי המדפים השונים.

כיצד מסדרים ארון ספרים בצורה נכונה

ישנן דרכים שונות כיצד לסדר ארונות ספרים. זה תלוי כמובן בכמות הספרים המדוברת, בגודל הארון, במיקום שלו, ואפילו באופי הספרים שמתכוונים לאחסן בארון.

סוג אחד של סידור הוא על בסיס אופי הספרים. כלומר, יש אנשים שבוחרים לסדר את הארון בצורה כזו, שכל הספרים בתחום מסוים יהיו ביחד על אותו מדף או על אותו רצף של מדפים. המטרה היא, כך הרבה יותר פשוט למצוא את הספרים באותו תחום. למשל, כל ספרי ההיסטוריה במקום אחד, כל ספרי הטיולים במקום אחר, ספרי בישול במקום מסוים וספרי פרוזה במקום אחר. זו השיטה הקלאסית.

עוד שיטה מאוד פופולארית, לסדר את הספרים על פי הסופרים. כלומר, מניחים את כל הספרים של אותו סופר על אותו מדף. בצורה כזו, אם מחפשים ספר מסוים, כל מה שצריך לעשות זה לזכור מי כתב אותו ואיפה המדף שלו. כך נהוג לסדר ספרים גם בספריות ציבוריות.

שיטה אחרת היא על פי גודל הספר. כלומר, לוקחים את הספר הכי גבוה ולידו מעמידים ספר בגובה דומה או קרוב לכך וכן הלאה. זו שיטה פחות יעילה, אך מבחינת העיצוב היא ייחודית. שיטה אחרת שיוצרת עיצוב מיוחד בארון, זה סידור על פי צבעים. כל הספרים עם כריכה לבנה יהיו במקום אחד, כל הספרים בכריכה שחורה יהיו במקום אחר. מן הסתם, זה דורש לזכור באיזה צבע הכריכה של הספר.

צריך לציין עוד, שהרבה פעמים יש חלוקה בין ספרים שמיועדים להורים לבין כאלה שמיועדים לילדים וכן שיטות נוספות שונות של סידור ספרים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת morale

מאת: moraleרפואה סינית18/03/20866 צפיות
כשאנחנו חולים, חווים תחושת כאב או כל דבר אחר, הרבה פעמים אנחנו ממהרים ללכת לרופא המשפחה או רופא מומחה. כך לימדו אותנו. הרופא יבדוק אותנו, ישלח אותנו לצילומים, יעשה בדיקות דם, ויחליט איזה טיפול נכון לנו, תרופתי, ניתוח או כל דבר אחר

מאת: moraleפיננסים וכספים - כללי 18/03/201022 צפיות
אחד המנגנונים החשובים ביותר לצורך מעקב ובדיקה של בתי עסק בכלל ובפרט עסקים שעובדים עם חברות קבלן, הוא דוח בודק שכר מוסמך מטעם משרד העבודה. דוח זה נועד לבחון האם העסק מבצע את החוק כלשונו ומשלם לעובדים לפי הנחיות החוק, האם הוא עומד בכל התנאים והדרישות הסוציאליות ממנו.

מאת: moraleתיאטרון17/03/201216 צפיות
הרבה פעמים אנחנו קוראים ושומעים על כך שהופעות ופעילויות תרבותיות הן הרבה יותר ממה שנראה, הרב יותר ממה שנתפס בעין או באוזן. במילים אחרות, מדובר בכלי, אמצעי, שיכול לעזור בתהליכי ריפוי שונים. לכן אנחנו יכולים לראות, למשל, מטפלים באומנות או בעלי מקצוע בתחום הטיפול שמשתמשים בשיטות אומנותיות שונות בעבודה מול מטופלים, בפרט כשמדובר על ילדים ובני נוער.

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי04/12/191089 צפיות
עד גיל מסוים, סידור ארון ילדים נמצא תחת האחריות של ההורים. הילדים לא יכולים, לא יודעים, הם לא בגיל המתאים בשביל לעשות את זה. משלב מסוים, בדרך כלל זה מגיע אחרי גיל 12-13, הילד כבר אחראי לסדר את ארון הבגדים שלו. למרות שבמקרים רבים, הורים בפרט אימהות, נוהגים לעשות את זה עבורו, לפחות עד הצבא ואולי גם במהלך שירותו הצבאי, זאת מתוך מחשבה, שאם הם לא יעשו את זה, הארון יישאר מבולגן והוא לא ימצא שום בגד

מאת: moraleעיצוב תעשייתי 30/07/191842 צפיות
בשביל שמעצב תעשייתי יזכה בפרס בינלאומי, הוא צריך להיות מוכר, הוא צריך לעבוד בחברה או בסטודיו מוכר, שתשומת הלב מופנה אליו. אנחנו יכולים להניח שלא מעט מעצבים תעשייתיים שעובדים בחברות או במקומות לא מוכרים, גם הם מתכננים ומעצבים מוצרים ברמה מאוד גבוהה, אך מאחר והזרקור לא מופנה אליהם ואין להם את הקשרים המתאימים, אז ייתכן מאוד שהם לא זוכים לחשיפה כמו מעצבים אחרים.

מאת: moraleבריאות ורפואה כללי20/09/182108 צפיות
לא מעט אנשים, בפרט נשים מבוגרות, נאלצים להתמודד עם מצב של קשריות בבלוטת התריס, אותה בלוטה פנימית אשר נמצאת בבסיס הצוואר מתחת לפיקת הגרון. לבלוטה זו יש חשיבות רבה עבורנו, שכן היא מאפשרת לנו לווסת את הטמפרטורה של הגוף וכן היא מקלה עלינו בתהליך של חילוף חומרים.

מאת: moraleעסקים - כללי16/09/181386 צפיות
בכל תהליך בחירה שאנחנו עושים, בין אם כאנשים פרטיים ובין אם כבעלי עסקים או אנשי מקצוע, יש שורה של נקודות שאנחנו צריכים לשים לב אליהן. אלה נקודות שישפיעו על הבחירה שלנו ועל איכותה. אם אנחנו לא נפספס בשום נקודה, אז מהר מאוד אנחנו נגלה שהבחירה שלנו היא טובה, איכותית, משרתת את המטרות שלנו ומעניקה לנו ערך נוסף.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: בנימין קלינגרבניין ואחזקה - כללי04/01/2164 צפיות
מהו ההבדל בין קונסטרוקטור למהנדס בניין? ראשית חשוב להבין, שמהנדס קונסטרוקטור הוא מהנדס בניין שהתמחה בתכנון והוא בעל ניסיון עבודה של מספר שנים במשרד של קונסטרוקטור ותיק ומנוסה. מהנדס בניין, יכול לעבוד בתחום הביצוע (מהנדס ביצוע אצל קבלן) וכן יכול לשמש כמפקח בנייה.

מאת: אבי דוידיבניין ואחזקה - כללי04/01/2158 צפיות
עבודה נכונה עם צבע באבקה להשגת התוצאות הטובות ביותר. צביעה באבקה היא העמידה והאחידה ביותר. אידאלי בעבור מתכות ופלסטיק.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי30/11/20480 צפיות
משרד נקי מתחיל בניקיון שבו

מאת: ניב אבןבניין ואחזקה - כללי29/10/20544 צפיות
צביעה נעשית גם לפי סוג החומר, וכאן חומר כמו ברזל מקבל מדף שלם של צבעים מתאימים.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי28/10/20528 צפיות
רגע לפני החורף כדאי לבחון את מצב הגדר וקירות החוץ שאולי זקוקים לצבעי הגנה חדשים.

מאת: שמריהו יונהבניין ואחזקה - כללי09/07/20573 צפיות
חברת נסיב חלבי ובניו מתמחה בעבודות איטום גגות בחיפה, תוך כדי הקפדה על שירות מקצועי ואדיב. החברה מחזיקה בניסיון של למעלה מ – 50 שנים ודוגלת בתמחור אטרקטיבי, עבודה עם רישיונות ותו תקן והענקת אחריות לכל לקוח. רוצים לאטום את גג הבית ולעשות את זה כמו שצריך? פשוט פנו אל נסיב חלבי ובניו.

מאת: עידן שלומןבניין ואחזקה - כללי24/05/20680 צפיות
מוצר שתמצאו בכל בית ישראלי ונחשב אחד החיוניים ביותר הוא המזגן הביתי. קשה לדמיין את החיים המודרניים שלנו ללא מזגן בקיץ או בחורף וכאשר יש תקלה במזגן רובנו ממהרים להזמין טכנאי מזגנים שיגיע כמה שיותר מהר לתקן את המזגן המקולקל. הבעיה שלא תמיד יש טכנאי מזגנים מומלץ שפנוי להגיע באותו היום או אפילו למחרת לשירותי תיקון מזגנים ובחודשי הקיץ הלוהטים טכנאי המזגנים הפופולאריים תפוסים לפחות שבוע ימים מראש. אז מה הפתרון ?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica