חפש מאמרים:
שלום אורח
11.04.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עו"ד פלילי - דגימת DNA לאחר שהנאשם זוכה

מאת: YBPmediaפלילי10/02/20101053 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

השוואת דגימות DNA מהווה כיום אמצעי רב עוצמה בחקירות המביא פעמים רבות לפענוח פרשות פשע קשות שלא היו מפוענחות בלעדי אמצעי מדעי זה. כך למשל אישר בית המשפט העליון בישראל הרשעה באונס של נאשם שהואשם שאנס תיירת, שאף הרתה ונאלצה לבצע הפלה, על אף שהראיה היחידה נגדו היתה השוואת דגימות DNA.

משטרת ישראל נוהגת כיום לקחת דגימות DNA מכל מי שחשוד בעבירות מין, אבל פעמים רבות גם מחשודים בעבירות פליליות אחרות או מאסירים שאינם שפוטים דווקא בגין עבירות מין.

ברור כי בלקיחת דגימת ה DNA, ובהחזקתה במאגר מידע לאורך זמן, יש פגיעה קשה ביותר בפרטיות האדם. ה DNA הוא הצופן הגנטי שמכיל את כל המידע הגנטי אודותינו. מאחר והמדע מתפתח כל העת הרי שעדיין לא ניתן להעריך את עומק החדירה לפרטיות הגלומה בהחזקת דגימת ה DNA אך ברור כי החדירה היא היא קשה.

נשאלת השאלה מה עולה בגורלה של הדגימה אם אדם הועמד לדין פלילי וזוכה בדין?

עו"ד פלילי דן באומן עונה לשאלה:

ובכן, בית הדין הארופאי לזכויות אדם בשטרסבורג קיבל בדצמבר 2008 החלטה תקדימית המותחת ביקורת חריפה על מדיניות החזקת הדגימות של בריטניה. המאגר בבריטניה הוא המאגר הגדול ביותר בארופה (כ 4.6 מיליון דגימות!) ומסתבר כי, כמו בישראל, נוהגים להחזיק בדגימות גם אם החשוד חף מפשע וזוכה בדינו. כחמישית מכלל הדגימות נמצאו שייכות לחפים מפשע.

השופטים הורו למשטרת בריטניה להשמיד את כל אותן דגימות השייכות לחפים מפשע.

נראה בעיני, בתור עו"ד פלילי, כי גם בישראל ראוי לאמץ מדיניות דומה המוציאה מן המאגרים הגנטיים דגימות של אנשים שנחשדו בעבירות פליליות אולם זוכו במשפט הפלילי או שהתיק הפלילי נגדם נסגר.

מדיניות שכזו עולה בקנה אחד עם עקרונות היסוד של שמירה על כבודו של אדם, באשר הוא אדם, היא מסדירה פגיעה מידתית בזכויות האדם, תוך התחשבות בצרכיים החקירתיים של המשטרה לפענח עבירות פליליות.

זכרו, כל אדם בחזקת זכאי כל עוד לא הורשע בדינו!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

YBPmedia הינו סטודיו פרטי אשר הוקם בשנת 2001 ע"י יואב בן פורת ומספק את כל שירותי האינטרנט תחת קורת גג אחת. בניית אתרים \ עיצוב אתרים \ ניהול פרוייקטים ומיתוג באינטרנט. לפרטים לחצו על הקישור: בניית אתרים אתרים נוספים: יזמים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת YBPmedia

מאת: YBPmediaרשתות חברתיות30/12/12764 צפיות
מתוך עמוד הפייסבוק של נפתלי בנט: "זה נהיה נוהל חדש של נתניהו, ועכשיו גם לבני מצטרפת. בשבת שעברה נתניהו הסתער על כל ערוצי החדשות נגדי, והשבת ציפי לבני עושה זאת.,

מאת: YBPmediaבניית אתרים14/02/111030 צפיות
על עולם הפרסום ועל פרסום באינטרנט בפרט. מה צריך לקחת בחשבון כחלק מתקציב הפרסום שלכם בעולם בו אנחנו חיים כיום

מאת: YBPmediaבניית אתרים26/11/101080 צפיות
כל עסק כיום רוצה לנצל את הפלטפורמה המעולה של האינטרנט כגי לקדם את העסק שלו ועל מנת לייצר עוד הכנסה. חלק חשוב מכך הוא בניית אתרים מקצועית ונכונה מותאמת שיווק. כיצד תעשו זאת נכון ...

מאת: YBPmediaאיכות הסביבה 22/11/101191 צפיות
כיצד לבחור מערכות סולאריות וכיצד זה תורם לעסק שלך ולכיס שלך

מאת: YBPmediaדיני משפחה28/09/101554 צפיות
תהליך של גירושין יכול להיות "מלוכלך" וטעון ולהתנהל ממש כמו סוג של מלחמה, אך הוא גם יכול להיות פרידה יפה שמתנהלת מתוך הסכמה והבנה. הדבר תלוי בבני הזוג, ובמי שמסייע להם בתהליך

מאת: YBPmediaדיני משפחה05/09/101259 צפיות
אילו דברים צריך לקחת בחשבון כאשר אתם ניצבים לפני הליך גירושין וכיצד עורך דין טוב יכול להשפיע על ההליך הזה

מאת: YBPmediaפלילי05/09/101250 צפיות
כיצד תזהה עורך דין פלילי טוב ויצד תדע שהכל יחסי ציבור

מאמרים נוספים בנושא פלילי

מאת: בנימין קלינגרפלילי01/11/20640 צפיות
כיצד תרגישו אם ביום בהיר אחד ידפקו לכם על הדלת וימסרו לכם ביד "צו הריסה מנהלי"? או אולי תמצאו את צו ההריסה מודבק על המבנה או סתם זרוק בכניסה לבניין. מדובר ככל הנראה על הסיטואציה שלא הייתם מוכנים לה או רוצים להימצא בה. בעקבות הלשנה של "שכנים טובים" או עקב ערנות של מפקחי הבניה זה בהחלט יכול לקרוא גם לך אם בנית ללא היתר. רבים נאלצים להתמודד עם מציאות שכזאת לראשונה, מבלי שיהיו מודעים לזכויות, החובות ודרכי הפעולה הרלוונטיות להם.

מאת: בנימין קלינגרפלילי08/09/20342 צפיות
1. עבירות מינהליות (א) שר המשפטים רשאי לקבוע בתקנות כי עבירה על הוראה שנקבעה בחוק מהחוקים המנויים בתוספת או התקנות שהותקנו לפיו, שאינה פשע, היא עבירה שבשלה ניתן להטיל קנס בדרך מינהלית (להלן - עבירה מינהלית); הקביעה יכול שתהיה דרך כלל, בתנאים או בסייגים. (ב) תקנות לפי סעיף קטן (א) טעונות הסכמת השר הממונה על ביצועו של החוק שלפיו נקבעה העבירה, ואישור ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת (להלן -הועדה). (ג) נקבע בתקנות לפי סעיף קטן (א) כי עבירה פלונית היא עבירה מינהלית, יחולו הוראות חוק זה גם לגבי עבירה

מאת: בנימין קלינגרפלילי01/09/19853 צפיות
אכיפה שיפוטית סימן ה' לחוק התכנון והבנייה: באחריות יחידת החקירה בוועדה המקומית לבצע חקירה בהתאם להנחיות ולכללים שמפורסמים מעת לעת על מנהל היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבניה. ובסיום החקירה להעביר לתובע את חומר החקירה להכרעה בדבר העמדה לדין והגשת כתב אישום.

מאת: אבי דוידיפלילי21/11/18833 צפיות
עורך דין פלילי בצפון מסביר על תנאים של שחרור בערבות ועל הסיכויים לאישור בקשת השחרור בערבות.

מאת: שירה אלהפלילי27/07/161263 צפיות
אדם בן 39, ללא עבר פלילי, מכר לחבריו סם מסוג חשיש בכמה הזדמנויות שונות. בית המשפט, בצעד חריג ביותר, החליט שלא להרשיע אותו, והסתפק בלשלוח אותו לבצע שירות לציבור.

מאת: אופירפלילי05/04/161257 צפיות
יש מסמכים שעבורם תרגום נוטריון הוא מתבקש והגיוני אך יש גם סוגים נוספים של תרגום נוטריון שמעט מפתיע שיש צורך לגביהם בתרגום מיוחד של נוטריון.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161685 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica